زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۶:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد
سلام خدمت همه دوستان 
چند تا سوال دارم از اساتید و رفقای گرامی :
1- من الان (که اواخر آذر ماه هست) یدونه جوجه سهره خوب دارم جوجه برج چهار 95 هست که به لطف خدا هر روز داره بهتر میشه هم خیلی بخونه و هم خیلی پررو و با این روند اگر پیش بره برای بهار 96 قطعا سهره خیلی بهتری میشه یعنی هم مست تر میشه و هم پررو تر . حالا سوالم اینه اگر الان یدونه ماده قناری بیارم میتونم فروردین یا اردیبهشت 96 جفتش کنم و جوجه سهره قناری بگیرم یا حتما باید سهره م دوسالش بشه و کهنه بشه تا بتونم جوجه سهره قناری بگیرم ؟ 
2- آیا جوجه سهره قفسی دم کوتاه بهتره یا جوجه سهره قناری دم کوتاه بهتره برای یادگیری آواز ؟ منظورم اینه کدوم باهوشتر هستن و بیشتر و بهتر دهن میگیرن ؟  
3- باتوجه به اینکه سبک اجرای آواز فردبخون (شمرده خون) هست . جوجه سهره قناری اگر از همون روزهای اول که میاد رو نی سواش کنم و توخونه ای که هیج پرنده دیگری نباشه تحت تعلیم بار بیاد فرد بخون میشه یا نه دهنا رو به هم میچسبونه و ریتم آواز رو خراب میکنه ؟ دوستان کسی تا به حال سهره قناریه فردبخون دیده ؟
4- اگر دوتا دونه جوجه سهره قناری که تازه روی چوب اومدن رو سوا کنم و هر دو رو با هم بذارم زیر دهن هر دوتاشون تمام و کمال دهن میگیرن و ردی و غلط نمیندازن یا حتما باید یکی باشه با توجه به اینکه جوجه سهره قناری قطعا باید متفاوت باشه نسبت به جوجه سهره قفسی(منظورم اینه احتمالا سهره قناریا باهوشتر باید باشن البته من اینطور حدس میزنم) نظر و تجربه دوستان در این باره چی هست ؟   
5- جوجه سهره قناری گرفتن سخت تره و ریزه کاریهای بیشتری داره یا جوجه سهره قفسی گرفتن ؟ (من خودم فکر میکنم اگر یه سهره نر پررو و سرمست داشته باشیم سهره قناری راحت تر باشه چون هم ماده قناری خوب رو میشه به راحتی تهیه کرد و هم قناری بهتر روی تخم میخوابه و بهتر جوجه بزرگ میکنه البته این حدس بنده هست)  
6- برای اینکه یه آوازی رو بخوام بصورت پاک احیا کنم و یه استاد قدر درست کنم دوتا راه وجود داره اول اینکه یدونه جوجه سهره دم کوتاه متولد قفس تهیه کنم و دوم اینکه جوجه سهره قناری دم کوتاه تهیه کنم به نظر اساتید با کدوم موفق تر خواهم بود ؟( یعنی دهن پاکتر و کاملتر احیا میشه و همینطور لحن و لهجه آواز زیباتر و بهتر میشه یعنی زنگی تر میشه )
7- سوال آخر اینکه سهره قناری استاد بهتری میشه یا جوجه قفسی ؟ منظورم اینه در آینده که بخوام جوجه کال یا جوجه قفسی کال تهیه کنم و زیر دهن استاد بالا بیارم زیر دهن سهره قناری بهتر بالا میان یا زیر دهن سهره جوجه قفسی ؟
خواهش مندم اساتید محبت کنن و جواب سوالات بنده رو بفرمایند تا اگر عزیزی از دوستان مثل بنده قصد اینو داشت که یکی از این دوتا راه رو انتخاب کنه بتونه انتخاب دقیق تری داشته باشه . با تشکر از محبت اساتید و دوستان عزیز     
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۰۲:۳۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۰۴:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #31
RE: گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد
سلام من یه چند وخته یهره قناریم وقتی انگشت میگری حلوش مثل قبلا هیچ عکس العملی نشون نمی ده قبلا نوک می زد
چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۷/۰۹/۰۷، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #32
RE: گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد