زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۱۲:۴۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت اندازي قناري

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #1
تعداد دفعاتی که می شود در سال از قناری جوجه گرفت؟
با عرض سلام وخسته نباشید
من تازه کارم راستش میخواستم بدونم جند بار پشت سر هم میشه از قناری رسمی معمولی جوجه کشید؟بهتر هست چند دوره کشید؟الان من چندتا جوجه دارم با وجود اینکه در ایام خروج از تخم دائم هویج بهشون دادم اما رنگشون پررنگ نشده میگن باید یه دوره بر ریزی انجام بده ایا صحت داره درضمن جوجه ها 50روزشون هست؟واگر صحت داره طی چه مدت پررنگ میشن الان که فصل پرریزی نیست؟ممنون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 89
635 سپاس گرفته‌شده در 102 ارسال
ارسال: #11
RE: چند سوال پيرامون جفتگيري
1- قبل از گذشت مدت 14 روز میباید تخم های قناری را از لحاظ اینکه نطفه دار است یا خیر کنترل کنید اگر تخم ها بی خاصل است از زیر قناری ماده بردارید تا قناری برای تخم گذاری بعدی آماده شود
2- دلایل زیادی برای عدم موفقیت وجود دارد
3- معلوم نیست
4- تعویض قناریهاجفت شده عملی است و در موقعی که تخم قناری به جوجه تبدیل نمی شود این کار باید انجام شود . قناریها در زمان جوجه کشی زود با قناریهای دیگر جفت میخورند
۱۳۹۰/۰۱/۲۷، ۰۶:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، ganarybaz ، parsa ، mih62
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #12
سلام
با احترام به استاد گرامي براي تازه كارها تشخيص سالم بودن تخم ها و بودن جوجه درون آن كار سختيه درست راه داره و ميشه تشخيص داد ولي اگه من سال اولي بود كه يك جفت قناري روي تخم داشتم اصلا جرات نمي كردم به تخم ها دست بزنم .پس صبر مي كردم 2 روز بگذره ببينم مشكل از چي بوده.موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۶:۴۴ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۶:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62
*
کاربر انجمن

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 89
635 سپاس گرفته‌شده در 102 ارسال
ارسال: #13
معمولا 14 تا 15 روز طول مي كشد تا جوجه ها از تخم بيرون آيند. در اين مدت بايد غذاي ساده و هفته اي يكبار نيز غذاي تخم مرغي به قناري داده شود.
بعضي اوقات پرده داخلي تخم قناري به علت گرما و خشكي هواي اتاق به اندازه اي خشك مي شود كه جوجه قناري قادر به پاره كردن آن نمي باشد و در نتيجه نخواهد توانست تا از تخم بيرون آيد و تلف خواهد شد.
بعضي اوقات نيز نصف بدن جوجه از تخم خارج شده ولي به علت پرده خشك شده خلاصي جوجه به طور كامل از تخم عملي نمي شود در اين موقع برس كوچكي از پشم شتر را بايد در آب گرم فرو برده و با آن پرده داخلي تخم را تر نمود.
براي جلوگيري از اين پيشامد در روزهاي آخر ، همه روزه بايد قدري آب به كف اتاق قناريها پاشيده شده و يا يك ملافه خيس در آن آويزان كرد.
ا
امتحان تخم قناري به اين ترتيب صورت مي گيرد:
يك ورقه مقوا را كه يك طرف آن سياه رنگ باشد را برداشته و سوراخي _ كمي تنگ تر از قطر تخم قناري _ در آن ايجاد نماييد. اين ورقه را در دست چپ به طوري كه شست در طرف سياه آن قرار گيرد نگاه ميدارند سپس تخم قناري را با انگشت شست و سبابه دست راست برداشته و در مقابل سوراخ مقوا ، در برابر روشنايي نگاه داشته و به داخل آن نگاه كنيد. اگر تخم شفاف باشد دليل بر اين است كه تخم نطفه نداشته و اگر لك يا نقطه هاي تيره داشته باشد علامت آن است كه تخم به علتي فاسد شده است. اگر تخم سياه و حاجب ماوراء بود حتما داراي جوجه مي باشد. اين تخمهاي جوجه دار را به لانه بازگردانيد و تا صبح روز پانزدهم منتظر بمانيد. اگر تا آن موقع هم تخمها به حال خود باقي ماندند با يك چوب سر تيز و يا ته سوزن در سر پهن تخم ، يك سوراخ كوچك ايجاد نماييد و آن را به لانه بازگردانيد. يكي دو ساعت صبر كنيد . اگر پيشرفتي در سوراخ ايجاد شده در تخم حاصل نشد آنرا در امتداد نوك جوجه ، توسعه دهيد تا تمام نوك ظاهر شود و مجددا آن را به لانه بازگردانيد تا جوجه خودش را آزاد نمايد.
تخمي كه جوجه زنده يا مرده در آن دارد چنانچه در ظرف آب قرار دهيد ، تا نصفه در آب فرو مي رود. و اگر آنرا در روي سطح صافي قرار دهيد بر خلاف جاذبه زمين بر روي سر نوك تيز خود مي ايستد.
به هر حال بايد به اين نكته توجه كرد كه تا جايي كه ممكن است اجازه دهيم تا خود جوجه از تخم خارج شود و در صورت نياز تنها با سر پهن تخم جوجه عملي را انجام داد و هرگز با سر نوك تيز تخم ،كاري انجام ندهيم.
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۶:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #14
علت لك تو لك شدن مداوم قناري چه چيزهايي ممكن است باشد در حالي كه قناري با ديگر قناري ها نگهداري شده
و از نظر جا و غذا مانند انها است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۷، ۰۲:۵۳ ب.ظ، توسط ganarybaz.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۷، ۰۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #15
با سلام

دقیق نمیشه گفت ولی به نظر من باید طبیعی باشه وبعضی از قناری ها زودتر به تولک میرن و بعضی ها دیرتر و البته سن قناری ونژادش هم موثره

موفق باشید

:a (28):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۲/۰۷، ۰۶:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #16
لطفا از موضوع تاپيك خارج نشين
۱۳۹۰/۰۲/۰۸، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Aramis ، canary.q
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #17
[جداسازی] چجوری قناری هارو برای جوجه کشی آماده کنیم
سلام خدمت اساتید محترم
حدود 2 هفته پیش 2تا قناری آمادرو با هم جفت انداختم(ماده سفید و نر ابلق)
جفت نخوردن که هیچ الان دیدم که ماده داره میخونه.البته نه مثل نر ولی کارش از مستی هم گذشته.
در ضمن ماده نرو میزنه...........
ممنون میشم زود راهنمائیم کنید!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۰، ۱۰:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
ارسال: #18
RE: ماده یا نر؟
با سلام

به نظر من جداشون کنید تا ببینین اون قناریتون بازم میخونه و واقعا مادس یا شاید نر باشه چون اگه ماده باشه و اینقدر آماده باشه باید زیرش بالا اومده باشه و شما میتونیین واسش یه چال بذارین وببینین که گود میکنه یا نه من هم خودم چند وقت پیش یه قناری یکسر لیمویی خریدم از یکی از دوستام و اون گفته بود که مادس و من هم رو حساب حرف دوستم اونو جفت انداختم یه چند روزی که گذشت دیدم جفت نشدن جداشون کردم و فردا صبحش دیدم مست میخونه و یه دلیل دیگه اینه که شاید نر آماده آماده نیستش اونا رو جدا از هم بذارین و قفس هارو با فاصله هم قرار بدین یه چند روزی بعد اگه مطمئن شدید نر وماده هستن جفتشون کنین و کاری دیگه بکارشون نداشته باشین تا انشااله جفت شن

موفق باشید

:a (18):

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۰، ۱۱:۲۰ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۰، ۱۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #19
آخه نره هم مسته
از طرفی این مادرو یه بارم با یه نره دیگه جفت انداختم که اونم جواب نداد
۱۳۹۰/۰۲/۲۰، ۰۳:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sobhan63
کاربر افتخاری

ليسانس
ارسال: #20
با سلام مجدد

بعضی ماده ها بد قلق هستن و دیرتر جفت میشن اگه مطمئنین که نر وماده آمادن بزارشون پیش هم و یه چال هم براشون بزار.البته ناگفته نماند که فصل جوجه کشی رو به اتمامه و وقت زیادی نداری مگه اینکه ماده رو رد کنی و یه ماده اماده جفت بخری تا بتونی لااقل یه بار جوجه بگیری این فصل.

موفق باشی

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

۱۳۹۰/۰۲/۲۰، ۰۵:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moein65

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان