زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۶:۰۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 10
23 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #91
پف کردم و لاغر شدن قناری
سلام و ادب به همه دوستان، از اساتید محترم خواهش می کنم منو راهمکایی کنند من تازه شروع کردم.یه قناری پرتقالی خریدم به اسم نر که ماده در اومد. بعد رفتم یه نر لیمویی تقریبا کشیده براش خریدم به قیمت 130 هزار که خیلی زیبا و خوش استیل هست. اوایل خیلی خوب شروع کرد به خوندن و تا مرز آمادگی پیش رفت و لی به یک باره شروع کرد به پر ریختن تو فصل پاییز و یه مدت نخوند الانم کوتاه و بلند می خونه ولی بعد گذشت 4 ماه قرص نشده. امروز گفتم بگیرمش پسشو ببینم که وقتی دست گرفتمش دیدم خیلی لاغر شده طوری که استخونش زده بیرون و اغلب پف می کنه و کم تحرک شده از دوستان تقاضا دارم منو به راهنمایی کنند.
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۹:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #92
RE: پف کردم و لاغر شدن قناری
(۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۹:۵۸ ب.ظ)بهرام84 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و ادب به همه دوستان، از اساتید محترم خواهش می کنم منو راهمکایی کنند من تازه شروع کردم.یه قناری پرتقالی خریدم به اسم نر که ماده در اومد. بعد رفتم یه نر لیمویی تقریبا کشیده براش خریدم به قیمت 130 هزار که خیلی زیبا و خوش استیل هست. اوایل خیلی خوب شروع کرد به خوندن و تا مرز آمادگی پیش رفت و لی به یک باره شروع کرد به پر ریختن تو فصل پاییز و یه مدت نخوند الانم کوتاه و بلند می خونه ولی بعد گذشت 4 ماه قرص نشده. امروز گفتم بگیرمش پسشو ببینم که وقتی دست گرفتمش دیدم خیلی لاغر شده طوری که استخونش زده بیرون و اغلب پف می کنه و کم تحرک شده از دوستان تقاضا دارم منو به راهنمایی کنند.

با سلام
در مورد رنگ مدفوع و تغذیه و لک تو لک میشه بیشتر توضیح بدید ایا اطراف پس رگ سیاه رنگ دیده میشه در کل پرنده شما بیمار است و سریتر باید گزارش بیشتری بدید و چند روزه پف میکنه
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۱۰:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #93
(۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۱۰:۳۴ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۹:۵۸ ب.ظ)بهرام84 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اطراف پسش رگ سیاه رنگی نیست و 5 الی 6 روزه که پف می کنه. رنگ مدفوعشم یه مقدار آبکی هست. دلیل لک تو لکشم نمی دونم. دونشم ارزن و کتون هست. تو هفته یه بار مولتی ویتامین و نخم مرغ میدم. یک بارم هفت تخم بعضی مواقع هم برای اینکه سریعتر آماده جفت گیری بشه مخلوط بادوم و پسته و نبات تو یه انگشتی می دادم. الانم میخونه کم و بیش و لی فکر می کنم سینش کاردی شده

با سلام
در مورد رنگ مدفوع و تغذیه و لک تو لک میشه بیشتر توضیح بدید ایا اطراف پس رگ سیاه رنگ دیده میشه در کل پرنده شما بیمار است و سریتر باید گزارش بیشتری بدید و چند روزه پف میکنه
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۱۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #94
با سلام به دوست خوبم اقا بهرام : در ابتدا لطفا اين موضوع را مطالعه كنيد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشكر
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۸:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #95
(۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۸:۰۴ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوست خوبم اقا بهرام : در ابتدا لطفا اين موضوع را مطالعه كنيد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشكر

با سلام به استاد عزيز جناب كاتبي، من هميشه از را هنمايي هاي شما نهايت استفاده رو كردم و تشكر مي كنم. من اون متن رو خوندم ولي متاسفانه هر كسي يك چيزي گفته يكي گفته گروم نگهدار يكي گفته تخم مرغ بده يكي گفته سبزي نده و هر كسي يه دارويي رو معرفي كرده لطفا يه راهنمايي منو كنيد كه تو چند راهي نمونم كه چكار كنم چون احساس مي كنم قناريم خيلي حالش بهم رخيته، تشكر مي كنم.
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۸:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #96
با سلام وادب:
علت يكنواخت نبودن جوابها در تشخيص است . به عنوان مثال :
پف كردن قناري و يا كزكردن اون يا اسهال در بيماريهاي متفاوت مشترك است. ضمن اينكه دارو را زماني ميشود تجويز كرد كه تشخيص درست بدهيد.

وگرنه انواع داروها و دوز اونها وعلت تجويز و استفاده را ميتوان به راحتي ميتوان مشاهده كرد.
مورد بعدي اينه كه موقعي كه قناري مريض است كم غذا ميشود .و به همين خاطر بايد تقويت شود.
در ابتدا بايد خدمت شما عرض كنم كه در زمان بيماري قناري بهتر است كه سبزيجان و يا هفت تخم و دانه هاي مخلوط در اختيار قناري قرار نگيرد تا بتوان سيستم گوارش قناري را يكنواخت كنيم پس بهترين دانه همان كتان است .
بعد از ان دادن ويتامين است كه مناسب است يك تا دو روز در ابدان قناري قرار گيرد.
مورد بعد گرم نگه داشتن فضاي پرنده بيمار است تا به توان بدين وسيله قناري را ترغيب به خوردن اب بيشتر و نهايتا بيشتر خوردن دارو كه حالا مي تواند دارو يا ويتامين باشد
مورد گرم نگهداشتن قناري بسيار حايز اهميت است.

با ارزوي موفقيت براي شما و همگي دوستان خوبم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۹:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهرام84 ، King_Hearts ، nazmi
*
کاربر انجمن

ارسال: #97
(۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۹:۰۱ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام وادب:
علت يكنواخت نبودن جوابها در تشخيص است . به عنوان مثال :
پف كردن قناري و يا كزكردن اون يا اسهال در بيماريهاي متفاوت مشترك است. ضمن اينكه دارو را
زماني ميشود تجويز كرد كه تشخيص درست بدهيد
وگرنه انواع داروها و دوز اونها وعلت تجويز و استفاده را ميتوان به راحتي ميتوان مشاهده كرد.
مورد بعدي اينه كه موقعي كه قناري مريض است كم غذا ميشود .و به همين خاطر بايد تقويت شود.
در ابتدا بايد خدمت شما عرض كنم كه در زمان بيماري قناري بهتر است كه سبزيجان و يا هفت تخم و دانه هاي مخلوط در اختيار
قناري قرار نگيرد تا بتوان سيتم گوارش قناري را يكنواخت كنيم پس بهترين دانه همان كتان است .
بعد از ان دادن ويتامين است كه مناسب است يك تا دو روز در ابدان قناري قرار گيرد.
مورد بعد گرم نكه داشتن فضاي پرنده بيمار است تا به توان بدين وسيله قناري را ترغيب به خوردن
اب بيشتر و نهايتا بيشتر خوردن دارو كه حالا مي تواند دارو يا ويتامين باشد
مورد گرم نگهداشتن قناري بسيار حايز اهميت است.
با ارزوي موفقيت براي شما و همگي دوستان خوبم

جناب آقاي كاتبي فكر مي كنم كه بايد ببرم پيش يه قناري بازي جايي نشونش بدم چون من درست تشخيص نمي دم همين قدر مي دونم كه سرو حال نيست و خالي كرده. با تشكر
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #98
با سلام

بله به نظر من هم بهترین راه تشخیص سریع بیماری همینه که قناریتون رو ببرین پیش یه قناری باز حرفه ای و ماهر تا سریعتر راه درمان رو پیدا کنین تا خدا نکرده حیوونی از دست نره. البته راهکارهایی رو هم که جناب کاتبی گفتن میتونه خیلی حائز اهمیت باشه.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۱۰:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #99
متاسفانه بعضی از پرنده فروش های که ما اونارو پرنده باز حرفه ای میدونیم فقط به فکر پر کردن جیبشونند و یا اطلاعات کمی دارن و دارویی که تجویز میکنند فایده ای برای درمان نداره ویزیت یه دامپزشک 5000 هزار تومانه البته به غیر از دارو به نظر من در شرایطی که اوضاع پرنده وخیمه بهترین گزینه دامپزشکه متخصصه پرندگانه
میتوانیید با گرفتن شماره 118 و پرسیدن شماه بیمارستان دامپزشکی در منطقه خود مطلع شوید حداقل بعد از مرگ پرنده احساس گناه و افسوس ندارید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۱۱:۰۳ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، omidlord
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
سپاس‌ها: 2094
97 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #100
RE: افسردگی سهره!!!
سلام دوستان سهره من هم يكي دو روزي هست همين مشكلو داره عكسشو گذاشتم لطفا راهنماي كنيد

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۰/۱۰/۱۸، ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: akscanari ، افسونگر

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,772 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان