زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۱:۲۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 28 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #271
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۰۷ ب.ظ)'سعید زمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من قناریمو جفت کردم  ماده اماده هست ریزه خونی میکنه و بال زدنشم تو قفس زیاده ولی نره قبل از اینکه جفت کنم هم میخوند وبال زدنش تو قفس زیاد بود ولی الان که جفت کردم دیگه نمیخونه  فقط کم ریزه خونی میکنه و تحرکشم کم شده و ماده هم که میاد طرفش میزندش وخوراک هر جفتشون هم خوبه ممنون میشم کمکم کنید.

سلام.
تنها چیزی که میدونم این که قناری نر بندازی کنار ماده دیگه نمی خونه. خوندن قناری نر برای جلب توجه ماده هاست. وقتی ماده کنارش باشه دیگه دلیلی واسه خوندن نداره.
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 1
25 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #272
فرمایش شما درسته ولی چرا دیگه مثل ماده بال بال نمیزنه
 ماده مست مسته.
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #273
سلام
خیلی کم گیر میاد نری که کنار ماده بخونه اگه باشه حتما نر خیلی خوبیه
پس نخوندن نر شما دلیل بر این نمیشه که جفت نشن
صبر تو پرنده بازی خیلی مهمه 
اگه از مست بودن هردو مطمئنید تا 25 روز صبر کنید وروز پنجم هم لانه رو بذارید واسشون
هرجند که الان زمان  مناسبی واسه جفت زدن نیست
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #274
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۳۰ ب.ظ)'سعید زمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 ماده مست مسته.

درسته زمان خوبی نیست ولی احتمال داره ماده تک هم باشه تخم هرز بزاره ایراد نداره؟ نره میزندش و از خودش دورش میکنه طبیعیه؟
ممنون میشم.

۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #275
سلام
اگه تغذیه ماده درست بود این موقه  سال مست نمیشد فعلا خیلی زوده 
تا سه چهار روز اول باهم دعوا دارن وطبیعیه بعد کم کم آرامش بینشون بیشتر میشه وجفت میخورن هرچقد که اماده باشن ودرست جفت زده شده باشن دعوا بینشون کم تره وخیلی زود نتیجه میدن یعنی ممکنه اصلا دعوای نباشه وخیلی زود جفت بخورن
 موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #276
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۴۱ ب.ظ)'سعید زمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۳۰ ب.ظ)'سعید زمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 ماده مست مسته.

درسته زمان خوبی نیست ولی احتمال داره ماده تک هم باشه تخم هرز بزاره ایراد نداره؟ نره میزندش و از خودش دورش میکنه طبیعیه؟
ممنون میشم.

ماده رو یک ماه گرفتم از تغذیش خبر ندارم  اگه جدا شون کنم مشکلی پیش نمیاد برا پاییز جفت کنم
در ضمن ماده جون هست نر دو سالشه

۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۷:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #277
سلام:
آقای زمانی خوندن قناری به معنی مست و آماده جفت شدن نیست.وقتی شما میتونید قناری نر رو جفت بزنید که موقع خوندن روی چوب میرقصه و با نزدیک کردن قفسش به قفس ماده به سیمها بچسبه و بعد از جفت انداختن بشدت ماده رو دنبال کنه و مستگیری کنه.حالا هم دیر نشده جداشون کن.ممکنه ماده تخم هرز بزاره ولی اگه به تغذیه نر برسی تا سری بعدی تخمها آماده میشه.

۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۷:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #278
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۷:۱۶ ب.ظ)'سعید زمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۴۱ ب.ظ)'سعید زمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 ماده مست مسته.

ممنون میشم.

ماده رو یک ماه گرفتم از تغذیش خبر ندارم  اگه جدا شون کنم مشکلی پیش نمیاد برا پاییز جفت کنم
در ضمن ماده جون هست نر دو سالشه

دوست عزیز زیاد روی این مسائل حساس نشو. این جور که من متوجه شدم شما باید خودت تجربه کنی. امسال نشد سال دیگه، با این قناری ها نشد با قناری های دیگه؛ دوستانی هم که اینجا هستن صرفا تجربه های شخصی خودشون رو در اختیارت میذارن. شما هم تو مواردی نتیجه می گیری و تو مواردی نتیجه نمیگیری.
الآن شما می تونی جداشون کنی، چند وقت دیگه دوباره جفت بزنی، بالاخره وقتی جفت خوردن دستت میاد دقیقا باید چی کار کنی.
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۷:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #279
(۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۵۲ ب.ظ)'محمدامين كاوسی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اگه تغذیه ماده درست بود این موقه  سال مست نمیشد فعلا خیلی زوده 
تا سه چهار روز اول باهم دعوا دارن وطبیعیه بعد کم کم آرامش بینشون بیشتر میشه وجفت میخورن هرچقد که اماده باشن ودرست جفت زده شده باشن دعوا بینشون کم تره وخیلی زود نتیجه میدن یعنی ممکنه اصلا دعوای نباشه وخیلی زود جفت بخورن
 موفق باشید

جناب هیوا وقتی که جدا بودن نره خودشو میچسبوند به قفسه ماده و ماده هم تو قفس خودش خم میشد و کولی میداد .ولی الان فقط بعضی موقعا نره ماده رو میزنه ولی جفت گیری نمیکنن

۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۷:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #280
سلام
محسن جان من منظور دقیق شما رو از اینکه حساس نشو با این قناری ها نشد با قناری های دیگه نشدم ؟اگه میشه یخورده باز تر بفرمایید ممنون برادر
این زبون بسته ها دست ما گیر افتادن بخاطر اینکه ما بهشون علاقه داریم ولی اگه تو طبیعت ازاد می بودن خیلی بهتر بود حالا که شده وقفسین باید بهترین شرایط ممکن براشون برقرار باشه ما مسئولیم
حالا که اساتید هستن ونتیجه گرفتن سال ها پیش جفت زدن ونتیجه کارشونو رو در اختیارمون میذارن وانجمنی هست که اساتید باشن وما ها را رو راهنمایی کنن
پس بغییر از موارد استثنا نیازی به آزمون وخطا نیست.روشی که اساتید میگن انجام بدیم با همه قناری ها میشه جوجه گرفت وهمه قناری های که دست ماهستن تا جایی که ممکنه شرایط خوبی دارن
آقا سعید اگه قبل از خریدن قناری وقبل جفت زدن قناری از اساتید راهنمایی میخاستن مطمئن باشید بهترین روش ممکن را براشون توضیح میدادن
انجمن واسه این درست شده حامی حقوق پرندگانه
اساتیدی مثل جناب هیوا میان وقت میذارن وبه سوالات بنده وشما جواب میدن بدون هیچ چشم داشتی پس بهتره که ماهم استفاده کنیم
آقا سعید جناب هیوا بهترین راه حل رو دادن من جایی شما باشم همین کار رو انجام میدم
سپاس
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۷:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 289,644 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان