زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۴۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درباره لانه فنچ

*
کاربر انجمن

ندارم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
درباره لانه فنچ
ببخشید من یه سوال داشتم چرا فنچ نر تمام غذاهایی که براشون میذارم می بره تو لونه آیا می خوان تخم گذاری کنند یا ..... لطفا زود راهنمایی کنیید
:basa (166)::basa (101):
۱۳۹۱/۱۰/۲۸، ۰۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

كارشناسي
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #41
RE: درباره لانه فنچ
سلام.من هم مثل شما تازه فنچ خريدم.خودم براشون خونه ساختم از كارتن لامپ كم مصرف.اولا اصلا تو نميرفتن.هر دو نر بودن.2تا ماده اضافه كردم.اونا رفتن توش.يواش شواش نر ها هم رفتن.1لونه ديگه از فوم ماكت سازي(رشته هاي معماري كاربرد زيادي داره)ساختم اصلا توش نميرفتن.فهميدم بايد قبل از وارد شدن به قفس لونه توش باشه تا اعتماد كنند.البته ماده ها يكم بيخيال ترن گاهي ميرفتن توش.بعدش يه حقه اي زدم.ظرف دون رو برداشتم.دون رو ريختم تو لونه جديد.اول ماده ها بعد نر ها هم رفتن توش.يه لونه ديگه هم ساختم اونم همين كارو كردم و همين نتيجه
۱۳۹۲/۰۸/۳۰، ۰۴:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #42
توجه داشته باشید خوردن بعضی از مواد که برای لانه سازی استفاده میکنید میتونه مضر و حتی سمی باشه برای پرنده ترجیحا از چوب باشه یا لانه های پلاستیکی آماده.
۱۳۹۲/۰۹/۰۹، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 7
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #43
با سلام به دوستان
حدود 50 روزي هست كه يك جفت فنچ خريديديم و 20 روزي هست كه يك لانه پلاستيكي آبي رنگ نيز براي حضرات مهيا و نصب شده و مقداري پنبه معولي نيز داخلش گذاشتم.
تا بحال اصلا داخل لانه نرفته اند و فنچ نر با پنبه و چوب و تيكه روزنامه سعي در ساختن لانه در جائي مي كند كه امكانپذير نيست و خودشو خسته مي كند.
پيشنهاد دوستان براي اينكه اينا بسلامتي برن داخل لانه و تخم كنن چيه؟

۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۸:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۸:۴۱ ق.ظ)'bonabian' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوستان
حدود 50 روزي هست كه يك جفت فنچ خريديديم و 20 روزي هست كه يك لانه پلاستيكي آبي رنگ نيز براي حضرات مهيا و نصب شده و مقداري پنبه معولي نيز داخلش گذاشتم.
تا بحال اصلا داخل لانه نرفته اند و فنچ نر با پنبه و چوب و تيكه روزنامه سعي در ساختن لانه در جائي مي كند كه امكانپذير نيست و خودشو خسته مي كند.

با سلام.
لانه رو همون جایی بگذارید که نر قصد ساخت رو داره.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، bonabian
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #45
(۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۸:۴۱ ق.ظ)bonabian نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوستان

لانه رو در بالاترین نقطه قفس نصب کن طوری که نتونن بالاش بخوابن داخل لان رو نصفه با پنبه لحاف دوزی پر کن مقداری چوب کاج داخل لان بزار طوری که نوکشون از لانه بیرون باشه

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۱۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، hidrane ، bonabian
*
کاربر انجمن

ارشد
ارسال: #46
با سلام دوباره
توصيه دوستان را انجام دادم ولي باز نتيجه نداد. فنچ نر دوباره اينور قفس كه شيب دار هم هست براي لانه انخاب كرده و دوباره كارهاي بيهودهشو انجام ميده. كلا از لانه آماده ظاهرا خوششون نمياد. مثلثي پشتو برداشتم و داخلشو با كاغذ سفيد فرش كردم تا روشنتر بنظر بياد. چوب كاج هم گذاشتم كه فنچ نر اونارو بيرون ميكشه.
راه حل تضميني دوستان چيه؟
۱۳۹۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #47
دوست من تو تاپیک دیگه ای برتی یه دوست دیگه توضیح دادم و وتیجه گرفتن.فنچات از تاریکیه لونه میترسن.یا یه تیکه سقف لونتو بشکن که تو شمعلوم شه یا پشتشو یه تیکشو بردار.
۱۳۹۳/۰۲/۰۷، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، bonabian
*
کاربر انجمن

ارشد
ارسال: #48
منم تو تايپك قبلي عرض كردم كه براي اينكه داخل لونه روشنتر شه هم مثلثي پشت لانه رو برداشتم هم با كاغذ سفيد فرش كردم. داخل لانه نسبت به قبل روشنتر شد ولي باز نميرن تو.
۱۳۹۳/۰۲/۰۸، ۰۸:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #49
راهکار دیگه ای که من بسیار استفاده کردم استفاده از لون مرغ عشقه به طوری که سوراخ ورودیش روی نی نشیمنگاه قرار بگیره.اول سقفشو برمیداری.ورود و خروج رو که یاد گرفتن سقف رو میذاری.البته من ۸ساله فنچ نگه داری نمیکنم و قناری و سهره دارم شاید تو این مدت رفتار فنچ ها تغییر کرده!!!
۱۳۹۳/۰۲/۰۸، ۰۸:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 23
54 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #50
سلام من قبلا حدود 20 جفت فنچ نگهداری میکردم  و برای کپه (لونه فنج ) بیشتر از قوطی رب یا قوطی های پلاستیکی با همون سایز استفاده میکردم طوری که حدود نصف درب رو میبریدم و اگه فلزی بود خوب سوهان میزدم که بدن فنچ ها رو زخمی نکنه مزایاش هم این بود که هم توی کپه روشن تر بود و نسبت به کپه های حاضری جای بیشتری داشت و حتی تا شش و هفت جوجه هم داخل لونه راحت بودند و فنچ ها هم اشتیاق بیشتری به این نوع لونه ها نشون میدادند. اگه حوصله داری میتونی امتحان کنی برای نصب لونه به قفس ته ظرف رو دو سوراخ با میخ بزن و سیم مفتولی از داخلش رد کن بیرون.
۱۳۹۳/۰۲/۰۸، ۱۰:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان