زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۱۱:۱۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 55 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #541
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
سلام
براي اين جور قناريها فقط يك راه حل جواب ميده :استفاده از كانتو.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۱۴، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: attaghi
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 34
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #542
salam dostan 
man be ye moshkeli khordam nare man ziyad maste va  har vaght ke made az lon miyad biron ba ham dargir mishan  va to lon ham nar mire soraghe made alan az 4 tokhm 2tash joje shodan monde 2taye dg mitarsam ba en vaziyat made natone be joje ha berese chikar mishe kard ke mastiye naro kam kard ke be ham kari nadashte bashan?
mamnon 

۱۳۹۲/۱۱/۱۵، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #543
سلام
آقا پيام اولا پارسي بنويس تا همه بتونن بفهمن چي مي خواي .در ضمن قناري نرت چون خيلي مسته مي توني با يه ماده ديگه جفتش كني وبهتره همين الان از ماده جداش كني تا ماده بتونه به جوجه هاش رسيدگي كنه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۱۵، ۰۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 9
9 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #544
با عرض سلام قناری نر من وقتی ماده نمی بینه قرص می خونه وقتی ماده روبرو شه به زحت با پخش صدا قناری واسش می خونه اول فکر کردم مشکل از مادمه یه ماده دیگه گذاشتم جلوش ولی با زم قزص نمی شه می خواستم بدونم چند روز طول می کشه بخونه قرص یا همون اول نر مست ماده می بینه باید مستی کنه اگرم مشکل از نرمه چکار کنم البته 2 ماه پیش جفت زدم نشد جداش کرم لک نرفت ولی ازاون به بعد اینطوری شد (با تشکر)

۱۳۹۲/۱۱/۱۷، ۱۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #545
سلام
دوست عزيز قناري شما ايرادي نداره اگر ماده آماده داري جفتش كن. آمادگي نر از پسش معلومه ونر شما هم به احتمال زياد مست كامل هست . اگر قناري را براي خوندنش مي خواي ماده را رد كن بره ولي اگر براي جفت زدن مي خواي نر شما آماده جفت گيري هست. ماده را زود تر آماده كن يا يك ماده آماده بگير.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۱۷، ۰۱:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 9
9 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #546
با عرض سلام و تشکر اقای بخشی می خواستم اعلام کنم دیروز قناری هام و جفت زدم امروز شاهد جفت خوردنشون بودم اما مشکلی که هست مادم یه جوجه 30 روزه داشت چون نرش مرده بود و خودش این جوجه رو بزرگ کرده به تنهایی دیدم پراش و میکنه منم جدا کردم با این نرم جفت کردم می خواستم بفرمایید جوجه ام تخم مرغ میوه می خوره ولی مادرش و صدا می کنه الان که جداست مشکلی براش پیش نمی یاد
۱۳۹۲/۱۱/۱۸، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #547
اگر خودش بخوره براش مشکلی پیش نمیاد

۱۳۹۲/۱۱/۱۸، ۰۵:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 67
20 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #548
قناریم سه تا تخم با پوسته و یه تخم بی پوسته گذاشت که باعث شد باقیه تخم ها به هم و به پنبه دونه بچسبن و وقتی خواستم جداشون کنم چون خشک شده بود پوسته ی تخمها هم یه ذره کنده شدن و همشون خراب شدن.
الان از 21 بهمن قناریم شروع کرده به خوابیدن روی تخم هاش . تابستون هم یه سری تخم بی پوسته گذاشت که لونشو برداشتم و نذاشتم بخوابه روی تخم ...
الان درواقع اولین باریه که روی تخم نشسته ... حالا نمیدونم با این تخمهای خراب چیکار کنم.
1- بذارم 13 روز روشون بخوابه بعدش قناریهارو از هم جدا کنم و تقویتشون کنم.یا
2-از همین الان لونه رو دربیارم و جداشون کنم و جداگانه تقویتشون کنم یا
3- کلا جداشون نکنم و با دراوردنه لونه و تقویت کردنه مجددشون کنار همدیگه برای لون دوم امادشون کنم .
هیچ دلم نمیخواد پرنده ها این موقع پس برن و برای فصل جوجه گیری اذیتم کنن و یه جوجه هم بهم ندن. اخه اولین باره دارم سعی میکنم از قناری جوجه بگیرم...ممنون میشم راه صحیح رو بهم بگین ... :-(
۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۰۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #549
سلام
بذار روي تخم ها بخوابه وتوي اين مدت هم با شربت مخصوص وكف دريا وخلاصه چيزهاي كلسيم دار درمانش كن تا سري بعد تخم بدون نطفه نذاره.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۲۶، ۰۷:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 1
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #550
سلام خدمت دوستان عزیز من یک جفت قناری دارم ماده لانه اش را درست کرده توش هم میخوابه ولی تخم نمیزاره الان حدود 4 روز است که لانه را درست کرده و توش میخوابه میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۱۱/۲۷، ۰۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان