زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۵:۴۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 22 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #211
RE: تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
دوتا عكس از پسش  بگير بيار تا دوستان راهنماييت كنن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۱۰، ۰۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: barad2012 ، محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #212
با تشکر
متاسفانه نشد عکس خوب بندازم و الان هم نمیدونم این عکس ها کمکی میکنه یا نه ، اگه کمکی نمیکنه بفرمایید تا با یه دوربن دیگه امتحان کنم (این ها بهترین عکس ها بود !)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۱۱/۱۰، ۰۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: barad2012
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 32
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #213
سلام به دوستان عزیز و اساتید این فن
ممنون از این پست های قشنگ و آموزندتون

من حدود 7یا8 ماهه یه قناری نر (تقریبا پرتقالی) و ماده (زرد رنگ)با هم خریدم و الان هم تو این مدت تک میخن و قفس قناری نر رو بالای قفس قناری ماده زدم . قناری ماده همیشه ریزه خونی میکنه کلا خیلی به سقف قفسش میچسبه و میخواد بره بالا ولی پسش بیرون نزدن و معمولیه . تو این 7و8 ماه قناری نر نخونده و بعضی وقتها یه جیکه ای میکنه و صدای قناری هم براش میزارم یه دهنی میخونه اما دوباره قطع میشه . سه ماه پیش هم تولک شد اما کلا هرکاری میکنم نمی خونه . درمورد تغذیه هم خدمت اساتید عرض کنم دان اصلیش کتان و ارزنه و هفته ای دو بار هفت تخم بهش میدم و طول هفته هم هویج و کاهو و سیب هم بهش میدم . براش قطره ای هم از پرنده فروشی گرفتم (( مکمل ویژه ویتامینه AD3E )) اما .... نمی دونم چیکار کنم که بتونم اینا رو جفت کنم و قناری نرمم بخونه.  راستی یادم رفت بگم قناری  نرم پسش رو نگاه میکنی بیرون زده .  لطفا و خواهشا اگه ممکنه راهنمایی کنید. 

۱۳۹۲/۱۱/۱۷، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

نمیگم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 12
60 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #214
داداش گلم ad3e برای نطفه دار کردنه داداشم اصلا بهش نده

کاهو خوبه و هویج هم خوبه برای شرور کردن قناری کمک میکنه ولی سیب چربی میاره و مکمل ad3e هم چربی میاره قناری باید خودش بخونه

بعد هفته ای دو با هفت تخم سنگینه براش بازم چربی میاره ارزن هم هفته ای دو بار بهش بده نه بیشتر
۱۳۹۲/۱۱/۱۷، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: barad2012
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #215
(۱۳۹۲/۱۱/۱۷، ۱۰:۲۰ ق.ظ)'barad2012' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من حدود 7یا8 ماهه یه قناری نر (تقریبا پرتقالی) و ماده (زرد رنگ)با هم خریدم و الان هم تو این مدت تک میخن و قفس قناری نر رو بالای قفس قناری ماده زدم . قناری ماده همیشه ریزه خونی میکنه کلا خیلی به سقف قفسش میچسبه و میخواد بره بالا ولی پسش بیرون نزدن و معمولیه . تو این 7و8 ماه قناری نر نخونده و بعضی وقتها یه جیکه ای میکنه و صدای قناری هم براش میزارم یه دهنی میخونه اما دوباره قطع میشه . سه ماه پیش هم تولک شد اما کلا هرکاری میکنم نمی خونه . درمورد تغذیه هم خدمت اساتید عرض کنم دان اصلیش کتان و ارزنه و هفته ای دو بار هفت تخم بهش میدم و طول هفته هم هویج و کاهو و سیب هم بهش میدم . براش قطره ای هم از پرنده فروشی گرفتم (( مکمل ویژه ویتامینه AD3E )) اما .... نمی دونم چیکار کنم که بتونم اینا رو جفت کنم و قناری نرمم بخونه.  راستی یادم رفت بگم قناری  نرم پسش رو نگاه میکنی بیرون زده .  لطفا و خواهشا اگه ممکنه راهنمایی کنید. 

سلام
ad3e خوبه اما در مواقع عادي بيشتر از 10 روز يك بار اون هم 3 قطره در نصف ظرف آب خوري نياز ندارن.سيب وكاهو و هويج هم بايد به مقدار كم وروي اصول داده بشن تا قناري ورم روده واسهال نگيره.
اما اصل مطلب شما اول بايد از سلامتشون مطمئن باشي.براي امتحان چند روز جايي بذارشون كه صداشون به هم نرسه وهمديگر را هم نبينن. احتمالا اونكه ميگي ماده هست نر باشه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۱۷، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 32
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #216
(۱۳۹۲/۱۱/۱۷، ۱۰:۲۰ ق.ظ)'barad2012' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان عکسشون رو هم براتون میزارم

این عکس دوتا قفسشون

این عکس قناری نرم

اینم عکس قناری ماده ام 

۱۳۹۲/۱۱/۱۷، ۰۷:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 30
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #217
با سلام من دو تا نر داشتم پدر و پسرند باباهه شلاقی میخوند و مست پسره هم نصف باباش تقریبا میخوند
البته پسره 3-4 ماهشه
الان باباهه رو فروختم پسره هم تک شده دیگه نمیخونه ممنون میشم راهنماییم کنید
۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #218
سلام 
جوجه توي اين زمان تمرين آواز مي كنه وداشته از روي صداي باباش تقليد مي كرده ولي شما استادش را فروختيد. خودش وقتش كه بشه به خوندن مياد.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۷:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: bastenegar ، محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 5
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #219
نقل قول: سلام.من 3تا قناري نر خريدم كه هر3تاشون تو مغازه ميخوندن ولی  ازوقتي آوردمشون خونه نميخونن.هرچي صداي قناري وآهنگم ميذارم بيفايدست.حتي يكم غذاي گرمي مثل شاه دانه هم دادم بهشون ولي نميخونن الان يك هفتست كه نميخونن پرریزی هم ندارن و خیلیم سر حالن لطفا کمک کنین

۱۳۹۲/۱۲/۰۳، ۰۹:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #220
سلام
قناری هارو جوری بذار که هم دیگه رو نبینن
اگه حیاط دارید  هوا تازه خیلی خوبه بذارید جلو افتاب
ابتنی بهشون بدین موسیقی واواز قناری بذارید جای شلوغ باشه خوبه  مثلا پیش تلویزیون باشه
اگه خوندنشونو دیدی مشکلی نیست پس میخونن 
به تغذیشون هم بررس وزیاد دون گرم نده که چربی بگیرن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۰۳، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، reza rasuli ، mohammad.m

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان