زمان کنونی: ۱۳۹۵/۱۱/۰۲، ۰۴:۵۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

عشق من سهره

کاربر افتخاری

دیپلم
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 695
1716 سپاس گرفته‌شده در 707 ارسال
ارسال: #1
عشق من سهره
سلام
این یکی از بهترینای منه جوجه سردسیره و سه سالشه . 
تقدیم به همه دوستداران سهره .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۱۲:۲۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۴/۰۸، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #21
RE: عشق من سهره
سلام
ممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری دارین در اختیار ما هم بذارید . اینکه مثلا به چه نحوی باید به پرنده بدیم و در چه زمانی و به چه مقدار و آیا مثلا عوارضی نداره چون همونطور که خودتون میدونید سهره باید دون اصلیش شاهدونه باشه و وقتی هم پرنده چند ماهی شاهدونه میخوره هر دون یا تقویتی نمیشه بهش داد مثلا وقتی بدن پرنده گرم میشه و رو به مستی میره ad3e بدی میره تولک یا سیاهدونه بدی بازم میره تولک حتی اگر مولتی ویتامین قوی مثل استیمول بدی بازم خطر لک وجود داره  . خلاصه اگر تونستید راجع بهش تحقیق کنید یا از دوستانی که انجام دادن اطلاعاتی کسب کنید و لطفا در اختیار ما هم قرار بدین . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۷/۱۵، ۰۲:۳۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۰۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 67
سپاس‌ها: 9287
10094 سپاس گرفته‌شده در 3329 ارسال
ارسال: #22
سلام
گرده گل همون هست كه زنبور باهاش عسل درست مي كنه .35 درصد پروتئين ، اسيد آمينه و انواع ويتامين ها داره. خاصيت گرم داره وبايد كم استفاده بشه .ميشه باغذاي تخم مرغي يا مخلوط با بادام وپسته يا به صورت جدا در اختيار پرنده گذاشت. قيمتش زياده
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۰۷:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #23
سلام
ممنون از شما . آیا خودتون استفاده کردین ؟ و نتیجه اش چی بوده ؟
سوال دیگر اینکه راجع به گلاب ریختن تو آب پرنده و یا تو وان آبش برای آب بازی هم اطلاعاتی دارید میشه بفرمایید مثلا خواصش چیه و باید به چه نحوی باشه ؟  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۶/۳۰، ۱۱:۴۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #24
من تا الان استفاده نكردم واز اين پولها خرج نمي كنم چون با تخم مرغ و بادام و مخلوط سبزي جات سهره هام زود مست ميشن و دير از مستي ميافتن . امسال به زور لكشون دادم.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۰۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #25
سلام
خواص گرده گل:
گرده گل حاوى 96 نوع مختلف از مواد مغذى است كه داراى40% پروتين ميباشد وسرشار از اسيد هاى آمينه ضرورى و ويتامين ها، مخصوصا ويتامين هاى گروه B و انتى اكسيدان هاى مفيد و مواد معدنى ميباشد.
گرده گل حاوى هرمون هايى ميباشد كه تحريك كننده جنسى است و همچنين داراى انتى بيوتيك هايى مانند پنى سيلين است كه قادر به جلو گيرى از رشد برخى از ميكروارگانيسم ها ميباشد.
طريقه مصرف رو هم جناب بخشى توضيح دادن ،يكى از دوستان هم در زمان جفت همراه با معجون استاد هيوا استفاده كردن و به گفته خودشون معجزه كرد.
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۰۵:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ ، derik_best
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #26
سلام
آقا مهدى من از گلاب براى ابتنى سهره استفاده ميكنم،مخصوصا در زمان صاف كردن،و چون گلاب يه ضد عفونى كنده طبيعى هست هميشه دو رو بر ميخ پرنده و تو كاورش اسپرى ميكنم.البته اين كار رو نديدم كسى انجام بده و نشنيدم،من بخاطر اينگه گلاب ضدعفونى كننده و نشاط آور ومعطر هست ازش استفاده ميكنم و از نتيجش هم راضى هستم.
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۰۵:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #27
سلام
من هم از رفقا شنیده بودم و چند باری هم استفاده کردم . وخیلی جالب بود که پرنده بوی خوش میگرفت و تا چندین روز سهره رو که بو میکردم بوی گل میداد ولی میخواستم بدونم از نظر علمی هم کار درستی هست یا نه ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۷/۱۵، ۰۲:۵۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۰۶:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #28
سلام
بوي عطر طبيعي گل روي مست شدن سهره اثر مثبت داره .حتي ديدن گل .چون سهره ها تو بهار مست ميشنكه فصل گل و شكوفه درختان وسرسبزي طبيعته پس وقتي گل ببينن و بوي گل را احساس كنن يك پيام به مغزشون صادر ميشه كه باعث مست شدنشون ميشه. اسپري كردن گلاب براي مست شدن خوبه . خود گلاب هم چون گرم هست خوردنش به مقدار جزيي  هم خوبه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۵، ۰۷:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #29
سلام
ممنون از محبت دوستان که جواب دادن .
در مورد اینکه جناب سیترا گفتن پرنده های شما که هر دو هفته یک بار مولتی ویتامین بهشون داده میشه دچار کمبود نمیشن . 
خوب من اجازه نمیدم که پرنده دچار کمبود ویتامین بشه و از چیزهای دیگری هم استفاده میکنم . دون اصلیشون شاهدونه خالیه و دون فرعیشون نیجر - تخم کاهو - کنجد و کتان که از هر کدوم به فصل و زمان خودش و نیاز پرنده استفاده میشه . و همینطور از ad3e استفاده میکنم . بعد از اتمام لک یه دوره به سهره هام میدم . همینطور از عسل استفاده میکنم و یک قاشق مربا خوری عسل تو یک لیوان بزرگ آب جوش حل میکنم و میذارم خنک بشه و بهشون میدم که بسیار انرژی زا و نشاط آوره و کلی خاصیت و ویتامین داره و میذارم تا دو روز جلوشون باشه و سه روز استراحت میدم و این عمل رو سه مرتبه تکرار میکنم . بعضی اوقات کمی کندر میکوبم و با عسل بهشون میدم بخصوص برای جوجه های تحت تعلیم مفیده . و گاهی اگر تو خونه لیمو ترش باشه به عسل اضافه میکنم و بعضی وقتها چند قطره آب لیموترش یا لیموعمانی و یا پرتقال تو آبشون میریزم البته به مقدار خیلی کم چون نشاط پرنده از بین میره و آب لیموترش اگر باعسل باشه بهتره . اگر پرنده سرما بخوره از شلغم و آبش استفاده میکنم از جوشیده گل گاوزبان استفاده میکنم . و همینطور از شکر تیغال تو آب جوش حل میکنم و بهشون میدم که برای حنجره سهره مفید هم هست . اگر وقت کنم براشون شاهدونه هم گاهی اوقات میکوبم و بهشون میدم . از سبزیجات اصلا استفاده نمیکنم ولی اگر پرنده یبوست داشته باشه یا اینکه بخوام یه شست وشوی داخلی بهش بدم از شیر و سیب به مقدار کم استفاده میکنم . از عرقیجات و سرکه سیب بعضی اوقات استفاده میکنم . فلسفه استفاده از سبزیجات سه چیزه 1- تامین ویتامین بدن پرنده 2- روان شدن و عملکرد درست دستگاه گوارش 3- خنک شدن بدن پرنده . ولی برای همش جای گزین وجود داره . وچون سبزیجات به شدت آلوده هستن و احتمال مریض شدن پرنده وجود داره من طبق سلیقه خودم استفاده نمیکنم البته تو تهران خیلی ها استفاده نمیکنن و من ویتامین های بدن پرنده رو با مولتی ویتامین و آ د سه ایی و عسل و لیمو و پرتقال و سایر خوراکیها تامین میکنم . و گوارش پرنده رو با سیب و گلابی درست میکنم البته اگر نیاز باشد . و دمای بدن پرنده رو که بالا میره با تخو کاهو و عرق کاسنی و آب بازی سه روز پشت سر هم پایین میارم یا از خاکشیر استفاده میکنم البته به میزان کم . همیشه مخلوط ماسه و صدف خورشده و پوست تخم مرغ به همراه کف دریا جولوشون هست از مخلوط مینرال ورسل لاگا استفاده میکنم . از کافشه استفاده نمیکنم . از بادام و پسته و مقدار کمی نبات کوبده اگر پرنده به شدت ضعیف باشه یا نیاز به تقویتی داشته باشه به میزان خیلی کم وکنترل شده بهشون میدم . به لطف خدا همیشه بالا سرشون هستم و روزی دو یا سه بار چکشون میکنم . و در فصل گشت مرتب گشت میخورن . آبشون هر دو روز یک بار عوض میشه و هفته ای دو مرتبه کفی و نی و جادونی رو چک و نظافت میکنم . از مولتی ویتامین های ساده ایرانی و تابرنیل توتال و کیمیا مولتی الکترولیت فورت استفاده میکنم . در زمان لک هفته ای یک روز و در حالت عادی هر دو هفته یک روز یعنی صبح جلوشون میذارم و صبح روز بعد آبش رو عوض میکنم . به هیچ وجه پرنده رو در معرض باد و جریان هوای سرد چه داخل خونه و یا بیرون قرار نمیدم . وقتی که هوا مناسب نباشه آب بازی نمیدم بخصوص اونهایی که بیرون هستن . یه میخ هستن و خیلی انگولکشون نمیکنم . از روز اول به گرفتن با دست عادتشون میدم و چکشون مینکم یا ناخونهاشون رو درست میکنم . بعضیهاشون مثل قناری هستن هرچی دوست داری بگیرش وقتی بندازیش تو قفس سریع برات بیا میندازه حتی تو اوج مستی میگیرمشون . ( البته توصیه میکنم دوستان این کار رو نکنن چون گرفتن پرنده کار هر کسی نیست و تو هر شرایطی نمیشه به پرنده دست زد من از روز اول عادتشون میدم به گرفتن . اگر بترسی از گرفتن حتما به پرنده آسیب میرسونی باید با کمال آرامش و اعتماد به نفس این کار انجام بشه ولی اگر سهره ای بیشتر از دوماهه که تو قفس هست و بخوای بگیریش بخصوص اگر وحشی باشه خراب میشه . باید گرفتن به گونه ای باشه که موجب ترس پرنده نشه . ویه کم تجربه میخواد . من خیلی آروم میرم بالا سر پرنده جوری که نترسونمش و ابتدا خیلی بااحتیاط و در کمال آرامش و حوصله نی قفس رو بیرون میارم و بعد دست راستم رو تو قفس میکنم و پرنده تو مشتمه و اجازه نمیدم پرپر کنه جوری میگرمش که خودش هم نفهمه یعنی خیلی سریع این کار رو انجام میدم و اجازه نمیدم پرپر کنه چون اگر پرپر کنه هم میترسه و ممکنه دوباره وحشی یا ترسو بشه و هم ممکنه تیزه خالی کنه . بعد هر کاری لازم باشه انجام میدم و پرنده رو بادست چپ میگیرم و با دست راست نیش رو جا میزنم و پرنده رو آروم میندازم تو قفس و از قفس فاصله میگیرم و به پرنده نگاه نمیکنم تا دوباره خودش رو پیدا کنه . ) از قطره پس گردنی هر 6 ماه یک بار استفاده میکنم . پرنده رو با دست چپ میگیرم و رانهای پرنده رو میذارم لای دوتا انگشت کوچیکم و نوکش رو با انگشت اشاره و شصتم میگیرم و پس کله دقیقا زیر طوق سیاه رو محکم فوت میکنم و با نوک قطره چکون یک قطره میریزم روی پوست گردنش و کمی با نوک قطره چکون آروم مالش میدم و البته صبحها این کار رو میکنم و مثلا اگر جمعه باشه دومرتبه جمعه هفته بعد هم این کار رو انجام میدم تا اگر تخم شپشی هم باشه نابود بشه . شکر خدا تا به حال چیزی به نام شپش و اینجور چیزا نداشتم . پیشگیری بهتر از درمان است این برام یه اصله و اینو آویزه گوشم کردم و وقتی که مریض بشن حتی الامکان سعی میکنم از داروها و مواد شیمیایی استفاده نکنم . هر سهره ای رو دون نمیدم . سهره هایی که بدردم نمیخورن میبرم دامنه کوه آزاد میکنم . مطلقا دهن پرنده مد نظرمه .
گلاب رو تا به حال چند بار استفاده کردم و از این به بعد میخوام به دستور کارم اضافه کنم . تخم مرغ رو دوست دارم بدم ولی چند سال پیش این کار رو کردم یعنی تخم مرغ رو آب پز کردم و رنده کردم و با انگشتی جولوشون گذاشتم ولی متاسفانه چند باری که این کار رو کردم نخوردن چون بوی بدی میده و سهره نسبت به بوی بد تخم مرغ حساسه ولی امسال دوست دارم باز هم امتحان کنم چون خیلی قوی و مفید هست و از دوستان اگر کسی راهی بلده برای اینکه تخم مرغ بخورن لطفا بفرمایید . و آیا به نظر اساتید با این روش تغذیه به تخم مرغ نیازی هست یا خیر ؟
پرنده بازی مطلقا سلیقه ای هست و این هم توضیحی بود از سلیقه و روش بنده  .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۷/۱۵، ۰۲:۵۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۶، ۰۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #30
سلام
ممنون جناب سيمرغ از توضيحات شما ،به نظر من نيازى به تخم مرغ نيست اابته واسه شما كه دهن بازى ميكنيد،تخم مرغ كبد سهره رو يكم درگير مينه و فكر ميكنم به مقدار كم در زمان جفت استفاده بشه بهتره.در مورد استفاده از عسل من جايى خوندم كه اگه در آب جوش حل بشه آنزيم هاى مجود در عسل از بين ميره و از خواص عسل كم ميشه.
حالا يه سوال داشتم از شما آقا مهدى و اينكه براى جوجه
هم ميشه از عسل استفاده كرد؟ ،يا براى جوجه سهره قنارى كه تو لك هست؟اگر ميشه چند وقت يك بار بايد استفاده بشه؟
۱۳۹۴/۰۶/۲۶، ۱۰:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان