زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۳۰، ۰۶:۴۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شپش و ضد شپشک ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شپشها (Lices)ومایتها(Mites)
پیشگیری وتشخیص زودهنگام دوکلید موفقیت در کنترل ودرمان انگلهای خارجی هستند. عمومی ترین انگلهای خارجی مشاهده شده در پرندگان زینتی شپشها ومایتهامی باشند.
شپشهای پرندگان ناقل بیماریها هستندوبهترین راه سلامت قنارها راهیی از این انگلهاست.شپش ریز،بدون بال،دارای شش پا،با بدن تخت وحشرات پهن با سرگردهستند.آنها تخمهایشان را روی پرهای پرندگان بخصوص نزدیک پایه ی محور پر می گذارند،شپشهای پرندگان مانند سایر گونه های دیگر که درحیوانات یافت می شوند خون نمی مکندبلکه آنها از فلسهای خشک پوست ،پرها وپوسته ها تغذیه می کننتدهرچندکه آنهاخون خارج شده از خراش دادن پوست را نیز می بلعند.تمام چرخه زندگی شپشها روی پرنده میزبان اتفاق می افتد.شپشهای پرندگان دارای میزبان اختصاصی هستند ونمی توانند به انسان منتقل شوند.پرهای پرندگان مورد هجوم قرار گرفته دارای ظاهرخورده شده هستند ولذا این پرها ظاهری زبروکدر به خود میگیرند.
جهت پیشگیری بهتراست محیط پرورش وقفسها را مرتی نظافت وبازدید کنید وهرچند وقت یکبار عمل ضدعفونی را انجام دهید.ساده ترین روش استفاده از الکل طبی جهت ضدعفونی قفسها میباشدودرصورت برخوردبا این حشرات سریعا اقدام به معالجه پرنده توسط اسپری ،قطره وپودرهای مخصوص نمائید.جهت آشنایی بیشتر با این محصولات ضد انگل وشپش می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمائید.
دکتر راب مارشال در یگی از بهترین کتابهایی که در رابطه با بیماریها،بهداشت ودرمان قناریها نگارش کرده مایتها را بعنوان شایعترین مشکل بثیماری قناریها مطرح می نماید وتخمین زده که 90% قنارهای خانگی با این مشکل روبرو هستند.مایتها موجوداتی میکروسکوپی هستندکه به گروه کنه ها تعلق دارند ودرفضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالایی برخوردارند زندگی می کنند.
مایت ها به 4دسته تقسیم میشوند:
-مایتهای مجرای تنفسی(مایت کیسه هوا)
این مایتها به مایته ریه قناری نیز مشهورند ،قناری که دچار این انگل می شود کمتر آواز می خواند وحتی به جایی خواهد رسید که دیگر آواز نمی خواند،از کیفت پرها کاسته وبطور قابل توجهی از فعالیت پرنده کم میشود.
-مایتهای پا وصورت
این مایتها باعث بوجود آمدن ظاهری بد بر روی پا وصورت پرنده خواهندشد.
-مایتهای پر
این مایتها باعث کدر ،خراب وکم شدن پرهای پرنده خواهندشد.
-مایتهای قرمز
شایعترین وشناخته شده ترین نوع مایتها هستند.مایتهای قرمز روزدر مناطق تاریک از جمله درزها ،زیرلانه ها،درمیان ترکهای دیوار ودر نهایت درمیان اتصالات دانخوریهاو نی های قفس می گذرانند وشب ها حمله می کنندودر این مدت مسغول مکیدن خون پرنده هستند.
برای کنترل مایتها از چهارعامل زیر میتوان استفاده کرد:
1- بهداشت سالنها 2- کنترل ورودمایتها 3- پایش مداوم آن 4- استفاده از دارو
و...
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 24 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #231
RE: شپش و ضد شپشک ها
(۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۹:۳۳ ق.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ديروز فتم قناري فروشي يه قناري نسبتا كشيده به قيمت مناسب ديدم خريدمش. نره و نزديك به قرص.
فقط يه مسئله نگرانم كرده اونهم اينكه مغازه داره دوستمه و اونهم يك دوستي داره كه خيلي وارده. وقتي توي مغازه بودم دقت كرد و گفت چرا حيونهاي يكي از جوجه پرونها كسل هستند. دوستم گفت نميدونم چندروزه اينطورن. بعد دقت كرد روي ني و سيني زير قفس گفت شپشك گرفتن. بعد گفت بايد سيني ها رو برداريم و روي بخاري بذاري داغ بشه و شپشك ها بميرن. حالا سوال من اينه: من قناريم رو از يه قفس ديگه كه 15 تا قناري توش بودن و از قفس مذكور(شپشك دارها) فاصله داشت خريدم. ممكنه توي قفس قناري من هم بوده باشه؟ من توي خونه خيلي به نظافت اهميت ميدم. اگه قناري بيارم خونه ممكنه شپشك با خودش بياره؟ طرف ميگفت اصلا نگران نباش شپشك توي روشنايي مغازه ميره توي ني و درزهاي قفس و شب مياد تن قناري. پس امكان نداره شپشك بياره خونه ات! درست ميگفت يا نه؟ تازه ميگفت اگه خيلي نگراني دو سه بار آبتني بدي شپشك ها ميرن. حالا موندم قناري رو بيارم خونه يا نه؟ من اسپري avispray دارم. اگه به قناري بزم ميتونم خيالمو راحت كنم يا نه؟ پودر شپشك همدارم بريزم توي آب آبتني كنه؟ چكار كنم؟
سلام
اين 2راهي كه گفتيد مخصوصا دومين راه باعث صدمه ديدين قناريهايتان مي شود.در مورد ضد شپشك مفصلا بحث شده بخوانيد و نتيجه گيري فرماييد.با آوردن قناريي كه شپشك دارد سايرين هم آلوده مي شوند.بهتر است اول ضد شپشك استفاده كنيد وبعدا يك روز آنرا به خانه ببريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۱۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 53
110 سپاس گرفته‌شده در 48 ارسال
ارسال: #232
آره عزیزم همونطور که دوستمون گفت باید حتما قناری رو که جدید می خریم قرنطینه کنیم و حالا که شک هم دارید بهتر هست که ضد شپش رو استفاده کنید
۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۰۵:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #233
باسلام

من از داروی پودری کوپکس آلمان واسه داخل چال استفاده میکردم .که متاسفانه تموم شد و دیگه هم تو شیراز پیدا نکردم . چند وقت پیش رفتم داروخانه دامپزشکی . گفت پودر نگروزات (نمیدونم پارسیشو درست نوشتم یانه ؟) آلمانی دارم که مخصوص پرنده هست و قیمتش 25000 تومنه . از دوستان کسی تا بحال از این پودر استفاده کرده ؟
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 46
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #234
سلام چند روز بود احساس میکردم جوجه سهرم شپشک داره واسش دو شب پشت سر هم قطره پشت گردنی عرفامکتین زدم الان این دو شبو اروم میخوابه و اذیت نمیشه اما دو روزه که کز میکنه و جنب و جوش نداره به نظر شما به دارو مربوطه یا به اینکه دو بار گرفتمش تو دستم؟
۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۴:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #235
سلام
دوست عزیز علت کز کردنش استفادهء بیش از حد از این دارو هستش.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۵:۲۰ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۵:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sina2009
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 46
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #236
(۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۵:۱۸ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزیز علت کز کردنش استفادهء بیش از حد از این دارو هستش.

ممنون که جواب دادین به نظر شما خوب میشه و خوب شدنش چقدر طول میکشه به نظر شما کاری میتونم براش انجام بدم که زودتر روبراه شه؟
۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۸:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 38
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #237
سلام به دوستان
من تازه قناری خریدم
قناریم کم میخونه
همش با پراش ور میره و با پاش صورتش میخوارونه
یا صورتش به میله میماله
بیشتر وقتا این کارآ میکن
به نظر شما شپشک گرفته?
باید چکارکنم
۱۳۹۱/۱۰/۰۸، ۱۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #238
(۱۳۹۱/۱۰/۰۸، ۱۲:۴۲ ب.ظ)msn_967 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان
من تازه قناری خریدم
قناریم کم میخونه
همش با پراش ور میره و با پاش صورتش میخوارونه
یا صورتش به میله میماله
بیشتر وقتا این کارآ میکن
به نظر شما شپشک گرفته?
باید چکارکنم
با سلام
دوست عزیز تمام جوابهای سوال شما در مورد دارو و شپشک در همین قسمت در پستهای قبل موجود میباشد
۱۳۹۱/۱۰/۰۸، ۰۳:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #239
(۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۴:۱۸ ب.ظ)majid gholami نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام چند روز بود احساس میکردم جوجه سهرم شپشک داره واسش دو شب پشت سر هم قطره پشت گردنی عرفامکتین زدم الان این دو شبو اروم میخوابه و اذیت نمیشه اما دو روزه که کز میکنه و جنب و جوش نداره به نظر شما به دارو مربوطه یا به اینکه دو بار گرفتمش تو دستم؟

سلام دوست عزیز
نگران نباشید بعد یک هفته بهتر میشه .مثل روز اول.زمان استفاده این قطره بخاطر تاثیر روی بدن پرنده برای یکی دو روز کز میکنه
۱۳۹۱/۱۰/۰۸، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 38
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #240
RE: شپشک ها
دوستان لطفا سوال درست بخونین
من تمام قسمت قبلی خوندم فقط داروها ضد شپشک نوشتین
من میخوام بدونم علایم شپشک چی?
از کجا بفهمم شپشک داره یا نه به جز این روش پارچه سفید روش دیگه هم برا فهمیدن هست?
این علامت ها که گفتم علامت شپشک یا نه?
۱۳۹۱/۱۰/۰۸، ۰۵:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: