زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸، ۱۲:۰۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 61 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #601
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
سلام و عرض احترام خدمت تمامی دوستان
به نظر دوستان تعداد مجاز تخم گذاری در ماده قناری چند لون هستش؟

۱۳۹۳/۰۱/۲۰، ۰۵:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 78
69 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #602
با سلام
بستگی به توان وامادگی جفتتون داره.اگه زمان تو لک  قناریهاتون ودر طول سال خوب تقویت شده باشند بین 3تا 4 لون میتونید بگیرید.مانگین تخمگذاری به همین عوامل بستگی داره یعنی بین 2تا5 تخم.
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۱/۲۰، ۰۶:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #603
(۱۳۹۳/۰۱/۲۰، ۰۶:۳۵ ب.ظ)'ali ebadi' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بستگی به توان وامادگی جفتتون داره.اگه زمان تو لک  قناریهاتون ودر طول سال خوب تقویت شده باشند بین 3تا 4 لون میتونید بگیرید.مانگین تخمگذاری به همین عوامل بستگی داره یعنی بین 2تا5 تخم.
موفق باشید

بنده یه جفت دارم که تا به حال هفت لون و در هر لون 4الی5 جوجه بزرگ کردن والان که نر وماده رو جدا کردم هر دوشون از مستی دارن خودکشی میکنن نر که داره میله های قفس رو پاره میکنه ماده هم فکر کنم امروز فردا تخم مستی بزاره با توجه به اینکه در طول سال خوب تقویت شدن و از قطره تقویت نطفه هم براشون قبل جفت اندازی استفاده شده به نظر دوستان باز هم صلاح میدونن که جفتشون کنم یا نه؟

۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 37
33 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #604
با سلام خدمت دوستان عزیز . یک سوال اگر ماده قناری پیش نر باشه تو یه قفس بعد از گذشت زمان اماده میشه؟

۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۹:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #605
(۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۹:۲۲ ق.ظ)'mohsentabriz' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۱/۲۰، ۰۶:۳۵ ب.ظ)'ali ebadi' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
موفق باشید

بنده یه جفت دارم که تا به حال هفت لون و در هر لون 4الی5 جوجه بزرگ کردن والان که نر وماده رو جدا کردم هر دوشون از مستی دارن خودکشی میکنن نر که داره میله های قفس رو پاره میکنه ماده هم فکر کنم امروز فردا تخم مستی بزاره با توجه به اینکه در طول سال خوب تقویت شدن و از قطره تقویت نطفه هم براشون قبل جفت اندازی استفاده شده به نظر دوستان باز هم صلاح میدونن که جفتشون کنم یا نه؟

سلام
بهتره كه استراحت كنن براي سال آينده مخصوصا قناري نر كه ممكنه سال بعد نطفش ضعيف بشه. ماده هم با جوجه هاش يا قناري هاي ماده ديگري توي يك قفس باشن واگر تخم كرد براش لانه بگذاريد تا روي تخم هاش بخوابه و14 روزش پر بشه.تقويتش نكنيد وبهش دانه هاي سرد بديد تا از مستيش كم بشه.

(۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۹:۳۱ ق.ظ)'ghanari golestan@0091' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز . یک سوال اگر ماده قناری پیش نر باشه تو یه قفس بعد از گذشت زمان اماده میشه؟

سلام
كسي اين كار را نميكنه چون باعث جنگ ودعوا واحيانا پس رفتن نر ميشه.بهترين حالت اين هست كه هردو كاملا آماده باشن. در اين بين استثنا هم وجود داره. من خودم همچين تجربه اي داشتم.كسي را هم ديدم كه يك قناري نر را با دوتا ماده توي يك جوجه پران نگهداري مي كرد ونر با هردو جفت شده بود.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۱۰:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #606
سلام 
من يک نر داشتم بعد از مدتي يک ماده اماده به گفته طرف خريدم
اين ها هر دو روز اول مست بودن و تمام نکات مستي رو داشتن
همه میگفت حد اقل یک هفته دور باشن از این حرفا اما مال من روز اول هر دو تمام نشانی امادگی رو داشت ایا ممکنه؟
من هم دلم نیامد بی تابی شون رو ببینم اقدام ب جفت انداختن کردم
نر رو راهي قفس ماده کردم اولش پشت به هم ميکردن 
اما چند ساعت بعد به هم دونه ميدن نره به ماده دونه ميده موقعي که ماده پف کرده
قناري ماده ام نخ دور قفس رو ميکنه و گير ميکنه به پاش 
غذا رو از غذا خوري ميريزن بيرون کف قفس هم زياد ميرن ميشه بگين شرايط جفت گيري شون چه طوريه
کاملا هر دو اماده ان اما جفت گيري نميکنن البته 2روزه جفت زدمشون ميترسم تخم بدون نتفه بزاره باتشکر
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 78
69 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #607
با سلام.
قناریها معمولا صبح جفتگیری میکنند زمانی ک شما خواب هستید.
از پنبه به جای نخ استفاده کنید.
بهتره بعد از گذشت 4-5روز براشون لونو بزارید وعکس العملشونو ببینید چی هست.
به نظر من قبل از جفت اندازی باید قناری ماده رو به مدت 1هفته قرنطینه میکردین تا از سلامتش مطمین میشدید.شاید قناری مادتون تو لک بوده یا ورم روده یا هر نوع بیماری عفونی داشته باشه ک تو زمان جفت گیری ممکن به نرتون منتقل بشه.بهتره قبل از جفتگیری به فکر سلامت قناریتون باشید.
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۶:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #608
RE: جفت زدن قناری
سلام
قفس هارو جوری بذارید که همینجور نر بالا باشه ولی یخورده فاصله داشته باشن تا همو ببینن اینجور رو همن نمیبینن همدیگرو
بله بهتره که نر رو بندازید پیش ماده 
بله برای لانه سازی ولی الان لانه وپنبه نذارید هروقت انداختینشون پیش هم بعد 5روز لانه با پنبه براش بذارید
بیشتر نرها وقتی میندازیشون پیش ماده یا ماده رو میبینن ساکت میشن باوجود اینکه مست هستن ولی نمیخونن
شما هم اگه از مست بودن هردو مطمئنید دوروز دیگه قفس هارو بچسبونید بهم وبذارید سه روز قفس هاشون پسبیده باشه بهم وبعد بندازید پیش هم 
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۸:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: -saeed-
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 53
10 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #609
RE: جفت زدن قناری
ممنون آقای کاوسی

قناری نر من چون به قفس کوچیک رفته بود اصلا نمیخوند

الان دوباره جابجاشون کردم و دوباره شروع به خوندن کرد

حالا یه مشکلی هست قفس قناری ماده کوچیکه و دیگه نمیشه نر رو بندازم پیش ماده.به نظرتون چیکار کنم

قناری ماده هم با شروع خوندن نر شروع به ریزه خونی میکنه

قبلا هم پس هاشون رو نگاه کردم برامده بودن
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۸:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال