زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۲:۰۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع پر قناري

**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع پر قناري
بصورتی که شاه پر های قناری خورده شده که فقط چوب وسط پر ها باقی مانده است و پرنده قادر به پرواز نیم باشد.اگر راه درمانی دارد خواهشمندم راهنمایی بفرمائید .راستی واگیر دار هست یانه اگر بدانید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۰۵:۰۰ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 23 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #221
RE: تايپيك جامع پر قناري
سلام. قناری ماده من بعد از سومین لون تخم گذاریش کم کم پرهای دور گردنش ریخت. مشکل خاصی از لحاظ سلامتی نداره و همه چیزش طبیعیه تازه واسه اینکه مثلا تقویتش کنم تو قرنطینه قفس جدا گذاشمتش از نر و جه جه ها سواس! حالا چی باید بخوره یا چیکار کنم که به شکل طبیعیش برگرده! از دنیا اومدن جوجه هاشم بیش از یک ماه گذشته ولی همین شکلیه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۴/۰۳/۰۱، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #222
سلام
الان فقط بهش رسيدگي كنيد تا فصل تولك برسه.يه پرريزي موفق داشته باشه درست ميشه. تغذيش را روي برنامه انجام بديد وهفته اي سه بار از ميوه وسبزيجات استفاده كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۳/۰۲، ۰۷:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AArash ، jorahim
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #223
همینکارو میکنم منتها مشکلی که هست ترکیب غذاییه. من هرجا سرچ میکنم چه این سایت چه گوگل چه کتابا فقط روش های تهیه غذا برای پرورش دهندگان قناریو گفته نه واسه کسایی مثل من که همش یدونه یا فوقش دوتا قناری دارن! داروها و غذاهایی که بشدت یا گران قیمته یا کمیاب! مثلا واسه تهیه غذای مکمل شما واسه بیستا قناری صد تومن خرج کنی چیزی نیست اما منم باید همونو واسه یه قناری خرج کنم . تخم مرغ بپزم با سیب زمینی همش اندازه یه قاشق مربا خوری میخوره. یا نمیشه که بری نصف سیب یا یه قاشق عسل یا سرکه یا مثلا یه چند قطره دارو بخری میشه?
از همش بدتر من اصلا به ۷ تخم اماده اعتقاد ندارم واقعا اشغالن! دوس دارم خودم تهیه کنم اونم هیچ فروشنده ای دونه زیر نیم کیلو یا نمیفروشه یا دوبرابر قیمت میده. الان از هر دونه ای صد گرم خریدم هفته ای سه بارم بهش میدم دوساله دارمش خب اون دیگه ارزش غذایی نداره دونه ای که دو سه سال مونده!
مشکل دیگه حجم ترکیبی دونه هاست که اولا هرکسی یه چیز گفته ثانیا اگه به تاپیک مقاله جامه تغذیه قناری همین سایت اعتماد و بسنده کنم که تا الانم همینطور بوده, اولا اون ترکیبات واسه تعداد زیادی قناریه نه یکی دو تا ثانیا باید ترازوی وزن با دقت یک گرم داشته باشی مثه ترازوی طلا! بعدم اونجا فقط یه جور ترکیب ماه ها یا سالی پیش گفته شده اما آیا هنوزم روش ترکیب قابل قبولی هست?
تو تغییر فصل چی? تو جوجه کشی? تولک? اینارو یکم تخصصی تر و بازش کنید دوستای عزیز. یکی مثل من که پرورش دهنده نیست ولی تفریحی قناری داره و قناریش عین چشماش براش عزیزه دلش به همین سایت خوشه باید وقتی میاد تو سایت مطمئن باشه سوالش پاسخ عالی داره. اخیرا هم که هر چیزی میگیم دو روز بعد جواب داده میشه تاپیکا بی رونق شده!
صفحه وایبر و واتس اپ که درست نکردید چندبار شماره دادیم. قبول دارم کسی مثل من که هرروز خدا سوال داره حوصله دیگرانو سر میبره خب واتس اپ گروه پرنده بان بسازید مشکل حل میشه...
ممنون بابت همه چیز! اینا انتقاد نبو. ما سایت رو دوست داریم هروقتم که تونستم از لحاظ خرید اکانت ویژه سایت اقدام کردم ازین به بعدشم بنا به استفادم اینکارو میکنم ممنون از همه خصوصا جناب بخشی که خداییش همیشه جواب بعدی پیامای من ایشونه ;-) یا علی
۱۳۹۴/۰۳/۰۲، ۰۹:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad cheraghi
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #224
سلام
شما هفت تخم آماده اما تازه پيدا كن. مثلا اگر 400گرم خريدي بهش 100گرم تخم كاهو و100 گرم كاسني اضاف كن. پرنده فروشيها 100گرم هم ميدن . براي اين فصل خوبه .كاهو يك كيلو بخر دو تا برگشو بده قناريهات ،هويج يك كيلو بخر دو تاشو بذار برا قناري هات بقيشو خودتون ميل كنيد براي سلامتي خانوادتون هم لازمه. ويتاسيد پودري 3500تومان براي يكسال كافيه. يك تخم بلدرچين براي همه قناريهات كافيه . فرمول هفت تخم براي يكي و دوتا قناري مهم نيست فقط تازه باشه وبراي اين فصل گرميش زياد نباشه.سيب زميني خيلي كم لازمه من اصلا استفاده نمي كنم . در ضمن سيب زميني فسقلي هم وجود داره. به هر حال شما كه هر روز سال روزه نيستي . سبزي خورش و هويج و كاهو توي هر خونه اي حداقل يك بار در هفته نياز ميشه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۳/۰۲، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، mohammad cheraghi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #225
خخخخخ این چه حرفیه قیمت انقدرا مهم نیست مشکل اینه هنوز یه منبع مطمئن واسه همه این اصول وجود نداره . همون ترکیب دان اصلی قناری فروشا تا نصف نصفم میدن اینجا زده یک به شش! پرورس دهنده گفت یک به چهار. این اشفتگی پر شما میگید بیماری همسایه میگه کمبود ویتامین تو کتاب نوشته جوجه داری! خب ادم قاطی میکنه. البته من ازین سایت خوب نتیجه میگیرم ولی اگه گروه واتس اپ سایتم راه بندازید عالیه. دیگه خسروان دانند.... موفق باشید
۱۳۹۴/۰۳/۰۳، ۰۱:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #226
خوب شما الان مي خواي چكار كني ؟ وقتي نظر بقيه را مي خواي يا مي خوني بالاخره بايد به يكيش عمل كني.دان اصلي يك به چهار خوبه. قناري شما كمبود داره كه پرهاي دور گردنش خالي شده.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۳/۰۳، ۰۶:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany ، Iman Imany
*
کاربر انجمن

حسابداری
سپاس‌ها: 21
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #227
فر خوردن پرهای سینه قناری
با سلام خدمت دوستان , چند تا از قناری های بنده (نژاد کشیده بلند) پس از تولک و در حال تخت کردن , پرهای سینه شون فر خورده , در حالیکه قبل از تولک صاف بود. با توجه به خنک بودن طبیعت غالب تغذیه شون , دلیلش چی میتونه باشه؟ با سپاس
۱۳۹۴/۰۶/۲۰، ۰۸:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #228
RE: فر خوردن پرهای سینه قناری
سلام
شاید به این خاطر باشه که کاملا تخت نشدن . لطفا عکس بذارید تا استاید بتونن بهتر جواب شما رو بدن .
۱۳۹۴/۰۶/۲۰، ۰۸:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zardeghanary
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #229
سلام
ممكنه به خاطر كمبود املاح وكلسيم باشه كه باعث شده پرها ضعيف باشن وفر بخورن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۱، ۰۷:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، zardeghanary
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #230
با سلام بعضی اوقات قناری هایی که صاف و بدون فر بوده اند بعد از مدتی (خصوصا بعد از تولک)سینه شان فر دار  می شود که دیده شده بعد از اب تنی مکرر این فرها از بین می رود و همینطور هم دیده شده که زمانی که برای قناری میوه یا سبزی گذاشته می شود روی انها استحمام  می کند و پرهایش بعد از خشک شدن حالت فری می گیرد خصوصا در ناحیه سینه که با ابتنی محو می شود
۱۳۹۴/۰۶/۲۱، ۱۰:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، zardeghanary

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 119,426 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان