زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۳، ۰۲:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شپش و ضد شپشک ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شپشها (Lices)ومایتها(Mites)
پیشگیری وتشخیص زودهنگام دوکلید موفقیت در کنترل ودرمان انگلهای خارجی هستند. عمومی ترین انگلهای خارجی مشاهده شده در پرندگان زینتی شپشها ومایتهامی باشند.
شپشهای پرندگان ناقل بیماریها هستندوبهترین راه سلامت قنارها راهیی از این انگلهاست.شپش ریز،بدون بال،دارای شش پا،با بدن تخت وحشرات پهن با سرگردهستند.آنها تخمهایشان را روی پرهای پرندگان بخصوص نزدیک پایه ی محور پر می گذارند،شپشهای پرندگان مانند سایر گونه های دیگر که درحیوانات یافت می شوند خون نمی مکندبلکه آنها از فلسهای خشک پوست ،پرها وپوسته ها تغذیه می کننتدهرچندکه آنهاخون خارج شده از خراش دادن پوست را نیز می بلعند.تمام چرخه زندگی شپشها روی پرنده میزبان اتفاق می افتد.شپشهای پرندگان دارای میزبان اختصاصی هستند ونمی توانند به انسان منتقل شوند.پرهای پرندگان مورد هجوم قرار گرفته دارای ظاهرخورده شده هستند ولذا این پرها ظاهری زبروکدر به خود میگیرند.
جهت پیشگیری بهتراست محیط پرورش وقفسها را مرتی نظافت وبازدید کنید وهرچند وقت یکبار عمل ضدعفونی را انجام دهید.ساده ترین روش استفاده از الکل طبی جهت ضدعفونی قفسها میباشدودرصورت برخوردبا این حشرات سریعا اقدام به معالجه پرنده توسط اسپری ،قطره وپودرهای مخصوص نمائید.جهت آشنایی بیشتر با این محصولات ضد انگل وشپش می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمائید.
دکتر راب مارشال در یگی از بهترین کتابهایی که در رابطه با بیماریها،بهداشت ودرمان قناریها نگارش کرده مایتها را بعنوان شایعترین مشکل بثیماری قناریها مطرح می نماید وتخمین زده که 90% قنارهای خانگی با این مشکل روبرو هستند.مایتها موجوداتی میکروسکوپی هستندکه به گروه کنه ها تعلق دارند ودرفضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالایی برخوردارند زندگی می کنند.
مایت ها به 4دسته تقسیم میشوند:
-مایتهای مجرای تنفسی(مایت کیسه هوا)
این مایتها به مایته ریه قناری نیز مشهورند ،قناری که دچار این انگل می شود کمتر آواز می خواند وحتی به جایی خواهد رسید که دیگر آواز نمی خواند،از کیفت پرها کاسته وبطور قابل توجهی از فعالیت پرنده کم میشود.
-مایتهای پا وصورت
این مایتها باعث بوجود آمدن ظاهری بد بر روی پا وصورت پرنده خواهندشد.
-مایتهای پر
این مایتها باعث کدر ،خراب وکم شدن پرهای پرنده خواهندشد.
-مایتهای قرمز
شایعترین وشناخته شده ترین نوع مایتها هستند.مایتهای قرمز روزدر مناطق تاریک از جمله درزها ،زیرلانه ها،درمیان ترکهای دیوار ودر نهایت درمیان اتصالات دانخوریهاو نی های قفس می گذرانند وشب ها حمله می کنندودر این مدت مسغول مکیدن خون پرنده هستند.
برای کنترل مایتها از چهارعامل زیر میتوان استفاده کرد:
1- بهداشت سالنها 2- کنترل ورودمایتها 3- پایش مداوم آن 4- استفاده از دارو
و...
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 47 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #461
RE: شپش و ضد شپشک ها
به نظر شما پورپوکسور چطوره؟یه بار به قناریم زدم داشت میمرد و تا7ساعت یه جا افتاده بود.قبلا ابن پودر رو از داروخانه دامپزشکی خریدم و م گفت برا قناری مشکلی پیش نمیاد!روی همه قناری ها این تاثیر رو میزاره؟
۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۰۴:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

د
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #462
(۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۰۴:۰۹ ب.ظ)'رضا زارعیان@' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر شما پورپوکسور چطوره؟یه بار به قناریم زدم داشت میمرد و تا7ساعت یه جا افتاده بود.قبلا ابن پودر رو از داروخانه دامپزشکی خریدم و م گفت برا قناری مشکلی پیش نمیاد!روی همه قناری ها این تاثیر رو میزاره؟

سلام.پودر پروپوکسور 1درصد مناسب قناری هست.اگه زمانی که روش پودر میپاشید سر قناری را لای دستتان نگه دارید که پودر بهش نخوره مشکلی پیش نمیاد.اما از همه بهتر به نظر من قطره آورمکتین هست که پشت گردنش میندازن و تو داروخانه های دامپزشکی 7 هزار تومان بیشتر نیست.

۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۰۶:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان ، محمدمهدی ، omidlord
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #463
(۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۱۱:۳۰ ق.ظ)'khalili' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۱۱:۱۴ ق.ظ)'MIG_MIG' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من محلول آیرومکتین رو خریدم قیمتش 6500 تومان بود و تا 2016 تاریخ مصرف داشت
پودر ضد شپشک هم رو که سوال کردم 35000 تومان بود ............پیشگری به صرفه تر و بهتر از درمانه

فرق نمیکنه چه موقع از روز روی گردن قناری بریزم؟؟؟؟؟؟

2- چون مثل شربت درش نمیتوان بست آیا فاسد نخواهد شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینم عکس از درش
/files/do.php?img=865
/files/do.php?img=866

با سلام
دوست عزیز درب این مثل آمیول هست باید اون قسمت فلزی که یه کمی کنارش بازهست را جدا کنید بایک چاقو هم میتوان این کارو انجام داد ، توسط یک سرنگ مایع را ازدرون اون خارج کنید بعد به صورت قطره در پشت گردن بچکانید یا اینکه در یک کاسه آب 5قطره بریز تا آبتنی کنند.بهترین زمان برای ریختن پشت گردن 4الی5ساعت قبل از خواب هست.موفق باشید

ممنون آقای خلیلی  ............. واقعا عالی توضیح می دید

میشه به جای قطره ی پشت گردنی از همون 5 قطره در ماه تو ظرف شناش استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از کاراییش کم نمی شه؟

۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۰۷:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #464
در یک کاسه آب 5قطره بریز تا آبتنی کنند.بهترین زمان برای ریختن پشت گردن 4الی5ساعت قبل از خواب هست.موفق باشید

[/quote]

سلام

جناب خلیلی از این روش خودتون استفاده کردین ؟
چون این محلول سمی هست و حتی اگر زیادتر از دوزش رو پوست قناری بیفته باعث مسمومیت و یا حتی مرگ میشه
با تشکر
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۳/۰۶، ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #465
سلام،اکثر قناری ها قبل از ابتنی در وان حمام چند بار از اب درون ظرف میخورن!حالا وقتی شما میگین 5قطره از این دارو رو در اب بریزیم برا قناری مشکلی پیش نمیاد؟به نظر من که این روش اصلا خوب نیست و موجب مسمومیت قناری میشود،البته این نظر شخصی بندست
۱۳۹۳/۰۳/۰۶، ۱۰:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #466
سلام
بااحترام به نظر جناب خلیلی عزیز 
اقای لطفی درست فرمایش کردن که اگه زیاد استفاده بشه اون قسمت زخم میشه
اینکه داخل آب حمامشون ریخته بشه به نظر بنده درست نیست  بدون شک مسمومیت ومطمئنن مرگ پرندس اگررم کم ریخته بشه که کارایی نداره 
بهترین روش همون یه قطره ریز پشت گردنشونه اگه اندازه استفاده بشه هم کارایی لازم رو داره وهم هیچ خطری نداره
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #467
سلام
1- توي وان آب تني قناري يك قطره.اين را كسي كه فروشنده داروخانه دامپزشكي بود به من گفت.براي سهره اگر توي سيني باشه 5قطره مناسبه.
2- مي تونيد 5سي سي با 500 سي سي آب قاطي كنيد اسپري كنيد روي پرنده.
3- آقاي خليلي خودشون يه پرورش دهنده حرفه اي هستن وجوجه سهره قناريهاي بسيار زيبايي پرورش ميدن وحتما خودشون از اين كار نتيجه گرفتن.مي تونيد از خودشون بپرسيد كه اين كار را انجام دادن يانه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۰۸، ۰۶:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #468
والا قصد من هم بی احترامی نبود فقط خواستم مطمعن بشم که اگر ایشون تست کردن که ما هم انجام بدیم چون خود بنده حسی خوبی نسبت به انداختن قطره پس گردن ندارم اول که باید حیون رو بگیریم
در مورد مطلب بعدی با احترام هیچ وقت فروشنده نمیتونه راهنمای خوبی برای مصرف کننده باشه همونطور که تو یکی از ارسالها خوندم که یکی از دوستان با راهنمایی فروشنده پرنده هاشون مسموم شده بودن
تجربه خود بنده هم که یک دامپزشک پودری داد برای ضد شپشک که در ابتنی حلش کنم با اینکه مشکلی ایجاد نکرد ولی دردی رو هم دوا نکرد و امسال برعکس هر سال دچار شپشک شدم و دوباره دست به دامان ایورمکتین شدم

ازسه صدا می هراسم،
۱۳۹۳/۰۳/۰۸، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #469
جناب لطفی،قطره ای که میندازن پشت گردن سهره رو من امتحان کردم،تا 1ساعت سهره به شدت خودش رو میخارونه و بعد کم کم اروم میشه،و حیوون نصف مستیش رو از دست میده،در چند مورد هم دیدم که سهره بعد از استفاده از قطره تولک کرده
۱۳۹۳/۰۳/۰۸، ۱۱:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #470
من هم با شما موافقم و برای همین هم دو یا سه ماه قبل از جفت اندازی قطره میزنم و یجا خوندم که بعد از قطره زنی به طور موقت پرنده نر نطفه نمیزنه
ازسه صدا می هراسم،
۱۳۹۳/۰۳/۰۸، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان