زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۹، ۰۷:۱۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تخم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تخم قناري
سلام
من یک جفت تازه کنار هم گذاشتم یعنی حدوده 3 هفتستوهردو بالغ هستند .یک هفته ای هست که دیدم جفت گیری انجام میدند و به نظر اومده که با هم جفت شدند و اماده تخم گذاری هستند.
به نظر شما اگه الان اونشون رو بذارم تخم ها بدون نطفست ؟چه طوری میشه فهمید که پرنده هام اماده هستند؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۴:۱۲ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #91
RE: گرما
(۱۳۹۰/۰۴/۱۸، ۱۱:۱۴ ب.ظ)loopcar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه جفت از قناریام که یه سال منتظر بودم شانس بد من تو این گرما جفت رفتند و سه تا تخم گذاشه الان سه روز مونده که جوجه ها در بیاین میترسم که تو این گرما تخم بگندن اگه جاشونه عوض کنم آیا ماده میخوابه رو تخم ها یا نه راهنمایی کنید

با سلام

جاشون رو خنک نگه دارین مشکلی پیش نمیاد.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۰۶:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #92
RE: گرما
سلام
بازم خوبه شهره شما خنكه بهترين كار اينه كه دماي همون محيط رو مناسب كني و مشكلي كه شما الان داريد رطوبت محيطه كه اگه كولر آبي تو خونه و يا اتاق ديگه روشن باشه مشكلي پيش نمي ياد وگرنه روز 13 به قناريت آبتني بده و يا به قول آقاي خسرواني يك پارچه خيس نزديك قفس آويزون كن.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۷:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پژواک ، sasy111
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #93
از هر 4 تخو فقط يكي ؟؟؟؟
با سلام دو تا سوال از اساتيد داشتم
يكي اينكه من يه قناري دارم كه بعد از چند با تخم گذاشتن و هر دفعه 3 يا 4 تخم در هر نوبت فقط يكي جوجه ميشود
و سوال ديگه اينكه تا مياد جوجه دون خور شه ماده دوباره تخم ميزاره و من ميخوام جداشون كنم به نظر شما چكار كنم
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۶:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #94
RE: از هر 4 تخو فقط يكي ؟؟؟؟
(۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۶:۴۳ ب.ظ)ganarybaz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
يكي اينكه من يه قناري دارم كه بعد از چند با تخم گذاشتن و هر دفعه 3 يا 4 تخم در هر نوبت فقط يكي جوجه ميشود
و سوال ديگه اينكه تا مياد جوجه دون خور شه ماده دوباره تخم ميزاره و من ميخوام جداشون كنم به نظر شما چكار كنم
با تشكر
از ویتامین ad3e استفاده کن 4 تاش جوجه میشن
۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #95
(۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۹:۵۷ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۶:۴۳ ب.ظ)ganarybaz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشكر

از ویتامین ad3e استفاده کن 4 تاش جباسلام خدمت دوستمان اسکای برد خواستم بدونم اسم ویتامین آد۳ است؟انسانیه یا دامیه؟وجه میشن

امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۰۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #96
با سلام
خدمت دوست عزیزم ،با توجه به فصل گرما احتمالا تخمها شفت میشن .اگه دما مناسب باشه احتمال ضعیف بودن نطفه هم میتونه باشه . باید تخمهای جوجه نشده رو چک کنین ببینین در چه وضعیتی هستن !
۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۰۶:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #97
با تشكر

سلام
جوجه نشدن تخم ها خیلی دلایل ممکن داشته باشد اگه جوجه داخلشون نباشه از ضعف نطفه نر است که با ویتامین مشکل مرتفع می شه و البته ممکن ماده در گردش تخم ها کوتاهی کرده و یا پنبه دونه مناسب نزاشتی و تخم ها یه جورایی به پنبه چسبیدن و چرخوندنشون سخت شده و اگر نطفه داشتن و جوجه نشدن از دما و رطوبت غیر مناسب محیطه کم کاری ماده هم بی تاثیر نیست چون وقتی دما بالا می ره ماده کمی نیم خیز می شه تا گرمایه کمتری به تخم ها برسه و البته اگه جوجه های مرده درون تخم بالایه 10 روز در تخم بودن از رطوبت محیط و سفتیه پوسته تخم هاست که باید به ماده در روزهای آخر آبتنی می دادی تا پوسته نازک بشه همونجور که می بینی خیلی دلایل وجود داره که تخم ها جوجه نشن و من تعدادی از اونا رو گفتم.
در مورد زود تخم گذاشتن ماده چون ماده فقط یک جوجه داشته زودتر تخم می زاره و بزرگ کردن جوجه گردن نر می افته اگه جوجه ها زیاد بودن قدرت ماده کم می شد و همچنین چال دیرتر خالی می شد در نتیجه ماده تا بلند شدن جوجه ها از درون چال صبر می کرد ولی خودم قناری داشتم از روز 12 جوجه ها گیر می داد می رفت تو نیم دونه و می خوابید مجبورم می کرد واسش چال بذارم من هم می زاشتم تخم کنه و وقتی جوجه ها می یومد رو چوب با نر جداشون می کردم تو یک قفس دیگه و تا روز 14 تخم های جدید می زاشتم نر جوجه ها رو بزرگ کنه و البته قفس نزدیک قفس ماده بود و روز 14 تخم های جدید جوجه های سری اول دون خور شده بودن و نر رو می زاشتم پیش ماده تا به جوجه های بعدی برسه.
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۰۶:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #98
با سلام
دوست عزیز از اینکه یکی از تخمها جوجه میشه میتوان به این نتیجه رسید که قناری شما از لحاظ تولید مثل سالم هستند وبه چند دلیل امکان داره که تخمهای دیگه جوجه نمیشن؟
1-در طول سال خوب تغذیه نشدن
2-در زمان لک از نور آفتاب استفاده نکرده اند
3-در طول سال از ویتامین استفاده نشده یا کم استفاده شده
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۰۷:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #99
وقتی یه دونه تخم جوجه میشه یعنی تمام شرایط محیطی تضمین بود چون اگه هوا گرم بود همه تخما خراب میشد تنها دلیلش اینه که ضعیفن من خودم چنین تجربه ای داشتم قناری های که هر سری 2 تا جوجه بهم میدادن با ad3e هر سری 4
۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۰۸:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #100
(۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۰۸:۵۴ ق.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی یه دونه تخم جوجه میشه یعنی تمام شرایط محیطی تضمین بود چون اگه هوا گرم بود همه تخما خراب میشد تنها دلیلش اینه که ضعیفن من خودم چنین تجربه ای داشتم قناری های که هر سری 2 تا جوجه بهم میدادن با ad3e هر سری 4

سلام
معلوم مي شه تجربه اينو نداشتي كه تخم به پنبه دونه بچسبه و يا با چسبيدن كمي فضله به تخم تخم شفت شه اينها همه شرايط محيط هستند و همچنين رطوبت محيط ممكن يكي از تخم ها پوست نازكي داشته باشن 3 تا پوسته كلفت تر پس اگه رطوبت كم باشه جوجه ها تو تخم خفه مي شن اينا نكته هاي ريزي هستن كه همون شرايط محيط بهش مي گن.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۰۱:۳۱ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع سن قناري King_Hearts 81 25,645 ۱۳۹۴/۱۲/۱۹، ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري MRNA 132 41,410 ۱۳۹۴/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان