زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۳:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 28 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #271
RE: تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
من که درباره نر و ماده بودن قناری سؤال نکردم. پرسیدم ریزه خونی کردن قناری نابالغ منقطع هست یا مداوم؟
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۱۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #272
سلام
آقا محسن عزيز اين مطلب را برادرانه ميگم لطفا به اسم كاربري من نگاه نكنيد وفرض كنيد من يه كاربر تازه وارد هستم. وقتي تعداد سوال هاي ساده وپيش پا افتاده بالا بره دل آدمو ميزنه وباعث سردي ميشه.شما بايد يه مدتي با قناري زندگي كنيد.اينكه ريزه خواني قناري نر منقطع هست يا متصل واقعا سوال سطح پائين وگيج كننده وبي مفهومي تلقي ميشه.من لب مطلب را به شما برادر عزيز گفتم.اميدوارم از من ناراحت نشي چون من همه شما را مثل برادر خودم مي بينم وراهنمايي مي كنم.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #273
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۱۲:۴۰ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا محسن عزيز اين مطلب را برادرانه ميگم لطفا به اسم كاربري من نگاه نكنيد وفرض كنيد من يه كاربر تازه وارد هستم. وقتي تعداد سوال هاي ساده وپيش پا افتاده بالا بره دل آدمو ميزنه وباعث سردي ميشه.شما بايد يه مدتي با قناري زندگي كنيد.اينكه ريزه خواني قناري نر منقطع هست يا متصل واقعا سوال سطح پائين وگيج كننده وبي مفهومي تلقي ميشه.من لب مطلب را به شما برادر عزيز گفتم.اميدوارم از من ناراحت نشي چون من همه شما را مثل برادر خودم مي بينم وراهنمايي مي كنم.

ببینید جناب برادر گرامی، بنده هم دوستانه عرض می کنم که اگر شرط سؤال پرسیدن توی این فروم اینه که سؤال های سطح پایین پرسیده نشه و سؤال کننده قبلش یه مدتی با قناری زندگی کرده باشه، حق با شماست. اینو تو موافقنامه ی ثبت نام لحاظ کنید تا کاربران تازه وارد هم اطلاع پیدا کنن.
اما به نظر من این جوری فلسفه فروم زیر سؤال میره. تو فروم هر عضوی حق داره هر سؤالی رو بپرسه و بقیه کاربرها هم اگه بتونن به اون سؤال جواب می دن و حتی اگه سؤالی نامفهوم باشه باید به واضح و مفهوم شدنش کمک کرد نه اینکه نادیده گرفتش.
در هر صورت این مشکل شما نیست. مشکل از ساختار فروم های ماست که آدم تو هر تاپیک با بیست - سی تا صفحه یا حتی بیشتر روبرو میشه و گاهی تو این صفحه ها گم میشه و این جوری باید هم نگران کاربر تازه وارد بود.
البته کاربر تازه وارد میخواد هر چه سریع تر به جواب سؤالش برسه و ساختار فروم باید جوری باشه که او رو سریع به جوابش برسونه. برای کاربر تازه وارد سؤالات سطح بالا یا پایین دیگران مهم نیست. محبوبیت یه فروم خوب هم به این نیست که سؤالاتش همه سطح بالا باشه بلکه به اینه که طیف گسترده ای از کاربران رو بتونه به سمت خودش جلب کنه چه باتجربه و چه تازه کار.
و صد البته متوجه هستم که گردانندگان این فروم دارن نهایت تلاش خودشون رو می کنن. این فروم هم نسبت به فروم های مشابه خیلی خیلی بهتر هست؛ منتهی ایراد گرفتن به سطح پایین بودن یک سؤال هم به نظرم کار درستی نمیاد.
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، hidrane ، هیوا
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #274
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۱۱:۱۵ ق.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۳۷ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
تنها جوجه قناري كه امسال تونستم بگيرم از سن 25 روزگي ريزه خواني ميكنه. 

سلام.
ریزه خونی قناری نر نابالغ منقطع هست یا مدام ریزه خونی می کنه؟
راستش دیروز یه شخص نسبتا آشنا بهم پیشنهاد کرد دو تا قناری که جوجه امسال بودن ازش بگیرم، منم دیدم آدم قابل اعتمادیه قبول کردم و قناری ها رو ازش گرفتم و این بار طبق راهنمایی های این فروم اونها رو جدا کردم طوری که همدیگه رو نبینن.
خود اون شخص با دیدن پس قناری نر می گفت که تا یک ماه و نیم دیگه آماده میشه. ولی مشکلی که داره اینه که ریزه خونی نمی کنه مگر اینکه براشون صدای آواز قناری پخش کنم که در اون صورت بال بال میزنه و مدام تو قفس پرواز می کنه و شروع میکنه به ریزه خونی کردن منقطع.

با سلام.
دوست عزیز قناری ها چه نر و چه ماده در سنین مختلف ریزه خونی هایی میکنن.اما...
نر ها معمولا قوی تر و با صدای بلندتری سعی در هجای صحیح نت هاشون دارند که بعد از مدتی این تلاش هاشون باعث سفت خونیشون میشه .شما طبق گفته دوست عزیزم صبور باشید و صبور.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدیا ، mohsenz2006 ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #275
تا یکی دو ماه پیش صدای جیک بلند قناری هام (که باهاش همدیگه رو صدا می زدن و یا از روی ترس جیک می زدن) صاف و واضح بود اما الآن تقریبا خشک و گرفته هست. میخواستم بدونم صدای این جیک بلند با بالا رفتن سن قناری این جوری میشه و یا گرفتگی صدا پیدا کردن؟
ممنون.
۱۳۹۳/۰۶/۰۹، ۰۸:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #276
(۱۳۹۳/۰۶/۰۹، ۰۸:۲۹ ق.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تا یکی دو ماه پیش صدای جیک بلند قناری هام (که باهاش همدیگه رو صدا می زدن و یا از روی ترس جیک می زدن) صاف و واضح بود اما الآن تقریبا خشک و گرفته هست. میخواستم بدونم صدای این جیک بلند با بالا رفتن سن قناری این جوری میشه و یا گرفتگی صدا پیدا کردن؟
ممنون.

صدای قیس یا همون جیغ در قناری ها متفاوته ( همین تفاوت در شکل گرفتن و دهان گرفتن جوجه ها تاثیره به سزایی داره) ولی اینکه صداشون صاف بوده بعد گرفته شده دو حالت داره.
1: اینکه تولک باشن.
2: مریض باشند و مجرای تنفسیشون دچار مشکل شده باشه (خدایی ناکرده)
شما ببین کدوم مورده!!!

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۶/۰۹، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، mohsenz2006 ، هیوا ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #277
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۲:۱۵ ب.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول:  

ببینید جناب برادر گرامی، بنده هم دوستانه عرض می کنم که اگر شرط سؤال پرسیدن توی این فروم اینه که سؤال های سطح پایین پرسیده نشه و سؤال کننده قبلش یه مدتی با قناری زندگی کرده باشه، حق با شماست. اینو تو موافقنامه ی ثبت نام لحاظ کنید تا کاربران تازه وارد هم اطلاع پیدا کنن.
اما به نظر من این جوری فلسفه فروم زیر سؤال میره. تو فروم هر عضوی حق داره هر سؤالی رو بپرسه و بقیه کاربرها هم اگه بتونن به اون سؤال جواب می دن و حتی اگه سؤالی نامفهوم باشه باید به واضح و مفهوم شدنش کمک کرد نه اینکه نادیده گرفتش.
در هر صورت این مشکل شما نیست. مشکل از ساختار فروم های ماست که آدم تو هر تاپیک با بیست - سی تا صفحه یا حتی بیشتر روبرو میشه و گاهی تو این صفحه ها گم میشه و این جوری باید هم نگران کاربر تازه وارد بود.
البته کاربر تازه وارد میخواد هر چه سریع تر به جواب سؤالش برسه و ساختار فروم باید جوری باشه که او رو سریع به جوابش برسونه. برای کاربر تازه وارد سؤالات سطح بالا یا پایین دیگران مهم نیست. محبوبیت یه فروم خوب هم به این نیست که سؤالاتش همه سطح بالا باشه بلکه به اینه که طیف گسترده ای از کاربران رو بتونه به سمت خودش جلب کنه چه باتجربه و چه تازه کار.
و صد البته متوجه هستم که گردانندگان این فروم دارن نهایت تلاش خودشون رو می کنن. این فروم هم نسبت به فروم های مشابه خیلی خیلی بهتر هست؛ منتهی ایراد گرفتن به سطح پایین بودن یک سؤال هم به نظرم کار درستی نمیاد.

سلام مجدد
اينكه گفتم بايد يه مدتي با قناري زندگي كنيد منظورم اين نيست كه اول با قناري زندگي كنيد بعد بياييد سوال كنيد. يعني بايد دندان روي جگر بذاري تا يه جوجه قناري به سن بلوغ برسه وشما در تمام اين مدت اونو زير نظر داشته باشي اونوقت خودت استادي مايي واحتياج به سوال پرسيدن هم نداري. با نوشتن ساده نميشه مطلب را به طرف مقابل رساند.به عنوان مثال اگر شما صداي ريزه خواني قناريت را ظبط مي كردي وروي سايت مي گذاشتي من با كمال ميل بهت مي گفتم كه مشكل كجا هست ولي اينكه ريزه خواني منقطع هست يا متصل يعني چي ؟ منقطع از نظر شما چند ثانيه طول ميكشه ؟1 ،2 3 و... ثانيه يا هر 10ثانيه يك بار .شما را دعوت به صبر كردم تا جوجه قناريتون به جايي برسه كه بشه دربارش نظر قطعي داد. من چيزي بلد نيستم اما از قيس كشيدن قناريم متوجه ميشم كه مريضه يا داره تولك ميره يا اينكه سالمه و رو به مست شدنه يا مست كامل شده واين هم با خوندن نتوستم به دست بيارم فقط با نگهداري از قناري بوده كه به اين مطلب دست پيدا كردم.
شما ببين خيلي از كساني كه استاد بنده بودن حتي ديگه به سايت سر نميزنن تا ما وشما را راهنمايي كن چرا ؟
با حداقل يكي از اين اساتيد گرامي صحبت مي كردم مي گفتن سطح خيلي از سوالات پيش پا افتاده شده.
ما اينجا براي اين هستيم كه دوستان بپرسن وما يا جواب بديم يا از جواب دوستان استفاده كنيم وبه اين هم افتخار مي كنيم ولي سوالي كه سوال باشه.
شما فكر نكن من از سوال شما بدم مياد و....نه فقط مي خوام كيفيت سوالات بهتر بشه وشما بهتر به جواب برسي.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۱، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #278
سلام.
ببینید جناب بخشی حرف های شما متین و درست هست ولی من بازم میگم که برای سؤال پرسیدن هم نمیشه حد و مرز تعیین کرد چون سطح پایین یا بالا بودن یه سؤال به تجربه افراد بستگی داره. هر سؤالی برای سؤال کننده مهم هست وگرنه نمی پرسیدش. شما اگه فروم های مثلا موبایل رو ببینین چی می گین پس؟ اون اساتید گرامی هم به نظر من می تونن با نوشتن مقالات تخصصی سطح فروم رو بالا ببرن.
در هر صورت من جواب اون سؤالم رو با دانلود یه آواز ریزه خوانی جوجه قناری تو یوتیوب گرفتم.
صدای آواز قناریم هام رو  هم می فرستم تا شما یا دوستانی که تخصص دارن بتونن مشکلش رو بگن.
این رو هم میخواستم بدونم که دو تا قناری نر رو جلوی هم بذارین می خونن یا نه؟ چون من قناری هام رو ده روز پیش جدا کردم و قناری نر از دو سه روز پیش شروع به خوندن کرد. البته فقط می خونه. بال بال نمی زد.
بعد امروز یه قناری دیگه که گفته میشه نر هست آوردم گذاشتم جلوش (تو یه قفس دیگه) و خوندنش قطع شد. یعنی دیگه نخوند. بعد یه سمت قفسش یه پارچه گذاشتم طوری که اون قناری رو نبینه و براش صدای آواز قناری پخش کردم، دوباره شروع کرد به خوندن.
البته ممکنه بگین شاید قناری که آوردم کنارش ماده بوده ولی خوب نسبت به آواز قناری های ماده واکنش نشون میده و بهشون جواب میده. ریزه خونی کردنش هم مثل قناری های ماده که دارم نیست.
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۰۸:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #279
سلام
قناري ها با هم فرق دارن همون جور كه سهره ها و... با هم فرق دارن.اينكه از زمان جوجگي چه جوري بزرگ شدن مهمه.به هر حال با اين وضعي كه شما گفتيد اگر مي خوايد قناريتون شش دانگ بخونه نبايد هيچ قناري ديگه اي را ببينه لا اقل الان .شايد يه مدت بعد كه به صداي هم عادت كردن اين مساله حل بشه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۶:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، hidrane
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #280
سلام دوستان
من 2 قناری نر 10 ماهه دارم که هنوز نمی خونن آیا تو این سن طبیعیه؟ از کی شروع به خوندن  می کنن؟؟؟
یه صدایی شبیه جیک جیک در میارن اما مثه قناری نمی خونن
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۷:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان