زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۵:۴۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 30 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #291
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
سلام حمید جان
تعداد تخم گذاشتن ماده ذاتی هست ولی تغذیه بشدت تاثیر داره که بین تخم ها چند روز باشه .تعداد تخم .کیفیت تخم چه تعداد وچجور باشه
مطمئنن خوب تقویت نشده ویک روز درمیان تخم هاشو  میذاره مشکلی نیست فقط زمان بیشتری میبره تا همه تخم هاشو بذاره
همنجور تو ارسال قبل عرض کردیم خدمتتون بهتر بود که الان جفت نخورن ولی خب هیچ چیزی تو طبیعت صد درصد نیست ان شالله بااینکه درصد کمتری داره نتیجه بدن وخبر جوجه هاشو بهمون بدین 
اگه هردو اماده وسالم  باشن جفتگیریهم انجام میشه شما به تغذیشون برسید کارخودشونو بلدن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۰۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hamid Avarifard ، محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #292
سلام.

برای جفت کردن دو تا قناری بیشتر مست نر مهمه یا ماده؟ یه قناری نر دیگه دارم که شلاقی نمی خونه ولی وقتی صدای آواز قناری همسایمون رو میشنوه می ایسته رو میله و شروع میکنه به آواز خوندن و قرص و محکم هم میخونه ولی نه به میله ها میچسبه و نه بالش رو میندازه. از طرفی ماده رو می بینم که هر از گاهی روزنامه تیکه می کنه. آواز قناری که براش پخش میکنم شروع میکنه به ریزه خونی کردن ولی به آواز نر خودم که میخوام باهاش جفتش کنم واکنش نشون نمیده. البته بگم قفس این دو تا هم تقریبا کنار همه یعنی همدیگه رو می تونن ببینم.
حالا یعنی اگه برای این ماده لونه بذارم و اگه شروع به لانه سازی کرد میشه بعد از چند روز نر رو کنارش انداخت؟
۱۳۹۳/۰۷/۱۹، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #293
سلام
به محض اينكه ديديد داره لانه را گود مي كنه جفت بزنيد.معمولا ماده آماده كاغذ پاره مي كنه با نخ بازي مي كنه.شما يك مقدار پنبه دانه بذار لاي ميله اگر ديدي به نوك گرفت وداره دنبال جا مي گرده كه لانه درست كنه معطلش نكن جفتشون بزن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۱۹، ۰۸:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، mohsenz2006 ، هیوا ، unknown ، unknown
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #294
(۱۳۹۳/۰۷/۱۹، ۰۸:۴۵ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به محض اينكه ديديد داره لانه را گود مي كنه جفت بزنيد.معمولا ماده آماده كاغذ پاره مي كنه با نخ بازي مي كنه.شما يك مقدار پنبه دانه بذار لاي ميله اگر ديدي به نوك گرفت وداره دنبال جا مي گرده كه لانه درست كنه معطلش نكن جفتشون بزن.

ممنون از راهنمایی شما. همون موقع که گفتید مقداری پنبه دانه و از این الیاف های آشیانه گذاشتم تو قفسش که رفت سراغشون و اونا رو به نوکش میگرفت و انگار دنبال جا میگشت. منم براش لونه گذاشتم. به یه ساعت نکشید که رفت سراغ لونه. اول هر چی من ساخته بودم و خراب کرد و شروع کرده به از نو ساختن و گود کردن.
میخوام عصر که شد نر رو بذارم تو قفس ماده تا ماده اول خوب به لونه برسه مثل اون یکی نره سراغ دم قناری نر.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۲۲، ۰۸:۳۹ ق.ظ، توسط mohsenz2006.)
۱۳۹۳/۰۷/۱۹، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
13 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #295
سلام دوستان من تاپیکو گشتم ولی جواب مورد نظرمو پیدا نکردم ممنون میشم کمکم کنید
من سه قناری نر و سه قناری ماده دارم که غیر از یک جفتش که پارسال سه لون پوچ گذاشت مابقی تا حالا جفت نخوردن
در حال حاظر نرها در قفسهای مجزا و سه تا ماده در یک قفس هستن
دو تا از قناریهای نرم که یکیشون همون پارسالیه که جفت خورده بود اماده شدن و از ماده ها هم دو تا شون اماده ان ولی متاسفانه اون ماده ای که اماده نیست همونیه که جفت خورده با نر مذکور
حالا مشکل من اینه نمیدونم چجوری بهترین جفتو برای همدیگه انتخاب کنم چون ماده ها در یک قفسن و من. دیگه نمیتونم قفس اضافه کنم گیر کردم و نمیتونم بفهمم کدوم نر کدوم ماده رو میخواد و کلا کدوم قناری با کدوم یکیحال کرده
در ضمن قفسها جوریه که همه همو میبینن
۱۳۹۳/۰۷/۲۳، ۱۱:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #296
قناری بسته به رنگ و شرایط و فاکتور های دیگه توسط نگه دارنده ی اونها جفتش انتخاب میشه معمولا.
نکته ای که تو سخنان شما هست اینکه این نر پارسال سه لون پوچ داده آیا فکری برای این موضوع کردید؟این مشکل رو مرتفع کردید؟اگه رنگش به ماده های آماده میخوره و مشکل نر هم حل کردید پس جفتش کنید با ماده ی آماده
۱۳۹۳/۰۷/۲۳، ۱۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: avangcom ، محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
13 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #297
فکر میکنم دلیل پوچ بودن تخماهی پارسال. مست بودن بیش از حد ماده بود ولی با این حال بازم بهش رسیدگیکردم و کاملا تو لک رفت و الان صاف کرده و به شدت اماده هستش که میچسبه به دیواره قفس و از تو سوراخ دیواره کاغذی قفس ماده ها رو دید میزنه

مشکل اصلی اینجاست که ماده خودش هم تو همون قفس مادها در کنارش هست و صداشو میشنوه
هفتهپیش یک ماده اماده بهش دادم تا تونست زدش اینقدر باهاش بد رفتاری کرد که دیدم مادهه از ترس میره کفه قفس میشینه
بدبختی ما ده خودشم اماده نیست نمیدونم چیکار کنم میترسم امادگیش خراب شه و بره دبرس شه
چیکارش کنم؟
۱۳۹۳/۰۷/۲۴، ۱۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #298
سلام
نر را با يه ماده  ديگه جفت كن ولي ماده اي كه مي خواي جفت كني صد در صد آماده باشه .دعوا مشكلي نداره وبراي قناري خيلي مست عاديه.پس جفت كن وصبر داشته باش.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۲۴، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا ، meisam_th1980 ، avangcom
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
9 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #299
باسلام خدمت دوستان عزیز . یه سوال داشتم خدمتتون . بنده مدتی رسمی نگهداری میکنم و بعد از مدتی تصمیم گرفتم یه جفت جیور بگیرم . از همدان یه جفت جیور گرفتم . ماده اماده است نر هم پسش بالاست ولی نمیخونه . امکان داره الان نر مست باشه ولی نخونه ؟ اینارو میتونم بندازم پیش هم ؟ ممنون میشم جواب بدید . مرسی
۱۳۹۳/۰۷/۲۹، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #300
سلام
پس نر اگر واقعا بالا باشه ونر تحرك داشته باشه.قفسشون را به هم بچسبون ببين نوك به نوك مي كنن يا نه.اگر نر به ماده توجه نشان بده حتما آماده هست ومي تونيد جفتشون كنيد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۳۰، ۰۷:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 289,304 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان