زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۴:۳۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره یا قناری (نظرسنجی)

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 92
59 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #1
سهره یا قناری (نظرسنجی)
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم سایت .
چون بیشتر بحث این سایت در مورد سهره و قناری میباشد این تاپیک را ایجاد کردم تا نظر دوستان رو در مورد اینکه کدام پرنده رو بیشتر دوست دارند ، نظر بدهند . در صورت امکان دلیل علاقه خود را هم ذکر کنید . با تشکر
1 - سهره
2 - قناری
3 - سهره قناری

لطفاَ در این نظر سنجی شرکت کنید.اگه از تاپیک خوشتون اومد تشکر یادتون نره .

سهره
به دلیل رنگ آمیزی زیباش و نوع دهنش که هرکدوم دهن متفاوتی دارند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۸:۲۳ ب.ظ، توسط reza5648.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۳:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #11
RE: سهره یا قناری (نظرسنجی)
سلام
بهتر بود گزينه نظرسنجي هم بالاي لينك ايجاد مي كرديد بهتر به نتيجه مي رسيديد ولي در كل چون از لحاظ قيميتي بين قناري و سهره تفاوت زيادي نيست مي شه از تعداد ارسال ها در تاپيك قناري و سهره به اين نتيجه رسيد كه قناري طرفدار بيشتر داره و يك موضوع مهم اينه كه سهره بازها ادمهاي بسيار خاص و باحالي هستند و در نتيجه چون آدم هاي اينجوري كمترن پس كسايي كه قناري دوست دارن و نگهداري مي كنن بيشتر از سهره دوستا هستند .
موفق باشيد
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۷:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #12
با درود
دوستان سهره از نوع گلبسر یا پیشانی قرمز رو از توی سهره ها بیشتر میپسندم به دلیل خویه اهلی که داره مانند قناری
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۸:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #13
بنده
1- سهره
2- سهره قناری
3- طرقه
4- کلته کمری
5- کبوتر
6- قناری سرخ
اما از همه بیشتر من عاشقه سهره هستم اونم یه سهره باغی و وحشی که خودم رامش کنم
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #14
منم بیشتر سهره رو میپسندم . بخاطر اینکه
1 ) سهره بازی از قناری بازی و ... سخت تره
2 ) صدای سهره متنوع تره و مثل صدای قناری تکراری نی
3 ) سهره از قناری مقاوم تره
4 ) عالم سهره بازی خیلی از عالم قناری و ... گسترده تره برا همینه که یه قناری باز خیلی به ندرت میتونه یه سهره باز خوب از آب در بیاد.

کمتر دیده میشه که یه نفر یه قناری داشته باشه که از نظر خوشگلی آدما رو انگشت به دهان بزاره ولی بار ها و بار ها سهره هایی چه تازه گیر ( وحشی ) و چه جوجه قفسی ، دیده شده که از نظر تیپ و قیافه و خوشگلی و آهنگ صدا ، آدم رو سر جاش میخ کوب کرده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۰:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #15
دوستان این تاپیک زیاد بازدید کننده داشته ولی چرا دوستان نظر نمیدن ؟ دوستمون king_hearts که میگه قناری بازها بیشتر هستند پس عاشقان قناری کجان ؟ تاحالا که سهره 10 و قناری 4 رای آوردند . نظر بدید ببینیم عاشقان قناری بیشتر هستند یا سهره .
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #16
1 سهره بدلیل فرد خون بودن و شمرده خوندنش و زهر داری صداش و مبتکر بو دنش طوری که نمیتونی حدس بزنی چه دهنیو میخواد اجرا خواهد کرد درضمن سهره فوق العاده باهوشه سخت یاد میگیره ولی اگه یاد بگیره وکهنه بشه دیگه دهن عوض نمیکنه و تو پرنده های اواز خوان قفسی در جهان بی نظیره 2 سهره قناری مقلد خوبیه ولی ذاتش به قناریه و باید فرد خون بار بیاد بلعکس دوستانی که حال میکنن سهره قناری بچسبه به میله قفس و بخواد پاره کنه میله رو من میگم اون مفت نمیارزه 3 در اخر قناری فقط من میگم بخاطر رنگ و ظاهر اوازش مصنوعی و خسته کنندس پس به افتخار سهره:basa (160):
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۷:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #17
دوستان توجه داشته باشند در اینکه تعداد علاقمندان قناری بیشتر است یا سهره نمی توان بدون مدرک حرف زد . اما از میان عوامل مختلفی که بر این موضوع تأثیر دارد یکی بحث شرایط محیط زندگی است . طبیعتاً کسانی که در مناطق شمال غرب و غرب ایران مانند ایلام ، کرمانشاه ، کردستان ، خرم آباد و بروجرد علاقه بخصوصی به سهره دارند زیرا این پرنده در این مناطق به وفور یافت می شود و نوعی رقابت در این شهره در ارتباط با سهره وجود دارد . اما در شهرهایی مانند قم ، همدان ، تهران و ... رقابت بین قناری بازان بیشتر است و ممکن است علاقمندان قناری بیشتر باشد . به طور مثال در شهرستان محل سکونت بنده یعنی ایلام معمولاً برای به رخ کشیدن پرنده بیشتر سهره را به نمایش می گذارند و به ندرت این موضوع در مورد قناری اتفاق می افتد . (به طور کلی اینجا هزینه ای را که برای یک سهره می پردازند به ندرت برای یک قناری خواهند پرداخت)
البته امیدوارم با برپایی نمایشگاههای مختلف قناری به مرور زمان حس رقابت در مورد این پرنده زیبا بوجود بیاید تا منجر به اصلاح نژاد و بوجود آمدن قناریهای اصیل و زیبا گردد
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۰:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #18
سهره پرنده زیباییه و همینطور دوستان گفتند از لحاظ مقاومت و نگهداری و تنوع صدا اما بنده اول نگهداری از قناری اون هم قناری های رسمی گلاستر و جیبر و شامپیون بعد سهره و با پرورش سهره قناری و نگهداریش مخالفم .
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، phoenix ، Arjon
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #19
با تشکر از ادمین عزیز دلیل ایجاد این این تاپیک این نیست که در کل ایرن قناری بازها بیشتر هستند یا عاشقان سهره چون به نظر بنده قناری به خاطر رام بودن و اینکه بدون دردسر میشه ازش نگهداری کردو صدها ساله در ایران هست تعداد افراد بیشتری با قناری آشنا هستند و مردم عادی شاید خیلی ها سهره رو نشناسن و بادینش ندونن چه پرنده ای هست . ودیگر اینکه ما نمی خواهیم بگیم کدام پرنده بهتر هست چون هردو در جای خود زیبایی خاصی همراه با صدای زیبا دارن . هدف این تاپیک این بود تا نظر بچه های سایت رو که معمولا هردو پرنده رو هم دارند رو در مورد اینکه کدوم رو بیشتردوست دارند و میپسندند نظرسنجی بشه و دلیلش رو هم بگن . موفق باشید
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۰۶:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #20
با سلام خد مت دوستان من هر 3 تا شون منحصر بفرد هستن بنظر من نمیشه بگی کدام بهتر وچرا بنظرمن بستگی داره چجوری بهشون نگاه کنی من خودم عاشق سهره هستم ولی شده قناری رو دیدم که آرزو ی داشتنش رو داشتم وبالعکس قناری هم یه روزی وحشی بوده به امید اون روزی که دیگه سهره از طبیعت صید نشه ومثل قناری داخل قفس تولید بشه .سهره قناری استاد فوق الادهیه اگه تنها باشه .یا با هم دهنش باشه بعد قناری اینجوری بهتره بگم شروع با قناری اوج باسهره .واون مطبی رو که دوستمون فرمودن که قناری باز سهره باز خوبی نمیشه من مخالفم یه نظر شخصیه
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان