زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۸:۱۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جیبر یا رسمی بلند

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #1
جیبر یا رسمی بلند
با سلام خدمت دوستان گرامی من تمام قناری رسمی رو فروختم که شد 700 تومن میخواستم بدونم بین جیبر و رسمی بلند کدوم ارزش نگهداری بیشتری دارند کدوم مقاوم ترند کدوم برای سرمایه گذاری بهتره کلی میخوام نظرتونو بگید. با تشکر:basa (101):
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۰۳:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: جیبر یا رسمی بلند
باسلام یک جفت جیبر خوب حدود ۵۰۰تومن درمیان درحالیکه جفت کشیده بلند خوب ۷۰۰به بالاست البته شاید کمتر هم گیرت بیاد ؛جیبر تولید مثل و نگهداریش سخت تره چون والدین خوبی نیستند ولی رسمی ها بهترند در کل کشیده بلند به نظرم بهتره و آنرا توصیه میکنم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۰۸:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Radin ، hamed.k ، Mohammad Karol
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #3
مطالعه کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #4
جناب ادمین من اون تاپیکو مطالعه کرده بودم فقط میخواستم نظر بدید که کلی کدوم ارزش نگهداری و وقت دارن واگرنه من کل تاپیکای این انجمنو مطالعه کردم .تشکر.
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: -5
سپاس‌ها: 213
39 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #5
درود دوست عزیز.نگهداری قناری سلیقه ایه.عزیز الان من هم رسمی بلند و جیبر هم دارم اما به نظر من جیبر یه چیز دیگس به شرطی که پرستار خوبی داشته باشی.موفق لاشی
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۰۸:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dilai ، katbi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #6
همانطور که دوست عزیزمان هم گفتند بحث نگهداری قناری به سلیقه افراد وابسته است . بنده شخصاً با جیبر و فری میانه خوبی ندارم و در عوض رسمی بلند ، کشیده بلند ، سوپر و لارگوت را می پسندم .
شما می بایست ابتدا هدفتان از نگهداری را مشخص کنید . اگر هدف اقتصادی دارید ابتدا می بایست بازار فروش را پیدا کنید . به عبارت ساده تر اینکه فروش چه نژادی برای شما راحت تر است . رسمی بلند قیمت بالایی دارد و یک قناری رسمی بلند عالی بالای 10 میلیون قیمت دارد . قبلاً هم در یکی از تاپیکها در مورد قیمت رسمی بلند صحبت شده است .

در حدود این قیمتهایی که شما فرمایش کردید بهتر است در مورد قناری گلاستر هم تحقیقی بکنید می تواند گزینه مناسبی باشد.
یک جفت گلاستر خوب حدود 500000 تومان قیمت دارد
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #7
حقیقتش من میخوام هم کارم راحت باشه از نظر نگهداریو عرض میکنم هم از نظر اقتصادی و بازار فروش جوری باشه که اگه 100 تومنم زیر قیمت بدی طرف با سر قناریو ازت بخره نمیدونم تا ته حرفمو خوندید یا نه. از پاسخ هاتونم واقعا تشکر میکنم. لطفا کلی توضیح بدید. جیبر خوشم میاد اما هم دیر رو میاد هم جفت زدنش میگن سخته و پرستار میخواد از طرفی هم میگن بازار خوبی هم نداره اما به قول ادمین رسمی هم گرونه که تونست تو نمایشگاه قم 10 میلیون معامله بشه فقط کمکم کنید که بتونم یه کدومو انتخاب کنم.:basa (159):
۱۳۹۱/۰۳/۱۲، ۰۱:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۱/۰۳/۱۲، ۰۱:۱۳ ق.ظ)dilai نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حقیقتش من میخوام هم کارم راحت باشه از نظر نگهداریو عرض میکنم هم از نظر اقتصادی و بازار فروش جوری باشه که اگه 100 تومنم زیر قیمت بدی طرف با سر قناریو ازت بخره نمیدونم تا ته حرفمو خوندید یا نه. از پاسخ هاتونم واقعا تشکر میکنم. لطفا کلی توضیح بدید. جیبر خوشم میاد اما هم دیر رو میاد هم جفت زدنش میگن سخته و پرستار میخواد از طرفی هم میگن بازار خوبی هم نداره اما به قول ادمین رسمی هم گرونه که تونست تو نمایشگاه قم 10 میلیون معامله بشه فقط کمکم کنید که بتونم یه کدومو انتخاب کنم.:basa (159):

با سلام
نژاد ها هر چی سنگینتر میشه نگهداری و پرورش هم سختر و مشکلات خاص خودشو داره در کل اول باید عاشق این پرنده باشی و تجربه نگهداری و پرورش و بیماریها رو داشته باشی تا بتونی تو این کار موفق بشی و از این راه کسب درامد کنید بیشتر فروشنده های معروف خود عشق بازند تا فروشنده شما الان مثلا یک میلیون بابت یک جفت جیبر پرداخت میکنید سرمایه گذاشته شده یک سرمایه سوخته شده است و پول عشق بازیه حتی خود سرمایه اولیه و مشخص نیست که بتوانید سود کنید با تشکر
۱۳۹۱/۰۳/۱۲، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dilai ، Arjon
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #9
جناب آقای ناظمی حرف شما کاملا درسته منتهای مراتب هدف من از ایجاد این تاپیک مقایسه وتجارب اعضای این کلوپ است که اکثرا قناری بازند و میخواستم که فقط این دو رو از همه جوانب مقایسه کنید و بگید ارزش و وقت و هزینه کردن کدوم یک به صرفه تره و . . . با تشکر از تمامی دوستان.
۱۳۹۱/۰۳/۱۲، ۱۰:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #10
باسلام مجدد من با نظر ادمین کاملا موافقم رسمی کشیده بلند خالص خالص قیمت بالایی داره و جیبر بد تکثیره شما همان گلستر را تکثیر کنید خیلی به صرفه تره و والدین خوبی هستند و تکثیرشون حتی از رسمی راحتتره سعی کن تکرنگ بگیری چون مرغوب تر هستند
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۳/۱۲، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dilai ، Arjon ، ha_med

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان