زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۶:۵۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع بيماري پاي قناري

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تایپیک جامع مشکلات و بیماریهای پای قناری
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده قناری رسمی کشیده بلند نر دارم که پاهاش پینه زده بود و هرشب با آب گرم و پماد آد آنرا چرب می کردم بعد از 6 روز پینه ها از بین رفت ولی احساس می کنم که قناری پاهاش درد می کنه و روی چوب خوب می ایستد و حالت خوابیدن دارد در ضمن دونه هم خوب نمی خورد و خیلی کم اشتهاست حتی کاهو . می خواستم بدونم علت چیه و راه درمان چیست (قناری یکسال و نیم سن دارد) . با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۵:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۱/۲۷، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #101
RE: مشکل پای قناری
سلام
به نظر من اين قناري يا تو محيط مواد مخدر بوده يا آمپول بهش زدن تا فروش بره البته اين نظر شخصيه منه خودم با چشماي خودم ديدم يك قناري كله بادو(((شايد همون نيوكاسل كبوتر))) گرفت فقط واسه اينكه صاحب قبليش معتاد بود .بهتره بري تر و توشو در بياري قبل از اينكه گردنش كاملا كج بشه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amirr1 ، canary.q
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #102
انگشت های قناریم سفید شده
سلام

، یه قناری ابلغ دارم که توی لک هست و روزنامه خورد میکنه، جدیدن دیدم که یه پاش سیاهه و پای دیگش انگشتاش سفیده

یه جوجه مرغ داشتم اینجوری بود ولی بعد یک ماه خوب شد، در ضمن من تاحالا قناری تو لک رفته نداشتم چیکارش کنم تا رو بیاد و بخونه، یه جوجه دیگه کنارش دارم که جوجه میخونه
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۷:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #103
RE: انگشت های قناریم سفید شده
(۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۷:۰۳ ب.ظ)jooni نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

، یه قناری ابلغ دارم که توی لک هست و روزنامه خورد میکنه، جدیدن دیدم که یه پاش سیاهه و پای دیگش انگشتاش سفیده

یه جوجه مرغ داشتم اینجوری بود ولی بعد یک ماه خوب شد، در ضمن من تاحالا قناری تو لک رفته نداشتم چیکارش کنم تا رو بیاد و بخونه، یه جوجه دیگه کنارش دارم که جوجه میخونه

با سلام

اگه بتونی از پاش عکس بگیری و بزاری بهتر میشه نظر داد ولی در کل شاید قارچ باشه واز کثیفیه و باید پاهاشو چرب کنی با پماد آ-د.
در مورد تولکش هم باید بزاری سیکل طبیعیش رو بگذرونه تاانشااله تا پاییز آماده بشه.ولی میوه وسبزیجات و مولتی ویتامین و آبتنی رو فراموش نکنی.

موفق باشی
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۷:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: canary.q ، iliya
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #104
RE: انگشت های قناریم سفید شده
(۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۷:۰۳ ب.ظ)jooni نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

با سلام به دوست عزیز
بعضی قناری ها کلا رنگ پاهاشون سیاه است ( به خاطر نژادشون ) و مشکلی نیست و انگشتای یک پایی که میگی سفید هست ممکنه به خاطره کثیفی باشه که همانطور که دوستمون گفتند با مالیدن پماد شقاق پا و یا پماد ویتامین آ د برطرف میشه
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۳/۱۱، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، iliya
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #105
پيچيدن پاي قناري
سلام به تمام اساتید.یه قناری دارم که اصلا نمی تونه ازشصت پاش استفاده کنه وپیچیده زیر پاهاش ناخن پاهاش کوتاه کردم ولی بازم فایده نداشت میگم اگه تیرکش نازک کنم فایده داره یا پماد بزنم لطفا راهنماییم کنید.ضمنا تعادل خوبی نداره ومرتب لیز میخوره .ممنون ازلطف دوستان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۳۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۲، ۱۰:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #106
RE: ارثی هست یانه؟
با سلام
دوست عزیز این حالت ارثی هستش،پدر ومادر این پرنده در زمان تولید مثل از لحاظ ویتامین dدارای کمبود بودند که جوجه اونا به این شکل دراومده ومن تا حالا ندیدم که کسی موفق به درست کردن اون شده باشه.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۰۸:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yory
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #107
(۱۳۹۰/۰۵/۱۲، ۱۰:۴۹ ب.ظ)yory نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به تمام اساتید.یه قناری دارم که اصلا نمی تونه ازشصت پاش استفاده کنه وپیچیده زیر پاهاش ناخن پاهاش کوتاه کردم ولی بازم فایده نداشت میگم اگه تیرکش نازک کنم فایده داره یا پماد بزنم لطفا راهنماییم کنید.ضمنا تعادل خوبی نداره ومرتب لیز میخوره .ممنون ازلطف دوستان

با سلام

دوست عزیز من ازین مورد تا بحال زیاد دیدم و به گفته دوستمون میتونه ارثی باشه البته اگه بازم پدر و مادرش اینجور جوجه ای بدن و در بعضی از مواقع هم وقتی جوجه کوچیکه و داخل لونه است انگشتش بد شکل میگیره و همونجور میمونه و راهی برای درمان نداره. و اگه نر باشه میتونین ازش فقط واسه خوندن استفاده کنین.

موفق باشید
:1::1:
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #108
سلام
این در مواقعی ارثی هست و در برخی مواقع ژنتیکی به خاطر نسبت داشتن والدین برخی موارد کمبود بعضی ویتامین ها و املاح و در برخی موارد هم جهش باعث این امر میشه
دلیل های زیادی باز هم داره
معمولا شسصت پا رو اونجایی که باید باشه قرار میدن و با چسب می چسبونن به ساق پا
اگر جوجه باشه و استخوان ها نرم باشه زود جواب میده در صورتی که استخون ها نرم نباشند افراد حرفه ای جوری که پرنده درد نکشه اون انگشت خاص رو می شکنند و با چسب میچسوننکه جوش بخوره

خیلی از موارد هم بوده که نر این مشکلات رو داشته ولی جوجه هم داده نطفه هاش گرفته
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۰۴:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #109
درمان ميخك پاي قناري
[size=medium]با درود
اساتيد گرامي اميدوارم در اين مورد بتونيد كمكم كنيد.
من يه 30 تاي قناري دارم 2 تا از اينا پاهاشون مشكل دارن طوري كه گهگاهي خونريزي ميكنن كه فكر كنم ميخچه باشه. چندتا عكس از پاهاشون ميزارم. و اين كه دليل ميخچه زدن و درمانش چيه؟
قناري ها يكي 5 ساله و ديگري 3 ساله و ماده هستن.
[/size]
۱۳۹۰/۰۶/۲۳، ۰۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #110
RE: درمان ميخك پاي قناري
دوست عزيز با انجيري كه كاملا پخته نشده باشه رو پاش بمال احتمال زياد نتيجه ميگيري
موفق باشي
۱۳۹۰/۰۶/۲۳، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 119,376 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان