زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۱:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: تغذيه
عالي
خوب
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

غذای سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تغذیه با دانه ها و کرم
بهترین غذا برای سهره وحشی در قفس شاهدانه است که بعضی از تخمها را نیز می توان اضافه نمود مثل تخم شلغم ، کاهو و .... .بعد از رام شدن کم کم باید شاهدانه قطع شود و تخم کتان را جایگزین کرد. کافشه نیز برای سهره مناسب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، cruel ، شهرام
صفحه 19 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #181
RE: غذای سهره
سلام
عشق بازهای قدیمی بادم و نبات کوبیده میدن و همینطور شاهدونه کوبیده و خندان ولی من چون روی چاق شدن حساسم و یا اینکه پرنده استعداد چاقی پیدا نکنه و در عین حال دچار سوء تغذیه هم نشه این روش رو گفتم . بعد از مدتی که پرنده قوت و جون گرفت به راحتی شاهدونه ریز رو بخوره که نهایتا دو هفته میشه دون اصلیش شاهدونه ریز و مقدار کمی سیاهدونه در اختیارش باشه زودتر هم رنگ میاره . موفق باشید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰، ۰۱:۴۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۸، ۱۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، ali_e
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #182
سلام
تا پارسال هرچي جوجه مي خريدم مدتها تو قفس بودن تا به دست من مي رسيدن اما امسال از يك نفر جوجه گرفتم كه چون كتان خالي جلوشون بود اكثرا سينه تيغ كرده بودن . تا چند روز اول بهشون هفت تخم دادم . بعداز يك هفته نيجر را زياد  وتخم كاهو را خيلي كم كردم. دوتا از جوجه ها سينه تيغ كردن .يكيش فقط چندساعت تا مرگ فاصله داشت كه با دادن ماست و آب نجاتش دادم. دوباره تخم كاهو را زياد كردم و شاهدونه را خرد كردم تا از مغزش به راحتي استفاده كنن. جوجه اگر تو انباري ضعيف شده باشه دونه نمي تونه بشكنه فقط با تخم كاهو وشاهدنه خرد شده بايد دوباره جون بگيره. تخم كاهم اون را زنده نگه ميداره تا به بقيه دونها عادت كنه وخوردنشون را ياد بگيره . بعد كه ياد گرفت ميشه تخم كاهو را خيلي كم كرد.فلسفه من براي استفاده از تخم كاهو همينه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۹، ۰۸:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، ali_e
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #183
شما درست میفرمایید ولی اون ماله شرائط اضطرار هست .
نکته دیگری که خودم تجربه کردم اغلب سهره ها وقتی شاهدونه جلوشون باشه خیلی از کتان خوب استقبال نمیکنن . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹، ۱۰:۵۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۹، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #184
باسلام خدمت دوستان با توجه به نزدیک شدن زمان مستی و جفت اندازی سهره از دوستان مجرب خواهش میکنم در مورد تغذیه متناسب با این فصل و آماده سازی كامل برای مست شدن نظرات خود را ارسال نمایید
با تشکر
۱۳۹۴/۱۲/۰۱، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
ارسال: #185
سلام خدمت دوستان ، جوجه سره من عاشق شاهدونس و طبق حرف دوستان عزیز اینجا دون سیاه رو از غذای اصلیش ک شاهدونه هست برداشتم و هفته ای ۲روز قرار شد بش بدم واسه رنگ ، امروز هم کف دریا گرفتم براش ، نمیدونم ک چه موقع هایی کف دریا بزارم براش ? ؟؟
مسئله دیگه اینکه سبزیجات چند بار در هفته بش بدم؟؟ مث جعفری هویج اسفناج گشنیز ؟
۱۳۹۵/۰۷/۱۲، ۰۴:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #186
سلام  
کف دریا بهتره همیشه جلوش باشه اگر گیره مخصوص دارین با گیره براش بذار نزدیک نیش یا نزدیک جادونیش که باهاش بازی کنه هم نوکش رو باهاش درست میکنه و هم برای تامین نمک و کلسیم پرنده مفیده.  اگرم گیره ندارین با یه تیکه سیم ببندینش به قفس. 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰، ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۲، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، ali bz ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #187
اگر این روند ادامه پیدا کنه به مرگ ختم میشه . 
براش دون سیاه بذارید و شاهدونه کوبیده شده . اگر میره کف قفس دون رو کف قفس بذارید . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰، ۰۱:۴۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۳، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali bz
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
ارسال: #188
البته دیروز کلن شاهدونه میخورد طوریکه ظهر دوباره جادونیشو پر کردم، ولی بعد از اون مث که کم خورده صبح جادونیشو ک دیدم زیاد نخورده و پف داره و خستس که نگران شدم، چون سبزی هم نمیخوره حیوون ، کف دریاشم میخورع ، مولتی ویتامینو بگیرم بریزم ببینم چطوری میشه ، فقط اینکه پودری بگیرم یا محلول؟ ب نسلت جا ابیش؟
اقا دست شما هم درد نکنه ممنون
۱۳۹۵/۰۷/۱۳، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #189
سلام
با شصتي بهش كمي دانه نيجر (كتان سياه بديد).نيم شصتي دو بار در هفته . بايد خوردن سبزي جات ببينه تا ياد بگيره. ني زير پاش نازك تر باشه بهتره. فاصله ني از استكام كمه بيشترش كنيد تا داخل استكان فضله نندازه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۷/۱۵، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #190
سلام 
دوستان من همینطوری امتحانی برای جوجم یه انگشتی پر کتان گذاشتم ظرف پنج دقیقه کل انگشتی رو خورد . این اولین باری هست که براش کتان میذارم جوری بااشتها کتان ها رو میخورد انگار دو روزه دون نخورده خلاصه کمی برام عجیب بود این رفتارش . بعدش جادونیش رو بیرون آوردم و براش مخلوط شاهدونه و کتان به نسبت مساوی گذاشتم و رفتم بالاسرش دوتا دونه کتان میخوره دوتا دونه شاهدونه یعنی منظورم اینه از هر دوتا دون میخوره و به هردو به یک میزان علاقه نشون میده . که برای خودم خیلی عجیب بود و الان بعد از گذشت سه روز هنوز همونطوری دون میخوره یعنی از هر دوتا دون خیلی خوب میخوره یکی دوتا شاهدونه که میخوره بعدش یکی دوتا کتان میخوره
حالا دوتا سوال برام پیش اومده : اول اینکه این رفتارش طبیعیه و از باهوشیه پرنده هست یا چیز دیگری ؟
سوال دوم اینکه الان که پرنده اینقد به کتان علاقه داره و کتان و شاهدونه براش هیچ فرقی نداره به چه صورت تغذیش کنم ؟ با توجه به اینکه پرنده من داخل خونه هست و اصلا هم جابجاش نمیکنم تا برج دو . 
با تشکر . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰، ۰۲:۱۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۲۳، ۰۸:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان