زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۷، ۰۶:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 65 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #641
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
از راهنمایی ها و نصایح آقامحمد و شهاب جان عزیز بی نهایت ســـــــپـــاســـ*
ولی نمیدونم چرا خعععععلی دوسدارم جوجه این مادۀ زرد و سفید رو با نر زرد و سبزم ببینم فک میکنم جوجه های خوش رنگی در بیاد......
خلاصه تجربه تازه و خوبی هستش که ببینم این نرو و ماده سرکش بالاخره به هم تن میخورن یانه...
فک کنم چیز زیادی از دست ندم اگر جفت شدن که عالی میشه اگر هم که نشدن روز 13 می اندازمش پیش ماده قبلی و بقیه ماجرااااا
فقط میخواستم اخرین تلاشم رو کرده باشم.
۱۳۹۳/۰۲/۱۱، ۱۰:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 69
23 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #642
سلام به همه.1 ماه یه جفت تازه کار با هم انداختم هردو هم اماده بودند.به هم دون میدادند از پشت میله میخاستن قفساشونو جر بدن الان یه ماه پیش هم هستن جفتگیریشونم دیدم.لانه هم گود کردن الان سه روزه ماده تو لونه خوابیده فقط یکی دو ساعت در روز میاد بیرون واسه اب و دونه.قناری مادم چربی داشت زیر شکمش.چون تازه کارن اینقدر طول کشیده؟طبیعی؟2 روزه ماده خوابیده تو لونه خبری از تخم نیست!
۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #643
سلام
اگه چربی داره پس دلیل تخم نذاشتنش همین چربیشه باید چربیش اب بشه
اگه تازه لانه گود کرده  و دو روزه که داخل لانه میره یک هفته دیگه هم صبر کن اگر هم خیلی وقته که لونه گود کرده وتخم نذاشته پس باید چربیش اب بشه بعد جفت بزنید
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #644
درود
آخر اردیبهشت امکان جفت انداختن هست ؟
۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۱۰:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #645
سلام
بهتره که جفت نشه چون نزدیک و وارد تابستون میشیم بهتره استراحت کنن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۱۰:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #646
جواب فوری لطفا
با سلام ممنون از راهنمایی ،من قناری نر انداختم داخل قفس ماده ولی قناری نر کم و بیش میخونه آیا طبیعیه؟؟؟

۱۳۹۳/۰۲/۲۸، ۰۳:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 9
29 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #647
RE: جواب فوری لطفا
اگر خوندنش كم تر شده ميشه گفت كه دارن جفت ميشن
۱۳۹۳/۰۲/۲۸، ۰۴:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #648
سلام.

من سه روز پیش یک جفت قناری نر و ماده رو با هم انداختم. هر دو آماده هستن. همون روز که با هم انداختمشون در عین حال که دعوا داشتن ولی یک بار ماده تاتی داد و با هم جفتگیری کردن. سه چهار بار هم دیدم که نر به ماده غذا می داد. اما غیر این موارد همش با هم سر جنگ دارن و این جنگ و دعوا هر چی میگذره بیشتر میشه. گاهی نر ماده رو از خودش دور میکنه ولی اکثر مواقع این ماده هست که نر رو میزنه. بطوری که الآن نر الآن (فکر می کنم از ترس) همش داره جیک جیک ریز می کنه. ماده لونه رو ساخته اما به نظر میرسه هنوز آماده تخمگذاری نشده که تاتی نمیده (غیر از همون یه مورد).
ماده امسال دومین بار هست که پای جفت میره اما نر اولین باره. نر تو قفس گاهی میخونه ولی دنبال ماده نمیکنه.
من فکر کردم با این دعوایی که از امروز خیلی شدید تر شده جداشون کنم و قفس هاشون رو بذارم کنار هم. منتظر راهنمایی شما هستم.
ممنون.
۱۳۹۳/۰۷/۲۲، ۰۸:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #649
سلام
مشكل حادي ندارن .قناريهاي من تا الان چند لون جوجه دادن ودائم جفتگيري مي كنن ولي هنوز سر غذا خوردن هم دعوا مي كنن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۲۲، ۱۰:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا ، theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #650
ممنون ولی دعوا داریم تا دعوا. اینا انگار قصد جون همو کرده بودن. جلوی هم شدیدا گارد می گرفتن اما یه اتفاق جالبی افتاد و بعد از اون قناری ها نسبت به قبل آروم شدن دیگه خبری از اون درگیری های شدید نیست و نر هم مدام به ماده غذا میده.
اتفاق هم این بود که نره از یه فرصت استفاده کرد و در حالیکه با نوکش پشت ماده رو محکم گرفته بود دنبالش می کرد و ماده هم با قیس کشیدن های بلند از دستش فرار می کرد.
راستش با اون حالی که نر قبل از این کارش داشت و مدام به خودش می لرزید من گفتم کارش تمومه. به نظر من اگه میخواست از خودش ضعف نشون بده ماده تا حد مرگ هم شده میزدش ولی وقتی اون قدرتنمایی رو ازش دید تسلیمش شد. تو طبیعت هم ماده ها همیشه نرهای قوی تر رو انتخاب می کنن. البته این حدس منه شایدم اصلا موضوع چیز دیگه ایه بین خودشونه که ما ازش بی خبریم.
۱۳۹۳/۰۷/۲۲، ۱۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان