زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۸، ۰۹:۵۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 18 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #171
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره- لاغری، سبکی ، پف کردن
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۴:۵۸ ب.ظ)raven نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۳:۲۸ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام قناریتون نر هستش یا ماده ؟
اگر سره حاله و تحرکش خوبه به نظر من مشکلی نیست...
می تونی برای تقویتش کمی تخم مرغ و هویج بدی بهش و کمی هم بادام رنده شده.
ماده هس
تخم مرغ و هویچ هم نمیخوره متاسفانه

با سلام دوست عزیز نگفتین از نظر فضله چه وضعی داره و چه رنگیه
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۵:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 23
13 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #172
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۵:۰۶ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۴:۵۸ ب.ظ)raven نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۳:۲۸ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام قناریتون نر هستش یا ماده ؟
اگر سره حاله و تحرکش خوبه به نظر من مشکلی نیست...
می تونی برای تقویتش کمی تخم مرغ و هویج بدی بهش و کمی هم بادام رنده شده.
ماده هس
تخم مرغ و هویچ هم نمیخوره متاسفانه

با سلام دوست عزیز نگفتین از نظر فضله چه وضعی داره و چه رنگیه

سلام خدمت استاد
فضلش ابکی بود ولی یکی از اساتید فرمودند یک هفته فقط کتان و ارزن بدم که درس شد. الان فضلش عادیه ولی هیچی نمیخوره تا تقویت شه
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۶:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 26
97 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #173
با سلام
یه قناری رسمی نر دارم تا دو روز پیش سرم رو برده بود و آماده جفت زدن بود تا امروز دیدم که اصلا نمیخونه و خیلی کسله و هی پف میکنه بردمش تو آفتاب بهش آب تنی دادم و غذای تخم مرغی فک کنم یکم جون گرفت بعد شب ها که میرم به قناریهام سر میزنم همشن خوابن و سرشونو تو بالشون گذاشتن این نره بیداره و روی دون خوری نشسته علتش چی میتونه باشه و چیکار کنم
ممنون
۱۳۹۱/۱۰/۱۲، ۱۲:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #174
(۱۳۹۱/۱۰/۱۲، ۱۲:۰۴ ق.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
یه قناری رسمی نر دارم تا دو روز پیش سرم رو برده بود و آماده جفت زدن بود تا امروز دیدم که اصلا نمیخونه و خیلی کسله و هی پف میکنه بردمش تو آفتاب بهش آب تنی دادم و غذای تخم مرغی فک کنم یکم جون گرفت بعد شب ها که میرم به قناریهام سر میزنم همشن خوابن و سرشونو تو بالشون گذاشتن این نره بیداره و روی دون خوری نشسته علتش چی میتونه باشه و چیکار کنم
ممنون
سلام
در مورد فضله،ميزان غذا خوردن،دماي نگهداري محيط،نوع غذاهاي مورد استفاده، سينه ورنگ شكم قناري هم توضيح دهيد.آيا عطسه هم مي كند يانه؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۰/۱۲، ۰۷:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #175
(۱۳۹۱/۱۰/۱۲، ۰۷:۴۶ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۱۲، ۱۲:۰۴ ق.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ممنون
سلام
در مورد فضله،ميزان غذا خوردن،دماي نگهداري محيط،نوع غذاهاي مورد استفاده، سينه ورنگ شكم قناري هم توضيح دهيد.آيا عطسه هم مي كند يانه؟

سلام
فضلهاش به رنگ سبز پرنگ و سفید و قهویی - غذا هم که خوب میخوره مشکلی نداره - دما 24 25 هست - غذا هم تخم کتان تخم ارزن ریز و یکم تخم کاهو + خرفه هم جداگونه گذاشتم و برگ کاهو که تمیز و خشک شده - سیب قرمز - عطسه نمیکنه سینشم سفیده و فقط سرش یکم م÷ل اینکه خاکی شده اینطوریه
۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۰۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #176
(۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۰۲:۰۷ ب.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۱۲، ۰۷:۴۶ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ممنون
سلام

سلام
فضلهاش به رنگ سبز پرنگ و سفید و قهویی - غذا هم که خوب میخوره مشکلی نداره - دما 24 25 هست - غذا هم تخم کتان تخم ارزن ریز و یکم تخم کاهو + خرفه هم جداگونه گذاشتم و برگ کاهو که تمیز و خشک شده - سیب قرمز - عطسه نمیکنه سینشم سفیده و فقط سرش یکم م÷ل اینکه خاکی شده اینطوریه
سلام
اول اينكه درمورد رنگ سينه اش نگفتم .سينه گوشت داره يا لاغر وكاردي شده؟رنگ شكمش تيره هست؟رگ پر رنگي روي شكمش ديده ميشه يانه؟كاهو وسيب وتخم خرفه وتخم كاهو نبايد دائم بهش بدي.اگر فضله اش آبكي نيست ورنگش اين طوري هست كه شما ميگيد ظاهرا مشكل حادي نداره ولي از لحاظ شپشك حتما بررسيش كنيد .بهترين كاراينه كه به دامپزشكي ببريدش اگر براتون مقدور نيست براي احتياط يك دوره تترا سايكلين ويا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
بهش بديد و وسايل وقفسش را ضد عفوني كنيد وبشوييد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۰۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #177
(۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۰۲:۱۷ ب.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۰۲:۰۷ ب.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ممنون
سلام

سلام
سلام
اول اينكه درمورد رنگ سينه اش نگفتم .سينه گوشت داره يا لاغر وكاردي شده؟رنگ شكمش تيره هست؟رگ پر رنگي روي شكمش ديده ميشه يانه؟كاهو وسيب وتخم خرفه وتخم كاهو نبايد دائم بهش بدي.اگر فضله اش آبكي نيست ورنگش اين طوري هست كه شما ميگيد ظاهرا مشكل حادي نداره ولي از لحاظ شپشك حتما بررسيش كنيد .بهترين كاراينه كه به دامپزشكي ببريدش اگر براتون مقدور نيست براي احتياط يك دوره تترا سايكلين ويا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
بهش بديد و وسايل وقفسش را ضد عفوني كنيد وبشوييد.
سلام
تترا سايكلين پشت گردنش ریخم سینه معمولیه و گوشت هم داره لکه سیاه هم نداره
ممنون از کمکت
۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۰۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #178
سلام
دوست من تتراسايكلين را توي آب مي ريزند نه پشت گردن قناري!شايد منظورتون آيورمكتين هست.ظاهرا قناريتون مشكلي نداره.احتمالا تولك شده .
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۰/۱۶، ۰۷:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #179
دوست عزیز سلام سیب بهبود دهنده گوارشه بخصوص وقتی قناری اسهال باشد قناری شما ظاهرا مشکل خاصی ندارد برا اطمینان بمدت ۳روز تو آبش قرص اکسی وت ۱۰۰میلی حل کنید و هر از چندگاهی تخم مرغ آب پز بهمراه پودر مولتی ویتامین بهش بدید
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۱۰/۱۶، ۰۴:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #180
با سلام
ممنون
سلام

سلام

با سلام و ادب به دوستان عزيز:

در ابتدا بايد بگم نبايستي در آن واحد به قناري تركيباتي كه شما ميگوييد براي قناري قرار داد. سيب قرمز را حذف كنيد و همچنين برگ كاهو را .شما بايستي اگر به قناري سيب ميدهيد فقط سيب سبز باشد.حالا ميتونه نوع فرانسوي اون باشد يا سيب سبز ايراني در عين حال هر ماه يك بار .در مورد كاهو هم افراط نكنيد . فعلا بايد فقط ارزن و كنان به قناري بدهيد.
دوستان عزير غذاي قناري فقط كتان است حالا ما ميآييم كمي به اون ارزن ريز اضافه ميكنيم .بعد از اون بايد در مورد بقيه ميوه ها و دانه ها هم بايد به مقدار كم و با فاصله زماني داده بشود تا مزاج قناري بهم نريزد.

موفق و پيروز باشيد
۱۳۹۱/۱۰/۱۶، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,889 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان