زمان کنونی: ۱۳۹۵/۱۰/۲۹، ۱۱:۲۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

عشق من سهره

کاربر افتخاری

دیپلم
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 682
1679 سپاس گرفته‌شده در 693 ارسال
ارسال: #1
عشق من سهره
سلام
این یکی از بهترینای منه جوجه سردسیره و سه سالشه . تو خوندن نابغه است .
تقدیم به همه دوستداران سهره .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۵/۲۸، ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۴/۰۸، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #51
RE: عشق من سهره
آقا مهدی اینو یکی از دوستای دهنبازم به جای نر برده بود برای زیردهن کردن . اونقد درشت و خوشگل بود جای نر برداشته بود ولی غافل از اینکه ماده پرزور هست . این جور ماده ها بسیار نایاب هستن توصد تا ماده شاید یکی دوتاش اینطوری باشه . خیر سرم اینو آورده بودم که جوجه اصلاح نژاد شده بگیرم ولی باید اعتراف کنم شکست خوردم علتش هم کم جایی و تحمل صدای وحشی رو نداشتن و از اون مهمتر دنبال دهن بودن هست . واقعا نمیشه با یه دست دوتا هندونه رو برداشت . یا باید دهن بازی کنی یا باید جوجه گیری اگرم بخوای هر دو رو با هم انجام بدی باید دوتا خونه سوا داشته باشی ........ در هر صورت این ماده رو میبینم قلبا کمی ناراحت میشم که ازدستش دادم چون مثل اون نرا و حتی بهترشم سه سوت میتونم گیر بیارم ولی مثل این ماده واقعا بعیده در تمام طول عمرم که سهره بازی کردم تا حالا دوتا ماده دیگه مثل این دیدم یکی تو لرستان دست اقوام که ازش جوجه گیری میکردن اونم باز یه دهنباز به هوای نر برده بود که ماده شده بود و یکی هم یه ماده بود اردبیلی که از اینم زیباتر و کشیده تر بود . این خیلی هم کشیده بود حالا توی عکس کامل و خوب معلوم نیست اندازه اون نر سنندجی بود از نظر کشیدگی . به این ماده ها میگن ابر ماده  Emo_im_happy 
در مورد جنسیتش هم چند تا از خبره ها هم مشکوک بودن ولی من یه رفیق دارم نابغه این کاره بردمش پیش اون آدمیه که هر پرنده ای رو فقط یک ثانیه به صورتش نگاه کنه میگه چی هست . حالا سهره باشه قناری باشه سهره قناری باشه کرمونی باشه کال باشه یا بالغ هم براش فرقی نداره فقط یک ثانیه به صورتش نگاه میکنه و میگه چی هست امکان هم نداره اشتباه کنه وقتی اینو دید کل قفسشو دستش گرفت و نزدیک ده بیست ثانیه نگاش کرد و گفت ماده است راستم گفت صد درصد ماده هست و ایشون هم گفت از اون استثنایی هاست . ببخشید سرتون درد آوردم خاطره براتون تعریف کردم .سلامت و خوش باشین
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۸/۲۸، ۰۱:۲۴ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۲۰، ۱۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 101
135 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #52
سلام ماشالا به این ماده سهره...راستش ناراحت شدم که همچین ماده ای رو ازاد کردید همچین ماده هایی باید توی قفس ازشون جوجه کشیده بشه تا نسلشون زیاد بشه....اون ماده با یه نر چهرگل زنجیری جوجه میدن عتیقه
۱۳۹۵/۰۶/۲۱، ۰۴:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh ، محمدمهدی
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #53
سلام 
ماشاالله به جونت داداش . همه اینا برای سرگرمی و دلخوشیه خیلی مهم نیست . راستش من از بابت اینکه از دستشون دادم کمی ناراحتم ولی از بابت اینکه آزادشون کردم خوشحالم . خیلی لحظه باشکوهی بود وقتی یکی یکی بادست گرفتم و بوسیدمشون و آزادشون کردم حس فوق العاده ای داره نمیدونم تجربش کردین یا نه ؟ بخصوص اگر عاشق سهره باشی و از کودکی یه دنیا باهاش خاطره شیرین داشته باشی . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۶/۲۱، ۰۹:۰۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۲۱، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #54
سلام 

این جوجه ایلام هست سال 93 . یعنی اگر بخوام تو یک کلمه وصفش کنم عشق بود . بدن کشیده . دم کشیده و قاشقی . بخون حواس جم با یه حنجره عجیب غریب . و همونطوری که گفتم سهره های زاگرسی سر و کله دار نیستن معمولا ولی هوش و حنجره دارن و برای دهن بازی عالین  . اینم در اثر یه سهل انگاری خودم خراب شد یعنی دهنش خراب و ناامید و افسرده شدم و ردش کردم . البته کال بود و دهن گرفته بود در حالی که هنوز چهار ماهش بود ولی متاسفانه یه اشتباه فنی داشتم تو کارم و خراب شد و ردش کردم . 

اینم همون سهره شمال کردستان هست که تو صفحه اول عکسش هست . نیازی به توصیف نداره ..... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰، ۰۲:۱۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۲۷، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

اعتبار: 6
سپاس‌ها: 207
142 سپاس گرفته‌شده در 63 ارسال
ارسال: #55
درود
ماشالا زیبا هستن
اقا مهدی اگر امکان داره بگین شما برا اواز جوجه هاتون چه سبکی رو کار میکنید ؟
تلاش و حساسیت شما برای دهن بدون خطا و مورد نظرتون ستودنی هست
یه نکته که توجه منو جلب کرده اینه که شما جوجه های پر زور که معمولا لون اول هستند رو برای دهن دار کردن انتخاب میکنید  از سهره استاد برا دهن دار کردن استفاده میکنید یا فایل صوتی ؟ در صورت استفاده از فایل صوتی درصد موفقیت توی این زمینه چقدر بوده ؟
۱۳۹۵/۰۶/۲۸، ۱۲:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #56
سلام خدمت شما 
من راستش واسه دل خودم پرنده بازی میکنم و بیشتر به آواز علاقه دارم از سال 82 زیر نظر یکی از اساتید بزرگ تهران روی مقوم کار کردم و با سهره قناری که تازه رو چوب اومده تقریبا 20 روزه شروع کردم و نتیجه مطلوب رو گرفتم البته از سالهای قبل پرنده داشتم و اونوقتا روی آوازهای محلی و لری خودمون کار کردم ولی کم تجربه و کم حوصله بودم و خیلی روی کار دقیق نمیشدم و ادامه نمیدادم . 
از سال 90 به بعد روی یک سری آوازهای لری با لحن خاص زنگی که الان منقرض شده شروع کردم دومرتبه و یک سری نوتها و آوازهایی که اختارع و ابداع خودم هست رو باش ترکیب کردم که یه آواز منحصر به فردی هست و الانم روی همون دارم کار میکنم ولی سبک آواز جوریه که با سهره قناری خراب میشه حتما باید با سهره بالا بیاد و این کمی کار رو مشکل میکنه . 
استاد هم هست تو باغ پیش داداشمه اگر با استاد بخوام دهن بالا بیارم که اصلا زحمتی نداره و مثل هلو جوجه دهن میگیره و بالا میاد الان دارم یه سبک منقرض شده و ابداعی خودم رو احیا میکنم که خیلی دوسش دارم و البته نمونه ای از آواز اصیل و کلاسیکه که در نوع خودش بی نظیره و البته مقداریش هم صدای استاد هست ولی اگر استاد بالا سر جوجه بذارم جوجه دیگه از نوار چیزی نمیگیره و فقط صدای استاد رو برمیداره . این آواز جدید رو که الان دارم روش کار میکنم هنوز موفق نشدم کامل احیاش کنم این جوجه ایلامی دهن رو خیلی عالی گرفته بود و خیلی باهوش و مناسب بود برای این کار ولی متاسفانه تو خونه سهره دیگه ای هم داشتم که صدای اونم گرفت و خیلی تو ذوق میزد و من مجبور شدم هر دو رو ردشون کنم و تصیمیم بر این شد که جوجه کشی کنم ولی حقیقتا تحمل صدای وحشی رو ندارم و یه همچین سهره های عتیقه ای رو آزاد کردم و دوباره برگشتم سر خونه اول . الان همین یه جوجه رو تو خونه دارم و دارم روش کار میکنم و سهره دهندارم با اوستاش پیش داداشمه . 
اما اینکه جوجه بزرگ شده برمیدارم همونطوری که خودتون میدونید من چون سهره رو داخل نگه میدارم حتما پرنده باید پر زور باشه تا توخونه بالا بیاد و از طرفی من میخوام روش کار کنم اگر خیلی کال و ریزشو بیارم که البته بهتر دهن میگیرن به شدت ذلیل میشن و از طرفی چون من هدفم اینه که استاد درست کنم هرچی قویتر باشه بهتره چون شاگردای بهتری میتونه تربیت کنه و بالا بیاره . دوستای من سهره وحشی رو دهن دار میکنن هر کی سهره هاشونو ببینه فکر میکنه جوجه قفسی یا جوجه قفس بودن و باورش نمیشه که اینا وحشی بودن و دهن وحشی میزدن حالا جوجه 30 یا 35 روزه که خیلی راحت تر میشه درستش کرد یکم حوصله میخواد در واقع یک پروسه 1 تا 3 ساله هست که باید براش وقت گذاشت حالا چه وحشی باشه چه جوجه پر زور و یا لون اولی که شما فرمودین .

اگر بخوام جوابتون رو خلاصه بدم تو این سالها که من روشها مختلفی رو با دهنای مختلفی تجربه کردم باید خدمتتون عرض کنم با استاد جوجه حتی اگر خیلی کالم نباشه تمام و کمال دهن استاد رو میگیره ولی اگر مثلا استاد یه صدای اضافی داشته باشه جوجه هم همون صدای اضافی رو برمیداره و حتی اگر چهارتا جوجه زیر دهن استاد باشن هر چهارتا دهن رو کامل میگیرن ولی خوب هر کدوم از جوجه ها ممکنه شیرنکاریهای خاص خودشون رو تو اجرا داشته باشن ولی اگر دوتا یا یکی باشن جوری دهن میگیرن که خود صاحبش هم نمیتونه تشخیص بده الان استاد داره دهن میزنه یا شاگرد یعنی خیلی خیلی بهتر و کاملتر دهن میگیرن ولی با نوار اگر دوتا یا بیشتر باشن اصلا گوششون به صدای نوار بده کار نیست و اگر یکی هم باشه تا زمانی که کاملا آروم و خونگی نشه دهن برنمیداره ولی وقتی دهن بگیره حتی لهجه نوار رو هم برمیداره . 

۱۳۹۵/۰۶/۲۸، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

ارسال: #57
درود
ماشالاه به این همه انرژی 
امیدوارم به هدفتون برسید 
دهن بازی با این همه حساسیت خیلی سخته با روح و روان صاحب پرنده بازی میکنه  جا داره یه مزاحی هم بکنم :
یک درجه درجه حساسیت رو بکش پایین پرنده بازی لذتش بیشتر میشه بزار 99 % پرنده به دل شما بخونه یک درصد هم به دل خودش
موفق باشی
۱۳۹۵/۰۶/۲۸، ۱۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #58
سلام و درود
ماشاالله به شما و پرنده های زیبا و شیرین دهن شما . ممنون از لطف شما . 
بله حقیقتا درست میفرمایید کار طاقت فرسایی هست ولی نه برای عاشق . اگر عشق باشه سخت ترین کارها برای انسان نه تنها آسون بلکه شیرین و لذت بخش میشه . تو هر کار سختی کافیه فقط یه کمی عشق باشه بقیه کار رو خود این عشق و علاقه انجام میده
راستشو بخواین این دوره رو من سالها پیش پشت سر گذاشتم عالی ترین سهره ها رو هم داشتم و الان دیگه اینکه چندتا سهره فقط تو خونه داشته باشم به هیچ عنوان منو راضی نمیکنه و از طرفی من عاشق خوندن و آواز سهره هستم . تو بهار که میرم کوه صدای بلبل هزار دستان رو که میشنوم از خودم بی خود میشم و آواز بلبل همیشه برای من شور انگیز بوده حتی میرم جایی که بلبل هست و میشینم تنهایی و به صداشون توجه میکنم خیلی دوسشون دارم . سهره هم چون کوهیه و مثل بلبله دوسش دارم و آوازش برام از هر چیزی مهمتره . 
از اینکه برای من آرزوی موفقیت کردین از شما سپاسگذارم من هم برای شما آرزوی موفقیت دارم . سلامت و خوش باشید . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۸/۲۹، ۰۳:۲۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۲۹، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

ارسال: #59
درود
انشاالاه اول خودتون سالم باشین بعد به هدفتون برسید  تا انگیزه ای بشه برای خودم و بقیه دوستان
۱۳۹۵/۰۶/۲۹، ۰۴:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #60
سلام و درود 
علیرضا جان ببخشید داداش من با بی دقتی جواب شما رو دادم اون روز تمرکز نداشتم شرمنده ام داداش . 
در مورد اینکه فرمودین : یک درجه درجه حساسیت رو بکش پایین پرنده بازی لذتش بیشتر میشه بزار 99 % پرنده به دل شما بخونه یک درصد هم به دل خودش  
بله کاملا فرمایش شما درسته عزیز ولی برای من که میخوام استاد درست کنم و یه دهنی رو که منقرض شده احیا کنم این درجه از حساسیت لازمه و اگر استادم کوچکترین صدای اضافی بزنه دیگه نمیتونم جوجه بیارم زیر دهنش بذارم چون جوجه ها اول از همه اون صدای اضافی رو یاد میگیرن ولی اگر به امید خدا بتونم یه استاد پاک درست کنم اونوقت دیگه با خیال آسوده سالی یکی دوتا جوجه میخوابونم زیر دهن استاد و اصل عشق بازی تازه اون وقته . و بالاترین لذت عشقباری اون موقع هست لذتی بالاتر از همه لذتهایی که تو پرنده بازی هست . 
ممنونم ازت داداش . ان شاالله شما هم سلامت و موفق و پیروز باشید . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۸/۲۹، ۰۳:۱۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۰۸، ۰۵:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، ali reza_yar

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان