زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۶، ۰۷:۳۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تخم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تخم قناري
سلام
من یک جفت تازه کنار هم گذاشتم یعنی حدوده 3 هفتستوهردو بالغ هستند .یک هفته ای هست که دیدم جفت گیری انجام میدند و به نظر اومده که با هم جفت شدند و اماده تخم گذاری هستند.
به نظر شما اگه الان اونشون رو بذارم تخم ها بدون نطفست ؟چه طوری میشه فهمید که پرنده هام اماده هستند؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۴:۱۲ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 18 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #171
RE: تخم هرز
با سلام دوباره
دوستان امروز تخم نذاشت یعنی همون یکیو گذاشته فکر هم نمیکنم دیگه بذاره و روی همون یکی میخوابه با این اوضاع نظرتون چیه(ماده جوون و سرحالیه)؟
با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۰:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #172
سلام
2 تا دليل براي تخم كم گذاشتن قناري وجود داره
1- سال اول تخم گذاري براي ماده باشه
2- قناري تقويت نشده باشه
دوستان درست مي گن و بايد 14 روز بگذره و بعد تخم ها رو برداري ولي من اگه جاي شما بودم و قناري فقط 1 دونه تخم مي گذاشت بعد از 7 الي 10 روز تخم رو بر ميداشتم و قناري رو كامل تقويت مي كردم.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۰:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MRNA ، yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #173
بله شما درست میگین این ماده باره اولشه -ولی اگر یه هفته یا ده روز دیگه خواستم تخم را بردارم باید آشیانه را هم بردارم و بعد از چند روز دوباره بذارم یا اینکه بذارم آشیانه سر جای خودش باشه؟
با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #174
سلام

نه بذار باشه ماده بعد از 5 روز دوباره تخم مي زاره ممكن ماده سختگيري باشه و با برداشتن چال كمي بدقلقي كنه اگه خواستي برداري اول تخم رو بردار بعد از اونكه ماده مطمئن شد تخم زير پاش نيست خودش مي ياد روي ميل و نمي ره بخوابه و اگه خواستي مي توني چال رو 2 روز برداري تا بيشتر تقويت بشه ولي اصولا چال رو برنمي دارن.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، MRNA
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #175
تخم گذاری
سلام یاران . من قناریمو جفت زدم جمعه و شنبه 2تا تخم گذاشته امروز 2شنبه یه دونه دیگه گذاشته چرا؟؟؟ این فاصله واسه چیه؟؟؟ آیا تخمشون فایده ای داره؟؟؟ ماده هم زیاد پا میشه از تخم.. راهنمایی میخوام با درود فراوان
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۵:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
40 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #176
RE: تخم گذاری
سلام عزیز.این طبیعیه که قناری روی تخم ها هنوز نمیخوابه.چون عمدتا قناری ها از تخم سوم به بعد دیگه رو تخم ها قرص میخوابن.انشاا.. که تخم ها جوجه میشن.راستی این وقفه بین تخم ها هم اگه بیشتر از یه روز نباشه مشکلی نیست.واسه همینه که میگن تخم ها رو باید با تخم فاسد تعویض کنی.
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۵:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #177
(۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۵:۱۱ ب.ظ)omidjiber نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عزیز.این طبیعیه که قناری روی تخم ها هنوز نمیخوابه.چون عمدتا قناری ها از تخم سوم به بعد دیگه رو تخم ها قرص میخوابن.انشاا.. که تخم ها جوجه میشن.راستی این وقفه بین تخم ها هم اگه بیشتر از یه روز نباشه مشکلی نیست.واسه همینه که میگن تخم ها رو باید با تخم فاسد تعویض کنی.
عذر میخوام من ندارم تخم فاسد قناریو اشکالی داره؟ از تاریخ 2/10که اولی رو گذاشته کی احتمال بیرون اومدن جوجه هاست؟ چندروز میشه؟
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #178
سلام

از تاریخی‌ که میگی‌ ۱۳ یا ۱۵ روز دیگه در میان
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #179
برای منم اتفاق افتاده فاصله در اومدن جوجه اول تا دومی سه روز شد .دقیقا 13 روز نه کم نه زیاد جوجه ها از تخم درمیان .من روی تقویم دیواری ، روز اولین تخم و آخرین تخم علامت میذارم و گاها تا سه روز بعد هم صبر می کنم بعد تخم های خراب امتحان می کنم
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #180
(۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۳:۰۲ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۸:۵۴ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ماده کاملا سرحال و مسته و فقط پر گردنش ریخته..اون نری هم که فصل قبل با هم جفت بودن 1ماهه که مست شده..به نظرتون جفت بندازم؟

با سلام :قناري ماده رو با همون نري كه مسته جفتش كن ...البته چون پرهاي دور گردنش ريخته حداكثر دوسري جوجه بكشيد . چون موادمعدني بدنش كاهش پيدا كرده و دير جايگزين ميشود.
درسته كه از مستي نيافتاده و تخم ميزاره اما كمبود دارد در جفت كردنش نهايت دقت و تقويت رو براش داشته باشيد
موفق باشيد

(۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۴:۲۲ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جفت کردن این ماده با توجه به اینکه پرهایش هنوز کامل نیستند صحیح نیست چرا که همین نشانه نقصی در قناری شماست و با این کار قناری شما ضعیفتر می شود. در ضمن احتمال اینکه تخمها به جوجه تبدیل بشوند کم است.
یک ماده سرحال با پرهای صاف برای نر پیدا بکنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. تخم هرز گذاشتن همیشه هم نشان دهنده آماده بودن قناری و سرحال بودنش نیست و ممکن است در دستگاه تولید مثل یا هورمون های پرنده مشکلی بوجود آمده باشد .
طبق تجربه بارها مشاهده کرده ام که گذاشتن تخم هرز در بین قناریهایی که مشابه قناری شما هستند بیشتر از قناری های آماده و سالم است.

(۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۲:۲۹ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۲:۱۱ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مزسی از توجه اساتید
این ماده همون هست که از جوجه کشی قبل و بعد جدا کردن از نر تا حالا بیشتر از 10تا تخم هرز گذاشته و پر گردن و قسمتی از سرش ریخته..به این خاطر واسش نگرانم.
سلام
نبايد مي زاشتي تخم هرز زياد بذاره مگه بعد از اون سري جوجه كشي تولك نداديش اين همه در موردش بحث شد كه چطور جفت رو جدا كنيم و چطور نذاريم تخم هرز بذاره و چطور تولك بديم هيچكدوم عملي نشد؟؟؟ الان اگه جفت هم بدي يا يك سري جوجه مي دي يا نمي تونه درست جوجه ها رو قپ بده و من خودم ديدم ماده كه پر گردنش مي ريزه يا از كمبود مواد معدني بدنش تخم بدون پوسته مي زاره يا كم تخم مي زاره يا به دليل مشكل تو دستگاه تناسلي تخم هاش پوسته خيلي سفتي پيدا مي كنن و جوجه ها تو تخم تلف مي شن البته اين مورد دوم كم پيش مي ياد دركل بايد تو تابستون قناري رو ميدادي تولك قناري 4 تخم ديديم 1 تخم گذاشته اينا به دليل كمبود توجه ما به قناري مخصوصا قناري ماده
نمي دونم چي راهي پيش پات بذارم ولي كاش مي شد با كوت اول يا نهايت دوم ماده رو بذاري تو جوجه پرون و وقتي از مستي افتاد بديش تولك.
موفق باشيد

سلام دوستان.
این ماده یا خیلی به جوجه بزرگ کردن علاقه داره یا مغزش مشکل داره!
سری اول 4تخم گذاشت و 1تخم جوجه شد.
این سری هم 5تخم گذاشته که 2تا جوجه دیروز از تخم بیرون اومدن و 2تا دیگه جوجه تو تخم هست{1تخم نطفه نداشت}

تقریبا 3 روز بعد اینکه تخم پنجم رو گذاشته بود نر رو جدا کردم و با ماده پرتغالی جفت زدم و قفس ماده رو به اتاق دیگه ای که به هیچ عنوان صدای نر رو نمیشنوه بردم.اما دست بردار نیست.امروز صبح 1تخم دیگه گذاشته!
نظرتون در مورد این ماده چیه؟
{پست ها رو واسه این نقل قول کردم که از اوضاع وخیم این ماده خبر داشته باشین}
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع سن قناري King_Hearts 81 25,754 ۱۳۹۴/۱۲/۱۹، ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري MRNA 132 41,556 ۱۳۹۴/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان