زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۱۰:۲۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

داروهای ضروری و پر کاربرد

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام خدمت همه دوستان
چه داروهایی بیشترین استفاده و کاربرد رو داره که داشتنش برای هر سهره بازی ضروریه ؟ و اگر امکانش هست بیشترین استفاده از هر دارو را هم بفرماید که مثلا این دارو در این مواقع بیشتر استفاده میشه . سپاس و درود فراوان

من فکر میکنم مهمترین داروهای مورد نیاز عبارتند از :
مولتی ویتامین - ad3e - قطره پس گردنی  - t n t (برای اکثر بیماریهای عفونی به عنوان درمان وپیشگیری )- قطره جنتامایسین(برای اسهالهای عفونی ) - اکسی وت (برای سرما خوردگیهای عفونی و عفونت مجاری تنفسی ) -مترونیدازول (برای از بین بردن انگلها و اسهالهای انگلی و عفونت چینه دان که همون پف کردن معروف و سینه کاردی شدنه ) . البته اگه اشتباهی شده اساتید اصلاح بفرمایند . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷، ۰۱:۱۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۹، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #71
RE: داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام
 آقا مهدی شما اینترنتی خریدید یا حضوری ؟ قیمتش چنده؟ 

برای دوران تولک خودم از استیمول استفاده می کردم . واقعا بی نظیره . جوجه هایی که استیمول بهشون میدادم واقعا قوی بالا می اومدن .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۷/۰۸، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #72
با سلام و درود 
50 تومن گرفتم . به نظرم اگر از فروشگاههای معتبر که چندین ساله تو این حرفه هستن و شناخته شده هستند خرید کنید جای نگرانی وجود نداره .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۹:۴۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۷/۰۸، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #73
با سلام و عرض ادب 
یه نکته مهمی که لازمه خدمت دوستان یاد آوری کنم اینکه : تو کاتالوگ ویتامین های مختص طیور (مثل میکسودیل یا میکسولیگوپلاس) که اغلب هم به صورت یک لیتری هستن معمولا سه جور دوز مصرفی گفته شده که رعایت این دوزها واقعا الزامیه
حالت اول گفته شده : نیم لیتر در 1000 لیتر آب آشامیدنی به مدت سه تا پنج روز ...
حالت دوم گفته شده : یک لیتر در 1000 لیتر آب آشامیدنی به مدت سه تا پنج روز ...
حالت سوم گفته شده : یک لیتر تا دو لیتر در 1000 لیتر آب آشامیدنی به مدت سه تا پنج روز ... 

من دقیقشو حساب کردم : 
نیم لیتر در 1000 لیتر آب آشامیدنی ... معادل 1 قطره در 100 سی سی هست .
یک لیتر در 1000 لیتر آب آشامیدنی ... معادل 2 قطره در 100 سی سی هست .
یک لیتر تا دولیتر در 1000 لیتر آب آشامیدنی ... معادل 2 تا 4 قطره در 100 سی سی هست .

مثلا تو کاتالوگ میکسودیل گفته یک لیتر در 1000 لیتر آب آشامیدنی طیور به مدت سه تا پنج روز داده شود ... با این وصف اگر بخوایم دوز علمیشو که شرکت سازنده تعیین کرده رعایت کنیم ، برای قناری یا سهره تو یه جا آبی بزرگ و پر که صد سی سی هست هیچوقت نباید بیشتر از 2 قطره داده شود . با تشکر 

محاسبه دوزها :
هر یک لیتر معادل 1000 میلی لیتر هست
1000 لیتر هم معادل 1000/000 میلی لیتر هست 
هر میلی لیتر معادل 20 قطره هست ... در نتیجه یک لیتر 20/000 قطره هست 
پس در 1000/000 میلی لیتر آب آشامیدنی طیور 20/000 قطره دارو یا مکل استفاده میشه 
حالا با یک تناسب ساده میتونیم دوز دقیق رو برای 100 میلی لیتر محاسبه کنیم ... به اینصورت که 100 میلی لیتر در 20/000 قطره ضرب میشود (که معادل است با 2000/000) و تقسیم بر 1000/000 میلی لیتر میشود که نتیجه تناسب دوز دقیق مصرفی دارو یا مکمل برای 100 میلی لیتر هست ... یعنی 2 قطره در 100 میلی لیتر .
میلی لیتر هم با سی سی برابر است .
وقتی تو 100 سی سی 2 قطره دارو باید استفاده شود در یک لیتر یا همون 1000 سی سی 20 قطره میشود . یعنی یک سی سی دارو یا مکمل در یک لیتر آب باید حل شود .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۸/۰۹، ۰۳:۱۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۷/۲۹، ۱۱:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #74
(۱۳۹۷/۰۴/۰۴، ۰۱:۵۹ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با عرض سلام خدمت دوستان 
اینو گرفتم برای امسال استفاده کنم ... روش تاریخ زده 5/2017 تا 5/2020 ...ان شاالله اگر عمری بود آخر پاییز یا نهایتا شب عید نتیجه رو عرض میکنم . 

سلام خدمت سیمرغ
منم ازش استفاده می کنم اگه لطف کنی نتیجه ی استفاده از توتال رو بگی ممنون می شم چون تو همین انجمن چندتا از دوستان ناراضی بودن ازش
۱۳۹۸/۰۹/۱۷، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 34
125 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #75
(۱۳۹۸/۰۹/۱۷، ۰۹:۳۹ ب.ظ)Zigora Zigoraian نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۷/۰۴/۰۴، ۰۱:۵۹ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با عرض سلام خدمت دوستان 
اینو گرفتم برای امسال استفاده کنم ... روش تاریخ زده 5/2017 تا 5/2020 ...ان شاالله اگر عمری بود آخر پاییز یا نهایتا شب عید نتیجه رو عرض میکنم . 

سلام خدمت سیمرغ
منم ازش استفاده می کنم اگه لطف کنی نتیجه ی استفاده از توتال رو بگی ممنون می شم چون تو همین انجمن چندتا از دوستان ناراضی بودن ازش
به تاریخ ارسالها دقت کن 
۱۳۹۸/۰۹/۲۰، ۰۲:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #76
(۱۳۹۸/۰۹/۱۷، ۰۹:۳۹ ب.ظ)Zigora Zigoraian نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با عرض سلام خدمت دوستان 

سلام خدمت سیمرغ

با سلام 
بله توتال شناخته شده است و بی نیاز از تعریف. باید از فرد و فروشگاه مطمئن خرید. علت نارضایتی دوستان انجمن به احتمال زیاد رعایت دوزی هست که تو کاتالوگ محصول قید شده ... بنده قبلا در این خصوص توضیح دادم ... توی تهران چندتا متخصص پرنده های زینتی که بنده میشناسم دوز ویتامین رو هر مدل که باشه فقط یک قطره درون یک جاآب تجویز میکنن و بیشترش رو مضر میدونن. (برای پرنده های زینتی کوچک مانند فنچ و قناری و سهره و ...)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴۰۱/۱۱/۰۹، ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۴۰۱/۱۱/۰۴، ۰۴:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #77
با سلام 
در تکمیل مطلب قبل اینکه عرض شد دوز ویتامین رو هر مدلی که باشد فقط یک قطره یا حداقلی تجویز میکنن و بیشتر از آن را مضر میدونن دلایلی دارد که عمدۀ آنها عبارتند از ؛ 
۱ـ سبب درگیری و التهاب کبد و کلیه و بروز بیماری های کبدی و کلیوی می شود. بویژه در جوجه ها و پرنده های جوانتر، زیر یک ساله.
۲ـ سبب بالارفتن زیاد اشتها و به موجب آن چاقی و افزایش وزن می شود که خودش زمینۀ ایجاد و بروز اقسام مشکلات و بیماری ها در پرنده است.
۳ـ سبب بالا رفتن زیاد دمادی بدن پرنده و بروز اختلالات رفتاری و عصبی می شود. مثل پاخوری شدید، کندن پرهای ساق و ران، فر کردن پرهای زیر شکم در اطراف ران، گاز کرفتن زیاد قفس و لوازم قفس، پیوسته قیس و بیا زدن، و ....
۴ـ پرخون شدن پرنده و نمایان شدن رگهای قرمز درون پا.
۵ـ ایجاد ورم روده یا تورم شکم در اثر گرم شدن زیاد روده و معده و همچنین افزایش حرکت روده و معده. بویژه در پرنده های جوان یا پرنده ای که عادت به ویتامین نداشته و دفعتا با دوز بالاتر از حداقلی ویتامین داده شود ریسک بروز آن خیلی زیاد است. 

درنتیجه چون پیشگیری همواره بهتر از هر درمانی است دوز تجربیه حداقلی علمی ترین و سالمترین راهکار برای جلوگیری از بروز مشکلات بسیاری است که برخی از آنها عرض شد. و از طرفی چون لازم است به طور مداوم مثلا هفته ای یکبار ویتامین داده شود اگر با دوز بیشتر از حداقلی داده شود به طور قطع احتمال بروز مضرات آن بیشتر خواهد بود. 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴۰۱/۱۱/۱۴، ۰۷:۰۶ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۴۰۱/۱۱/۱۴، ۰۶:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان