زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۱۰:۴۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در تشخیص بیماری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
کمک در تشخیص بیماری
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه  نه چربی داره  . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه  قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 39 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #381
RE: کمک در تشخیص بیماری
سلام 
علائم بالا نشانه قطعی بیماری یا تغذیه و نگهداری نادرست هست. 
باید اطلاعات بیشتری ارائه بدین ... سینه و پسشو چک کنید و حتی عکس بذارید همینطور از فضله پرنده  ... از تغذیه و دما و روش نگهداریتون اطلاعات دقیقتری بدین ...
ولی همینطوری نظر بدم یا بیماره یا به شدت ضعیفه و سوء تغذیه داره ... شایدم شپش و انگل دلیلش باشه یا حتی دمای نامناسب محل نگهداری ... دیگه خودتون باید همه موارد رو بررسی کنید ... 
با اطلاعات شما بیش از این نمیشه نظری داد 
۱۳۹۷/۰۷/۰۴، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #382
سلام
توی راه روی خونه نگهداری میکردم ازش که به حیاط متصله . امروز به یک پرنده فروشی بردمش و گفت بخاطر تغییر دما اینجوری شده . همش پف کرده و میلرزه . تا هفته های قبل وقتی کنار قفس میرفتم بالا پایین میپرید و جیک جیک میکرد اما الان به زور حرکت میکنه و صداش در نمیاد . در مورد تغذیه‌ش هم باید بگم تخم کتان با مقدار کمی ارزن بوده که غذای اصلی قناریه و در کنارش هویچ پخته ، سیب ، تخم مرغ ، سبزی های جعفری و شوید رو سعی کردم هر چند وقت درمیون بهش بدم . اما پیش اومده که تا چند روز سبزی و میوه ندم ? روی پاهاش پوست پوست شده و چند روزه که خماره . من تاحالا پرنده نداشتم نمیدونم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنین . ضمنا من تازه عضو شدم و فرستادن عکس رو بلد نیستم:(
۱۳۹۷/۰۷/۰۴، ۰۹:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #383
فعلا به جای گرم و مناسبتری منتقلش کنید که به دور از استرس باشه ... داخل آبش هم مولتی ویتامین بریزید ... اگر بعد از سه روز خوب نشد بهش اکسی وت بدین .
۱۳۹۷/۰۷/۰۴، ۱۰:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #384
سپاس . آوردمش توی اتاق دماش مناسبه ‌ . فقط مولتی ویتامین همون قرصی که برای انسان هاست رو باید بریزم تو آب یا فرق میکنه
قرصش ؟
۱۳۹۷/۰۷/۰۴، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #385
ویتامین مختص پرندگان زینتی یا طیور بهتره استفاده کنید ... اگر نبود در شرائط ضروری مثل مورد شما میتونید از مولتی ویتامین بچه یا انسانی استفاده کنید ... سرچ کنید تمام مطالب توی سایت موجوده و قبلا بحث شده .
۱۳۹۷/۰۷/۰۴، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Shin_ghp 4223
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #386
سلام برای مشاوره و اعلام نظر عکس از شکم پرنده و فضله روی کاغذ سفید لازم هست ولی پرنده بیمار باید جاش گرم بشه و قفس کاملا تمیز و ضد عفونی با لوازم داخلش سبزی و میوه هم قطع بشه تا برسیم به درمان
۱۳۹۷/۰۷/۰۵، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Shin_ghp 4223 ، gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 22
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #387
سلام
دوستان این سهره من حدود 2 ماه است رفته تولک و داره پرهای بیشتری از دست میده و هنوز خبری پر جدید نیست نکته ی برام عجیبه حدود 2 هفته استزیر شکم خودش (نزدیک مقعد) تو عکس مشخصه با نوکش میخورنه
حقیقتش سهره خوشم نمیاد با دست بگیرم حیفه و استرس زیادی بهش وارد میشه (به خاطر ذات وحشی) به خطر همین چک نکردم حشره یا ... داره یا نه. ولی وسایل چوب ها چک کردم کاملا پاک هستند ماهی یکباره هم جهت پیشگیری ضد عفونی میکنم کل قفس و وسایل
تغذیه هم شاهدانه ریز +تخم کاهو هفته 3 بار +سبزیجات
در ماهی 5 روز هم پشت سر هم مولتی ویتامین بهش میدم

۱۳۹۷/۰۷/۱۴، ۰۹:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #388
پرهای سینه جدید هستند اما سر و گردنش هنوز پرهای کهنه داره. یک روز در میان بهش آب تنی بده.اگر می خوای با تخم کاهو لکش بدی باید نصف غذاش تخم کاهو باشه. من خودم 60درصد تخم کاهو و کاسنی به سهره دادم تا لک خورد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۷/۱۵، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ghodrat Janyt
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 22
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #389
(۱۳۹۷/۰۷/۱۵، ۱۲:۳۶ ب.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پرهای سینه جدید هستند اما سر و گردنش هنوز پرهای کهنه داره. یک روز در میان بهش آب تنی بده.اگر می خوای با تخم کاهو لکش بدی باید نصف غذاش تخم کاهو باشه. من خودم 60درصد تخم کاهو و کاسنی به سهره دادم تا لک خورد.

سپاس استاد گرامی
و اینکه بعضی اوقات میاد زیر بدنش با نوک میخارنه دلیل خاصی داره؟(عکس گذاشتم)
 الان به نظرت تخم کاهو و کاسنی بیشتر کنم؟
و اینکه به نظرت به جز مولتی ویتامین چیز دیگه میخاد تقویتی؟
۱۳۹۷/۰۷/۱۵، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #390
اینکه سهره با پرهاش بازی کنه یا پرهاشو مرتب کنه ایراد نیست فقط شما رعایت بهداشت را بکن که شپشک نگیره. من خودم قطره پشت گردنی میزدم بعدش خیالم راحت بود.
مولتی ویتامین هفته ای دوبار تا پایان تولک خوبه فقط دوزش کم باشه که کبدشو خراب نکنه. راجع به دونه هم نظرمو گفتم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۷/۱۶، ۰۹:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ghodrat Janyt

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان