زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۷، ۰۵:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گربه و سهره!!

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 6
6 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
گربه و سهره!!
سلام
امروز صبح یه گربه اومد طرف این دو دانه سهره دوست داشتنی ما و خلاصه منم دیر فهمیدم
البته سهره ها تو قفسا و برای سهره ماده اتفاقی نیفتاد
گربه باعث شد کل پرهای دم سهره نر کنده بشه و الان خیلی رفته تو لک اصلا برای سهره ماده (هنوز جفت نگرفتن) سوت هم نمیزنه و حتی از جاش تکون هم نمیخوره یه کم هم لرز داره. به احتمال خیلی زیاد گربه نتوسته چنگی بندازه و فقط پرهاش رو تونسه چنگ بندازه و بکشه( من وارد نیستم که چجوری اینو متوجه بشم)
میخواستم ببینم لازمه که غذای مخصوص بهش بدم و این که اقدامات در آوردن سهره از لک لازم هست یا نه هنوز زوده؟

نمیدونم چی کار کنم...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۶:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #21
RE: گربه و سهره!!
منم با گلبرگ موافقم
مطمعن باش که اگه دزدکی دونه نخورده بودن خدا نخاسته الان ...................................
دارن خودشون رو لوس میکنن تا که بیشتر بهشون توجه کنی . حساس نشو ایشالا خوب میشن
:2:
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۱۲:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
6 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #22
RE: نیاز مبرم به مشاوره و کمک
سلام دوست عزیز دوست ندارم ناامیدت کنم ولی فکر نکنم دیگه بخونن یا حالا حالاها بخونن چون این مشکل دقیقا واسه یکی از رفقام پیش اومد و مجبور شد بفروشه دوتا از قناری هاشو.هم سهره و هم قناری زیاد از گربه میترسن به قول دوستمون چه برسه مورد حمله هم قرار بگیرن.ایشاله که خوب شن.یکم تقویتشون کن.جاشونم آروم باشه.
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #23
RE: نیاز مبرم به مشاوره و کمک
(۱۳۹۰/۰۶/۲۶، ۱۱:۰۲ ق.ظ)kiu نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا حمید دوست عزیز ممنون از پاسختون
من باید این رو هم اضافه کنم که گربه یکی دوباری به قناری هام حمله کرده بود و از اون وقت به بعد از خوندن افتادن و به طور مستمر و تلک به تلک شدن .
به لحاظ تغذیه هم بهشون هم هفت تخم میدم هم میوه جات هم مولتی ویتامین هم هفته ای سه چهار بار حمامشون میدم اما هنوز که هنوزه از تلک بیرون نیومدن و نمی خونن.

با سلام و احترام به نظر من ردشون كني بهتره چون در محل خونه شما ترسيدند فكر نكنم به خوندن بيان
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۱۱:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #24
RE: قناریهام از وقتی که گربه بهشون حمله کرده دیگه آواز نمیخونن
یکی از عواملی که باعث میشه قناری لال شه همین ترسه ،به نظر من هم ردشون کن بره
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: aa22
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #25
RE: قناریهام از وقتی که گربه بهشون حمله کرده دیگه آواز نمیخونن
(۱۳۹۰/۰۶/۲۵، ۱۰:۵۵ ق.ظ)kiu نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان
من 3 تا قناری دارم اما متاسفانه الان نزدیک به یک سال میشه هیچ کدوم حتی یه دهن هم نمی خونن قبال زیاد میخوندن و مدام هم تلک میرن و پر ریزی دارن هرکاری میکنم خوب نمیشن. خیلی هم از آدم میترسن نزدیک قفس که میشم چنان خودشون رو به قفس میزنن که بعضی وقتا بدنشون زخمی میشه.
باید چه کار کنم؟ خیلی واجبه ممنون که کسی مفصل کمکم کنه

سلام به تو دوست عزیز
من نمیخوام امیدتو از دست بدی دوسته منم همین جوری شده بود ولی باید صبر داشته باشی
1) یک مدت جاشونو عوض کن که فقط تورو ببینند
2)شبا زود بخواببنونش *جای باشه که مگس پر نزنن که بیدار شن*
3)باهاشون مهربونی کن جوری که زیاد ورج ورجی نکنن
4)توی جیره غذای کمی شادانه ریز *اگر نمی تونی ریز بدی . درشت بده* چون فصل رو به سردی میره و شاهدانه هم مست میکنه هم گرم
5)سطح *فاصله* بین زمین تا جای که هست متوسط باشه (5-6 متر کافیه)
6)اگر وسیله بازی داره 100% بردار چون موجب ترسه پرنده میشه توی این شرایط
7)اگر میتونی روزی 5 دقیقه با هاشون درد دل کن
با این کار ها پرندت باید یک تا دو هفته مثل روزه اولش بشه و اگر به روزه اولش بر گشتن از اون محله حادثه دور کن و سعی کن روزی 3-5 دقیقه به همون محل حادثه ببری تا پرنده احساس همننیت کنه
پرنده دوستم یک هفتی به روز های اولش رسید
امید وارم پرندت خوبشه
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۰۴:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: aa22
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #26
تیزه پروندن سهره
با سلام خدمت دوستان گلم
من یه سهره بخون داشتم که تو حیاط خونه بوده ظاهره سهره گربه میبینه ولی دست گربه به سهره نمیرسه و سهره میترسه و تیزه و تمام پربالهاش میریزه به نظر شما بازم شروع به خوندن میکنه ؟ چقدر زمان لازم داره که دوباره بال اون در بیاد؟ امکان داره لال بشه واسه همیشه ؟
مچکرم
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #27
RE: تیزه پروندن سهره
(۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۹:۵۳ ق.ظ)alirezazx007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان گلم
من یه سهره بخون داشتم که تو حیاط خونه بوده ظاهره سهره گربه میبینه ولی دست گربه به سهره نمیرسه و سهره میترسه و تیزه و تمام پربالهاش میریزه به نظر شما بازم شروع به خوندن میکنه ؟ چقدر زمان لازم داره که دوباره بال اون در بیاد؟ امکان داره لال بشه واسه همیشه ؟
مچکرم

با سلام
دوست عزیز اول باید مطمئن باشی که چه چیزی باعث ترسیدن پرنده شما شده آیا واقعا گربه بوده یا نه کلاغ زاغی یا شاید هم شاهین یا قرقی بوده در ثانی بستگی داره پرنده تا چه حدی ترسیده آیا پرنده شما از خودش هنوز سرو صدا در میاره یا نه؟ در کل شما باید یه محیط امن وآروم برای پرندتون انتخاب کنید و این اعتماد و به اون بدید که دیگه خطری تحدیدش نمیکنه واگر براتون امکان داره یه جای شلوغ و پراز پرنده قرارش بدین وقتی ببینه پرنده های دیگه مشغول به خوندن هستن حس اعتمادش جلب میشه ودرباره آواز میخونه .برای در آوردن پر پرندتون یه چند روزی که از ماجرا گذشت بهش آبتنی بدین بعد از یکی دو هفته بستگی به انرژی پرنده داره پرها شروع میکنن به در اومدن. نگران نباش خوب میشه ولی باید بیشتر مراقب پرندتون باشید.موفق باشید
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #28
(۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۹:۵۳ ق.ظ)alirezazx007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان گلم
مچکرم

سلام

اگه بخوای پرندت زود پرهاشو دربیاره
تو یه پارچه بپیچونش و یه میخش کن جای ارومی بزارش اینجوری زود پرهاشو در میاره واسه نخوندنش باید صبر کنی اول پرهاشو در بیاره بد
یواش یواش ترسش بریزه شروع به خوندن میکنه
من قکر کنم سهره شما اهلی یعنی رام شده نبود چون سهره رام شده کمتر از چیزی میترسه حتی گربه و...

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #29
با سلام
پر انداختن سهره هنگام ترس جزیی از غریزه این پرنده است. درست مثل مارمولک که وقت خطر دم خودش را رها میکنه تا شکارچی را گمراه کنه. توی طبیعت هم همینطوره , وقتی سهره از طرف پرنده های شکاری مورد سو قصد قرار میگیره دم یا تیز پر خودشو رها میکنه تا پرنده شکاری را منحرف کنه.
اما سهره محبوس در قفس وقتی از چیزی می ترسه علاوه بر اینکه پر میندازه خودش را هم به قفس می کوبه و از این بابت صدمه بیشتری میبینه.
با بمب گذاری اخیر که مقابل دانشگاه شریف انجام شد صدا و لرزش های انفجار خلیل از پرنده های اون حوالی را ترساند. به طوری که سه تا از پرنده هام پر انداختن. پرنده های همکارم هم همینطور.
در ضمن قابل ذکر میدونم که بگم رام بودن سهره به این موضوع ارتباطی پیدا نمیکنه فقط باعث میشه که پرنده به هر بهانه ای نترسه و کمتر در قفس جست و خیز کنه اما در صورت ترس و شوک حتما تیزپر میندازه.
سهره را در جای آروم بگذارید تا یواش یواش خودشو ریکاوری کنه. موفق باشید.
ببخشید توی جمله هام کلمه ( خیلی ) را به اشتباه (خلیل ) تایپ کردم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۴۹ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: khalili ، ali_se65 ، برف زمستان
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 34
40 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #30
کمک به سهره ام گربه حمله کرد
با سلام

:basa (101):
دوستان طلب کمک از هر کسی که میتونه کاری کنه دارم...امروز میخواستیم واسه خونه تکونی اتاقمو جمو جور کنیم قفس
هامو گذاشتم تو تراس ۲تاشونو میخ کردم ۲تایه دیگرم رو میله رختی گذاشتم.گربه وقتی حواسم نبوده ،اره دیگه به یکی از قفس های رو میله رختی حمله کردو اونو انداخته بود پائین اومدم دیدم افتاده پائین تو چمن گوربه ام کناره قفسه گوربه هرو زدم پریدم پای قفس حیوونه زبون بسته چسبیده بود به میله قفس تکون نمیخورد ابو دونشو درست کردم روشم تا شب کشیدم الان که دیدمش روبرا تر شد بودو آروم شده بود فقط یه چشش مسکه دوچاره سانحه شده یکم ورم داره چیکار کنم دوستان این سهره هم تازه گرفته بودم داشتم اهلی میکردمش دهنش دیه بی دهن دیگه؟:basa (101)::basa (101):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۴، ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط محمد سکل.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۴، ۱۲:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان