زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۷:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فلج شدن قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 4
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
فلج شدن قناری
سلام
امیدوارم که سال خوبی داشته باشید
یکی از قناری هام یه چند وقتی بود پف میکرد (3 الی 4 ماه پیش)
هرچقدر بررسی کردم مشکل ظاهری ندیدم. نه شپش نه سرماخوردگی و نه وروم و ....
باز برای احتیاط یه دوره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهش دادم ولی بازم نشد
همیجوری بود تا حدود یک ماه پیش،دیگه تعادش هم به هم میخورد
تا 3 روز پیش که دیدم نمیتونه رو پاهاش وایسته
الان جاش رو گرم کردم و تو این 3 روز با دست بلندش میکنم و ظرف غدا رو جلوش که میگیرم خوب غذا میخوره، آب میخوره و ...
ولی دیگه نمیتونه رو پاهاش وایسته.

یه جستجویی کردم دیدم ظاهراً مشکلات کلیه تو قناری میزنه به پاها
نظر شما چیه اساتید؟
راه درمانش چیه ؟
۱۳۹۴/۰۱/۰۹، ۰۴:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zanyar_b
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #11
RE: فلج شدن قناری
قناری منم تلف شد
متأسفانه کسی نتونست کمک کنه
۱۳۹۴/۰۲/۱۱، ۱۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
سپاس‌ها: 19
29 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #12
خیلی ناراحت شدم هر چند خودت هم از خیلی وقت پیش میدونستی عاقبت تلف میشه ولی بازم خیلی سخته قناریت اینجوری مریض شه جلو چشمت و کاری نتونی بکنی.
قناری من هنوز به اون مرحله نرسیده هنوز یه تکونی میخوره ولی کم کم ایستادن واسش سخت شده و تعادل اش رو نمیتونه حفظ کنه. عجیبه من خودم دامپزشک هستم و کلی دوست و همکار دامپزشک دارم پیش همه رفتم و مشورت خواستم ولی هر کی یه چیزی میگه یکی میگه میکروبی یکی میگه انگلی و یکی میگه قارچی یکی میگه کمبود مواد معدنی یکی میگه کمبود اسید امینه و... ولی هیچکدوم کمکی نکرده تا حالا و روز به روز حالش بدتر میشه. قراره دو سه روز دیگه نمونه ببرم آزمایش ببینم چی میشه ولی بعیده اینقدر دووم بیاره.
یعنی از دوستان هیچکدوم قناری نداشته مشکل تغییر مدفوع نداشته باشه ولی کم کم فلج بشه و نتونه وایسه؟؟
رفتم پیش چند پرنده فروش با تجربه اونا هم میگن ندیدیم تا حالا مگه میشه ؟؟؟؟
۱۳۹۴/۰۲/۱۱، ۱۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #13
خیلی مظلومانه تلف شد
خودم دیگه راضی بودم که زودتر کارش یکسره بشه اونجوری نبینمش

حالا من یه مطلبی تو یه سایت خارجی خوندم که میگفت مشکل کلیه باعث میشه که بزنه به عصب پاهای قناری و این داستان براش بوجود بیاد
۱۳۹۴/۰۲/۱۱، ۱۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #14
(۱۳۹۴/۰۲/۱۱، ۱۱:۵۴ ب.ظ)Nightingale نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی مظلومانه تلف شد
خودم دیگه راضی بودم که زودتر کارش یکسره بشه اونجوری نبینمش

حالا من یه مطلبی تو یه سایت خارجی خوندم که میگفت مشکل کلیه باعث میشه که بزنه به عصب پاهای قناری و این داستان براش بوجود بیاد

درسته منم خوندم که تومور توی کلیه رشد میکنه و فشار به اعصاب میاد ولی درصدش خیلی کمه من هر جور حساب می کنم تو کتم نمیره قناری سالم و آماده تخم گذاری یهو تومور کلیه پیدا کنه.

خلاصه امروز که نگاش کردم دیدم رگ های پاش بزرگ شدن و معلوم هستند روی هر دو پا یه رگ درشت و مستقیم از بالا اومده پایین و قشنگ معلومه. 

امیدوارم این دیگه بتونه به دوستان کمک کنه تا راهنمایی کنن . به نظرتون دلیل این رگ های درشت روی هر دو پا چی میتونه باشه؟؟
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۱۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 69
23 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #15
شاید یه بیماری نادره مثل ای ال اس یا ام اس که قناریها هم میگیرن.
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #16
(۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۹:۱۰ ق.ظ)hamed masoomi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاید یه بیماری نادره مثل ای ال اس یا ام اس که قناریها هم میگیرن.

چی بگم والا این جور بیماری ها رو که نمیشه مطمئن شد.
همین الان داشتم کتاب پرنده باز الکاتراز رو میخوندم همون که توی زندان روی قناری ها تحقیق می کرد. توی قسمت بیماری ها به نقرس بر خوردم علایمش تا حدودی شبیه همین مورد هست ولی من هر چی فکر می کنم نمیدونم چه جوری میزان اسید اوریک خون قناری بالا رفته، من که ماهی یه بار هم تخم مرغ نمیدم و هفته ای یه بار هفت تخم خیلی کم میدم پس بازم عجیبه ولی دیگه آخرین شانسه پرنده منه.

کسی از دوستان با نقرس برخورد داشته ؟ چه جوری میشه درمان کرد؟ نوشته دارو داره ولی خیلی سمیه خطراتش خیلی زیاده و من دوست ندارم دارو بدم با این شرایط. یکی از دوستان گفته بود توی همین انجمن خودمون، که مخلوط عرق آویشن و کاسنی مفیده من هم دارم میرم بیرون تهیه کنم ببینم چی میشه.

چه گرفتاری شدم 17سال قناری داشتم یه بارم قناری هام مریض نشدن حالا هم که شدن دارن تلافی این 17 سال رو در میارن با این مریضی بد قلق.
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #17
دوستان ماده من هم همین مشکل بعد تخم گذاشتن براش پیش اومده ..روپاهاش نمیتونه وایسه ..دون خوب میخوره مشکل گوارشیم نداره..فقط کف قفس وتعادل نداره برای حرکت.
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۹:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #18
(۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۹:۳۳ ق.ظ)1313 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ماده من هم همین مشکل بعد تخم گذاشتن براش پیش اومده ..روپاهاش نمیتونه وایسه ..دون خوب میخوره مشکل گوارشیم نداره..فقط کف قفس وتعادل نداره برای حرکت.
اگه مشکل تغییر مدفوع نداره یعنی اسهال یا یبوست نداره
و مشکل گیر کردن تخم توی شکم رو نداره
دو حالت داره یا مشکل کمبود کلسیم داره یا کمبود ویتامین ب
اگه کف دریا در اختیار پرنده گذاشتی و پرنده میخوره از کف دریا به احتمال زیاد همون کمبود ویتامین ب داره که میتونی از داروخانه دامپزشکی بگیری چند قطره بریزی تو آبش که اگه مشکل همین باشه دو یا سه روزه خوب میشه و جای نگرانی نیست.
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #19
(۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۹:۵۷ ق.ظ)zanyar_b نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه کف دریا در اختیار پرنده گذاشتی و پرنده میخوره از کف دریا به احتمال زیاد همون کمبود ویتامین ب داره که میتونی از داروخانه دامپزشکی بگیری چند قطره بریزی تو آبش که اگه مشکل همین باشه دو یا سه روزه خوب میشه و جای نگرانی نیست.

هیچکدوم ازین مشکلا رو نداره ..کف دریا داره ولی اصلا نمیخوره.....پودر صدف وپوست تخم مرغ هم داره مولتی ویتامین وکلسیم هم در اختیارش هست هرروز ولی اصلا علایم بهبود نشون نمیده
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۱۱:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #20
(۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۱۱:۳۶ ق.ظ)1313 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۹:۵۷ ق.ظ)zanyar_b نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هیچکدوم ازین مشکلا رو نداره ..کف دریا داره ولی اصلا نمیخوره.....پودر صدف وپوست تخم مرغ هم داره مولتی ویتامین وکلسیم هم در اختیارش هست هرروز ولی اصلا علایم بهبود نشون نمیده
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان