زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۲، ۰۴:۱۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تخم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تخم قناري
سلام
من یک جفت تازه کنار هم گذاشتم یعنی حدوده 3 هفتستوهردو بالغ هستند .یک هفته ای هست که دیدم جفت گیری انجام میدند و به نظر اومده که با هم جفت شدند و اماده تخم گذاری هستند.
به نظر شما اگه الان اونشون رو بذارم تخم ها بدون نطفست ؟چه طوری میشه فهمید که پرنده هام اماده هستند؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۴:۱۲ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 15 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #141
RE: تخم هرز
سلام دوستان
نر و ماده رو 10آبان کنار هم انداختم و همون لحظات اول چندین بار جفت خوردن..تا 13 که لون رو گذاشتم و 15 اولین تخم رو گذاشت و الان 4تخم داره و با عشق رو تخماش نشسته..این ماده فصل قبل که 4سری ازش جوجه کشیدم هر دفعه 6تخم میزاشت ولی الان 4تخم گذاشته..امیدوارم مشکلی پیش نیاد..به نظر شما تخم ها نطفه دارن؟آخه خیلی جفت خوردن..نیازه روز هشتم تخمهارو تست کنم؟
[attachment=2311]
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۰:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #142
سلام
اول دوست عزيزي كه قناريش تخم هرز گذاشته...
وقتي قناري تخم هرز مي زاره اجازه جفتگيري به نر رو به اين راحتي ها نمي ده و بيشتر ريسك اينكه ماده كتك بخوره و يا تخم هاي خودش رو بندازن بيرون و يا بر اساس استرس وارده تخم هاي خودش رو بخوره زياده به نظر من بذار 14 روز كه خوابيد تخم ها را بردار و بعد جفت بنداز
به اين دوست عزيزمون هم بگم قناري بايد حداقل 3 روز قبل از تخم گذاري جفتو خورده باشه و اين در مورد قناري شما صدق مي كنه و اگه خدا بخواد به زودي جوجه ها سر از تخم در ميارن.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۸:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #143
(۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۰:۴۸ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
نر و ماده رو 10آبان کنار هم انداختم و همون لحظات اول چندین بار جفت خوردن..تا 13 که لون رو گذاشتم و 15 اولین تخم رو گذاشت و الان 4تخم داره و با عشق رو تخماش نشسته..این ماده فصل قبل که 4سری ازش جوجه کشیدم هر دفعه 6تخم میزاشت ولی الان 4تخم گذاشته..امیدوارم مشکلی پیش نیاد..به نظر شما تخم ها نطفه دارن؟آخه خیلی جفت خوردن..نیازه روز هشتم تخمهارو تست کنم؟
دوست عزیز
به همین صورت که تا حالا صبر کردین ، تا روز 13-14 هم صبر کنید

معمولا در سری های بعدی تخم گذاری تعداد تخم افزایش پیشدا می کنه

طبق تعریف شما شرایط خوبه
صبور باشید
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، افسونگر
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
ارسال: #144
مزسی از توجه اساتید
این روالی که گفتم برای جفتهای با شرایط خوب کاملا طبیعی هست..اما این ماده ای که جفت زدم و بحثش رو از پست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همین تاپیک شروع کردم..همون ماده ای هست که از جوجه کشی قبل و بعد جدا کردن از نر تا حالا بیشتر از 10تا تخم هرز گذاشته و پر گردن و قسمتی از سرش ریخته..به این خاطر واسش نگرانم.
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #145
(۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۲:۱۱ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مزسی از توجه اساتید
این روالی که گفتم برای جفتهای با شرایط خوب کاملا طبیعی هست..اما این ماده ای که جفت زدم و بحثش رو از پست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همین تاپیک شروع کردم..همون ماده ای هست که از جوجه کشی قبل و بعد جدا کردن از نر تا حالا بیشتر از 10تا تخم هرز گذاشته و پر گردن و قسمتی از سرش ریخته..به این خاطر واسش نگرانم.
سلام
نبايد مي زاشتي تخم هرز زياد بذاره مگه بعد از اون سري جوجه كشي تولك نداديش اين همه در موردش بحث شد كه چطور جفت رو جدا كنيم و چطور نذاريم تخم هرز بذاره و چطور تولك بديم هيچكدوم عملي نشد؟؟؟ الان اگه جفت هم بدي يا يك سري جوجه مي دي يا نمي تونه درست جوجه ها رو قپ بده و من خودم ديدم ماده كه پر گردنش مي ريزه يا از كمبود مواد معدني بدنش تخم بدون پوسته مي زاره يا كم تخم مي زاره يا به دليل مشكل تو دستگاه تناسلي تخم هاش پوسته خيلي سفتي پيدا مي كنن و جوجه ها تو تخم تلف مي شن البته اين مورد دوم كم پيش مي ياد دركل بايد تو تابستون قناري رو ميدادي تولك قناري 4 تخم ديديم 1 تخم گذاشته اينا به دليل كمبود توجه ما به قناري مخصوصا قناري ماده
نمي دونم چي راهي پيش پات بذارم ولي كاش مي شد با كوت اول يا نهايت دوم ماده رو بذاري تو جوجه پرون و وقتي از مستي افتاد بديش تولك.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، nazmi ، mohsenz2006
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
ارسال: #146
همه ی ترفندهایی که اساتید گفتن رو انجام دادم ولی تاثیری نداشت..اگه این لون جوجه نداد از نر جدا میکنم و میذارم تو جوجه پرون و نر رو با 1ماده ی دیگه جفت میندازم..چون امسال 3نر و 6ماده دارم..بعد جدا کردن لازمه کار خاصی انجام بدم؟
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #147
باسلام
دیگه نمیدونم این چندومین لون که تخم هرز ه که ماده میزاره ولی تا حالا یه شونه تخم خالی کرده اگه به قناری ماده خوب برسی بالاترین بازدهی رو ازش میگیری و هم مادت ضعیف نمیشه تمام حواسم به از بین بردن شپشک رفته بود در ظرف دون رو نذاشته بودم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۷، ۱۰:۲۱ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۷، ۱۰:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
ارسال: #148
سلام دوستان
ماده ای که صحبتش بود با همه ی ضعفهایی که داشت 4تخم گذاشت و امروز بعد از 13روز تخم اول جوجه شد.:basa (135):{همین الان دیدم}
امیدوارم بقیه تخمها هم جوجه بشن
از همه ی دوستانی که راهنماییم کردن تشکر میکنم:basa (159):
۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۰۸:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
ارسال: #149
(۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۸:۱۵ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اول دوست عزيزي كه قناريش تخم هرز گذاشته...
وقتي قناري تخم هرز مي زاره اجازه جفتگيري به نر رو به اين راحتي ها نمي ده و بيشتر ريسك اينكه ماده كتك بخوره و يا تخم هاي خودش رو بندازن بيرون و يا بر اساس استرس وارده تخم هاي خودش رو بخوره زياده به نظر من بذار 14 روز كه خوابيد تخم ها را بردار و بعد جفت بنداز
به اين دوست عزيزمون هم بگم قناري بايد حداقل 3 روز قبل از تخم گذاري جفتو خورده باشه و اين در مورد قناري شما صدق مي كنه و اگه خدا بخواد به زودي جوجه ها سر از تخم در ميارن.
موفق باشيد
سلام دوستان،شرایط قناریهام جوری شد که نتونستم ماده هامو جفت بزنم،1کی از ماده ها که سال اولشه و با 2تا ماده دیگه تو 1قفس هستن،صبح دیدم کف قفس 1تخم هرز گذاشته،1نر 2ساله دارم که تا 1هفته دیگه مادش سری دوم تخم رو میذاره،و میخوام نر رو با این ماده ای که تخم هرز گذاشته جفت بندازم،آیا شدنی هست؟کار خاصی باید انجام بدم؟
واینکه دوست عزیز king-heart خط گفتن که بزار ماده ۱۴ روز رو تخما بخوابه،ولی تو جوجه پرون یا قفسی که ماده ها رو نگهداری میکنن چال نمیذارن،پس کجا رو تخم بخوابه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۱۹، ۱۰:۵۴ ق.ظ، توسط saeednikzad.)
۱۳۹۰/۰۹/۱۹، ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #150
سلام
شما میگی سری دوم تخم گذاری
اگر بخواین این نر رو یا ماده دیگه هم بندازین نرتون خیلی ضعیف میشه و باید رسیدگی زیادی براش در نظر بگیرین و تخم گذاری ماده دوم برنامه زمان بندی دقیقی داشته باشه(نسبت به ماده اول)

به نظر من یک نر دیگه تهییه کنید

توی جوجه پرون هم اشکالی نداره چال بزارین و مشکلی نیست.
۱۳۹۰/۰۹/۱۹، ۰۸:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع سن قناري King_Hearts 81 25,749 ۱۳۹۴/۱۲/۱۹، ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري MRNA 132 41,493 ۱۳۹۴/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان