زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۲:۱۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چند تجربه برای خرید و فروش

*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #1
چند تجربه برای خرید و فروش
سلام دوستان عزیز.
امروز چند نکته میگم که شاید بدرد بخوره براتون.
1_شاید بعضی ازشما هنگامی که میخواهید مثلا : 1 سهره رو بفروشید به طرف مقابل نگید که پول لازم هستم چون میزنه توی سر پرنده
2_اگر میخواهید یک پرنده بخرید اونی که مده نظر شما هست حتما اعضای بدنش رو یادتون باشه که یک وقط یک سهره دیگه بهتون نده که به قول مروف بهتون قالب کنه
3_همیشه از طرف مقابل تخفیف بگیرید *مثلا: یک سهره هست به قیمت 30 هزار اگر بشه به 20 بگیرین عالیه
4_همیشه روی حرفتون واستین و هیچ وقط جا نزنین * مثلا: یک سهره میخواین بفروشین شما میگین 30 طرف مقابل میگه 20 بعد در این وضیعت شما نباید م ن م ن کنین و اگر گفت 20 بیشتر نمیدم مکان رو ترک کنین تا بفهمه که روی حرفتون جدی هستین و شاید طرف مقابل بگه 27 و اون موقع با خودتون هست که بدید یا نه

این ها بعضی از تجروبیات من بود
امید وارم به کارتون بیاد
نکته * این کار برای پرنده تنها نیست بلکه برای تمام امور زندگی هست
۱۳۹۱/۰۶/۰۳، ۰۶:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، MReza25 ، crash1360 ، mehran_j
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #2
RE: چند تجربه برای خرید و فروش
خیلی ممنون مفید بود.
اگه دوستان دیگه ای هم هستن که زیاد خرید و فروش کردن و نکته ای به غیر از اینها میدونن میتونن اینجا بیان کنن.
۱۳۹۱/۰۶/۰۴، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #3
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی خودم..اما به نظر من چیزی که دوستمون یاد دادند تجربه در مورد سهره یا خرید و فروش سهره سالم و سر حال نبود..و با کمال احترام اگه آدم در هر معامله ای که میکنه صادق باشه خیلی بهتره تا بخوای با یک سری کارها که دوستمون گفتند(که ترجیح میدم اسمی واسش نذارم)معمله یا خرید وفروشی را انجام بدی..در کل اگه دیدین کسی پرنده ای رو خیلی بالای قیمت گفت نخرید تا مجبور شه قیمت رو پایین تر بیاره..و اگه پرنده ای هم برای فروش داشته باشید وقتی طرف ببینه که سرحال و سالمه و ارزش داره به قیمت بهتری میخره و نیازی به این کارها نیست..بقیه دوستان چه نظری دارن؟؟؟
۱۳۹۱/۰۶/۰۴، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #4
fazgol عزیز بنظر من حرف دوستمون درسته جسارت به جنابعالی نشه خدایی نکرده ولی من به شخصه از تجربه دوستمون درس میگیرم بعنوان مثال همین سهره خدایی نا کرده کسی سر کسی رو کلاه نمیخواد بزاره ولی فرض کنید شما بعلت کمبود جا بخوای یکی دوتایی از پرنده هات رو بفروشی میری بازار شاید هم یه دلال بیاد سراغ حیوون البته قیمت پرت هم دادن الاف کردن خودمونه ولی باید حق حیوون رو گرفت چه بهتر که انسان در یه معامله بتونه روشهارو یاد بگیره تا بعد از اون خودش رو مورد سرزنش قرار نده که مثلا مالم رو مفت فروختم سهره که قیمتی نداره نهایت به استثنا سهره های مقام خون سهره خیلی خیلی 1 و شاخص باشه 200 تا 250 میشه خرید یا فروخت ولی اینکه مال 200 هزاری رو بخرن ازت 100 تومن نیم ساعت بعد 200 معامله کنن احساس بدی برامون داره با عرض معذرت و تشکر از راهنماییهای دوستان:basa (160):
۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۰۳:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #5
سلام.با عرض مغذرت باید بگم من با فازلوگ موافقم اولا مثل اینکه شما از قیمتها خبر نداری هنینرچند روز پیش یکی از دوستان یه جفت سهره زاغ رو دو میلیون معامله کرد خودمم اونجا بودم الان سهره دهن دار مست زیر چهارصد هزار تومن نیست.دوما مگه آدم مجبور پرنده200تومنیشو بده100تومن که بعدش حسرت بخوره؟به نطر من تو معامله آدم اول باید صداقت داشته باشه جوری باشه که مشتریش بار دوم هم بیاد پیشش نباید فقط به فکر اون لحظه بود که خوب فروخت و رفت باور کنید اگه پرنده تون خوب باشه شما هم صادق باشید و حقایق رو به طرفتون بگین دفعه بعد خود مشتری میاد دنباله شما میگرده.بعدشم سهره و کلا پرنده اگه خوب و سرحال باشه خودش چشم طرف رو میگیره و نیازی به کارای دیگه نیست.با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۰۳:۳۳ ق.ظ)ارمان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
fazgol عزیز بنظر من حرف دوستمون درسته جسارت به جنابعالی نشه خدایی نکرده ولی من به شخصه از تجربه دوستمون درس میگیرم بعنوان مثال همین سهره خدایی نا کرده کسی سر کسی رو کلاه نمیخواد بزاره ولی فرض کنید شما بعلت کمبود جا بخوای یکی دوتایی از پرنده هات رو بفروشی میری بازار شاید هم یه دلال بیاد سراغ حیوون البته قیمت پرت هم دادن الاف کردن خودمونه ولی باید حق حیوون رو گرفت چه بهتر که انسان در یه معامله بتونه روشهارو یاد بگیره تا بعد از اون خودش رو مورد سرزنش قرار نده که مثلا مالم رو مفت فروختم سهره که قیمتی نداره نهایت به استثنا سهره های مقام خون سهره خیلی خیلی 1 و شاخص باشه 200 تا 250 میشه خرید یا فروخت ولی اینکه مال 200 هزاری رو بخرن ازت 100 تومن نیم ساعت بعد 200 معامله کنن احساس بدی برامون داره با عرض معذرت و تشکر از راهنماییهای دوستان:basa (160):

با عرض سلام خدمت همه به خصوص آرمان عزیز.یه سوال دارم آقا آرمان؟؟به نظر شما اینکه یاد بگیری چطوری مثل یه دلال معامله کنی اسمش آموزش چی هست؟؟؟یعنی این ارسال آموزش سهره بازی و شناخت سهره سالم و آشنایی با نحوه نگهداری و تولید مثل سهره در قفس هست؟؟؟؟!!!!!
البته با کمال احترام برای legend عزیز.خدایی نکرده بنده قصد جسارت به ایشون رو ندارم.امیدوارم حرفامو بی منظور بگیرند و بنده مطمئن هستم که ایشون هم ناخواسته و بدون منظور این ارسال رو دادن و قصدشون فقط کمک به کاربرهای خوب وبسایت بود نه چیز دیگه....باز هم اگه کسی رو رنجوندم معذرت میخوام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۱۰:۵۵ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #7
دوست عزیز جناب پوریان خدمتتون عرض کنم بنده خبر دارم از قیمتا ولی شما متن من رو درست نخوندید من گفتم به استثنای سهره های مقام خون وسبک 400 هزار تومان که چیزی نیست موقوم مهر که به جرات میگم الان شاید یکی دو تا کسی سهرشو نداره 2 تا 3 میلیون معامله میشه دوست من این از قیمت درضمن ما نخواستیم دلالی پرنده کنیم من به شخصه خودم عشقبازی میکنم شاید بعضی اوقات هم پول هنگفت بابت حیوون کهنه داده باشم اونم موقعی که حیوون نداشتم ولی باید راهش رو بلد باشم که اگه روزی بخوام حیوونم رو بفروشم مفت از چنگم در نیارن وپشت سرم بهم نخندن البته هر کس برداشت خودشو داره ولی مطلب بالا از نظر من تو خیلی معاملات صدق میکنه این که یه مشت پره ولی محکم بودن تو معامله برای انسان لازمه
۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۱۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #8
سلام به آرمان عزیز من و فازلوگ و دیگر دوستان هم نظرمون رو گفتیم نطر و تجربه من اینه که حیوون رو خوب و سرحال نگه دار تو معامله صداقت داشته باش موفق هستی.من در کل با معامله با دلال و کسی که این دست میخره اون دست میفروشه مخالفم ولی بعضی موقع ها چاره ای نیست.ولی بازم نباید به هرچی گفتن راضی شد بعدشم هیچکی آدمو مجبور نکرده حیوونش رو مفت بفروشه.اگه ناراحتتون کردم معذرت میخوام من نظرم رو گفتم به نظر شماهم احترام میذارم.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۱۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #9
سلام
مطمئنا قناری یا سهره یا هر حیوون دیگری که سالم و خوب باشه احتیاج به هیچ چیزی نداری برای فروختن.
همونطوری که ما خودمون وقتی حیوون خوب می بینیم حتی با قیمت بالاتر می خریم در هنگام فروش هم اگر کسی حیوون باز باشه و حیوون خوب و سالم و تشخیص بده , مطمئن باشید که با همون قیمتی که ما تعیین کردیم می خره و خیلی هم راضیه.
اما جریان دلال فرق می کنه متاسفانه دلالها خیلی بی انصافن.
همین هفته گذشته تو بازار پرندگان یه بنده خدایی یه قناری جیبر طوسی داشت , همون اول صبح یه دلال ازش خرید 80 تومن !
من شاهد این معامله بودم و تا حدود ساعت 2 که می خواستم بیام خونه دیدم که اون قناری دست 3 نفر دیگه چرخید رفتم قیمت رو سوال کردم گفت 280 تومن !!!!:a (20):
کلا معامله کردن با دلال ضرره چون آدم هرچقدرم که فکر کنه خوب فروخته بازم یه حس بدی داره و با خودش میگه طرف بز خری کردو می تونستم بهتر بفروشم.
ولی اگه سعی بشه حیوون رو به خونه دار فروخت خیلی بهتره چون هم کسی که می فروشه راضیه که حیوونش دلالی نشده و کمتر ضرر کرده , هم کسی که می خره مطمئنه که حیوون سالم و خوب خریده.
موفق باشید.
۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۰۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی ، fazlog
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #10
با عرض سلام و خسته نباشید به دوستان خوبم و یک سلام توپ به دوست خوبم فاز لوگ که یه ماه میشه ایشون رو ملاقات نکردم.
اولا که من این گفته هام رو روی تجروبه خودم گفتم
و دوم هم که فازلوگ عزیز و پوریان محترم به استسنا برسونم که در جای که من پرنده تحیه میکنم چیزی به اسم صداقت وجود نداره !!!*البته من با چشم خود این حرف رو میزنم* راستش من پریروز یک سهره که توی لک هست و کاملا هم رام هست رو که از خودش گرفتم به 350000ریال و یک چشمش کور بود . حالا که امدم همون سهره رو بهش بدم گفت با قفس 20 تومن !!!

به گفته یکی از دوستان *ا.ق* توی پرنده بازی چیزی به اسم صداقت وجود نداره

من همین امروز سوار اتوبوس شدم و به منزل اومدم یک نفر رو دیدیم که یک مینا توی قفس کرده بود گفتم چند خریدین ؟ گفت 200000ریال !!! بعد گفتم حرف میزنه !؟!؟!! طرف گفت مغازه دار اینو به انوان حرفی داده که 15 کلام حرف میزنه . حالا که بردمش خونه بعد 3 ساعت یک مینا هم نمیگفت . اوردم پس بدم که مغازه دار گفت تو اینو از من نگرفتی !!!!

به نظر من اگز این صداقت باشه پس دروغ زشتی چیه ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط legend.)
۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان