زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۷:۲۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك غذاي تخم مرغي

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #1
تايپيك غذاي تخم مرغي
با سلام

در مورد تخم مرغ

همه چیز درباره تخم مرغ :

تخم مرغ را میتوان جزء بهترین غذاها برای قناری دانست . پوست تخم مرغ یک منبع غنی از مواد کلسیمی بوده که پودر شده ی آن برای خوراک قناری بطور روزانه در ماده قناریها ودرهفته دوبار در سایر قناری ها سودمنداست . سفیده تخم مرغ: از پروتئینی بنام آلبومین تشکیل شده است.آلبومین خاصیت اسمزی خون را بالا برده که از این روحالت نفوذ پذیری در رگهای خونی بالا میرود که در این حالت جذب بسیاری از مواد را ازخون به سایر بافتهای بدن میسر میسازد .زرده تخم مرغ یک منبع غنی از مواد عالی مغذی است که بعلت داشتن ویتامین های محلول در چربی ها وآسید های آمینه در رشد جوجه قناری ها وقناری های جوان بسیار موثر میباشد.تخم مرغ ضد راشیتیسم ,کم باروری , وکم بینایی, کمخونی ,ویک عامل پیشگیری کننده نسبت به برخی از تشنجات عصبی میباشد.تخم مرغ را میتوان همراه با هویج رنده شده وپودر شده نان سوخاری غنی نمود.توجه :تخم مرغ رانباید همراه با بعضی از دارو ها ویا در تابستان های بسیارگرم ودیگر اینکه به همراه بعضی از دانه ها به قناری داد. نکته دیگر این است که از سلامت تخم مرغ آگاه باشید . تخم مرغ عسلی به قناریهایتان ندهید .وحتما بعد از آب پز شدن , تخم مرغ هارا باآب سرد بسرعت خنک نمایید چرا که اگر تخم مرغ در آب گرم بعد از پخته شدن بماند زرده آن برنگ سبز تغییررنگ میدهد که هم از خواص آن کاسته شده وهم اینکه برای قناری مضراتی به همراه دارد .نکته دیگر درمورد تخم مرغ :درقناری های کشیده ودرشت بهتر است که تخم مرغ را بامکمل های مخصوص غنی نمایید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۵، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
11 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #41
RE: تايپيك غذاي تخم مرغي
با سلام
طبق فرمایش جناب حسن پور بدن پرندگان هم مانند بدن ما نیازمند عناصری مانند کلسیم منیزیم فسفر روی مس آهن منگنز ید منیزیم و بسیاری از دیگر مواد آلی و معدنی بوده که در طبیعت به وفور آسانی و بدون هزینه در دسترس پرندگان بوده و پرندگان با توجه به غریزه خود در صورت احساس کم بود هر یک از عناصر فوق اقدام به تامین آن می کنند در صورتی که پرندگانی که در اسارت هستند کاملا وابسته به صاحب خود بوده و اختیار چندانی در انتخاب نوع تغذیه و کم و کاست آن ندارند به طور مثال اگر فردی ناخواسته و ندانسته مواد غذایی که در اختیار پرنده خود قرار می دهد دارای فقر آهن باشند نتیجه آن:(( پرندگانی كه روی كف بتونی یا قفسهای سیمی پرورش داده می شوند ، به كمبود آهن حساستر می باشند چون آنها به خاك كه آهن تكمیلی را برای آنها فراهم می كند دسترسی ندارند. جوجه های پرندگان دانه خوار كه رشد سریعی دارند در محیطهایی كه كمبود آهن وجود دارد ، نسبت به كمبود آن بیشترین حساسیت را دارند. كمبود آهن در ابتدا با كم خونی مشخص می گردد. كمبود طولانی مدت آهن ، باعث كاهش شدت رنگ قرمز و سیاه پرها در تعداد زیادی از پرندگان می شود ولی در تمام گونه ها چنین اثری ندارد. پرندگان ماده تخمگذار مبتلا به كمبود آهن، تخم هایی می گذارند كه در آنها مرگ و میر در مراحل انتهایی رشد جنین به وقوع می پیوندد.)) و حال آن روی سکه اگر مقدار آهنی که در جیره غذایی پرنده موجود است بیش از مقدار مورد نیاز بدنش باشد نتیجه آن :((آهن با جایگزین شدن به جای سایر فلزات، منجر به اختلال در تولید آنزیم ها و ایجاد بیماری های مختلفی می شود، هر فلزی در بدن مثل روی، منگنز، کرم و... در تولید بخشی از آنزیم ها نقش دارد. وقتی میزان آهن زیاد باشد، با جایگزین شدن به جای سایر فلزات باعث اختلال در تولید آنزیم ها و بروز بیماری ها می گردد.))
سخن پایانی:
دوستان نکاتی که بیان شد تنها مثالی بود برای بیان پیچیده و علمی بودن رابطه تغذیه با سلامتی و تولید مثل پرنده دلبند شما پس باید بدانیم برای موفقیت در امر نگهداری و تغدیه پرندگان باید به طور علمی اقدام کنیم مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته که امروزه با احتصاب نیاز یک گیاه با روش هیدروپونیک حتی بدون نیاز خاک محصولی از آن برداشت میکنند که حتی با تجربه ترین کشاورزان هم نمی توانند با  کیفیت این محصولات رغابت کنند.
۱۳۹۲/۱۲/۲۶، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #42
نقش آهن تو رشد جنین داخل تخم و همچنین جوجه بعد از تخم تا بلوغ بسیار مهم هست به دلیل رشد بدن و بافتهای جدید و خون که برای همین نیاز زیادی به آهن هست البته غافل نشیم که علاوه بر آهن همراه اون نیاز به فولیک اسید و ویتامین ب 12 و روی هم هست
من اتفاقی با یه محصول بر خوردم که اسمش فروگلوبین هست (Feroglobin) که محصول شرکت ویتابیوتیک انگلیس هست که یکی از شرکتهای غول در زمینه تولید مکمل های ویتامینی البته چون تو داخل پر میشه تو بسته های کوچیک یکمی ارزونه و یه بطریش حدود 10 هزار تومانه و اکثر داروخونه ها دارند
هدفم از معرفی این محصول که البته انسانی هست فرمولاسیونه جالبش هست و کیفیت بالاش مصرف کننده هدفش تمامیاعضای خانواده میتونن باشند و همینطور قناریا و پرنده های خونگیمون.فرمول جالبی داره علاوه بر ب کمپلسکس(ب1 و ب2 و ب6 و...)دارای آهن و فولیک اسید و ب12 هست و البته روی و مس انگار فرموله شده مخصوص خونسازی و رشد جنین و بچه ها و ... و کیفیت بسیار زیاد.
تجربه شخصیم اینه که از وقتی برای قناریا و سهره هام مصرف کردم(1تا3 قطره همراه با جوانه گندم خیس)در هفته به طور چشم گیری سر حال شدند و پر انرژی و از طرفی ویتامینهای محلول در چربی نداره که نگران تجمع در کبد و بافتهای چرب باشیم و کل ترکیب محلول تو آب هست و به طور روزانه اگر اضافه مصرف بشه با ادرار دفع میشه
خودم هم مصرف میکنم و انقدر تاثیر زیادی داره که قابل ذکر نیست خلاصه دوستانی که میخوان یه مولتی ویتامین با کیفیت و قیمت مناسب و همچنین فرمولاسیون بسیار هوشمندانه داشته باشند میتونند تهیه کنند برای خودشون و در کنارش پرنده هاشون.
همچنین برای ماده هایی که زیاد تخم کردند و ضعیف شدند و رشد جوجه ها عالیه و ...
دوستانیم که تاکید رو مصرف مکمل حیوانی دارند ببخشند دیگه برای کسایی مثل خودم معرفی کردم که پول زیادی ندارند برای پرنده هاشون هزینه کنند هم محصول درجه یک اروپایی با ترکیب کامل میخوان.
عکس از روی بسته و جدول ترکیباتش :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۱۲/۲۶، ۰۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #43
(۱۳۹۲/۱۲/۲۴، ۱۱:۵۲ ب.ظ)'جلال لطفی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب حسنپور بحث جالبی رو در مورد علل تخم پوچ و مرگ و میر جوجه ها مطرح نمودید لطفا اگر در این ضمینه تجاربی دارین بفرمایین و در صورت ادامه تاپیک جدیدی زده خواهد شد

سلام آقای لطفی وممنون از نظر لطفتون
من در خصوص قناری کاملا تازه کار هستم ولی فقر متون علمی در زمینه بیماریها ، فرمولاسیون تغذیه و .... در خصوص قناری کاملا مشهوده . شایدم دلیلش اینکه اکثر افرادی که قبلا وارد این فضای کاری شدن صرفا به تجربه شخصیشون توجه داشته و از برخورد علمی با مباحث اجتناب کردن ولی خوشبختانه در این سایت افرادی نظیر آقایان میرزالو ، رسولی ،کریمی، بخشی ، کاووسی و ..... و خود جنابعالی به مباحث علمی توجه دارند . من به به عنوان یک آدم تازه کار وظیفم بیشتر طرح سوالهای خوبه  وجواب با دوستان با تجربه تر .ولی من هم به نوبه خودم در حال جمع آوری وترجمه متون انگلیسی در این خصوص هستم که در صورت صلاحدید آقای کریمی و به تدریج به صورت مقاله  در همین سایت در اختیار دوستان قرار میدم.

۱۳۹۲/۱۲/۲۷، ۱۱:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #44
سلام بنده به نوبه خودم از پیشنهادتون خوشحال شدم و امیدوارم مقالات جامعی در ضمینه ناباروری بتونین گرداوری کنین
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۱۲/۲۷، ۰۹:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #45
سلام دوستان
درخصوص غذای تخم مرغی کلا دو روش عمده وجود داره :
1- غذای تخم مرغی با مخلوظ شیر -عسل- و .... که فیلم تهیه اون در همین سایت وجود داره
2- با مخلوط هویج رنده شده  وآرد سوخاری که در خصوص آرد سوخاری و ترکیب اون هم در همین سایت بحث شده و بنا بر سلیقه هر کس با وادی نظیر سبوس کندم- آرد جو - جوانه کندم- پودر کپسول کلسیم D3 و سرلاک تقویت میشه
اما معضل اصلی غذای تخم مرغی فساد پذیری اونه ( باید حداکثر در 4 ساعت ممصرف بشه  وباقی مونده اون باید دور ریخته بشه)که منجر به اسهال و بعضا مرگ جوحه ها میشه .یکی از بزرگان پرورش قناری در قم که من خودم قناریهامو از اون خریدم(حتی با وجود اون که کمی گرون داد ولی به خاطر حفظ ارتباط با اون و استفاده از تجربیاتش این گرون دادنو به جون خریدم) در پودر سوخاری به ازائ هر یک کیلو پودر سوخاری یک بسته پودر سریا شرکت تابرنیلو اضافه میکرد. که جوجه هاش به هیچ وجه اسهال نمیگرفتند ومن هم از همین فرمول استفاده کردم وحتی گاهی به علت کارم تا 10 ساعت غذای تخم  مرغی جلوی پرنده هاست و تا حالا اسهال نگرفتم .در تجزیه تحلیل این واقعه به دو نتیجه رسیدم :
1- چون استفاده از پودر سوخاری محیط خشکتر میکنه از رشد سریع باکتریها جلوگیری میشه
2- در بررسی اجزا پودر سریا این پودر دارای 300 میلی گرم تترا سایکلینه که از رشد باکتریها جلوگیری میکنه و چون در یک کیلو 10 گرم پور استفاده شده ودر هر دفعه غذای تخم مرغی (به ازائ یک تخم مرغ) 5 گرم از پودر سوخاری استفاده میکنم.در هر دفعه مقدار بسیار کمی تترا سایکلین به جوجه ها داده میشه که در عین کنترل رشد باکتریها به جوجه ها هم آسیب وارد نمیکنه.
پیشنها میدم در صورتی که پودر سریا در دسترس دوستان نیست یک کپسول تترا سایکلینو در یک کیلو آرد سوخاری مخلوط کنند. البته این یک پیشنهاده و هنوز جای بحث داره.
۱۳۹۳/۰۱/۲۰، ۰۸:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #46
با سلام
در مورد استفاده از سریا اساتید نظرات مختلف دارند گروهی بر این باورند در سریا های جدید انتی بیوتیک وجود ندارد که نزدیک به واقعیت هست و گروهی نیز سریا را با انتی بیوتیک میدانند
تجربه این بنده حقیر استفاده از پودر سوخاری که حتما بر روی بسته بندی ان نوشته شده صد در صد نان سوخاری و یا بیسکوییت ها که خود من از ساقه طلایی استفاده میکنم باعث کاهش رطوبت میشه مفید است در ضمن استادی پیشنهاد دادن که استفاده از انتی بیوتیک یا سریا باید از زمان پر دراوردن جوجه ها شروع بشه تا موجب ضعف جوجه ها نشه

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۱/۲۰، ۱۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #47
سلام
آنتي بيوتيك باعث دفع كلسيم از بدن ميشه به همين علت بايد موقع مصرف وبعداز اون مقدار كلسيم يا مواد غذايي كلسيم دار توي غذاشون زياد باشه تا باعث اثر سوء روي رشد جوجه ها وحتي والدين نشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۶:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #48
(۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۶:۴۰ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آنتي بيوتيك باعث دفع كلسيم از بدن ميشه به همين علت بايد موقع مصرف وبعداز اون مقدار كلسيم يا مواد غذايي كلسيم دار توي غذاشون زياد باشه تا باعث اثر سوء روي رشد جوجه ها وحتي والدين نشه.

سلام کاملا درست میگید برای همین در پودر سوخاری من به شخصه به ازا هر یک کیلو پودر سوخاری 15 عدد کپسول کلسیم D3  انسانی هم پودر کرده مخلوط میکنم .البته لازم به ذکره کلسیم اضافی باعث از بین رفتن کلیه قناری شده و با عث کوری ومرگ قناری میشه.( البته دوستان و اساتید  جسارت نباشه من این مباحثو برای کسب اطلاعات برای خودم و دیگران راه میندازم. به قول دکتر شریعتی تا سوال خوب مطرح نشه جوابهای خوب هم داده نمیشه)

۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۶:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #49
سلام
سفیده یا زرده تخم مرغ برای جوجه قناری چند روزه مفیده؟ویاید به همراه چه چیز به جوجه داد؟ایا تغذیه ماده قناری برای جوجه ها کافیه یا باید به کمکش رفت و چند وعده هم به صورت دستی خودم به جوجه ها از مخلوط سفیده و زرده که با کمی اب رقیق شده تغذیه شون کنم؟ایا غذای بهتری برای سلامت و رشد سریعتر جوجه ها هست ؟سوال اخر برای جوجه ها هویج رنده شده مناسب هست یاخیر؟
۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #50
سلام
قبل هرچیزی بنده پیشنهاد میکنم که انجمن تغذیه قناری رو مطالعه کنید
تخم مرغ میشه گفت غذای اصلی وپایه ثابت جوجس تا زمان دونخور شدن
 هم زرده وهم سفیده باید بهشون بدین ومیشه  تخم مرغ رو با بیسکویت پودر شده ساقه طلایی مخلوط کنید خیلی ساده ومقویه
اگه مادتون به جوجه ها غذا میده دیگه شما کاری نداشته باشین خودش بهشون میده
میوه بهتره تا سن یک هفتگی به جوجه داده نشه ولی واسه جوجه های که سرخ یا پرتقالین واسه خوش رنگ تر شدنشون از سه روزگی بهشون میدن
سعی کنید اب هویج گرفته بشه
موفق باشید 

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۰۸:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، ali ebadi ، محمدمهدی ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان