زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۸:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تخم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تخم قناري
سلام
من یک جفت تازه کنار هم گذاشتم یعنی حدوده 3 هفتستوهردو بالغ هستند .یک هفته ای هست که دیدم جفت گیری انجام میدند و به نظر اومده که با هم جفت شدند و اماده تخم گذاری هستند.
به نظر شما اگه الان اونشون رو بذارم تخم ها بدون نطفست ؟چه طوری میشه فهمید که پرنده هام اماده هستند؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۴:۱۲ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #71
RE: ماده یک تخم
(۱۳۹۰/۰۳/۳۰، ۰۳:۳۹ ب.ظ)vahdat_10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه من یک جفت قناری دارم که بعد از چند روز ماده یک تخم گذاشته ولی 3 روز میشه که دیگه تخم نگذاشته آیا میشه قناری تک تخم باشه و آیا این تخم نطفه دار هست ؟ جفت گیریشون رو دیدم

با سلام

معمولا قناری یک تخم کمتر دیده میشه ولی خوب شما نگفتی ماده جوونه یه ماده کاره و دفعه چندمه که تخم میذاره.ولی در کل بعضی قناری ها مخصوصا جوانه ها در اولین تخم گذاری میشه که کمتر از چهارتا تخم بذارن و یا بعضی قناری هایی که زیاد تخم کردن و ضعیف شدن هم گاهی اوقات این مورد رو دارن. شما میتونی بذاری بخوابه مثلا 5 روز و اگه تخم نطفه داشت بازش کنه و یا تخم رو برداری تا مجدد تخمگذاری کنه البته یادتون نره کف دریا واسش بذارین و یا پوسته تخم مرغ.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۳۰، ۰۵:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahdat_10 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #72
RE: ماده یک تخم
سلام
فكر نكنم تك تخم باشه امسال يكي از همكارام يك جفت قناري داشت 3 تا تخم گذاشت روز 12 تخم ها رفت مسافرت من بهش گفتم برم بهشون سر يزنم گفت نه داداشم مي ره ولي داداشش يادش رفت بره 2 تا از تخم ها وركندن ولي هر دو تا جوجه روز دوم مرده بودن و همكارم روز پنجم با جوجه ها خشك شده مواجع شد ماده قناري بعد از 7 روز دوباره تخم گذاشت ولي فقط يك عدد و همون هم جوجه نشد.
اگه قناريت دفعه اول تخم گذاريش نباشه
نتيجه اينكه قناري در شرايط بد عاطفي و مهمتر از همه اگه تغذيه مناسب نداشته باشه تخم هاي خودشو كامل نمي زاره پس بهتره تغذيه و محيط قناريتو چك كني.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۳۱، ۰۷:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahdat_10 ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #73
[split]000
سلام دوستان
قناری ماده سری قبل 6تخم هرز گذاشت که بعد 5روز لون رو برداشتم و ماده رو انداختمش تو جوجه پرون..بعد 1هفته دوباره 1تخم کف قفس گذاشت..حدود 1هفته پیش هم 1تخم تو جادونی گذاشت..2 3 روز پیش دوباره 1تخم کف قفس و امروز هم 1تخم دیگه..از وقتی از نر جدا کردم هر روز مستیش بیشتر شد..تو جوجه پرون پر جوجه ها رو میکند واسش چندتا نخ آویزون کردم..نر هم از صبح که هوا روشن میشه تا غروب 1بند میخونه..دمای اتاق هم زیاده..چرا از مستی نمیفتن؟ این همه تخم هرز گذاشتن ماده رو ضعیف نمیکنه؟ در ضمن 2بار دوستم ازش جوجه گرفت 3بار هم خودم..من موندم چطوریه این ماده اینقدر جون داره بعد اون همه جوجه دادن هنوز ضعیف نشده!
۱۳۹۰/۰۴/۰۱، ۰۷:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #74
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
(۱۳۹۰/۰۴/۰۱، ۰۷:۱۹ ق.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
قناری ماده سری قبل 6تخم هرز گذاشت که بعد 5روز لون رو برداشتم و ماده رو انداختمش تو جوجه پرون..بعد 1هفته دوباره 1تخم کف قفس گذاشت..حدود 1هفته پیش هم 1تخم تو جادونی گذاشت..2 3 روز پیش دوباره 1تخم کف قفس و امروز هم 1تخم دیگه..از وقتی از نر جدا کردم هر روز مستیش بیشتر شد..تو جوجه پرون پر جوجه ها رو میکند واسش چندتا نخ آویزون کردم..نر هم از صبح که هوا روشن میشه تا غروب 1بند میخونه..دمای اتاق هم زیاده..چرا از مستی نمیفتن؟ این همه تخم هرز گذاشتن ماده رو ضعیف نمیکنه؟ در ضمن 2بار دوستم ازش جوجه گرفت 3بار هم خودم..من موندم چطوریه این ماده اینقدر جون داره بعد اون همه جوجه دادن هنوز ضعیف نشده!

با سلام به دوست عزیز
جای قناری ماده ای که ذکر کردی تا میتونی خنک نگهدار و اگه جایی داری که صدای قناری نر رو نشنوه بهتره و کمتر تخم هرز میزاره
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۴/۰۱، ۱۱:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، soren_kiana ، nazmi ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #75
سلام
دوست عزيز بهتره قناري ماده رو جند روزي جايي بذاري كه با غروب خورشيد ديگه اونجا نور نباشه و كسي چراغ روشن نكنه و همچنين جايي بذار صداي نر رو نشنوه ممكن قناري نر شما تولك نره ولي كاري كن ماده بره تولك تا استراحت كنه علت اصلي تخم هرز گذاشتن ماده قناري شما شنيدن صداي نر و تخم ساختن دوباره ماده اگه فضاي زيادي نداري چند روزي بذارش خونه اقوام نزديك و بهش سر بزن.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۴/۰۱، ۰۹:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، nazmi ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #76
مرسی دوستان
نظرتون رو در مورد دما نگفین..با توجه به اینکه جوجه ها هم تو همون اتاق هستن دمای اتاق چند باشه بهتره؟ واسه تولک رفتن دمای بالا بهتر نیست؟ ماده رو به 1اتاق دیگه میبرم ولی چه کارهایی انجام بدم تا این ماده زودتر تو لک بره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۰۱:۳۲ ق.ظ، توسط saeednikzad.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۰۱:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #77
(۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۰۱:۲۹ ق.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی دوستان
نظرتون رو در مورد دما نگفین..با توجه به اینکه جوجه ها هم تو همون اتاق هستن دمای اتاق چند باشه بهتره؟ واسه تولک رفتن دمای بالا بهتر نیست؟ ماده رو به 1اتاق دیگه میبرم ولی چه کارهایی انجام بدم تا این ماده زودتر تو لک بره؟

قبلاً در این مورد بارها بحث شده .جستجو کنید
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 6
6 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #78
باسلام
دوست عز یز اگه ماده داره پشت سرهم تخم هرز میزاره به دلیل اینکه مسته .
شما باید قناری ماده رو جایی بذارید که صدای نر رونشنوه. درضمن باید بعد ازغروب آفتاب جایی باشه که نور بهش نرسه وتولک بره تااز مستی بیفته. ":a (18):"
۱۳۹۰/۰۴/۰۳، ۱۰:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، tracker72525 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #79
تخم هرز
درود به تمامی دوستان خوب حاضر در سایت ariapet
به نظر دوستان دلیل اینکه ماده تخم بدون پوسته میزاره چه چیزی میتونه باشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۰۶:۱۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۰۹:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #80
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
کمبود کلسیم