زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۱۲:۱۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مردن جوجه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
مردن جوجه قناری
سلام به همگی
من یه جفت قناری دارم الان 3 روزه که جوجه دادن اوضاع خوب بود تا امروز صبح که نگاه کردم یکیشون مرده بود اون 2 تا هم ضعیف شدن البته من میدیدم که هم نر و هم ماده غذا بهشون میدادن اونی که مرده بود زیر شکمش ورم کرده بود نمیدونم از چیه راستی من یه غذای خشک از ترکیه آورده بودم که روش نوشته بود غذای تخم مرغی همراه با عسل و یه سری ویتامینای دیگه که اینو با هویچ قاطی میکردم و بهشون میدادم نمیدونم از اینه یا نه ولی امروز دیگه ندادم و تخم مرغ آبپز و هویچ دادم البته مقعد جوجه هارو با روغن زیتون چرب کردم ولی خیلی ضعیف شدن ماده اگه راه حلی دارین ممنون میشم کمکم کنید
۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۰۸:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #2
RE: مردن جوجه قناری
با سلام

به نظر من فعلا دیگه از اون غذا بهشون نده و همون تخم مرغ و هویچ و مخلوط با کمی تخم خرفه بهشون بده و ببین چینه دونشون پره یعنی ماده بهشون کامل غذا میده یا نه اگه خوب نمیده تغذیه دستیشون کن

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۰۹:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، پرستار
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #3
سلام
دوست عزيز غذايي كه قبلا استفاده نكردي مخصوصا خارجي بهتر بود استفاده نمي كردي و مخصوصا خيلي اشتباه بزرگي كردي كه تو روزهاي اول اين كارو كردي بايد مي زاشتي جوجه ها هفته اول مخصوصا 3 روز اول كه اوج مرگ و مير جوجه هاست رو طي كنن بيشتر كسايي كه تو روزهاي اول جوجه قناري هاي خودشون رو از دست ميدن به دليل غذاي مونده يا تخم مرغي كه كم آب پز شده اين بلا سرشون مي ياد. قبلا در اين مورد بحث شده كه حتي بعضي از قناري ها 2 روز اول با تخم مرغ سازگاري ندارن و بايد تخم خرفه استفاده كنن.در كل اميدوارم جوجه هات سالم شن (((تخم خرفه واسشون حتما بذار))).موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amin ، hamid@line ، nazmi ، saeednikzad ، پرستار
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #4
این تایپیک ها رو مطالعه بکن شاید کمکتون بکنه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پرستار
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #5
سلام به دوستان
یکی دیگه از جوجه ها مرد نمیدونم از چیه چند تا عکس گذاشتم که اگه شما هم تجربشو داشتین بتونید راجع بهش بحث کنیم فقط بگم که دون میدادن به بچه ها و دمای هوا هم معمولی بود
۱۳۹۰/۰۲/۲۱، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #6
با سلام
دوست عزیز مطمئن هستی که ماده قناری به جوجه ها غذا میده،چون تو عکس جوجه ها ظاهر سالمی دارند . شما باید یه شرایطی رافراهم کنی که ماده قناری به جوجه ها غذا بده یک روز قبل از بیرون آمدن جوجه ها به ماده قناریت غذای تخم مرغی بدی یا با یک غذای همتراز تغذیش کنی بعد از تولد جوجه ها به ماده قناری برگ تازه کاهو بدی وتا اونجایی که امکان داره ماده قناری رو آبتنی بدی ،همه اینها برای این که ماده قناری تحریک بشه به غذا دادن جوجه ها،یه مورد دیگه که امکان داره لونه قناری تو برسی کن ببین شپش یا کنه نداره. یه غذای خوب بهت میگم به قناری هات بده1-پودر پسته2-پودر بادام3-پودر نارگیل4-آرد سوخاری5-شیر خشک همرو به صورت برابر ولی آرد سوخاری بیشتر وپودر نارگیل کمتر حتی پودر کلسیم ومولتی ویتامینم میتونی اضافه کنی موفق باشی
۱۳۹۰/۰۲/۲۱، ۰۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پرستار
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #7
به گفته دوستمون اول آشیونه رو بررسی کن ببین شکشک نگرفته باشه
اگر میبینی به جوجه ها غذا نمیدن
کمی پودر سخاری
کمی سبوس گندم
و مقدار خیلی خیلی خیلی کم پودر جوجه و کلسیوم و نکتون (اگر نداری این رو بی خیال شو )
با آّ کمی مخلوط کن تا حالت خمیر نه چندان غلیظ به خودش بگیره
با چوب کبریت دهن جوجه هات بذار
چوب کبری رو مستقیم و عمون (نه مورب) ببر داخل دهن جوجه ها و خوب تغذیشون کن
روزهای اول هم تخم خرفه و تخم کاهو و کمی کافشه به والدینشون بده
باز هم به گفته دوستمون برگ کاهو هم محرک خوبی هست
حواست باشه روزهای اول تا جوجه هایت 4-5 روزه نشدند هیچ پورد تقویتی به قناری هات ندی
هم کمی برای جوجه ها سنگینه و هم اینکه ممکنه والدین دوباره تحریک بشن و شروع ه جفت گیری کنند
۱۳۹۰/۰۲/۲۱، ۰۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، پرستار
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #8
سلام
1جفت قناری دارم دفه اول ک 4تخم گذاشتن جوجه نشد اما این دفه که 4 تخم گذاشتن3تا تخم وا شدن که سومی2روزه ست و تخم دومی که گذاشتن هنوز باز نشده خواستم ببینم باز میشه یانه؟
سوال دیگه هم دارم  1 دفه که جوجه ها رو دیدم غذایی که بهشون دادن تو قسمت گردنشونم هست هنوز و دیده میشه انگار پوستش خیلی نازکه و همه غذای تو گردنش قشنگ دیده میشه.اینکه غذا تو قسمت گردنه و واضح دیده میشه عادیه یا نه؟چه غذایی بخورن بهتره؟ ممنون میشم سریع ج بدین
۱۳۹۲/۱۲/۱۴، ۰۸:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 312
224 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #9
سلام دوست عزیز.تخمی که بازنشده رابرداریدچون دیگه بازنمیشه.درخصوص غذای داخل گلوی جوجه هاطبیعیه معمولاتاده روزگی غذای داخل چینه دانشان قابل مشاهده است.

امضای reza rasuli فردخردمندسخن می گویدچراکه حرفی برای گفتن دارد.

فرد نادان سخن  می گوید فقط برای آن که چیزی گفته باشد.

۱۳۹۲/۱۲/۱۴، ۱۰:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم ریاضی
سپاس‌ها: 52
60 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #10
سلام البته در تکمیل جواب جناب رسولی باید عرض کنم بهتر بود تخمهارو یکی یکی از زیر ماده برمیداشتین و در یکروز مشخص و زمان معین داخل چال قرار میدادین تا به این مشکل برخورد نمیکردین ، در رابطه با غذاشون هم در بالای صفحه میتونین تاپیکهارو مطالعه کنین ویا به انجمن تغذیه قناری مراجعه بفرمایین.
۱۳۹۲/۱۲/۱۴، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان