زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۵:۱۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 18 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #171
RE: همه چیز در مورد آواز خواندن و نخواندن قناري
من بیشتر احتمال میدم قناریتون یا ماده باشه یا جوجه باشه و بیشتر احتمال به ماده بودن هست ولی بازم شما یه عکس بزارین تا بهتر دوستان بتونن نظر بدن
۱۳۹۲/۰۱/۱۴، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #172
با عرض سلام و خسته نباشید
یک قناری نر به تازگی خریدم که 3 روز اول کامل میخوند ولی الان 5 روزه نمیخونه
مشخصات:
کاملا اماده برای جفت
بدون شپشک
بدون داشتن چربی
بدون رفتن تو لک
خلاصه سالمه سالمه

میشه راهنمایی کنین از چی میتونه باشه ؟

من چون زیاد ان نمیشم لطفا برام پ.خ کنین
۱۳۹۲/۰۱/۲۱، ۰۹:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 297
219 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #173
با سلام دوست عزیز فکر کنم که قناری شما به اصتلاح لال شده یا اینکه از زیر مستی زیاد پس رفته و باید جفتش کنید.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۱/۲۱، ۱۰:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 9
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #174
سلام خسته نباشید.من چند روز پیش (حدود15)یه قناری خریدم که صاحابش میگفت ماده اش رو تخم بوده ومرده بخاطر همین هم رفته تو لک ولی تولک تموم شده میخونه .الانم میخونه مخصوصا صبح ها اماوقتی بهش نگاه میکنی دیگه خوندنش قطع میشه.به نظر شما هنوز تولکش تمام نشده؟؟ راستی هرموقع که میرم پیش قفسش اینور و اونور میپره .چقدر طول میکشه به من عادت کنه؟؟
۱۳۹۲/۰۱/۳۰، ۰۶:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #175
(۱۳۹۲/۰۱/۳۰، ۰۶:۳۵ ب.ظ)j1900 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خسته نباشید.من چند روز پیش (حدود15)یه قناری خریدم که صاحابش میگفت ماده اش رو تخم بوده ومرده بخاطر همین هم رفته تو لک ولی تولک تموم شده میخونه .الانم میخونه مخصوصا صبح ها اماوقتی بهش نگاه میکنی دیگه خوندنش قطع میشه.به نظر شما هنوز تولکش تمام نشده؟؟ راستی هرموقع که میرم پیش قفسش اینور و اونور میپره .چقدر طول میکشه به من عادت کنه؟؟
درود
دوست عزیز قناری اینکه شما نگاش میکنی خوندش رو قط میکنی کاملا عادیه،همین الان من نگاه قناریم کردم خوندش قط شد(جدی میگم)خخخخخخخخ:basa (135):
قناری هایی که در قفسهای پرون بزرگ و به تعداد زیاد نگهداری میشن یکم خوی وحشی گری دارن که این بنظر بنده بسیار مزیت بزرگیست نسبت به قناریهای آرام!
واسه تولکش هم راحت میشه فهمید.کف قفسش رو نگاه کن حتی اگه یه پرم ریخته بود پرنده تولک تشریف داره هنوز
در آخرم هم به این فکر نکنید که قناریتون رام بشه و بهتون خو بگیره به این فکر باشید که پرندتون سالم و سر حال باشه.
خوندش چقدر طول میکشه چند ثانیه منظورم هست؟قرص خونی کیکنه یا نه؟
۱۳۹۲/۰۱/۳۰، ۰۷:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 9
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #176
(۱۳۹۲/۰۱/۳۰، ۰۷:۵۲ ب.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۱/۳۰، ۰۶:۳۵ ب.ظ)j1900 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
دوست عزیز قناری اینکه شما نگاش میکنی خوندش رو قط میکنی کاملا عادیه،همین الان من نگاه قناریم کردم خوندش قط شد(جدی میگم)خخخخخخخخ:basa (135):
قناری هایی که در قفسهای پرون بزرگ و به تعداد زیاد نگهداری میشن یکم خوی وحشی گری دارن که این بنظر بنده بسیار مزیت بزرگیست نسبت به قناریهای آرام!
واسه تولکش هم راحت میشه فهمید.کف قفسش رو نگاه کن حتی اگه یه پرم ریخته بود پرنده تولک تشریف داره هنوز
در آخرم هم به این فکر نکنید که قناریتون رام بشه و بهتون خو بگیره به این فکر باشید که پرندتون سالم و سر حال باشه.
خوندش چقدر طول میکشه چند ثانیه منظورم هست؟قرص خونی کیکنه یا نه؟

ممنون از کمکت عزیز دلم .
قناریم قرص خونه .ومشکلی نداره .فقظ همینه که کم میخونه مثلا صبح ها که همه خوابن و خونه اروم میخونه.ولی وقتی شلوغ میشه یا روز میاد بالا خوندنش کم میشه.!!!!!
۱۳۹۲/۰۱/۳۰، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #177
RE: تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
باسلام خدمت دوستان واساتید .من قناریم نرم بعداز اینکه ماده جفتش مرد حدود سه ماهه که نخونده فقط یه چند بار ریزه خونی کرد و دیگه سایلنت شد ..الان توقفس مستی میکنه رو تیرک بازی میکنه جیک جیک میکنه زیاد پراشو ملخی میزنه ولی خوندن نداره مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۲/۰۱، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #178
سلام
قفس ومیخش را عوض کنید ویک ماده آماده در خانه بگذارید جوری که صدای هم را بشنوند. بعداز چند روز اگر به صدای هم عکس العمل نشان دادند قفس ماده را زیر قفس نر بگذارید.اگر نشانه های آمادگی را داشتند جفت بزنید وتا قبل از تابستان یک لون جوجه بگیرید.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۲/۰۱، ۰۵:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 1313
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #179
(۱۳۹۲/۰۲/۰۱، ۰۵:۱۵ ب.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
قفس ومیخش را عوض کنید ویک ماده آماده در خانه بگذارید جوری که صدای هم را بشنوند. بعداز چند روز اگر به صدای هم عکس العمل نشان دادند قفس ماده را زیر قفس نر بگذارید.اگر نشانه های آمادگی را داشتند جفت بزنید وتا قبل از تابستان یک لون جوجه بگیرید.

جای قفس هم تغییر دادم ماده هم اوردم طوریه هست که فقط صداشو میشنوه ولی اصلا نمیخونه مگه تو لک چقد طول میکشه....دیگه صدای خوندنشو یادم رفته.......
۱۳۹۲/۰۲/۰۱، ۱۱:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #180
سلام
2نكته در اين موارد ضروري هست.صبر و پشتكار. شما اگر خيلي علاقمند به اين قناري هستيد پس بايد صبر هم داشته باشيد وگرنه بهترين راه رد كردنش هست. از كانتو هم مي تونيد براي تحريك وآماده شدن نر استفاده كنيد.ماده را بعداز چندروز به اتاق نر منتقل كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۲/۰۲، ۰۶:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان