زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۵:۵۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
6 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی
با سلام خدمت اساتید و دوستان
میخوام نظرتون رو درباره جفت کردن قناری نر سفید و ماده لیمویی بپرسم (رنگ جوجه ها) و آیا دون دادن به همدیگه و آماده کردن لونه میتونه دلیل محکمی بر جفت شدن اونها و در نهایت نطفه داشتن تخمها باشه ؟
ممنون
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohamad.dem ، theanimal ، slam073839 ، seraj ، dorehamiha ، dorehamiha
صفحه 42 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #411
RE: ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی
شتری کلا رنگ تیرست و جزو سبزها محسوب میشه بهتره با نر یکدست زرد کمرنگ جفت شه به نظر من.یا سبزتو سرخ.باز زرد بهتره.

برای سفید...قناری نر سفید رو با ماده ماستی کمرنگ و یا زرد کمرنگ جفت کنی سفید میده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۴:۳۹ ب.ظ، توسط shahabbatista.)
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۴:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: seraj
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #412
من چند بار سفید طوسی رو با یه پرتغالی جفت کردم و در هر لون حداقل یه جوجه سفید بود
۱۳۹۳/۰۳/۱۶، ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #413
  سلام به همه ی عاشقان پرندگان به خصوص قناری
من خیلی گشتم تو شهرمون اما متاسفانه حتی رسمی یکدست خوب هم گیرم نیومد.......اما بود چشممو نگرفت..........

به نظر شما در صورتی که پای قناریم خوب باشه مناسب جفت کردن با این قناری می باشد؟؟

ماده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با توجه به اینکه قهوه ای هم هر دو قناری در رنگ های خود دارند...امکان دادن قناری تک رنگ وجود دارد؟
من هدفم اینه که پس از 2 الی 3 لون جوجه کشی از آن ها به جوجه های تک رنگ برسم .آیا امکانش هست؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه بگید در صورت جفت کردن این قناری ها امکان دادن چه رنگ هایی وجود دارد؟؟ امکان دارد کاکلی یکدست بدهد؟
[h
r] 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۱۹، ۱۰:۲۱ ب.ظ، توسط MIG_MIG.)
۱۳۹۳/۰۳/۱۹، ۰۹:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #414
همون پرتغالی هم خوبه ولی روی جوجه ها ابلغ میندازه،جوجه تک رنگ هم میدن.
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۳/۱۹، ۱۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، مهدي عرفان
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #415
درود ..
در این موارد پشت و سوی والدین تاثیر بسزایی دارد . نمی شود با توجه به رنگ جفت ، قطعی گفت که چه جوجه هایی میدهند .

۱۳۹۳/۰۳/۲۱، ۰۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #416
سلام چند جا خوندم وخودم هم دیدمکه سفید رسمی رو با سفید جفت نمیزنند.میگن مشکل ژنتیکی ایجاد میکنه ولی من بیشتر جوجه هام سفیدند (پاک ویا خال دار) چند تا جوجه سفید دارم که در کلشون خال مشابه دارند میخوام جفت بندازمشون تا ان شاا.. این صف دائمی بشه نظرتون چیه ؟ آیا کسی تا حالا سفید رو با سفید جفت انداخته یا نه و نتیجش چی بوده؟. در خارج در برخی نژادها این کار روکردن مثل موزائیکی که در واقع جفتشون سفیدند با خالهای قرمز.و یا موزائیکی زرد هم سفیدند با خالهای زرد که با هم جفت میندازند. نظر دوستان چیه؟
۱۳۹۳/۰۳/۲۱، ۰۸:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #417
سلام
من تا حالا سفيد با سفيد نزدم ولي جوجه سفيد داشتم.علت اينكه ميگن سفيد با سفيد نزنيد اينه كه معتقد هستن قناري سفيد حساس تر وضعيف تر از بقيه رنگ هاست وبا اين كار نسلش از لحاظ بنيه ضعيف تر ميشه.فقط سفيد خالص با سفيد خالص مشابه خودش شامل اين حكم ميشه وگرنه سفيد كه خال داشته باشه ايرادي نداره.حتي سفيد ها هم انواع مختلفي هستن كه به نظرم جفت كردنشون با هم ايرادي به وجود نمياره.مثلا سفيد استخواني با سفيد برفكي كه روي پرهاشون لكه زرد هم دارن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۲۱، ۰۸:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #418
سلام.من یک جفت سوپر با ناخالصیه یورک داشتم که عکسش رو قبلا قرار داده بودم.هردو سفید بودند.و جوجه های خوبی هم گرفتم.راجع به رسمی نمیدونم تاحالا امتحان نکردم
۱۳۹۳/۰۳/۲۱، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #419
سلام دوستان اگه بخواهیم یک موزاییکی به شکل زیر بدست بیاریم  به نظرتون چه رنگهایی رو باید جفت بزنیم 

همچنین من تعدادی جوجه دارم که حاصل سرخ و سبزه که ابلغ سرخ  ودارچینی داده به نظرتون میشه این دارچینیها رو تبدیل به سرخ سوخته کرد و با جفت انداخت چه رنگی امکان داره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۲۲، ۰۹:۳۸ ب.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۳/۲۲، ۰۹:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 155
18 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #420
(۱۳۹۳/۰۳/۲۲، ۰۹:۳۳ ب.ظ)'hassanpour' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان اگه بخواهیم یک موزاییکی به شکل زیر بدست بیاریم  به نظرتون چه رنگهایی رو باید جفت بزنیم 

همچنین من تعدادی جوجه دارم که حاصل سرخ و سبزه که ابلغ سرخ  ودارچینی داده به نظرتون میشه این دارچینیها رو تبدیل به سرخ سوخته کرد و با جفت انداخت چه رنگی امکان داره؟

دوست عزیز-این قناری با این عظمت حاصل چندین سال تجربست .این نیست که چند تا استاد نظر بدن .البته من که خیلی کم تجربم ولی ...خودت میتونی با مثلا طوسی سفید و پرتقالی موزاییکی تقریبا به این مدل نزدیک بشی.موفق باشی.

۱۳۹۳/۰۳/۲۳، ۰۳:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان