زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۷:۱۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 17 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 34
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #161
RE: همه چیز در مورد آواز خواندن و نخواندن قناري
(۱۳۹۱/۱۱/۰۷، ۰۸:۱۹ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۱/۰۶، ۰۸:۰۲ ب.ظ)payam19 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر همه دوستان
من یه نر سفید حدود 3 -4 ماه پیش گرفتم که از بی تجربگی قناری تو لک بود و سنی هم نداشت یعنی نمیخونده و تو لک بود خونه که اوردم حسابی پر ریخت لک تو لک شد و الان حدود 3 هفته هست که پراش دراومد خیلی سرحال و خوراکش خوبه چند هفته هست که تخم مرغ نمیدم گفتم که شاید چربی داره مولتی ویتامین هم بهش میدم صبح ها خیلی سرحال و صدای لی لی لی میده و تا ساعت های 3 بعد از ظهر سرو صدا میکنه و دیگه صداش در نمیاد تا فردا صبح .فقط بعد از چند روز که مولتی ویتامین دادم بهش به زور اهنگ شروع به ریز خونیه خیلی خیلی ضعیف کرد و الان یه هفته هست که این صدا هم نمیده تغذیش هم کتان و تخم شلغم و کاهو و خرفه و کشنیز که همش جلوش هست تو مطالبی که خوندم گفتم شاید لال باشه ؟:basa (58):دیگه واقعا بعد از 3-4 ماه خسته شدم چون استیلش خوبه و کشیده هست نگهش داشتم:basa (166):.چیکار کنم بخونه:basa (101)::basa (101)::basa (101):
سلام
كاش به بخش تغذيه مراجعه كرده بودي واين همه دانه با هم به اين قناري بيچاره نمي دادي.خلاصه دانه را تبديل كن به 6قسمت كتان ويك قسمت ارزن.هيچ دانه ديگه اي هم به او نده.كاهو هفته اي يك الي 2بار به اندازه يك بند انگشت.هفت تخم استاندارد وتميز هفته اي يك بار.شاهدانه هفته اي چند دانه.اين رژيم را حفظ كن تا به خواندن بيافتد.البته بايد قناريتون نر باشه تا بخونه وهيچ بيماري ديگه اي به غير از تولك بودن نداشته باشه.

یعنی دادن این دانه ها باعث شده نتونه بخونه منظورتون این هست که چربی گرفته یا چیزه دیگه ای؟
۱۳۹۱/۱۱/۰۷، ۰۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 34
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #162
کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:basa (166):
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۰۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #163

دان روزانه ارزن ، کتان ، شلغم کفایت میکنه پیشنهاد میکنم نصف قاشق غذا خوری نیجر هم داخل ظرف دان اصلی بریزید.

از برنامه نوردهی استفاده کنید تا با افزایش نور هرمون های تولید مثلی تولید بشن.
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: payam19
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #164
سلام
حدودا سه ماه پيش يه قناري گرفتم كه بدليل نگهداري نادرست و تغذيه بد نميخوند، بردمش تو لك و الان تخت كرده اما هنوز دهن نمياد، فقط صداي قيژ قيژ ميده يا جيك ميزنه وقتي هم كه ميخواد دهن بياد انگار چيزي مث پوسته تخمه تو گلوشه
به نظر دوستان هنوز برا دهن اومدنش زوده؟
اگه نياز دارويي داره دوستان لطف كنن بگن
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۱۰:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #165
سلام
دوست عزیز در ابتدا خدمتتون عرض کنم اینکه قناری رو در این فصل بردین تولک کار درستی نیست اصلاً تولک بردنه اجباریه حیوون کار اشتباهی هستش.
بعضی از قناریها با اینکه پرهاشون تخت میشه اما از نظر روحی و روانی هنوز تولک هستن و هنوز دوره شونو تموم نکردن...
اگر تولکش رو کامل پشت سر گذاشته باشه و خوب تغذیه شده باشه خودش کم کم شروع میکنه به کوتاه بلند خوندن...سعی کن برای تقویتش زیاد از دونه های گرم استفاده نکنی چون استفادهء بیش از حد از دانه و غذاهای گرم در زمانیکه قناری تولک هستش باعث گیج شدن قناری میشه.
موفق باشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #166
سلام و خسته نباشید. تا دو روز پیش قناری نرم قرص میخوند. و آماده بود. از قبل یه ماده خریده بودم و برای هم جیک میزدند . ولی چون ماده اولین دفعست جفت میخوره معلوم نیست آمادست یا نه ! کاغذ های کف رو هم پاره نمیکنه. ولی خیلی جست و خیز داره و از اینور به اونور قفس پر میزنه.
دیروز اون های زو کنار هم گذاشتم (در فاصله 30 سانتی از هم ) . نرم هنوز پسش آمادست ولی نمیخونه !!!!!

تقویتشون هم میکنم. آیا امکان داره بره تولک یا داره به وضعیت جدید عادت میکنه ؟ خواهشا راهنمایم کنید. چکار کنم ؟؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۰۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #167

سلام

قفس ها رو طوری قرار بدید که همدیگر رو نبینن.

تا آمادگی کامل صبر کنید ...
۱۳۹۱/۱۲/۱۸، ۰۷:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 9
ارسال: #168
سلام خدمت همه دوستان.من روز 12فروردین یه قناری خریدم(سوپر کاکلی)به 150تومن فروشنده به من گفت نره.اما انگار هی شک میکرد وهی پسشو نگاه میکرد.ومیگفت میخونه ولی از اون روز که اوردم سالمه ولی تحرکش کم وفقط جیک جیک میکنه من خودمم سر در نمییارم که نرو ماده چطور حالا راهی هست بفهمم نره؟؟وسوال دیگم اینه که امکان داره نر باشه ولی هیچ وقت نخونه؟؟اگرجوابم وبدیدممنون میشم .که اگر ماده ست پسش[/b] بدم..
۱۳۹۲/۰۱/۱۴، ۰۵:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #169
اگه بتونین از پس حیوون یه عکس با کیفیت بزاری که دوستان ببینی راهنمائیت میکنن که نر هست و یا ماده در ضمن امکان لال بودنه پرنده هم هست علاوه بر همه اینها پرنده رو ثابت بزارین یه جا وهی تکونش ندین وسرک نکشین تا به محیط عادت کنه و حداقل این عادت کردن یک هفته زمان میخواد
۱۳۹۲/۰۱/۱۴، ۰۹:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 9
ارسال: #170
(۱۳۹۲/۰۱/۱۴، ۰۹:۳۰ ب.ظ)abbass11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه بتونین از پس حیوون یه عکس با کیفیت بزاری که دوستان ببینی راهنمائیت میکنن که نر هست و یا ماده در ضمن امکان لال بودنه پرنده هم هست علاوه بر همه اینها پرنده رو ثابت بزارین یه جا وهی تکونش ندین وسرک نکشین تا به محیط عادت کنه و حداقل این عادت کردن یک هفته زمان میخواد
ممنون داداش ولی میگم باوجود اینکه جیک جیک میکنه هم احتمال لال بودنش هست؟؟
۱۳۹۲/۰۱/۱۴، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان