زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۸:۰۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

غش و بیهوشی قناری

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
صرع ، غش و تشنج قناری
سلام
يكي از قناري هاي من به بيماري مثل صرع گرفته
يكدفعه حالش بد ميشه بعد از چند دقيقه باز خوب ميشه
كسي اطلاعات داره بده كه دليلش چيه و درمانش چجوريه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۲، ۱۲:۵۰ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۳، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #21
RE: غش و بیهوشی قناری

سلام

متاسفم، یادم نمیاد.

۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۰۷:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #22
غش کردن قناری
سلام خدمت دوستان عزیز
یکی از قناریهای من دو روز پیش بخاطر گرما قبل از طلوع آفتاب اب بازی می دادم که ناگهان غش کرد ( البته من سالهای گذشته قناری داشتم که غش میکرد و بعد از 10 دقیقه درست میشد) ولی این قناری فرق میکرد و افتاد کف قفس و اصلا تعادل نداشت و دهن قناری خشک شده بود و اب دهنش خیلی چسپناک شده بود با قطره چکون اب هم توی دهن قناری ریختم و خیلی تلاش کردم متاسفانه بعد از 8 ساعت از بین رفت و خیلی هم مدفوع سفید مثل دوغاب گچ و ابکی داشت حدود 20 روز پیش از اون اتفاق هر چیزی که جلوش میذاشتم نمیخورد فقط کتون خالی البته خیلی مواقع هم نزدیک قفس که می شدم خیلی می ترسید به غیر از این قناری حدود 40 روز پیش از این اتفاق یکی دیگر از قناریهام همینطور ضعیف شد و مرد مدفوع این قناری هم خیلی سفید و ابکی بود . دوستان اگه راهنمایی کنند علتش چیه ممنون می شم البته من سیب هفته دوبار - هویج هفته دوبار - کاهو و تخم کاهو هفته دوبار - تخم خرفه هفته ای 3 بار - عرق شاطره هفته ای دوبار به علت گرما - تخم مرغ هفته ای یک بار مولتی ویتامین الکترولیت هفته ای یک بار و ad3e i هفته ای دو بار و بکمپلکس هفته ای یک بار مرتب استفاده میکنم و تازگی ها یک هفته ای است که داروی اسپانیایی بانو نقره ای داروی ضد بیماریهای عفونت روده و گوارش و ضد انگل است استفاده میکنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند . علت سفیدی مدفوع قناریهایی که مردن چیه - با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۱۰:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #23
RE: غش کردن قناری
با سلام
دوست عزیز در مورد غش کردن چکاندن یک قطره الکل طبی در دهان پرنده و برای درمان اسهال سفید استفاده از قطره جنتامایسین مناسب میباشد و به نظر من تغذیه شما اشتباه و استفاده از مکمل و دارو خیلی شدید و پر اشتباه و مسمومیت زا و باید بررسی شود و در مورد ابتنی نباید با زور و با اب سرد باشه و اسهال سفید میتونه از نشانه های دیگر از عفونت داخلی و سرما دادن به پرنده باشه با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #24
سلام
این لیستی که من میبینم بهش نگاه کنی مریضت میکند،دوست عزیز به قناری فقط آب و کتان بده دادن میوه و خوراک طبیعی هم مشکلی نداره شما وقتی پرندتون سالم و سرحاله چرا بهش دارو میدین اصلا؟اصلا میدونید استفاده زیاد از مولتی ویتامین حتی موجب ایجاد اختلال در پرنده میشه‏!به نظرم اگر یک مقدار سنتی به قناری برسید خواهید دید که اصلا براشون مشکلی پیش نمیاد.
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۵/۲۳، ۰۵:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، DRaiush ، بهزادی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۱۰:۵۷ ب.ظ)amir_e نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز
یکی از قناریهای من دو روز پیش بخاطر گرما قبل از طلوع آفتاب اب بازی می دادم که ناگهان غش کرد ( البته من سالهای گذشته قناری داشتم که غش میکرد و بعد از 10 دقیقه درست میشد) ولی این قناری فرق میکرد و افتاد کف قفس و اصلا تعادل نداشت و دهن قناری خشک شده بود و اب دهنش خیلی چسپناک شده بود با قطره چکون اب هم توی دهن قناری ریختم و خیلی تلاش کردم متاسفانه بعد از 8 ساعت از بین رفت و خیلی هم مدفوع سفید مثل دوغاب گچ و ابکی داشت حدود 20 روز پیش از اون اتفاق هر چیزی که جلوش میذاشتم نمیخورد فقط کتون خالی البته خیلی مواقع هم نزدیک قفس که می شدم خیلی می ترسید به غیر از این قناری حدود 40 روز پیش از این اتفاق یکی دیگر از قناریهام همینطور ضعیف شد و مرد مدفوع این قناری هم خیلی سفید و ابکی بود . دوستان اگه راهنمایی کنند علتش چیه ممنون می شم البته من سیب هفته دوبار - هویج هفته دوبار - کاهو و تخم کاهو هفته دوبار - تخم خرفه هفته ای 3 بار - عرق شاطره هفته ای دوبار به علت گرما - تخم مرغ هفته ای یک بار مولتی ویتامین الکترولیت هفته ای یک بار و ad3e i هفته ای دو بار و بکمپلکس هفته ای یک بار مرتب استفاده میکنم و تازگی ها یک هفته ای است که داروی اسپانیایی بانو نقره ای داروی ضد بیماریهای عفونت روده و گوارش و ضد انگل است استفاده میکنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند . علت سفیدی مدفوع قناریهایی که مردن چیه - با تشکر

سلام
در صورتی که غش کردن در صورت آ،تاب شدید باشه ممککنه دفعات بعدی باز هم تکرار بشه
در این گونه مواقع باید قناری رو گرفته و توی ی جعبه یا پاکت کاملا در بسته و تاریک قرار بدین و حدود 10 الی 30 دقیقه صبر کنید
از دادن آب به قناری بپرهیزید
تنها چند قطره روی سر و گردن قناری بچکانید
موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۲۳، ۰۹:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #26
با سلام
ممکنه قناری شما براثر گرمازدگی و هر علتی غش کرده باشه اما به نظر من علت مرگش این نیست.بر طبق اوضاع بالینی قناریتون اینطور به نظر میاد که پرنده شما بیماری مبتلا به عفونت روده ای بوده و در اون زمان به علت ضعف ناشی از این بیماری تلف شده.متاسفانه منم دقیقا به همین حالت چند وقت پیش بهترین و ارزشمندترین قناریمو از دست دادم و هنوزم ناراحت و افسردم به خاطر مرگش.یکی از نشونه های عفونت روده ای فضله گچی یا کم اشتهایی قناری هست.مراقب باشید به بقیه پرنده هاتون سرایت نکنه.در ضمن طبق گفته دوستان سعی کنید کمتر از مواد شیمیایی استفاده کنید و در رژیم غذاییشونم یه تجدید نظری کنید.
۱۳۹۱/۰۵/۲۳، ۱۰:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهزادی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #27
RE: غش و بیهوشی قناری
با عرض سلام 
به تازگی یک قناری نر خریدم که در این مدت کمی که در منزل ماست تاحالا دوبار شاهد غش کردن بدون دلیلش بودم لازم به ذکر است که این قناری قفسش تک میخ بوده و دوهوا هم نشده و الانم پای جفته و امروز برای عوض کردن ابشون صبح به اتاقشون رفتم که متوجه سروصداش شدم وقتی قفسش رو پایین اوردم دیدم غش کرده
ایا دوستان تجربه ای در این باره دارند 
باتشکر
۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهزادی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال