زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۴:۲۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تخم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تخم قناري
سلام
من یک جفت تازه کنار هم گذاشتم یعنی حدوده 3 هفتستوهردو بالغ هستند .یک هفته ای هست که دیدم جفت گیری انجام میدند و به نظر اومده که با هم جفت شدند و اماده تخم گذاری هستند.
به نظر شما اگه الان اونشون رو بذارم تخم ها بدون نطفست ؟چه طوری میشه فهمید که پرنده هام اماده هستند؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۴:۱۲ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #101
RE: از هر 4 تخو فقط يكي ؟؟؟؟
(۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۱۲:۴۷ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۰۸:۵۴ ق.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی یه دونه تخم جوجه میشه یعنی تمام شرایط محیطی تضمین بود چون اگه هوا گرم بود همه تخما خراب میشد تنها دلیلش اینه که ضعیفن من خودم چنین تجربه ای داشتم قناری های که هر سری 2 تا جوجه بهم میدادن با ad3e هر سری 4

سلام
معلوم مي شه تجربه اينو نداشتي كه تخم به پنبه دونه بچسبه و يا با چسبيدن كمي فضله به تخم تخم شفت شه اينها همه شرايط محيط هستند و همچنين رطوبت محيط ممكن يكي از تخم ها پوست نازكي داشته باشن 3 تا پوسته كلفت تر پس اگه رطوبت كم باشه جوجه ها تو تخم خفه مي شن اينا نكته هاي ريزي هستن كه همون شرايط محيط بهش مي گن.
موفق باشيد

من تخم چسبیده به پنبه داشتم که جوجه شد
دلیل همون نازکی و کلفتی پوسته تخم رو هم میشه تو کمبود ها ویتامین و مواد معدنی پیدا کرد
و اگه دلیل خفه شدن یا رطوبت باشه همشون خفه میشن چون شرایط یکسانه
۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #102
با سلام دوست عزیز ویتامین ad3e که نام بردید منظورتان مولتی ویتامین یا به همین شکل تلفظ میشه
۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #103
(۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۱:۳۰ ب.ظ)میلاد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوست عزیز ویتامین ad3e که نام بردید منظورتان مولتی ویتامین یا به همین شکل تلفظ میشه

[b][size=medium]سلام
به لينك هاي زير مراجعه كنيد البته اگه گير نيومد از مولتي ويتامين و بادام كوبيده شده با نبات استفاده كن اگه جستجو كني درباره همين بادام كوبيده شده زياد بحث شده.
موفق باشيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۲:۰۳ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #104
با تشكر از راهنمايي همه
بايد بگم كه تخم ها به چال نچسبيده مشكلي نداره -و دوره ي قبل كه قناري تخم گذاشت هوا گرم نبود و
رطوبت محيط هم خوبه -و غير از اون تخمي كه در مياد داخل بقعيه هيچي نيست فقط زرده و سفيده مثل يه
تخم مرغ معمولي -حالا اگه دوستان نظري دارند بگن -تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۵:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 108
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #105
به کمک فوری شما نیاز دارم (قناریم تخم هرز گذاشته)
آقا سلام
به کمک فوری شما نیاز دارم
یه ماده قناری دارم قراره چند روز آینده جفتش کنم صبح رفتم دیدم یه تخم کف قفسه از روی مستی تخم گذاشته با توجه که میگن ماده ای که از روی مستی تخم بزار سخت جفت میخوره حالا شما میگید چکارش کنم؟ چند روز بعد بندازمش پای جفت یا نه؟ لطفا کمک کنید اولین بار من که میخوام جفت بندازم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۰۸:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۹:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #106
RE: به کمک فوری شما نیاز دارم
(۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۹:۱۵ ق.ظ)aa22 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا سلام
به کمک فوری شما نیاز دارم
یه ماده قناری دارم قراره چند روز آینده جفتش کنم صبح رفتم دیدم یه تخم کف قفسه از روی مستی تخم گذاشته با توجه که میگن ماده ای که از روی مستی تخم بزار سخت جفت میخوره حالا شما میگید چکارش کنم؟ چند روز بعد بندازمش پای جفت یا نه؟ لطفا کمک کنید اولین بار من که میخوام جفت بندازم

با سلام

دوست عزیز همون چند روزی که میگی صبر کن تا کامل تخم هاشو بزاره بعد جفتش کن وبعد از چند روز براش لونه بزار مشکلی پیش نمیاد انشااله

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، soren_kiana ، phoenix ، aa22
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #107
سلام به نظرم مشکلی نداره نهایتش اینه که جفتگیری نکنه و تخماش بی نطفه بشن ولی سری دوم حتما جفتگیری میکنه الان اگه میخوای جفت بندازیش سعی کن چال رو ۴پنج روز دیگه براشون بذاری اگر احیانا تخم بی نطفه گذاشت به مدت یکهفته جداش کن بعد دوباره جفت بندازش انشالله که نتیجه بگیری من که از این روش استفاده میکنم و نتیجه هم گرفتم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۱۰:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، aa22
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #108
با سلام
دوست عزیز به نظر من برای قناری یه لانه بزار تا تخمهاشو کامل بزار بعد هم به قناری اجازه بده 14روز روی تخمها بخوابه بعد جفتش کن بهتر جواب میگیری.چون امکان داره ماده قناری بد عادت بشه ودیگه هیچ وقت درست روی تخم نخوابه .موفق باشید
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، phoenix ، jafar ، aa22
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #109
خیلی حالم گرفته ست تخم گذاری مکرر ماده
با سلام

یک ماده قناری شتری رسمی معمولی سه تخم جوان دارم که تا حالا اصلا جوجه نداشته که خیلی حالمو گرفته نه بخاطر جوجه ندادن بلکه بخاطر حس مادریش از اواسط خرداد شروع به تخم گذاری کرد سری اول 20 روز خوابید که من قناری نر را یک روز قبل از تخم گذاری انداختم سری بعد 16 روز قناری نر را یکی دو روز بعد از برداشتن تخمهای سری اول انداختم که ابتدا ماده از دست نر فرار میکرد که چهار وپنج روز بعد جفت خوردن ماده تخم بدون نطفه گذاشت سری بعد 10 روز بعد ماده سری سوم تخم گذاشت که نرم پس رفته بود که 4 روز بعد از اخرین تخم تخمها برداشتم و تقریبا 10 روز بعد سری چهارم تخم گذاشت بدون نر که من بعد 5 روز تخمها را با لونش کلا برداشتم و الان هم بعد از یک ماه خورده ای درون ظرف تقویتی که من توش ارزن ریختم تخم گذاشته که من امروز که دومین تخمو گذاشت تخم ها رو برداشتم و احتمالا فردا یا پس فردا تخم سوم شو
هم مگذاره که بازم باید بردارم و سری اخر قناری ماده رو همراه دو قناری ماده دیگر نگه می داشتم چون دعوا میکردن تیغه وسط جوجه پران میگذاشتم ماده رو از اون دو تا جدا میکردم تا زمانیکه به هم عادت کردن و اینو هم بگم تا 4و 5 روز پیش که مشخص شد که یکی از مادها 99% نر است و سه تا نر دیگه هم دارم که یکش یکسر جیبر پا معمولی که تا سری سوم با ان بوده که پس رفته دیگه نمیخونه و یکیش یکسر کشیده بلند که تازه از لک درامده و یکی دیگش جیبر که تازه یکی دو ماه گرفتم که حیون خیلی ضعیف بود موقعی که گرفتم الان خیلی رو اومده ولی هنوز اماده نیست و چیکار کنم که نرهام زودتر اماده بشن دیگه مونده ام چیکار کنم که از نظر خودم نکرده ام دوستان راهنمایی کنند

با تشکر از شما
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۵:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 16
سپاس‌ها: 320
767 سپاس گرفته‌شده در 103 ارسال
ارسال: #110
RE: خیلی حالم گرفته ست تخم گذاری مکرر ماده
سلام برای قطع کردن تولید تخم در پرنده ماده Egg stop رو پیشنهاد میکنن داروی کمیابیه خودمم تجربه استفاده از این دارو رو ندارم
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۸:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، soren_kiana

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع سن قناري King_Hearts 81 25,654 ۱۳۹۴/۱۲/۱۹، ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري MRNA 132 41,428 ۱۳۹۴/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان