زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۶:۰۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك غذاي تخم مرغي

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #1
تايپيك غذاي تخم مرغي
با سلام

در مورد تخم مرغ

همه چیز درباره تخم مرغ :

تخم مرغ را میتوان جزء بهترین غذاها برای قناری دانست . پوست تخم مرغ یک منبع غنی از مواد کلسیمی بوده که پودر شده ی آن برای خوراک قناری بطور روزانه در ماده قناریها ودرهفته دوبار در سایر قناری ها سودمنداست . سفیده تخم مرغ: از پروتئینی بنام آلبومین تشکیل شده است.آلبومین خاصیت اسمزی خون را بالا برده که از این روحالت نفوذ پذیری در رگهای خونی بالا میرود که در این حالت جذب بسیاری از مواد را ازخون به سایر بافتهای بدن میسر میسازد .زرده تخم مرغ یک منبع غنی از مواد عالی مغذی است که بعلت داشتن ویتامین های محلول در چربی ها وآسید های آمینه در رشد جوجه قناری ها وقناری های جوان بسیار موثر میباشد.تخم مرغ ضد راشیتیسم ,کم باروری , وکم بینایی, کمخونی ,ویک عامل پیشگیری کننده نسبت به برخی از تشنجات عصبی میباشد.تخم مرغ را میتوان همراه با هویج رنده شده وپودر شده نان سوخاری غنی نمود.توجه :تخم مرغ رانباید همراه با بعضی از دارو ها ویا در تابستان های بسیارگرم ودیگر اینکه به همراه بعضی از دانه ها به قناری داد. نکته دیگر این است که از سلامت تخم مرغ آگاه باشید . تخم مرغ عسلی به قناریهایتان ندهید .وحتما بعد از آب پز شدن , تخم مرغ هارا باآب سرد بسرعت خنک نمایید چرا که اگر تخم مرغ در آب گرم بعد از پخته شدن بماند زرده آن برنگ سبز تغییررنگ میدهد که هم از خواص آن کاسته شده وهم اینکه برای قناری مضراتی به همراه دارد .نکته دیگر درمورد تخم مرغ :درقناری های کشیده ودرشت بهتر است که تخم مرغ را بامکمل های مخصوص غنی نمایید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۵، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 121
223 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #51
RE: تايپيك غذاي تخم مرغي
سلام خدمت همه،
اولا که تخم مرغ الوده نیست،اون رطوبتشه که ضرر داره
نیم ساعت کافیه بجوشه،آب هویج رو تا جایی که میتونید بگیرید و فقط تفالشو با تخم مرغ رنده شده مخلوط کنید
قبل از رنده کردن حتما دست هاتونوبشورید
رندتون حتما تمیز باشه،اول تخم مرغ رو رنده کنید و بعد هویج،که برای دفعه ی بعدتون تخم مرغ رو رنده نمونه و بعدش خوب رندرو بشورید
تخم مرغ رو به اندازه نیازتون آب پز کنید،یعنی اگه هر وعده یک تخم مرغ مصرف میکنین،و درروز 3وعده تخم مرغ میدید،روزی 3بار پخته کنید و بعد با آب سرد کنیدو بعد هم که ادامه ی کار(خرفه و هویج و ارد سوخاری)گاهی اوقات یکی دو قطره روغن زیتون خوب بزنید ضرر نمیکنید
در مورد زرده تخم مرغ هم بگم که بطور کلی خیلی سنگین و چربه،برای خوده آدم هم بیش از حدش ضرر داره،اما..اما نبودنش بیشتر ضرر داره برای قناری،مخصوصا نطفه ی قناری..
دوستانی که مصرف تخم مرغشون زیاده،مثلا 4-5تا هر وعده،خوبه که یه زردرو رنده نکنید و خودتون بخورید یا بذارید کنار
یعنی 4تا زرده +5تا سفیده
اما درمجموع از کاهوی تازه غافل نشید تا قناریتون کمتر مریضی گوارشی بگیره.
امیدوارم مفید بوده باشه
با تشکر فراوان از دوستمون که این تاپیک رو ایجاد کردن
۱۳۹۳/۰۲/۲۲، ۰۹:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، محمدمهدی ، vahid babayi
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #52
سلام دوستان من اخرین لون از یه جفت قناری حدودا 40روز پیش گرفتم. از اون موقع تا حالاغذای تخم مرغی به4تا جوجه میدادم الان با توجه به اینکه هوا گرم شده و یکی. از جوجه هام پر دور چشمش ریخته(فکر کنم به خاطر گرمی باشه)ایاتا دو ماهگی این روندوادامه بدم یا روش راه جایگزینی توی این فصل. داره البته همیشه تخم کاهو خرفه در اختیارشان هست. ممنون میشم. راهنمایی کنین
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 121
223 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #53
(۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۰:۲۸ ق.ظ)'gholizadeh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من اخرین لون از یه جفت قناری حدودا 40روز پیش گرفتم. از اون موقع تا حالاغذای تخم مرغی به4تا جوجه میدادم الان با توجه به اینکه هوا گرم شده و یکی. از جوجه هام پر دور چشمش ریخته(فکر کنم به خاطر گرمی باشه)ایاتا دو ماهگی این روندوادامه بدم یا روش راه جایگزینی توی این فصل. داره البته همیشه تخم کاهو خرفه در اختیارشان هست. ممنون میشم. راهنمایی کنین

سلام،تخم مرغ رو به هفته ای دوبار برسونید،برای 4تا جوجه یه نوبت صبح و یه نوبت بعد از ظهر،یعنی هفته ای 4نوبت

باقی روز هارو میتونید از کاهو سیب گشنیز جوانه گندم و ...استفاده کنید.اما نیازی نیست هرروز یه چیزی بذارید
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #54
سلام دوستان،من وقتی که روی تخم مرغ رنگ دانه میریزم که قناری ماده از اون تغذیه کنه و به جوجه ها بده دیگه ماده از تخم مرغ استفاده نمیکنه وفقط تخم مرغ رو خالی میخوره و اگه چیزه بهش اضافه کنم دیگه اون رو نمیخوره، حالا میخوام ببینم که خودم میتونم که رو تخم مرغ رنگ دونه بریزم و با سرنگ به جوجه ها بدم؟البته هر 4روز یک بار،در ضمن چون ماده اولین بارش هست که جوجه داده و در غذا دادن به جوجه ها در بعضی وقت ها کاهلی میکنه،بهتر نیست که خودم به ماده کمک کنم و بعضی وقت ها خودم به جوجه ها غذا بدم؟جوجه ها 7روزه هستند
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 312
224 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #55
سلام
دوست گرامی بله شمامیتونیدبه جوجهای خودتون غذای کمکی بدین .
من ازاین روش ومواداستفاده میکنم وتازمانی که جوجهاروجداکنم این کاروانجام میدم.
البته بنده اندازه ومقدارافزودنیهاروبه تعدادجوجهای خودم ذکرمیکنم،شمامیتوانیدبه تعدادجوجها
اندازش کم یازیادش کنید.
یک عددزرده ای تخم مرغ،سه گرم آردسوخاری،یک گرم آردبرنج،دوگرم تخم خرفه خردشده برای این که هم داخل سرنگ گیرنمیکنه وهم جوجه راحترهضمش میکنه،نیم گرم پودرسریاالبته دارای آنتی بیوتیک باشه البته باید عرض کنم که پودرسریاهایی که درسال 2013ساخته شده دارای آنتی بیوتیک نیست اماقبل وبعدازاین تاریخ تمامشون آنتی بیوتیک دارند،
یک عددکپسول امگا۳یاروغن ماهی،یگ گرم MSA،اگربودسری لاکس مخصوص جوجه قناری واگرنبودمیتوانیدازسری لاکس انسانی نوع دویاBازداروخانه انسانی تهیه وپنج گرم استفاده کنید،
نیم گرم پودرجوانه گندم،سپس تمام این موادباهم خوب مخلوط کنیدوخمیری سفت بدست میادودرآخریک عددسیب زردراخوب له کرده حتمابایدهیچ تیکه درشتی داخلش نباشه چون درون سرنگ گیرمیکنه وبه هیچ وجه حتی یک قطره آب داخلش نریزید.میتوانیدباتوجه به سن جوجهاموادوغلیظ یارقیق کنیدالبته باسیب له شده ودرسه نوبت به جوجهابدید.
درضمن بنده برای جوجهایی که نیازبه رنگدانه دارندبه مقدارلازم اضافه میکنم .
ودرپایان عرض کنم که اغلب جوجهام که ازاین غذای پرورشی استفاده کردند درشترازوالدین خودهستندوخیلی زودترازسایرجوجهاآماده میشندوتمام این جوجهاهمه دارای نطفه وبارورهستند.
اگردرمورداین غذای پرورشی سوالی بوددرخدمت هستم

امضای reza rasuli فردخردمندسخن می گویدچراکه حرفی برای گفتن دارد.

فرد نادان سخن  می گوید فقط برای آن که چیزی گفته باشد.

۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۵:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #56
با توجه به این مطالبی کع عرض کردید جوجه ها رو کلا خودم تغذیه کنم یا مادرشون ههم غذا بده،قناری نرم خیلی ماده رو اذیت میکنه و هیچوقت هم به جوجه ها غذا نمیده،نر رو جدا کنم؟
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۰:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
ارسال: #57
سلام
نه به هیچ عنوان جوجهاروجدانکنید.
این غذایی که من گفتم غذای کمکی برای جوجهاست. حتی اگرروزی یک بارم ماده به جوجهادون بده نبایدجداشون کرد.تازمانی که ماده سری بعدی تخمهاشوبزاره جوجهاروازقناری ماده ونرجدانکنید.
موفق باشید.

سلام
اگرقناری نربه جوجهادون نمیده بعدازچندروزکه ماده تخم گذاشت وخوابیدشمابایدخودتون به جوجهادون بدیداماقناری نرازجوجهاوماده جدانکن اول اینکه ماده تخم هرزمیزاره ودوم شایدخودش به جوجها دون بده.
موفق باشید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۰:۵۸ ب.ظ، توسط reza rasuli.)
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #58
سلام دوستان،ماده قناریم جدیدا شروع کرده پر جوجه ها رو میکنه،الان 2تا جوجم که 10روزشون هست ماده تمام پر های کمرشون رو کنده،قصد دارم جوجه ها رو جدا کنم،خب این غذایی که اقای رسولی فرمودند رو من به عنوان کمکی بدم یا به عنوان غذای اصلی؟چون ماده خیلی بد به جوجه ها غذا میده و پر های اونها رو میکنه تصمیم گرفتم که جوجه ها رو کاملا جدا کنم،اساتید چه غذایی رو به عنوان غذای اصلی برا جوجه ها تهیه کنم که تا وقتی خودشون دون خور شدن از اون غذا بدم؟
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۹:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza rasuli ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #59
سلام
منظور اقای رسولی از کمکی یعنی ماده هرچقد به جوجه  ها غذا داده اگه کم بوده ایشون بصورت دستی بهشون میدن 
وهمین میتونه غذا اصلی باشه 
 البته شاید بنده اشتباه متوجه شدم خودشون لطف کنن ومنظور دقیقشونو فرمایش کنن
شما میتونیدلانه جدید براش بذارید یا چندتا نخ از قفس اویزون کنید البته کوتاه تا سرگرم شه وکاری به جوجه ها نداشته باشه
جدا نشن بهتره
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza rasuli ، محمدمهدی ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
ارسال: #60
سلام
ابتدابهتره که به گفته ای جناب کاوسی یک لانه جدیدداخل قفس بزاریدوچندتکه نخ وپنبه بهش بدید.
اگراین کارفایده نکرددرنهایت میتونیدجوجهاروجداکنیدوباغذای دستی تغذیه کنید.
البته بایدخیلی حواستون بهشون باشه که اسهال یایبوست نگیرند.اگردچاراین دومشکل شدن میتونیدباکم وزیادکردن موادداخل غذای پرورشی مشکل حل کنید
به طورمثال اگراسهال گرفتندتخم خرفه رابیشترکنیدوبرعکس درضمن به این غذای پرورش میتونیدیک قاشق
چایخوری عسل اضافه کنید.
موفق باشید

۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۱۰:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان