زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۶، ۰۳:۴۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تخم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تخم قناري
سلام
من یک جفت تازه کنار هم گذاشتم یعنی حدوده 3 هفتستوهردو بالغ هستند .یک هفته ای هست که دیدم جفت گیری انجام میدند و به نظر اومده که با هم جفت شدند و اماده تخم گذاری هستند.
به نظر شما اگه الان اونشون رو بذارم تخم ها بدون نطفست ؟چه طوری میشه فهمید که پرنده هام اماده هستند؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۴:۱۲ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #151
RE: تخم هرز
درسته نر ضعیف میشه ولی چون از لون اول فقط 1جوجه دارن نر کاملا سرحاله و از 15 روزگی جوجه شروع کرده به خوندن و مستی..لطفا توضیح بدین دقیقا چه نکاتی رو باید رعایت کنم،تجربه این کار رو ندارم..مرسی
۱۳۹۰/۰۹/۱۹، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #152
نر شما جوجست
میخواد یه جوجه داشته باشن میخواد 4 تا
فرقی نمیکنه دوست من
مهم جفت گیری و تاثیریه که روی قناری میذاره و جوجه بزرگ کردن اگر اصولی باشه باعث تقویت هم میشه
اگر بخوای نرتو به اون ماده هم بزنی میشه 3 سری جفت گیری و ماده ها هنوز زیاد فعالیت نکردند
پس به ناچار دوباره باید نر تهییه کنی
یا اینکه باید قید نرتو برای سال آینده یا 2 سال آینده بزنی

پیشنهاد من اینه که یه نر دیگه تهییه کنی

قناری زبون بسته اختیاری از خودش نداره

من امسال این تجربه رو کردم پشیمونم

موفق باشی
۱۳۹۰/۰۹/۲۰، ۰۲:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts ، nazmi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #153
سلام

اين اشتباهيه كه من پارسال انجام دادم
پارسال واسه اينكه جوجه با كيفيت رنگ بهتر بكشم يك ماده قرض گرفتم وقتي ماده روي تخم بود نر رو دادم به جفت يك ماده ديگه از جوجه هايي كه كشيدم هم راضي هستم ولي امسال قناري نر با يك مشكل عجيب رو برو شده و بعد از اينكه جفتو مي زنه احساس مريضي و خستگي مي كنه وقتي نر جفتگيري مي كنه از تمام نطفه خود استفاده مي كنه و اينكه يك جوجه يا 6 تا جوجه بزرگ كنه واسه نر زياد فرقي نمي كنه چون اون از قوت خودش استفاده كرده و تو جوجه بزرگ كردن هم هر چي قپ مي ده خودش هم تقويت مي شه پس تعداد كم جوجه ها براي نر زياد مهم نيست به نظر من قناري نر خودت رو خراب مي كني بازم نظر خودته ولي بهتره از تجربيات ديگران استفده كني.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۹/۲۰، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، nazmi
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #154
سلام،با این توضیحاتی که دوستان دادن این کار چیزی جز ضربه زدن به نر نیست.
اما ۱نکته رو یادم رفت بگم که ماده اول رو بعد لون دوم باید بندازم تو جوجه پرون و دیگه ازش جوجه نکشم،پس این فصل نر بیشتر از ۲سری جقت نخورده و بیکار میمونه..با این حال هم بهتره با ماده دوم جفت نندازم؟
۱۳۹۰/۰۹/۲۰، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #155
سلام

اگه اينجوريه بده به جفت .
كاري كه من پارسال كردم 5 كوت تخم گذاري بوده و مشكل از 2 تا ماده نيست بلكه از تعداد تخم گذاري ماده هاست اگه بيشتر از 4 بار نباشه نر واسه سال بعد مشكلي واسش پيش نمي ياد پس اگه 2 بار با اين ماده 2 بار با اون يكي باشه به نظر من عيبي نداره .

موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۹/۲۰، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: risk
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #156
RE: سوال در مورد تخم قناری
با سلام و درود فراوان به تمامی دوستان: من یه جفت قناریرو جفت کردم که جوجه اولش 5 روزه بیرون اومده ولی از جوجه های دیگه هیچ خبری نیست به نظر دوستان صبر کنم یا تخم های دیگشو بر دارم البته اینم بگم که تخم ها رو برنداشتم که یک زمان زیرش بذارم ممنون از راهنماییتون":basa (135):"
۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۰۹:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #157
RE: سوال در مورد تخم قناری
(۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۰۹:۱۸ ق.ظ)iliya نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود فراوان به تمامی دوستان: من یه جفت قناریرو جفت کردم که جوجه اولش 5 روزه بیرون اومده ولی از جوجه های دیگه هیچ خبری نیست به نظر دوستان صبر کنم یا تخم های دیگشو بر دارم البته اینم بگم که تخم ها رو برنداشتم که یک زمان زیرش بذارم ممنون از راهنماییتون":basa (135):"
سلام دوست عزیز خوب نگفتی چندتا تخم گذاشته ماده؟اما یتوضیح میدم نتیجه گیریش با خودت.
ماده های جوان و بار اول به خوبی تخم ها رو نمیگردانند معمولا سری اولشون یک یا دو جوجه بیشتر در نمیاد (معمولا)پس اگه مادت بار اولی که تخم گذاری میکنه شاید این اتفاق افتاده باشه
دوم اینکه بسته به دمای محیط تا 2 روز هم اختلاف در هچ شدن تخمها دیده شده(معمولا 14 روز ولی تا 16 روز هم شکسته شدن پوسته) بتاخیر افتاده.اگه دمای محیط نگهداری سرده صبر کن
ضمن اینکه اگه قناریتون 5 تا تخم به فاصله 1 روز گذاشته باشه حداقل فاصله بیرون اومدن جوجه ها 5 روزه.پس اگه هکه این موارد رو صبر کردی بعیده بعد از 6 روز دیگه جوجه ای بیرون بیاد اما حتما دنبال علت باش.
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۱۰:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، iliya
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #158
تعدادتخم قناری
سلام قتاری نر ازقبل داشتم اما ماده رو تازه گرفته بودم پنجشنبه یه دونه تخم گذاشته دیگه هم نگذاشته میگین چیکارش کنم؟ چرا یه دونه ؟نمیزاره دیگه ؟
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #159
RE: تعدادتخم قناری
(۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۹:۲۲ ق.ظ)m1358 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام قتاری نر ازقبل داشتم اما ماده رو تازه گرفته بودم پنجشنبه یه دونه تخم گذاشته دیگه هم نگذاشته میگین چیکارش کنم؟ چرا یه دونه ؟نمیزاره دیگه ؟

با سلام
احتمال اینکه قبلا از این ماده زیاد کار کشیده شده باشه زیاده و قناریت ضعیفه از مولتی ویتامین و تخم مرغ و پوسته تخم مرغ استفاده کن اگه تخم نطفه دار بود بزار بمونه و در غیر این صورت از نر جداش کن و تقویتش کن اول بهار ازش جوجه بگیر
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #160
RE: تعدادتخم قناری
سلام دوست من

ممکنه قناریت اولین بارش باشه که جفت میشه و این تخمو از روی آمادگی گذشته باشه نگاه کن بهشون ببین اگه با نر جفت خرده
نمیخواد جداش کنی‌ فقط به گفته دوستمون تقویتش کن تخممرغ آبپز
با مولتی ویتامین یا ویتامینِِ ایی بهش بده ۵ یا ۱۰ روز ممکنه طول
بکشه تا تخم بذاره

اگه باهم جفت نمی‌خورن جداشون کن
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع سن قناري King_Hearts 81 25,756 ۱۳۹۴/۱۲/۱۹، ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري MRNA 132 41,565 ۱۳۹۴/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۲ ق.ظ