زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۱۲:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اسحال سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
اسحال سهره
با سلام به همگی دوستان
من یه سهره جوجه قفسی دارم الان چند روزی هست که فضله اون آبکی شده به نظرم اسهال هست هر کاری کردم خوب نشد اگه پیشنهادی دارید لطف کنید بگید فکر کنم داره میره تو لک خوندنش کم شده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۵، ۰۸:۴۸ ق.ظ، توسط avat.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۵، ۰۸:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فعلا دیپلم
سپاس‌ها: 50
11 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #51
RE: جا آب سهره چجور باشه؟
سلام دوستان بنظر من:
استفاده لیوان برای سهره یه مقوله سنتی داره چون بنظرم نگهداری از سهره از زمانای خیلی قبل بوده و اون موقع عا جا آب هایی مثل جا آب قناری نبوده و مردم از لیوان و همچین ظروفی برای جا آب سهره استفاده میکردن و رسم شده برا سهره لیوان بذارن
مرسی از همه
۱۳۹۲/۰۴/۲۱، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 600
140 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #52
سلام دوستان خوب
دلیل استفاده از استکان بیشتر برای گردش و حمل سهره هستش . جا آبی که خارج از قفس نصب میشه امکان برخوردش به بدن و اشیاء اطراف زیاده.
دلیل دیگر هم به علت فاصله کم میله های قفس سهره ای هستش که جا آبی قابل نصب نمیباشد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۲۱، ۰۱:۳۵ ب.ظ، توسط shams.)
۱۳۹۲/۰۴/۲۱، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shekarchii ، محمدمهدی ، jastin
*
کاربر انجمن

فعلا دیپلم
سپاس‌ها: 50
11 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #53
جناب شمس یعنی شما میفرمایید اگه فاصله میله های قفس خوب باشه و سهره رو نخوایم بگردونیم استفاده از لیوان یا جا آب قناری برای سهره هیچ فرقی نداره؟
۱۳۹۲/۰۴/۲۱، ۰۴:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 600
140 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #54
سلام دوست عزیز
من شخصا استکان را ترجیح میدهم. ولی واقعیتش کسانی که سهره دهندار پرورش میدن از لوازمی استفاده میکنند که سهره با انها مشغول نشود و کاری بجز خواندن نداشته باشد.(وقتی استکان داخل قفس است سهره مدت زمانی را جهت آب بازی میگذراند)
مطالبی که دوستان فرمودند کاملا صحیح است ( 1- راحتی تعویض آب. 2- دست نبردن داخل قفس 3- هنگام دادن دارو ها و ویتامین ها و ......)
۱۳۹۲/۰۴/۲۱، ۱۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #55
با سلام ببینید دوستان استکان یا جا آبی صلیقه ای هست من خودم سعی میکنم همیشه از ابزاری استفاده کنم که کار آمد تر ومفید تروبی خطر تر باشه در مورد اون دوستی که فرمودن برای جلو گیری از لک بهتره بنظر من ربطی نداره شما یک روز در میان به سهرتون آبتنی بدید تو فصل گرم همون کار رو انجام میده تازه وقتی کل بدنه پرنده خیس بشه شاداب تر میشه تا اینکه سر وصورت شسته بشه یه مطلب دیگه شستشوی بیش از حد جواب معکوس میده و حرارت پرنده رو کم میکنه وباعث لک میشه هر چیزی در حد اعتدال خوبه نه بیش از حد من نظرم برای سهره و..... جا آبی هست چون خیلی راحتم وپرنده ها هم حال میکنن با آبتنی که به شکل طبیعی باشه از هر نظر سلامت تره باز هر کسی هر جور که دوست داره انجام بده اصولیش جا آبی مخصوص پرنده هست سنتیش استکان من با استکان خیلی تلفات دادم برای همین هم خودم وهم به همه, جا آبی رو پیشنهاد میکنم .
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shekarchii ، محمدمهدی ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #56
بله کاملا حرف شما جناب دهنباز صحیح...
اینو بگم که پرورش دهندگان سهره توی مناطق مختلف نسبت به آب و هوای خودشون تجربه دارند شما اگه یه سهره باز آذربایجانی رو بیارید توی گرمای اهواز سر 1 هفته اکثر پرنده هاش لک میخورن اما این که من گفتم برای شهرهای نیمه جنوبی کشور خیلی کارامد هست من توی مرغداری دوستم دیدم که از آبخوری های معمولی و آویزان استفاده میکرد و از استفاده آبخوری های مکانیزه قطره ای جدید خودداری کرده بود, بعد که ازش پرسیدم گفت که این آبخوری مخصوص شهرهای گرم هست چون توی ساعات گرم روز, مرغ هم آب میخوره و هم سر و صورت خودش رو هم خیس میکنه و دمای بدنش پایین میاد و البته راهکارهای جالب دیگه که اینجا نمیشه گفت...
و این روشی هست که مورد تایید دامپزشکی و جهاد کشاورزی هست و مخصوص شهرهای گرم...
پس توی شهر گرم استکان خیلی کارامد هست...
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe ، shekarchii
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #57
RE: بیماری اسهال در سهره
سلام ایا دارویی برای سهره ای که اسهال سبز ابکی دارد وجود دارد ممنون
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #58
(۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۰۹:۵۵ ق.ظ)amirrezalo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ایا دارویی برای سهره ای که اسهال سبز ابکی دارد وجود دارد ممنون
سلام
فضله سبز نشانه چند نوع از بيماريها هست. من داروي دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
را پيشنهاد مي كنم چون يك دارويي هست كه براي رفع طيف وسيعي از بيماريهاي گوارشي مفيد هست. يكي از بيمارهايي كه نشانه اش فضله سبزه ، آبله هست. اين سهره را حتما قرنطينه كنيد. دان وغذاي مصرفي را چك كنيد كه آلوده نباشد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #59
اگه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
در دسترس نبود از داروخونه دامپزشکی قرص نئومایسین+تتراسایکلین یا داکسی سایکلین بگیرید خیلی کم دوتا با هم اندازه نوک چاقو بریزید تو آبش 3 روز .
۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #60
اگر دسترسی به داروی جنتامایسین را داشته باشید بهترین دارو برای درمان بیماری های گوارشی و اسهال میباشد.
۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۰۴:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان