زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۷، ۰۶:۴۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #131
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره- لاغری، سبکی ، پف کردن
باسلام در تکمیل گفته های دوستان درخصوص اسهال ابتدا باید عامل اسهال که بیشترویروس است را شناسایی کرد بعد اقدام به استفاده از آنتی بیوتیک مناسب کرد درکنار آن تقویت قناری با غذای مناسب و ویتامین
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۳/۰۹، ۰۹:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، ayhn ، پارسا ایرانی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #132
سلام
یه قناری یورک جدیدم خریدم که توی مغازه دیدم خیلی کم پرهای دور مقعدش کثیف بود. صاحب مغازه گفت اولا اینجا وقت نشده آبتنی بدم بهش دوما تخم کاهو و خرفه بدی سریع خوب میشه(یبوست خفیف داره). من هم چون از ابهتش خوشم اومد خریدمش. الان یه خورخورده نگرانم. کمی از وسط برگ کاهو (قسمت فسفری رنگش) دام بهش. دقت کردم دیدم موقع دفع فضله بعضی مواقع فضله مدت کوتاهی به پرها میچسبه بعد میفته. یکی دوبار هم مقعدش رو (با عرض معذرت) جمع و باز میکنه. البته دم نمیزنه. نمیدونم جای نگرانی هست یا نه با همین کاهو و ... خوب میشه یا خیر؟ دارو چی بهش باید بدم؟ AVIDIARE و قرص اکسی وت دارم اما هنوز ندادم. در ضمن پف نداره اما جیک زدن و آوازش هم خیلی محدوده. به نظرتون بخاطر تعویض محل زندگیه یا از بیماریه؟ سریعا راهنمایی کنید. خیلی ممنون میشم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۰۸:۲۰ ق.ظ، توسط sae.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۰۸:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #133
با سلام وادب خدمت جنابsae:

بارها تاكيد شده است كه قناري بايد سالم باشد.حتي اگر پاي قناري شقاق داشت اون را خريداري نكنيد.و اگر فروشنده اي گفت:اين قناري ارزون و مفت است شما ببريد و فلان دانه يا دارو را بدهيد خوب ميشود باور نفرماييد.متاسفانه عزيزان توجه نميكنند.

لطفا اگر قناري كوچكترين عارضه اي از بيماري يا كسالت در قناري يا در چشمهاي قناري كوچكترين ضعف يا عيب و نقصي مشاهده كرديد.از خريد ان جدا خودداري كنيد.

قناري شما با توجه به ابكي بودن ومقعد اون بايستي ابتدا از لوتيسيرين استفاده كنيد اون را جدا نگهداري كنيد.حتي در اتاقي جدا تا بهبودي حاصل شود از دادن هر نوع ميوه فعلا خوداري كنيد.از خلفه به مقدار كم شروع كنيد.اگر امكان داشت اون را به فروشنده عودت دهيد.
با احترام
۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، Arjon ، esfahan-canary
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #134
با تشکر از توجه دوست خوبم katbi باید عرض کنم که فضله آبکی نیست. خیلی عادی ریز، جامد و دو رنگ (سفید -تیره) هست. دون خوب میخوره و یکبار هم در روز (تا حالا دو روزه دارمش) میخونه. 7-8 ماهه هست. البته نظر شما کاملا درسته نباید عجله میکردم و لی فروشنده هم اصلا زیر بار نمیره میگه اینجا سالم بوده. اگه پس بدم کلی باید ضرر کنم.
بیخیال عشق بازیه و اینهم یه جور تجربه آموزی. در ضمن شایدهم چون من تابحال نژاد سنگین نداشتم بیخودی حساسم و این جزء طبیعت اوناست که چون پرهاشون انبوهه کثیفی جزئی در مخرج وجود داره. نظر شما چیه؟
۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #135
سلام
نشانه هایی که گفتین به نظر من فقط یه یبوست ساده است اینا به این دلیل میگم که میدونم یورکها سریع یبوست میگیرن ..اگه نشانه بیماری نداره و رنگ فضله طبیعیه و پرنده سرحاله نگران نباشید..تخم خرفه به تمیز شدن دستگاه گوارش کمک میکنه و برای پرنده مفیده اما به بهتر شدن یبوست کمک نمیکنه و بدتر میشه...برعکس برگ کاهو بسیار مفیده و یبوست را برطرف میکنه ..تخم کاهو هم زیاده روی نکنید چون اونم برای این پرنده دقیقا یبوست را تشدید میکنه...دانه های گرم مثل شاهدانه و کافشه هم سریع برای قناری یورک ایجاد یبوست میکنه..شاید به دلیل سنگینی و کم تحرکی این پرنده باشه.....کلا میتونم بگم یبوست یکی از رایج ترین مشکلات یورکهاست که با تغذیه ملایم و استفاده مداوم از سبزیجات و میوه میشه کنترلش کرد ..یادمون باشه که به قناری یورک دان گرم مثل شاهدونه یا کافشه یا ترب کم بدیم منظورم مقدارش در هر روز مصرف محدود به 2 -3 دانه باشه و البته میشه تعداد روزهای مصرف را بیشتر کرد و حتما در کنارش سبزی یا میوه مناسب مثل سیب. هویج. کاهو ..به قناری بدیم..اگه ساعات پایانی روز به یه قناری یورک چند تا دانه گرم مثل شاهدانه بدیم بدون سبزی یا میوه فردا صبح تمام فضله های شب پرنده به پرهای اطراف مخرج چسبیده و قناری در دفع مشکل داره ....اگه کثیفی پرهای مخرج قناری شما کمه میتونه با ابتنی دادن به پرنده تمیزش کنی ولی اگه فضله زیاده و خشک شده و چسبیده بهتره پرنده را با دست بگیری و پرهای کثیف را توی آب ولرم با دست باز کنی و بشوری ...بعدش اجازه بدی پرنده خودش را خشک کنه..کثیفی پر طبیعت این قناری نیست و اتفاقا قناری تمیز و با وقاریه ولی حساسیت به یبوست برای این نژاد بیشتر از هر نژادیه ...موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۸:۲۹ ب.ظ، توسط برف زمستان.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۸:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، esfahan-canary ، sae ، nazmi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 83
84 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #136
دوستان سلام .ببخشید نمدونستم کجا مشکلمو بنویسم .امروز یه قناری ماده خریدم تو مغازه که بود خیلی سره حالو پر جنبوجوش بود همین که اوردمش خونه همش پف کرده و چشاشو میبنده هیچکدوم از علائم مریضی ها رم نداره .وقتی بیداره خیلی خوب ذا میخوره چشاشم براقو روشنه پاهاشم نرمو سالمه .خواهش میکنم کمکم کنی واقعا گیج شدم.راستی وقتی صدای خوندنه نرمو میشنوه می پره سینه قفس ولی وقتی صداش نمیاد چشاشو میبنده.

اینم عکسشه.یه سوال دیگه اگه میشه لطف کنید سنه این قناری هم تعیین کنید ممنون میشم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط MSCanary.)
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۲:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #137
نمیتونم تو سایت شما اپلود کنم تو سایتا اپلود کردم.

۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۴:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #138
عکس ها قابل دیدن نیست لینک خرابه شما باید تو سایت پرشین گیگ ثبت نام کنید ازونجا عکس رو براحتی میتونی اپلود کنی.
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۴:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، langarood
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #139
الان تو پرشین گیگ هم میزارم ولی این درسته دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۵:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #140
من که رو لینک شما کلیک میکنم با این جمله مواجه میشم File not found!
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۵:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,813 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان