زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
6 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی
با سلام خدمت اساتید و دوستان
میخوام نظرتون رو درباره جفت کردن قناری نر سفید و ماده لیمویی بپرسم (رنگ جوجه ها) و آیا دون دادن به همدیگه و آماده کردن لونه میتونه دلیل محکمی بر جفت شدن اونها و در نهایت نطفه داشتن تخمها باشه ؟
ممنون
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohamad.dem ، theanimal ، slam073839 ، seraj ، dorehamiha ، dorehamiha
صفحه 43 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #421
RE: ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی
اگه لیزارد بخوای راحت تر به این رنگ میرسی...لیزارد مشابه این من چندتایی دیدم...
۱۳۹۳/۰۳/۲۳، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #422
سلام من يك قناري سفيد دارم ويك قناري ابلغ خاستم بدونم كه بايد چگونه انها رو جفت كنم چون زياد اطلاعات ندارم با تشكر
۱۳۹۳/۰۳/۲۳، ۱۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #423
به این تاپیک مراجعه کن و تاپیک های دیگه ی مربوط به جفت گیری رو مطالعه کن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۳/۰۳/۲۳، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hassanpour ، مهدي عرفان
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #424
سلام دوست عزیز عبدا... ممنون از توجهت اما مطالعه پرسش ومشورت ،  دقت و استفاده از هوشی که خداوند به همه ما داده و اعتماد به نفس کلید موفقیت است. دوستانی نظیر آقای بخشی ،کاووسی hamid@line و چند دوست دیگه اگه به خاطر بیارند انتهای بهمن سال گذشته من سوالاتی در قسمت مشاوره وخرید میکردم برای خرید قناری باتوکل به خدا وبا استفاده ازاطلاعات همین انجمن ومشورت با چند تا از دوستان خودم رسمی ، سوپر و گلاستر از یکی از دوستان خریدم، و بعدا یک جفت بلند هم خریدم. که خوشبختانه از تمامشون جوجه گرفتم و الان بعضی جوجه ها 3 ماهه هستند.کلید تمام اینها مشورت ومطالعه و پرسش بوده تمام انجمن تغذیه قناری،نگهداری قناری و بیماریهای قناری و گفتگوی آزاد رو خوندم و هر جا رو شک داشتم پرسیدم خوشبختانه اینجا دوستانی داریم مثل آقایان بخشی،کاووسی،لطفی وبسیاری دوستان دیگه که بی منت به جوابهای ادم بدون هیچ بخلی پاسخ میدن حتی من به این هم اکتفا نمیکنم از سایتها و پرورش دهندگان تجربی هم سوال میکنم. من برای خودم 3 سال برای افتتاح کامل سالن تکثیر قناری پیش بینی کردم (البته الان هم فضا رو اختصاص دادم ولی با تعداد قناری کم) الان که فصل جفت گیری تموم شده به نظرم زمان مطالعه روی فصل تولک استاندارهای نژادها و رنگ مناسب برای جفت انداختن است. یک توصیه به دوستان تازه کارمثل خودم دارم که همون توصیه آقای بخشی در اولین مراجعه هایم به سایت بود که:ایشان گفتندقبل از خرید قناری تمام ارسالهای  موضوع های نگهداری و مریضی قناری رو به دقت بخون دوستان همین توصیه رو برای شما دارم خیلی از جوابهاتون رو میگیرید وکلی مطلب هم که بعدا نیاز دارید یاد میگیرید.

در مورد قناری که عکسشو گذاشتم من خودم یک موزائیکی با یک گلاستر طوسی در نظر گرفتم امیدوارم درست در بیاد نظر دوستان چیه؟ 
۱۳۹۳/۰۳/۲۳، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #425
درود ..
نر سرخ و ماده دارچین جوجه تقریبا شبیه به این داده با کمی سرخی در  سینه .
 در رابطه با این عکس درسته یا غلط نمیدونم .. ولی به نظر بنده  این ترکیب بیشتر شباهت به سهره قناری  دارد .. حاصل جفت دادن سهره و ماده دارچین یا شتری ، چون سهره قناری با همین استیل و رنگ یکی از دوستان گرفته بود .
۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۰۲:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #426
سلام آقا شهاب ممنون ولی فکر نمیکنم از لیزارد بدست بیاد  چون لیزارد همونطوری که اسمش برمیاد پرهای شبیه به پولک داره سفید وقهوهای به شکل پولک آرایش یافته نظر دوستمون امید منطقی تر میاد چون سهره هم چهارگل است با یک قناری طوسی میشه شبیه این گرفت ولی متاسفانه عقیمه. اگه طوسی با موزاییک ترکیب بشه واز روی احتمال صفت چهار گلو از موزاییکی ورنگشو از طوسی بگیره و با رنگدانه  ،رنگ قرمز  چهارگل روتقویت کنیم ممکنه این بشه هرچند احتمال ابلغ طوسی سفید و  ویا طوسی بیشتره. اگه سرخ ودارچینی با هم ترکیب بشن به نظرم این صفت چهارگل به این زیبایی که در تصویر است ایجاد نمیشه. باز هم با کمال تشکر منتظر نطر دوستان هستیم .
۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۰۸:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 22
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #427
سلام دوستان عزیز 
چند وقت پیش به کمک اراهنمایی های دوستان به خصوص اقای بخشی و کاوسی  که واقعا ممنونم ازشون یه جوجه قناری پرتقالی خریدم الان دیگه مطمعن هستم که نر هست چون  زیاد می خونه حلا می خوام فکر یه جفت براش باشم که تا فصل جوجه کشی اماده بشن
می شه بگید بهترین رنگی که می تونم بگیرم که جوجه ها رنگ خوبی بدن چیه  
مـــــــــــــــــــمنونـــــــــــــــــــــــــــم 
۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۱۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #428
(۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۱۱:۰۸ ق.ظ)'ahoura' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز 
چند وقت پیش به کمک اراهنمایی های دوستان به خصوص اقای بخشی و کاوسی  که واقعا ممنونم ازشون یه جوجه قناری پرتقالی خریدم الان دیگه مطمعن هستم که نر هست چون  زیاد می خونه حلا می خوام فکر یه جفت براش باشم که تا فصل جوجه کشی اماده بشن
می شه بگید بهترین رنگی که می تونم بگیرم که جوجه ها رنگ خوبی بدن چیه  
مـــــــــــــــــــمنونـــــــــــــــــــــــــــم 

سلام.....من فک می کنم یه پرتقالی پر رنگ تر از خودش گزینه ی مناسبی باشه............سفید هم می تونه خوب باشه
۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #429
یه پرتغالیه سیر و پررنگ...یا زرد پررنگ...البته چون قناریه شما سفید هم داره وکمرنگه با سفید یکدست هم جفت شه خوبه.سلیقه ی خودته اما من سفید یکدست و پرتغالیه سیر رو پیشنهاد میدم
۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #430
نظر بنده هم به ترتیب : سرخ پررنگ تر از خودش یا لیمویی و یا سفید که روشنتر از خودش باشه بهترین گزینه ها هستش
۱۳۹۳/۰۳/۳۰، ۰۷:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان