زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۸:۵۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لرزش وجمع شدن پاهای قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
40 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #1
لرزش وجمع شدن پاهای قناری
با سلام به همه ی کاربران و مدیران محترم انجمن.
یکی از قناریهای منو که امروز برا عوض کردن اب و دونه بردم تو حیاط به محض خارج شدن از درب حال و ورود به حیاط (که البته دمای بیرون سردتر بود از دمای داخل خونه) متوجه شدم قناری یه صدای ریز( مثل صدایی که قناری ماده وقتی رو تخمه از خودش در میاره) کرد.بعدش انگشتای پاهاش رو چوب جمع شدن و افتاد تو کف قفس و شروع کرد به لرزیدن.منم انتقالش دادم سر جای اصلیش و بعداز 15 دقیقه خوب شد.من قبلا یکی دیگه از قناریام هم همینطوری بود اما اون وقتی از هوای خنک به بیرون زیر افتاب رد میشد و میموند اینجوری میشد که الان دیگه خوب شده.حالا از دوستان خواهش میکنم که اگه اطلاع دارن راجب این موضوع منو راهنمایی کنن.
ممنوم.
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بامداد
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #2
RE: لرزش وجمع شدن پاهای قناری
دوست عزیز جواب سوال شما تو همون سوالتونه مشکل قناری های شما دو هوا افتادنه و نه قناری بلکه بیشتر پرنده های زینتی اگه دوهوا بیفتن ممکنه تو لک برن یا حداقل اذیت میشن سعی کن دمای اتاق را با دمای بیرون یکی کنی یا اصلا بیرون نبرشون موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۹:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidjiber ، بامداد
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #3
سلام دوست عزیز امید جان.این حالت غش یا بیهوشی قناریه که بخاطر دو هوا شدن و یه دفعه نور و آفتاب دیدن بوجود میاد هر وقت چنین حالتی برات پیش اومد فورا یه مقدار آب خنک بپاش رو سر و صورت قناری و ببرش سر جاش.برای جلوگیری از چنین حالتی آروم آروم باید قناری رو ببری بیرون.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k ، omidjiber ، بامداد
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 5
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #4
سلام
قناری ماده من امروز وقتی رو تیر وایساده بود پای راستشو جمع کرده بود.نگاه کردم احساس کردم کنار یکی از ناخن هاش مثل خون مردگی میمونه.در ضمن تخم داره و روی تخم میخوابه.چکارش کنم؟
۱۳۹۳/۰۲/۲۹، ۱۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 5
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #5
اگه به همه سوالات با این سرعت جواب میدین واقعا خسته نباشین!!!!!!!!!!!!!!!!!
۱۳۹۳/۰۳/۰۳، ۰۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۳/۰۳/۰۳، ۰۱:۵۶ ق.ظ)'mohammad.m' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه به همه سوالات با این سرعت جواب میدین واقعا خسته نباشین!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام
1- اول بايد كسي باشه كه بدونه مشكل قناري شما چي هست وقتي كسي تشخيص نميده بايد چه كار كنه؟
2- بايد عكس ميذاشتي تا بشه پاها را ديد. كسي از طرف شما دكتر نميره خود شما تشريف مي بريد.
3- نوع تغذيه ومحل نگهداري را هم بايد مي نوشتيد.
4- بايد توي تاپيك جامع پاي قناري سوال خودتان را مطرح مي كرديد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۰۳، ۰۶:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

Literacy
سپاس‌ها: 107
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #7
نقل قول: 'omidjiber' pid='18611' dateline='1347774547'... انگشتای پاهاش رو چوب جمع شدن و افتاد تو کف قفس و شروع کرد به لرزیدن.منم انتقالش دادم سر جای اصلیش و بعداز 15 دقیقه خوب شد.من قبلا یکی دیگه از قناریام هم همینطوری بود اما اون وقتی از هوای خنک به بیرون زیر افتاب رد میشد و میموند اینجوری میشد ... .

درود بر اساتید و گرامیان
ضمن تشکر از جناب امید، حامد و علیرضای عزیز
دقیقن از مواردی گفته شد که من و عروس درگیرش هستیم.!
48 ساعت از ماجرای ما میگذره و هرلحظه، گاهی به عذاب عروس و جان کندن من ... .
داستان عروس من از حوصله ی فوروم خارجه و وقت عزیزان گران بها. بسیار مشتاق دونستنم و عروس نیازمند درمان. پس به اختصار شرح حالمون رو به عرض دوستان میرسونم:
عزیزم رو از چنگ دو تا طفل نجات دادم. طفل گقتم ولی نه به اکتفای سن و سال. دو تا نوجوون که در چند ماه گذشته تمام رمق این ماده قناری رو کشیده بودن. دو هفته پیش این دو نفر رو دیدم که یه قفس تو دستشون بود. یه قفس بزرگ که توش یه ماده قناری ماستی با دمهای قیچی شده بود و پرهای ژولیده، در کنار یه نر جوون. مشخص بود چند سری جوجه رو بند فرستاده. قصد فروش داشتن و بی اختیار قبول کردم.
القصه... . هفته ی اول جداشون نکردم و کاملن زیر نظر داشتمشون. اوایل میترسیدم اگه جداشون کنم، حال عروس خرابتر از این که هست بشه. البته بیمار نبود و خوب غذا میخورد، اما واکنشهاش به اطراف خیلی سریع نبود. حالت پرهاش هم که عرض شد. در آخر حدث زدم این جوجه نر یکساله رو تازه کنارش گذاشتن. تصمیم گرفتم تا کارشون بیخ پیدا نکرده جداشون کنم. البته هیچ وقت هم ندیدم که جفتگیری کنن. هفته ی دوم (همین یک هفته ی پیش) ضمن این که هنوز هم خوب غذا میخورد اما بیشتر پف میکرد و میخوابید. تا دیروز که برای نظافت قفس بردمش پشت بوم. همون لحظه اول که چشمش به آفتاب خورد نشست کف قفس و دهانش باز موند. چشمهاش باز بود اما به نظر میومد چیزی نمی بینه.! فورن آوردمش داخل اتاق و براش آب تازه بعلاوه ی قطره مولتی ویتامین گذاشتم. مجبور شدم با افشانه و از فاصله زیاد روش آب بپاشم. براش کمی تخم مرغ گذاشتم اما نه آب خورد و نه اعتنایی به غذا کرد. غروب دیگه یه پاش رو خم کرده بود زیرش و کف قفس ولو شده بود. انگار داره آخرین نفسهاش رو میکشه. سرش رو پاندول وار به چپ و راست حرکت میداد و یکی از پاهاش دایم میپرید. فقط تونستم از همون آب به خوردش بدم. فورن پرید روی چوب! از تعجب چشمهام گرد شده بود. اما همون حرکات رو تکرار میکرد و هنوزم هیچ اعتنایی به آب و غذا نداشت. تا شب که خوابید.
فردا صبح برای قناری های دیگه تخم مرغ و هویج گذاشتم. برای عروس هم... . اما از ترسم براش تخم خرفه و کلزا (تخم کلم قمری) هم گذاشتم. با ناباوری دیدم که خرفه ها رو خورد. همینطور هم آب و کلزا...! اون حرکاتش هم محدودتر شده بود. البته (شاید از خوش شانسی من) به هیچ وجه سمت تخم مرغ نیومد. من که دیگه قطع امید کرده بودم، با دیدن این صحنه از طرفی شاد شدم، با دیدن شکم عاری از پر و یک چشم قی کرده و بینی آلوده از مخاطش، افسرده.
به دلیل تعطیلات ِ سه روز آینده، دامپزشکی ها باز نیستن. امید به کمک دوستان بسته ام. هزینه حتا هرچه گزاف باشه به جون خریدارم. خیلی گرفتارم اما به زودی عکسهایی ازش میگذارم. (
در یک مرکز بهداشت و درمان شاغلم و فرار از شیفتها ممکن نیست.)
ممنون از دوستان عزیز که با صبر و حوصله، شرح حال ما رو خوندن.

امضای بامداد
برای حمایت از حیوانات
ثروت لازم نیست
یک دل دریایی کافیست
۱۳۹۳/۰۳/۱۴، ۰۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #8
جالب و با عشق نوشتید ...
حتما چند عکس واضح از قناری بگذارید ، از چشم نزدیک و واضح و از پس قناری و فضله و کف قفس هم باشد .
هر چه بیشتر حالات بالینی و رفتار خصوصا رنگ و حالت فضله را توضیح دهید تا بنده یا سایر دوستان بتوانیم دقیقتر نظر دهیم.

با این اوصاف که فرمودید .. کز کردن کف قفس، ریختن پرهای شکم ،بی اشتهایی ،قی چشم و بینی و ... به نظر بنده از باقی قنارها حتما جدا باشد .
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۲:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

Literacy
ارسال: #9
سلام مجدد
ممنون از پاسخ و اظهار لطفتون امید عزیز.

در یکی دو تصویر اول چسبیدن فضله به مخرج مشخص است که جهت تصویربرداری مجدد پاک نمودم.

تصاویر فوق با سایز بزرگتر:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تصاویر فوق با سایز بزرگتر:

رانها و شکم قناری عاری از پر شده. چشم راست تنگتر به نظر می آید. اشتها بهتر است بخصوص تخم خرفه و کتان سیاه. اما اصلن تخم گشنیز نخورد. بیشتر اوقات هم میخوابد.

(درضمن لازم به عذرخواهی ست که قبلن رنگ قناری را ماستی نوشتم. تصورم از ماستی، یکدست سفید بود... .)

امضای بامداد
برای حمایت از حیوانات
ثروت لازم نیست
یک دل دریایی کافیست
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۳:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

Literacy
ارسال: #10
قبلن به نظر می رسید که دچار عارضه های چشمی و احیانن آبریزش بینی ست. شاید به خاطر ریزش پرهای اطراف نوک و ژولیدگی پرهای سر و صورت بوده، یا همان حمله ی دو هوا افتادن. همانطور که در پست قبلی هم اشاره شد، اشتهای قابل قبولی دارد و روی پایه (چوب) می ایستد. زمانی هم که مجبور شدم بخاطر عکس گرفتن در دستم نگهش دارم، با پاهایش تلاش به فرار داشت و در مقایسه با حال عمومی و ظاهری اش از قدرت خوبی برخوردار بود.!
بیشترین دلنگرانی بابت پف کردن و چرت زدن های طولانی ست. همچنین کم وزنی و لاغری.
جناب امیدخان باز هم برای کمک و پاسخ تان ممنونم.

امضای بامداد
برای حمایت از حیوانات
ثروت لازم نیست
یک دل دریایی کافیست
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۶:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان