زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸، ۰۶:۱۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 60 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 10
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #591
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
سلام نوردهی در زمان جوجه کشی چند ساعت باید باشه؟؟؟

۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۸:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 23
11 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #592
سلام به همه دوستان
به امید خدا فردا یا پس فردا اولین جوجه به دنیا بیاد،قصد دارم نر رو الان جدا کنم و با یه ماده دیگه جفت کنم
۱-بهترین راهکار رو بهم بگید برای جفت زدن با یه قناری ماده دیگه
۲-اصلا زمان مناسبی برای این کار هست یا نه؟اگه نیست پس چه وقت انجام بدم؟
۳-می خوام این نر رو دیگه با این ماده جفت نکنم و برای لون دوم یه نر دیگه با ماده جفت کنم،ایا شدنی هست؟
۴-به علت کمبود جا و قفس چندتا ماده رو با هم توی یه قفس نگه میدارم ایا این در روند اماده شدنشون تاثیر داره؟ممکنه اماده نشن یا دیر اماده بشن؟
۵-همونطور که گفتم قفس اضافه و از همه مهمتر فضای اضافه ندارم حالا موندم چطوری ماده مورد نظرم رو به نر نشون بدم چون ۴ تا ماده داخل قفس با هم هستند،چکار کنم؟چطوری بهم معرفی بشن؟
با سپاس از دوستان
۱۳۹۲/۱۲/۲۲، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #593
(۱۳۹۲/۱۲/۲۲، ۰۱:۱۵ ق.ظ)'arsal4n' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
به امید خدا فردا یا پس فردا اولین جوجه به دنیا بیاد،قصد دارم نر رو الان جدا کنم و با یه ماده دیگه جفت کنم
۱-بهترین راهکار رو بهم بگید برای جفت زدن با یه قناری ماده دیگه
۲-اصلا زمان مناسبی برای این کار هست یا نه؟اگه نیست پس چه وقت انجام بدم؟
۳-می خوام این نر رو دیگه با این ماده جفت نکنم و برای لون دوم یه نر دیگه با ماده جفت کنم،ایا شدنی هست؟
۴-به علت کمبود جا و قفس چندتا ماده رو با هم توی یه قفس نگه میدارم ایا این در روند اماده شدنشون تاثیر داره؟ممکنه اماده نشن یا دیر اماده بشن؟
۵-همونطور که گفتم قفس اضافه و از همه مهمتر فضای اضافه ندارم حالا موندم چطوری ماده مورد نظرم رو به نر نشون بدم چون ۴ تا ماده داخل قفس با هم هستند،چکار کنم؟چطوری بهم معرفی بشن؟
با سپاس از دوستان

سلام
براي جفت انداري نر با ماده جديد بهتره صبر كنيد تا جوجه ها 10روزه بشن بعد نر را جدا كنيد. وقتي نر را جدا كرديد سه روز بعد جفت اندازي مجدد كنيد.اگر ماده آماده باشه نيازي به آشنايي قبلي نيست.همينكه توي اون اتاق صداي نر را بشنوه براش كافيه.
ماده ها را معوملا تا زمان جفت اندازي توي يك جوجه پران كنار هم نگهداري مي كنند وايرادي ندارد.يك توصيه دوستانه به همه كساني كه مكان مناسب ندارن خواهش مي كنم وقتي فضاي نگهداريتون كوچيكه دنبال جوجه گيري نباشيد اول يك مكان مناسب فراهم كنيد.حيوان آزاري همش اين نيست كه غذا بهش ندي يا بكشيش .يك روش حيوان آزاري هم اينه كه بذاريش توي يك فضاي كوچك وشلوغ يا بدون تهويه ونور مناسب.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۲۲، ۰۷:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، arsal4n ، ali ebadi ، reza rasuli
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 23
11 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #594
محمد مهدی عزیز ممنون از جوابتون
در ادامه عرض کنم که جایی که بنده در نظر گرفتم برای پرندهام یه نوگیر ۱۲ متری هست ،نور عالی رطوبت بین ۳۵ تا ۴۵ و دما هم بین ۲۵ الی ۲۷ واما تعداد جفتها در این فضا بنده دو جفت نگه میدارم حدود یک ماه پیش سه تا ماده گرفتم که با نرها در فاصله زمانی مناسب جفت کنم از این جهت بود که سوال پرسیدم تا اونجا که میدونم این فضا مناسبه و بعید میدونم پرنده آزاری یا،،،،،باشه
۱۳۹۲/۱۲/۲۲، ۱۰:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #595
ارسلان عزيز از لطفت متشكرم
شما گفتي كه جا نداري براي آشنايي يك جفت قناري من هم اونجوري براتون نوشتم ولي الان خوشحالم كه ميگي جاي نور گير 12 متري داري واين فضا براي حداقل 15 جفت قناري كافيه. مگر دوجفت قناري چقدر جا لازم دارن كه نوشتي فضا ندارم ؟ براتون آرزوي كاميابي دارم.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۲۲، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arsal4n ، محمد تقی کریمی ، reza rasuli
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 5
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #596
سلام خدمت دوستان ، من یک جفت قناری دارم که نرم چهارسالش است و ماده ام هشت ماهه است وقتی که دیروز آنها را جفت انداختم ، نر دائما بدنبال ماده می کرد و ماده فرار می کرد ، امروز که به قفس سرکشی کردم دیدم نر نصف پرهای سرماده ام را کنده و نمی گذاره از میله های قفس بیاد پایین و دئم دنبالش می کنه ، ماده هنوز فرار می کنه  ، نمی دونم چکار کنم ، این امر طبیعی نیست ،
1- جداشون کنم تا ماده آسیب نبینه یا نه این دعوا طبیعیه لطف کنید سریع به من پاسخ بدهید چون نمی خواهم ماده ام آسیب ببینه ؟
2- اگر جداشون کنم با توجه به فشاری که به ماده اومده ،  ماده تولک نمی ره ؟
۱۳۹۲/۱۲/۲۴، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #597
(۱۳۹۲/۱۲/۲۴، ۱۱:۰۷ ب.ظ)فرهادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان ، من یک جفت قناری دارم که نرم چهارسالش است و ماده ام هشت ماهه است وقتی که دیروز آنها را جفت انداختم ، نر دائما بدنبال ماده می کرد و ماده فرار می کرد ، امروز که به قفس سرکشی کردم دیدم نر نصف پرهای سرماده ام را کنده و نمی گذاره از میله های قفس بیاد پایین و دئم دنبالش می کنه ، ماده هنوز فرار می کنه  ، نمی دونم چکار کنم ، این امر طبیعی نیست ،
1- جداشون کنم تا ماده آسیب نبینه یا نه این دعوا طبیعیه لطف کنید سریع به من پاسخ بدهید چون نمی خواهم ماده ام آسیب ببینه ؟
2- اگر جداشون کنم با توجه به فشاری که به ماده اومده ،  ماده تولک نمی ره ؟
سلام اگر از امادگی مادتون مطمعنید که دو سه روزی این دعوا ها ادامه داره ولی با این اوصاف من فکر کنم مادتون هنوز امادگی لازم رو نداره جداش کنید و وقتی کاملا اماده شد تن بزنین

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۱۲/۲۴، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 6
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #598
RE: ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی
سلام دوستان
من قناریامو یک ماه جفت زدم,بعد از یه هفته لون رو گذاشتم, الان حدود بیست روزه ماده توی لونه میخوابه اما هنوز تخم نذاشته,مقعدشم خیلی بزرگ شده وبه سختی مدفوع میکنه,خواهشا راهنمایم کنید. جفت گیری شونو ندیدم اما به هم غذا میدن.مشکل از ماده هست؟؟؟
باتشکر
۱۳۹۳/۰۱/۱۸، ۱۰:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 78
69 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #599
RE: ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی
با سلام
اگه ماده لونو اماده کرده پس تخم میزاره اگه بار اولش هست تخم گذاری کمی طول میکشه.قناری خودم بعد گذشت22روز تخم کرد جوجه هم داد.
بهتره ک کمی برگ کاهو براشون بزاری تا بتونه راحتتر تخم بزاره.
در جفتگیری قناری خیلی باید صبر داشته باشی.
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۱/۱۸، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #600
سلام
علی جان گفتنی هارو گفتن
فقط ی چیز عرض کنم تا این موضوع رو ساده نگیرید
چند وقت پیش یکی از دوستام یکی از ماده هاش اماده بود جفت زد لونه درست کرد ی مدت گذشت پسش هم خیلی بالا اومد وچند روز تو لونه بود ولی تخم نمیذاشت اخرش فشار زیادی بهش اومد ونتونست تخم بذاره یکم شکمشو ماساژ داد که تخم بذاره اخرش تخم رو گذاشت و چند ثانیه بعدش مرد
شما هم بهتره الان اول ماده رو چک کنید ببینید که چربی داره یا خیر؟
بعد از تخم منداب استفاده کنید تاثیر داره ت راحت تر تخم بذاره
وروغن زیتون رو به کاهو بمالید وبراش بذارید
وسیب هم هش بدین
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۱۸، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ali ebadi