زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۱۱:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تجربه هاي شخصي

مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #1
تجربه هاي شخصي
سلام
به نظر من طي مدت نگهداري از پرنده هاي خانگي هميشه 2ضربدر 2 جوابش 4 نيست وبعضي از وقتها ممكنه صفر بشه يا اينكه 8 بشه. دوست داشتم ي موضوع درباره حرف هاي خودماني باشه تا دوستان دربارش آزادانه حرف بزنن و درباره تجربه هاي غيرمعمول خودشون صحبت كنن چون تا دلتون بخواد موضوع براي تبادل نظر هاي علمي ومنطقي هست ولي همونجور كه گفتم هميشه هم همه چيز منطقي پيش نميره.البته اينها بيشتر جزء استثناهاست وممكنه در اكثر اوقات صدق نكنه ويا در مورد يك پرنده خاص درست باشه.
اولين تجربه را خودم مي نويسم تا زبان دوستان هم باز بشه.
همه ميگن قناري اگر تولك رفت نبايد جفت بزني چون عقب ميافته وخوب بالا نمياد  و قناري اگر لك بخوره از آمادگي درمياد و... .اما يه ماده داشتم چه توي زمان پرريزي وچه زماني كه پرهاش تخت بود هميشه تخم مي گذاشت ومست مست بود .
يك قناري نر متعلق به يكي از دوستان امسال 3ماه دستم بود. خيلي مست بود يك دفعه شروع كرد به پرريزي شديد وكاملا پس رفت واز خوندن افتادمن هم انداختمتش كنار ماده . تا چند روز  زعفران توي آب حل كردم وبهش دادم بعداز 10 روز دوباره مست ماده گير شد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۱۱، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #21
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
سلام
من جلو قناري هام پروانه ، ملخ ، كرم هم گذاشتم نه تنها نخوردن بلكه به ظرف  نزديك هم نمي شدن. البته فكر نمي كنم خوردن حشره براي قناري ضرري داشته باشه ولي وقتي سفيده تخم مرغ وانواع ميوه وسبزي جات در تغذيه قناري جواب داده بهتره ما هم وسواس به خرج نديم.البته به شخصه من خودم دنبال غذاهاي جديد براي سهره وقناري هام هستم واين يه علاقه شخصيه وگرنه دوستان با دادن همين دانه هاي معمولي سهرشون خيلي سرتر از سهره من هست.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۱۵، ۰۸:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
اعتبار: 46
سپاس‌ها: 2624
3508 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #22
RE: تجربه هاي شخصي
سلام
ممنون از بحثی که پیش آوردین و نظرات خوبی که ارائه شده، با اجازتون یه نظری نه بر اساس تجربه شخصی بلکه بازم مثل همیشه بر اساس ترجمه براتون میگم، البته کل متنو دقیق ترجمه نمیکنم کلیتو میگم:
طبق لینک اول: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 یکی از تیتراش نوشته Proteins 
نیاز قناریها در فصل جوجه کشی به پروتین بیشتر میشه اما قناری ها باید به یه مکمل پروتئینی در طول سال دسترسی داشته باشن ( احتمالا همون نکتون خودمونو میگه  Emo_im_happy ) قناری ها از خوردن حشرات کوچکی مثل جیرجیرک، میلورم و وکسورم لذت میبرن ( این دوتا حشره اسم پارسی نداشت یا من پیدا نکردم ) اما بعضی از پرنده هایی که مدت زیادی در قفس نگهداری شدن ممکنه این حشراتو به عنوان غذا شناسایی نکنن اما بجاش میتونین از کمپوت حشره یا حشرات خشک شده استفاده کنید.

تو لینک بالا در مورد اینکه قناری حتما حشره میخوره تو قفس اشاره ای نشده، منظور کلیش اینه که اگر قناریتون حشره میخوره برای تامین پروتئین بدنش بهش حشره بدین، البته همنطور که تو متنم اشاره کرده، قناریی که تو قفس هستش ممکنه حشره را نپسنده :)
لینکهای پایین هم کمک میکنه به شناخت بهتر:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امضای محمد تقی کریمی
حقیقت آن است که زندگی انسان با مرگ در آمیخته است و بقایش با فنا،
پیش از ما میلیاردها نفر بر روی این کره ی خاکی زیسته اند و پس از ما نیز.
"شهید آوینی"
۱۳۹۳/۰۷/۱۵، ۰۹:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #23
سلام
لارو سوسك تاريكي وكرم ميوه
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۱۵، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #24
ممنون از جناب بخشی که تجربه خودشون رو در اختیارمون گذاشتن و از جناب کریمی که ترجمه اون متن رو به اشتراک گذاشتن.
بله چیزی که در درجه اول اهمیت قرار داره تأمین نیاز قناری به پروتئین و ویتامین هست. حالا از چه راهی زیاد مهم نیست. بحث حشره خوردن برای خودمم جالب بود و به هر حال به اینجا رسید و بحث خوبی شد.
۱۳۹۳/۰۷/۱۵، ۱۰:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 5
50 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #25
سلام در یکی از سایت های خارجی مطلبی راجع به PRO-SMOKE نوشته بود وطی تصاویر مراحل کار را نشان می داد که یک قرص را دو نیم می کند و پس از حرارت دادن ان با دود حاصله اتاق قناری ها را دود میدهد ظاهرا مطالب به زبان فرانسه بود بهرحال من که از موضوع چیزی متوجه نشدم خواستم بدانم اگر دوستان راجع به این مطلب اطلاعاتی دارند با هم به اشتراک بگذاریم
۱۳۹۳/۰۸/۲۷، ۱۰:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #26
دود دادن در صنعت مرغداری یکی از روشهای ضد عفونی بوده که گاز حاصل از ترکیب فرمالین و پرمنگنات که بسیار سمی بوده به این منظور استفاده میشود. نوع  جامد ان هم موجود بوده که  با اتش سوخه و گاز فرم الدیید متصاعد میکنه. تاکید میکنم گاز حاصل بسیارسمی بوده و برای قناری و آدم کشنده است . وباید این عمل پس از خروج قناریها از سالن  انجام شده و خود فرد نیز سریعا سالن را ترک کرده و منافذ هم قبلا بسته شده باشد.
۱۳۹۳/۰۸/۲۷، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 5
50 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #27
با تشکر از جناب حسن پور .باز در همین سایت در یکی از صفحات آن در موضوع مبارزه با شپشک علاوه بر نشان دادن داروی آیور مکتین  شکل یک صابون را نشان داده بود که از حل کردن تراشه های ان در آب محلولی ساخته بود که برای ازبین بردن فوری شپشک ها، قنار ها را تا گردن در آن فرو می برد .خواستم ببینم دوستان در این زمینه اطلاعی دارند تا ما هم استفاده کنیم (تنها در پایین شکل صابون کلمه گلیسرین شیرین دیده می شد)
۱۳۹۳/۰۸/۲۷، ۰۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #28
سلام خدمت دوستان عزیز،می خواستم یک تجربه را که در امر پرورش و تکثیر فوق العاده موثر است خدمت دوستان عرض کنم .دوستان اگر دیده باشید بعضی قناری ها ی ماده در زمان تکثیر براحتی چهار ،پنج جوجه را روی چوب می اورند که این امر بستگی به ذات و سوی قناری دارد ولی بعضی دیگر از ماده ها هرچقدربهشان برسی و کمکشان کنی اخرش فقط دو تا سه جوجه راروی چوب می رسانند .این ترفند فقط برای ان دسته از ماده هایی موثر است که اولین سری تخم هایشان را گذاشته اند یعنی بار اول تخمگذاری انهاست و به این صورت است که اولاًباید تخمها را برداشت و به صورت همزمان کل تخمها را زیر پای ماده گذاشت تا در یک مقطع زمانی همگی از تخم خارج شوند دوماً باید  دقیقا زمانی که جوجه ها از تخم در می ایند قناری نر را از پیش ماده برداشت تا ماده خودش به تنهایی مسئولیت  بزرگ کردن  جوجه ها را بر عهده بگیرد و زمانی که جوجه ها در حال دراوردن پر می باشند مجددا نر را به قفس راه داد تا بعد از ان جوجه ها را بزرگ کنند با اینکار دیگر ماده برای دفعات بعد نیاز به جدا کردن نر ندارد و کلاً این ماده حتی 6 جوجه را بزرگ می کند تنها یک نکته ظریف می ماند و ان مورد این است که زمانی که نر را جدا کردید باید قفسش چسبیده به قفس ماده با شد تا تماس چشمی اش از جوجه ها قطع نشود و الا به جوجه ها دان نخواهد داد
۱۳۹۳/۱۲/۰۶، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi ، jorahim

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان