زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۹:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره یا قناری (نظرسنجی)

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 92
59 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #1
سهره یا قناری (نظرسنجی)
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم سایت .
چون بیشتر بحث این سایت در مورد سهره و قناری میباشد این تاپیک را ایجاد کردم تا نظر دوستان رو در مورد اینکه کدام پرنده رو بیشتر دوست دارند ، نظر بدهند . در صورت امکان دلیل علاقه خود را هم ذکر کنید . با تشکر
1 - سهره
2 - قناری
3 - سهره قناری

لطفاَ در این نظر سنجی شرکت کنید.اگه از تاپیک خوشتون اومد تشکر یادتون نره .

سهره
به دلیل رنگ آمیزی زیباش و نوع دهنش که هرکدوم دهن متفاوتی دارند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۸:۲۳ ب.ظ، توسط reza5648.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۳:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #2
RE: سهره یا قناری (نظرسنجی)
با تشکر از شما من خودم شخصا هر سه اینا رو دوست دارم بترتیب سهره ، سهره قناری ، قناری . سهره رو بخاطر آواز دلنشینش حالت نگاه وقیافیه قشنگش ، سهره قناری رو بخاطر هنجره زیبا وقلدرش و تنوع در رنگ آمیزی ومخصوصا دهن موقوم بودنش ، قناری رو هم بخاطر فراوانی نژاد واهلی بودنش.
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
باسلام من سهره رو بیشتر میپسندم چون پرنده باهوش و بااحساس و حساسیه و به صاحبش دل میبنده و صاحبشو از دیگرون تشخیص میده ولی قناری اینطور نیست سهره قناری هم پرنده خوبی ولی چون جوجه نمیده زیاد باش حال نمیکنم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۷:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #4
با سلام و احترام به نظر دوستان
من قناری رو خیلی دوست دارم چون اهلیه، رنگ بندی زیبا و متنوعی داره، شخصیت و متانت و غرور خاصی داره، آواز و حرکات خوب و آرام بخشی داره و ...
سهره رو خیلی دوست دارم به شرط اینکه توی طبیعت باشه نه توی قفس! نظر شخصی من اینه که گرفتن آزادی یک پرنده بخاطر اینکه زیبا و خوش آوازه دور از انصافه. امیدوارم پست من حذف نشه ولی یک نصیحتی به همه عزیزان و عاشقان پرنده ها دارم و اون هم اینه که مطمئنا خدا از اسیر شدن پرنده ای که ذاتش آزادی رو دوست داره راضی نیست. این یک حقیقته. اما به هر حال من دشمنی با هیچ عاشقی که سهره نگه میداره ندارم و هرگز رو در رو هیچ کسی روی نصیحت نکرده و نخواهم کرد. شاید ساعتها بشینم وسهره های توی قفس رو نگاه کنم و لذت هم ببرم و هیچ وقت صاحب اون رو سرزنش نمیکنم.
سهره قناری رو هم خیلی دوست دارم چون آوازش واقعا زیباست.
بنابراین من به ترتیب قناری، سهره قناری و سهره رو دوست دارم.
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۷:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
سپاس‌ها: 2094
97 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #5
سلام من سهره رو خيلي دوست دارم به دليل اواز زيبا و بريده بريده بودن ان چون صداش هر زمان به گوش برسه لذت بخشه و ازار دهنده نميشه
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
40 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #6
با سلام و احترام به نظر دوستان.ولی من اول از همه قناری رو دوس دارم چون پرندیه که میشه هر رنگ و نوعی شو بخوای گیر بیاری و واقعا بهش دل بست.اخه مگه پرنده ای بهتراز قناری هم هست:basa (135):
ولی در جای خودش سهره رو هم دوس دارم چون شدای ظریف و دلنشینی داره.اما نظری در مورد سهره قناری تدارم چون تاحالا نداشتم.
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #7
سلام
مگه پرنده ای بهتر از قناری هست...چه جمله خوبی امید گفته...منم میگم مگه پرنده ای بهتر از قناری هست...در مورد سهره واقعا سهره زیبا میخونه ولی سهره هایی که در سن بلوغ صید شدن و تجربه جوجه اوری تو طبیعت را دارن هرچی هم با روشهای مختلف رام بشن زندانی خودخواهی ما ادما هستن...و تلاش اونا برای رهایی از قفس تمومی نداره و بیشتر وقتها هم مریض میشن و...یه مطلبی هست که خیلی وقته درمورد سهره قناری میخوام بگم ..وقتی یه سهره قناری را میبینی که با شدت و مستی میخونه و خودش را به درو دیوار قفس میزنه و نمیتونی کاری براش بکنی ...حس خوبی نداره...اینجا خیلیا دنبال پرورش سهره قناری هستن و سوالات و کنجکاوی زیاده ...به نظر من سهره قناری هم یکی دیگه از خودخواهی های ماست...پرنده ای که بشدت مست میشه میخونه و میخونه .... در گذشته در برخی روستا هها و بخصوص عشایر بیشتر کارشون با قاطر بود(حیوانی عقیم که از اختلاط اسب با الاغ بوجود میاد)اما در بین همون عشایر همه مردم با این که از قاطر استفاده میکردن خودشون اقدام به قاطر گیری نمی کردن... و جالبه که کسی که این کار را میکرد از نظر مردم در احترام زیادی نبود دوستان و طرفداران سهره قناری زیادن و شاید از حرف من خوششون نیاد ..من خودم الان یدونه سهره قناری دارم ولی از دیدنش توی قفس که فقط میخونه و میخونه لذت نمیبرم ..اگه توانایی زندگی در طبیعت ر ا داشت حتما تا حالا ازادش کرده بودم.....شاد باشین
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 86
8 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #8
با سلام بنده هم سهره رو میپسندم چون واقعا زیباست و صدای دلنشینی داره. دیوونشم.
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۲:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #9
سهره...آواز زیبا.تنوع آوازی بیشتر..قابلیت جفت زدن..هوش بیشتر و مثل قناری خنگ نیست و به قول دوستمون صاحبشو میشناسه

تا حالا سهر6_قناری3_سهرهقناری0
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۱:۰۶ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۲:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 109
129 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #10
سلام
به نظر من:
1-سهره
2-سهره
3-سهره
4-سهره قناری
5-سهره قناری
6-سهره قناری
7-قناری ماده(برای جفت کردن با سهره و سهره قناری گرفتن فقط)
موفق باشید
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۴:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان