زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۷، ۰۴:۲۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گربه و سهره!!

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 6
6 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
گربه و سهره!!
سلام
امروز صبح یه گربه اومد طرف این دو دانه سهره دوست داشتنی ما و خلاصه منم دیر فهمیدم
البته سهره ها تو قفسا و برای سهره ماده اتفاقی نیفتاد
گربه باعث شد کل پرهای دم سهره نر کنده بشه و الان خیلی رفته تو لک اصلا برای سهره ماده (هنوز جفت نگرفتن) سوت هم نمیزنه و حتی از جاش تکون هم نمیخوره یه کم هم لرز داره. به احتمال خیلی زیاد گربه نتوسته چنگی بندازه و فقط پرهاش رو تونسه چنگ بندازه و بکشه( من وارد نیستم که چجوری اینو متوجه بشم)
میخواستم ببینم لازمه که غذای مخصوص بهش بدم و این که اقدامات در آوردن سهره از لک لازم هست یا نه هنوز زوده؟

نمیدونم چی کار کنم...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۶:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #11
RE: گربه و سهره!!
من تجربه زیادی تو سهره نداشتم فقط خیلی سال پیشا که بچه بودم دو تا داشتم اونم پروندم رفت چون خیلی بی تابی میکردن تو قفس.....ولی تا دلت بخواد پرنده داشتم که گربه ها بهشون حمله کردن تازه 3تا شون رو خوردن.........بقیه هم که جان سالم به در بردن تا یه مدت همین طورین که غذا نمیخورن.........عادیه.صبر داشته باش میخورن.....
خیلی ناراحتیا......مثل این که خیلی دوستشون داری....ولی ادم عادیشم یواشکی اگه گشنه باشه غذا میخوره این احتمال هم هست که غذا خوردن شما ندیدی آقا رضا.....:a (24):

۱۳۹۰/۰۴/۱۷، ۰۷:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #12
با سلام
دوست عزیز اگی اینجوری باشه که سهرتون تلف میشه اگه ضعیف شده ونمی تونه دون بشکنه براش پسته رنده کن بزار تا بخوره کاهو هم براش بزار ان شااله خوب میشه
۱۳۹۰/۰۴/۱۸، ۰۹:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، rezahdi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #13
سلام
زياد داري حساس مي شي خودت تلفش نكني با زياد حساس شدن كه كار درست نمي شه بهتره مثل اوايل كه جوجه سهره مي گيريم و به دليل وحشي بودن و جابجايي پرنده كم غذا مي شه سعي كن شاهدانه خيس شده بذاري جلوش و كمي بادام رنده كن بذار جلوش تا تقويت شه.از سبزيجات و ميوه هم واسه شادابيش استفاده كن برگ اسفناج و كاهو و كمي هم سيب واسش بذار مقدارشون كم باشه بهش آرامش مي ده.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۴/۱۸، ۱۰:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rezahdi
*
کاربر انجمن

9 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #14
قناریهام از وقتی که گربه بهشون حمله کرده دیگه آواز نمیخونن
سلام خدمت دوستان
من 3 تا قناری دارم اما متاسفانه الان نزدیک به یک سال میشه هیچ کدوم حتی یه دهن هم نمی خونن قبال زیاد میخوندن و مدام هم تلک میرن و پر ریزی دارن هرکاری میکنم خوب نمیشن. خیلی هم از آدم میترسن نزدیک قفس که میشم چنان خودشون رو به قفس میزنن که بعضی وقتا بدنشون زخمی میشه.
باید چه کار کنم؟ خیلی واجبه ممنون که کسی مفصل کمکم کنه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۱۲:۵۱ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۵، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #15
RE: نیاز مبرم به مشاوره و کمک
(۱۳۹۰/۰۶/۲۵، ۱۰:۵۵ ق.ظ)kiu نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان
من 3 تا قناری دارم اما متاسفانه الان نزدیک به یک سال میشه هیچ کدوم حتی یه دهن هم نمی خونن قبال زیاد میخوندن و مدام هم تلک میرن و پر ریزی دارن هرکاری میکنم خوب نمیشن. خیلی هم از آدم میترسن نزدیک قفس که میشم چنان خودشون رو به قفس میزنن که بعضی وقتا بدنشون زخمی میشه.
باید چه کار کنم؟ خیلی واجبه ممنون که کسی مفصل کمکم کنه

با سلام
دوست گرامی قناری ها وقتی تولک هستن حساس تر و ترسو ترند و شما باید اونها رو در یه جای آروم قراربدین و بهشون از لحاظ تغذیه رسیدگی کنین تا تولکشون رو با موفقیت پشت سر بزارن و انشااله راه بیفتن و جابجاشون هم نکنین.

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۲۶، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

9 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #16
آقا حمید دوست عزیز ممنون از پاسختون
من باید این رو هم اضافه کنم که گربه یکی دوباری به قناری هام حمله کرده بود و از اون وقت به بعد از خوندن افتادن و به طور مستمر و تلک به تلک شدن .
به لحاظ تغذیه هم بهشون هم هفت تخم میدم هم میوه جات هم مولتی ویتامین هم هفته ای سه چهار بار حمامشون میدم اما هنوز که هنوزه از تلک بیرون نیومدن و نمی خونن.
۱۳۹۰/۰۶/۲۶، ۱۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #17
(۱۳۹۰/۰۶/۲۶، ۱۱:۰۲ ق.ظ)kiu نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا حمید دوست عزیز ممنون از پاسختون
من باید این رو هم اضافه کنم که گربه یکی دوباری به قناری هام حمله کرده بود و از اون وقت به بعد از خوندن افتادن و به طور مستمر و تلک به تلک شدن .
به لحاظ تغذیه هم بهشون هم هفت تخم میدم هم میوه جات هم مولتی ویتامین هم هفته ای سه چهار بار حمامشون میدم اما هنوز که هنوزه از تلک بیرون نیومدن و نمی خونن.

با سلام مجدد

پس همونه دیدن گربه خودش قناری رو خیلی میترسونه چه برسه که بهش حمله هم بکنه یکی از دوستان من یه قناری داشت که بعداز حمله گربه قناریش تا حدود یه سال تقریبا لال شده بود و هیچ صدایی ازش در نمیومد!!!!
:a (18)::1:
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۲۶، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #18
سلام
من سهره ای رو تازه خریدم تقریبا 5ماهی میشه دستی شده بود تقریبا یعنی جد قفسش کرده بودم میذاشتم توی بالکن که نه گربه میتونه بیاد نه کلاغ میاد خوب اواز میخوند فکرکنم خودش هم جاش رو دوست داشت چند روز پیش که رفتم سراغش دیدم پرهای دمش ریخته فکرکنم از یه چیزی ترسیده بود اوردمش داخل دون میخورد ولی اواز نمیخوند دو روزی هستش که زیاد میخوابه روزها هم خوابه نمیدونم چیکارکنم لطفا راهنماییم کنید
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #19
سهره ها رو تک میخ کن توی یه جای کم رفت آمد از قطره آنتی استرس هم استفاده کن، آبتنی رو در براشون فراهم کن ،از مولتی ویتامین هم استفاده کن
انشاءالله خوب میشه
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: aa22 ، mahdi64 ، mohammad20101368
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #20