زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۴:۳۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چربی گرفتن و چاق شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
چربی گرفتن و چاق شدن سهره
سلام و درود.
یکی از سهره هام مدتیه که نمی خونه و کم تحرک شده و البته من فکر می کردم که به خاطر گرم شدن هوا شاید رفته باشه تو لک. ولی پرهاش نریخته بود تا اینکه دیروز متوجه شدم مقداری از پرهای پشت سرش ریخته. وقتی که گرفتمش و به سینه اش فوت کردم تا پرهای سینه کنار رفت دیدم از زیره گلو تا وسط سینه اش یه توده بزرگ چربی گرفته. این رو هم بگم من سهره هام رو تو قفس بزرگ (قفس جفت) نگه می دارم و برای جلو گیری از چاق شدن بهشون برگ ترب می دم. ولی این یکی اصلا علاقه ای به خوردن برگ ترب نداره. چکار کنم که چربی ها زودتر آب شه؟
۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #101
RE: چربی گرفتن و چاق شدن سهره
برای چربی سوزی بهترین راه ندادن دانه چرب و قفس بزرگ هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۳/۲۰، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علیرضا پوریان
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 22
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #102
سلام به همه دوستان
من مدتی پیش با راهنمایی شما دوستان سهره که چربی گرفته بود حل شد و چربی ها از بین رفت ولی مشکلی هست سهره خیلی تنبل هست اگه 3 روز از قفس بیرون نیارمش و باهاش ورزش نکنم دوباره چربی میگیره کل روز تو قفس هم میره کف قفس و فقط میاد بالا چوب برای خوردن
به نظرتون چیکارش کنم کمی فعالیت داشته باشه داخل قفس؟ ویا این تنبلی نشانه بیماری هست؟
۱۳۹۷/۰۵/۱۵، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #103
سلام
تنبلی و کسلی سهره نشانه سوء تغذیه (دون نامناسب و کمبود ویتامین و مواد معدنی و الکترولیت) و ضعف شدید یا بیماری هست ... درمانش یکدوره t n t هست ... و یکدوره ویتامین .... احتمالا برای لاغر کردنش خیلی بهش فشار آوردی یا خسته ش کردی پس رفته .
برای لاغر کردن سهره به هیچ وجه نباید از قفس بیرونش بیارید ... قفسش بهتره سهره ای باشه دونش بهتره شاهدونه ریز باشه همراه ماسه و کف دریا ... برای لاغر شدن باید به دونش سازگاری پیدا کنه که حداقل 6 ماه تا یکسال طول میکشه ... جاش هم در طول سال باید خنک باشه. اگر تو هوای آزاد باشه بهتره البته اصولی که قبلا عرض شده ... غیر از شاهدونه ریز و ویتامین هیچی بهش نده ... فقط هفته ای دوتا انگشتی تخم کاهو بده اگر داخل میذاریش ... اگر بیرون هست از بهار بده بهش . کاری به کارش نداشته باشه فقط رسیدگی خوب و اصولی و رعایت بهداشت و نظافت بقیه ش زمانه که پرنده رو درست میکنه . الان باید بره تو لک ... هر روز یا یکروز در میون بهش آفتاب بده همراه با وان آب تا لخت بشه و از فصل لک جا نمونه . البته اول بهش یکدوره t n t  و ویتامین بده بعد تو لکش کن ... دون و خوراکی های متفرقه ممنوع . با این روش که عرض شد لکش بدی از تولک بیرون بیاد بیشتر چربی هاش آب میشه ...   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۵/۱۶، ۱۰:۲۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۵/۱۶، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، Ghodrat Janyt

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان