زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۲۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه سهره در زمان لک

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
تغذیه سهره در زمان لک
درود
میخواستم از اساتید واسه تغذیه سهره در زمان لک راهنمایی بگیرم و اینکه چند روزپرنده تو لک هست؟
اینکه چه چیزهایی به پرنده بیشتر باید داد در این زمان و چه چیزهایی نباید داد.
ممنون
۱۳۹۰/۰۲/۱۷، ۱۰:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: YASIN3970 ، مرتضي1
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر اخراجی سایت

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #81
RE: تغذیه سهره در زمان لک
آقا یون حالا ما نفهمیدیم 7تخم بدیم تا به لک بره یا شاهدانه /یکی مگه 7تخم خنکی داره نمیشه /یکی میگه شاهدانه گرمی داره میشه و باز یکی بر عکس آنها رو باز میگه
۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۰:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر اخراجی سایت

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #82
RE: تغذیه سهره در زمان تو لک
حالا تو فصل تابستام سهره ای که پر نمیریزه چیکار کنیم ببریم تولک یا نه
۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #83
(۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۰:۲۴ ق.ظ)'حامد ارابه چی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا تو فصل تابستام سهره ای که پر نمیریزه چیکار کنیم ببریم تولک یا نه

سلام
الان براي اينكه بخواي بگي سهره تولك نميره زود هست تا شهريور وقت هست اگر تا اون موقع شما شرايط را براش فراهم كرديد ولي تولك نرفت اون موقع بايد تولك اجباري بهش بديد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #84
(۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۰:۰۶ ق.ظ)'حامد ارابه چی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا یون حالا ما نفهمیدیم 7تخم بدیم تا به لک بره یا شاهدانه /یکی مگه 7تخم خنکی داره نمیشه /یکی میگه شاهدانه گرمی داره میشه و باز یکی بر عکس آنها رو باز میگه

سلام
شما بايد يك نفر را به عنوان استاد قبول داشته باشي وبه حرف اون عمل كني. اينجا سه نفر از اساتيد فعال سايت محسوب ميشن.
دهان باز-عليرضا پوريان-خليلي. اهورا وآبتين هم از نظرات قبليشون مي تونيد استفاده كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، مسعود میرزالو ، zkatod
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #85
(۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۰:۰۶ ق.ظ)'حامد ارابه چی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام خدمت دوستای خوبم وقناری شیراز که خیلی به بنده ی حقیر لطف دارن در پاسخ دوستمون باید عرض کنم روشهایی که دوستان لطف کردن وگفتن همه تجربی هست هر کسی به یه شکل از پرندش پرستاری میکنه ببین دو جور میشه سهره رو لک داد تو فصل تابستان وقتی سهره میره تولک با دادن دون گرم تشویق به بیشتر ریختن پر میشید وسریع تر این پروسه جلو میره و وقتی پر ریزی کامل شد و پروسه پر سازی شروع شد دون گرم رو برمیدارید ودون خنک تا دو هفته یک روز در میان جلوی سهرتون باشه تا پر سفت کنه . تو فصل زمستان بر عکس اینکار رو انجام میدن با دون خنک پر ریز شدید میشه و با دون گرم پر سازی میکنن در کل اصل مطلب اینه ولی حالا بعضی از دوستان با دون خنک عادت دادن پرندشون رو تو هر فصلی بعضی ها با دون گرم بنظر من تو این فصل با دون گرم لک بدید فقط یه سری نکته های کلیدی هست که اعتدال رو باید رعایت کنید وقتی دارید تو فصل گرم با دون گرم سهره رو لک میدید در هفته دوبار باید بهش کاهو تازه بدید تا دفع گرمی بشه وپرنده اذیت نشه ویبوست ودیگر بیماری ها مبتلا نشه این کار هم با ید با تجربه باشه با یه دستور که من بدم یا دوستان دیگه بدست نمیاد اخلاق پرندتون رو شما میدونید وعاداتش هم همینجور با گفتن هم نمیشه بیان کرد شما یه روش رو با خلق وخوی پرندتون در نظر بگیرید وانجام بدید تا آخر ومطمئن باشید جواب میگیرید موفق باشید

۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #86
با سلام شما باید تو این زمان بدونی زمان لک پرندت تو چه فصلی هست هر سهره ای تو زمان مشخص لک میکنه اگه به زور لکش بدید  زودتر ار زمان خودش برای من که اینجوری بوده صاف شده پرندم تا به زمان خودش رسیده دو باره یه نیم لک کرده پس بهترین حالت اینه که زمانی که خودش پرنده چراغ سبز برای لک نشون داد اون وقت نون بچسبون سهره منطقه ای داستان خودش رو داره بعضی از سهره ها مستی کمی دارن بعضیهاشون نه از اول بهار مستن تا آخرهای تابستان باز به شرایط نگهداری هم بستگی داره وتغذیه جوجه های من تو فصل پاییز پارسال لک کردن امسال هم تو همون فصل باید لک کنن شما هم عجله نکن زمانش برسه خودش خالی میکنه .
۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe ، emad rad ، shams
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 29
8 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #87
با سلام خدمت دوستان

فرق تخم کتان با تخم کتان سیاه چیه؟

۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۶:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #88
سلام تخم کتان همینیه که به قناری میدن و از قدیم هم یوده و طبع معتدل رو به گرمی داره.کتان سیاه دانه ی ریز و چرب سیاه رنگ که بسیار گرم و مقوی هست مثل شاهدانه و آفتاب گردان و شبیه تخم آفتاب گردانم هست ولی مینیاتوری در نظر بگیر سرچ کنید niger seed یا دانه ی نیجر میبینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۷:۴۷ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سعید شاهی ، محمدمهدی ، zkatod
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 29
8 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #89
ممنون اقا مسعود

من خیلی از نظرات دوستان رو خوندم به نظر من اینجور که دوستان نظر دادن ادم باید بابت تغذیه پرنده هاش یه پاش سبزی فروشی باشه و یه پاش دنبال دون

اما برداشت خود من اینکه هر کی هر طور بخواد میتونه پرندشو بار بیاره حتی با یک دون بدون سبزیجات

من بچه شاعبدلعظیم هستم و سهره بازهای اونجا تنوع غذایی وغیره رو قبول ندارن. فقط پرنده در ازادی تنوع غذایی میتونه داشته باشه پس برای اینکه سهره و مخصوصا جوجه سهره خوب بار بیاد یک نوع یا دو نوع دون بهتره .نه اینکه یبار خنکش کنیم یبار گرمش
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علی کلاهی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #90
بله اینکه سرد و گرم کنیم برای پرنده خوب نیست و احتمال تولک و هزار مشکل دیگه هست.سهره هم تو طبیعت پاییز و زمستان رو فقط دونه میخوره و همین نیاز بدنیش رو جبران میکنه که بیشتر تامین انژی هست و وقتی فصل تولید مثل یا پرریزی و در آمدن پر جدید نیست همون کافیه.(بدن پرندگان دانه خوار جوری طراحی شده که دانه ها اکثر نیاز بدنی شونو تامین میکنن).
اما تو بهار از سبزی ها و جوانه درختان هم تغذیه میکنه و موقع جوجه بزرگ کردن از حشرات که پروتئین بالایی دارند علاوه بر دانه ها.
یه حساب سر انگشتی کنیم میبینیم که وقتی که نیاز بدنی داره مثل تولک و تولید مثل محیط هم برای تغذیه غذاهای متنوع در اختیارش میذاره.
این که سهره فقط با شاهدونه تغذیه بشه منم دیدم ولی همون سهره بازها که میفرمایید هم موقع تولک که پرنده نیاز داره دونه های متنوع و کاهو سبزی بهش میدن.
زیاد به حرف بعضی ها گوش ندید چون یه حس عجیب حسادت توشون هست و دقیقا کارایی که برا پرنده خوبه میگن انجام ندید و خودشون برعکسشو انجام میدن. خود من 14.15 سال پیش که تازه شروع به پرنده بازی کردم کلی از این داستانا ضربه خوردم به خاطر همین سعی میکنم کار اشتباشونو تکرار نکنم.
در کل اگه یه پرنده ای که غذای متنوع نمیخوره رو با پرنده ای که اصولی متنوع تغذیه میشه تو بلند مدت ببینید خیلی با هم فرق دارن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۱:۰۶ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۰:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان