زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۵، ۱۲:۴۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 22 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #211
RE: سينه خالي كردن قناري
دوست عزیز شما در پروفایل بنده همین سوال رو مطرح کردید و جواب هم داده شد چرا به قوانین سایت احترام نمی گذارید و تاپیک تکراری ایجاد می کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۰۱/۲۱، ۰۷:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #212
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره- لاغری، سبکی ، پف کردن
سلام
دوستانی که در زمینه بیماری لاغری و تحلیل رفتن یا همون سبکی و سینه کاردی تجربه و اطلاعات کامل دارن :
آیا در بیماری فوق مدفوع سبز هم میشه (البته اسهال نیست فقط یکی دو روز فضله سبز )

قناری یکی از آشناها مدفوعش سبز شده بود (با حجم کمتر از حالت عادی و بصورت تکه های کوچک کف قفس) با اطلاعاتی که در رابطه با رنگ و حالت فضله داشتم دقیق نگاه کردم ، در فضله : ادار عادی ، اورات طبیعی و سفید فقط مدفوع سبز رنگ شده
حالات قناری : بیحال ، در حال چرت زدن ، چشم راست خیس و اشک دار با کمی ورم ملتحمه پلک ، اشتها بسیار کم میلی به خوردن دان نداره به نظر لاغر شده و سینه ریخته

واسه چشم با قطره جنتامایسین و پماد تتراسایکلین گفتم انجام داد و خوب شده . باقی موارد :
روز اول داروی سرما خوردگی کودکان دادم که شاید سرما خورده باشه چون مدفوع سبز بود
روز بعد که دیدم بی حاله عدم اشتها و لاغره شک به بیماری تحلیل رفتن بردم ولی چرا مدفوع سبزه ؟!
از دیروز هم 1/4 کپسول داکسی سیلین محلول در 250 میلی لیتر دو بار در آبخوری قناری ریخته شده مولتی ویتامین هم داده

خودش هم میگه AD3E داده که از تاریخش مطمئن نیست ولی باقی قناریها هم خوردن که چندتاشون فقط کمی مدفوع سبز شده و الان همه سالمن جز این ماده ؟!

الان قناری تقریبا رو به بهبود و بهتر شده ... ولی بازم شک دارم که شاید خطرناک باشه

نظر شما با این علائم چیه ؟ درمانش ؟
۱۳۹۲/۰۲/۰۸، ۰۲:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #213
(۱۳۹۲/۰۲/۰۸، ۰۲:۲۷ ق.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستانی که در زمینه بیماری لاغری و تحلیل رفتن یا همون سبکی و سینه کاردی تجربه و اطلاعات کامل دارن :
آیا در بیماری فوق مدفوع سبز هم میشه (البته اسهال نیست فقط یکی دو روز فضله سبز )

قناری یکی از آشناها مدفوعش سبز شده بود (با حجم کمتر از حالت عادی و بصورت تکه های کوچک کف قفس) با اطلاعاتی که در رابطه با رنگ و حالت فضله داشتم دقیق نگاه کردم ، در فضله : ادار عادی ، اورات طبیعی و سفید فقط مدفوع سبز رنگ شده
حالات قناری : بیحال ، در حال چرت زدن ، چشم راست خیس و اشک دار با کمی ورم ملتحمه پلک ، اشتها بسیار کم میلی به خوردن دان نداره به نظر لاغر شده و سینه ریخته

واسه چشم با قطره جنتامایسین و پماد تتراسایکلین گفتم انجام داد و خوب شده . باقی موارد :
روز اول داروی سرما خوردگی کودکان دادم که شاید سرما خورده باشه چون مدفوع سبز بود
روز بعد که دیدم بی حاله عدم اشتها و لاغره شک به بیماری تحلیل رفتن بردم ولی چرا مدفوع سبزه ؟!
از دیروز هم 1/4 کپسول داکسی سیلین محلول در 250 میلی لیتر دو بار در آبخوری قناری ریخته شده مولتی ویتامین هم داده

خودش هم میگه AD3E داده که از تاریخش مطمئن نیست ولی باقی قناریها هم خوردن که چندتاشون فقط کمی مدفوع سبز شده و الان همه سالمن جز این ماده ؟!

الان قناری تقریبا رو به بهبود و بهتر شده ... ولی بازم شک دارم که شاید خطرناک باشه

نظر شما با این علائم چیه ؟ درمانش ؟
سلام
من وقتي استيمول به قناريهام مي دادم فضله هاشون سبز مي شد .مشكل فضله شايد از همون مولتي ويتامين يا ad3e باشه.اگر قناري دوستتان رو به بهبود هست جاي نگراني نيست .فقط از اين مولتي ويتامين ها بهش نده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۲/۰۸، ۰۷:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #214
(۱۳۹۲/۰۲/۰۸، ۰۷:۱۳ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من وقتي استيمول به قناريهام مي دادم فضله هاشون سبز مي شد .مشكل فضله شايد از همون مولتي ويتامين يا ad3e باشه.اگر قناري دوستتان رو به بهبود هست جاي نگراني نيست .فقط از اين مولتي ويتامين ها بهش نده.
سلام .. مرسی داشی از همراهیت
درسته .. قناریهای خودم هم با استیمل و AD3E رنگ مدفوع کمی زرد و پسته ی میشد ولی این سبز تیره شده بود .. باقی نشانه ها تابحال مربوط به این بیماری ها میتونه باشه :
1- تحلیل و سینه کاردی (که بعضی ها به اسم نیوکاسل روده ای میشناسن بعضی ها هم جذام)
2- چشم درد یا چشم تلسکپی
3 - مسمومیت بابت استفاده مکملها یا یه چیزایی تو مایه های سرما خوردگی که امیدوارم هیچکدوم از اونها نباشه و همون سرما خوردگی معمولی باشه که ضعیفش کرده .
صاحبش که قطع امید کرده منم فعلاً گرفتم آوردمش خونه تا دقیقتر رفتار و حالش زیر نظر بگیرم درمانش کنیم با کمک هم .. اصلا دلم نمیخواد بمیره ، قناری ارزشمندیه (البته از قناریهای خودم جداست تا وقتیکه کامل سلامت و سرحال شه )

امشب اولین مراحل درمانی رو شروع کردم با چکاندن چند قطره محلول قرص اکسی وت در دهان قناری و نیم ساعت هم نور دادن اشعه مادون قرمز و بعد از گرم شدن و اشعه 20 دقیقه ای عجیب سرحال شد و دان خورد بعد هم روی قفس پوشوندم و خوابید ...

باقی مراحل و نشانه ها رو هم همینجا میگم ، بامید تشخیص دقیق بیماری و پیدا کردن راه حل و درمان
۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۰۳:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #215
(۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۰۳:۴۰ ق.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۲/۰۸، ۰۷:۱۳ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سلام .. مرسی داشی از همراهیت
درسته .. قناریهای خودم هم با استیمل و AD3E رنگ مدفوع کمی زرد و پسته ی میشد ولی این سبز تیره شده بود .. باقی نشانه ها تابحال مربوط به این بیماری ها میتونه باشه :
1- تحلیل و سینه کاردی (که بعضی ها به اسم نیوکاسل روده ای میشناسن بعضی ها هم جذام)
2- چشم درد یا چشم تلسکپی
3 - مسمومیت بابت استفاده مکملها یا یه چیزایی تو مایه های سرما خوردگی که امیدوارم هیچکدوم از اونها نباشه و همون سرما خوردگی معمولی باشه که ضعیفش کرده .
صاحبش که قطع امید کرده منم فعلاً گرفتم آوردمش خونه تا دقیقتر رفتار و حالش زیر نظر بگیرم درمانش کنیم با کمک هم .. اصلا دلم نمیخواد بمیره ، قناری ارزشمندیه (البته از قناریهای خودم جداست تا وقتیکه کامل سلامت و سرحال شه )

امشب اولین مراحل درمانی رو شروع کردم با چکاندن چند قطره محلول قرص اکسی وت در دهان قناری و نیم ساعت هم نور دادن اشعه مادون قرمز و بعد از گرم شدن و اشعه 20 دقیقه ای عجیب سرحال شد و دان خورد بعد هم روی قفس پوشوندم و خوابید ...

باقی مراحل و نشانه ها رو هم همینجا میگم ، بامید تشخیص دقیق بیماری و پیدا کردن راه حل و درمان
سلام
حتما شاهدونه ريز دهان باز بهش بده.تخم مرغ تازه آب پز هم هم براي تقويتش خوبه.شما كه خودت استادي محل نگهداريش حتما گرم باشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۰۶:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #216
5 یا 6 ساله عشقبازیم قناریه ، همه جور مشکلاتی هم در این مدت داشتم و با تجربیات قبلی ، مطالعه و مشورت با دوستان مجرب همچون شما هر روز یک تجربه جدیدتر شده واسم ولی استاد نیستم . تجربه و علم نهایتی نداره و هنوز خیلی وقتها مواردی پیش میاد که نمیدونم چه راهی برم و سردرگم میشم .

در رابطه با این قناری هم حساس شدم و یجورایی نمیدونم چه راهی پیش بگیرم .. از یک طرف زمانی نیست و اگه دیر بجنبم تلف میشه و از طرفی بین چند دارو گیر کردم که نمیشه همه رو با هم استفاده کرد

اکسی وت دادم ولی بعید میدونم موثر باشه بین جنتامایسین ، انروفلوکساسین ، اریترومایسین و شربت کوتریموکسازول (که دوستان تجربه خوبی داشتن) نمیدونم کدوم پیش بگیرم ؟! جنتامایسین واسه قناریهای خودم در بعضی موارد سریع جواب داده و بیماری و عفوتن درمان شده ولی در این مورد نمیدونم

قناری هیچی نمیخوره تخم مرع (با پوست ، رنده ، خمیری ، پودری ) دادم نخورد ، شاهدانه هم نمیخوره ، دان خیس ، پودر بادام پسته و هویج نمیخوره به کل اشتها نداره و هر روز لاغرتر میشه فقط یکم کافشه میخوره و سیب ... چندبار هم دستی تغذیش کردم

شرح حالش از اول بیماری به این صورت بوده :
ابتدا تحرک کم شده و کز میکرد ، چرت زدن ، چشمها خیس و آبدار با کمی تورم یک پلک که بهتر شد با قطره جنتامایسین در چشم ، بعد تفس مشکل پیدا کرد و شب صدای سرفه شبیه خس خس داشت که اونهم با شربت سرما خوری و بخور برطرف شد ، مجددا روز بعد بیحال و مدفوع تیره سبز شد سینه خالی کرده لاغر و بی اشتها ... اینجا که اوضاع خطری شد صاحبش داکسی سایکلین دو روز داد و نامید گفت ببرش منم دیشب نصف اکسی وت 100 حل کردم توی 100 میلی و چند قطره چکوندم توی دهنش و گذاشتم نیم ساعت جلوی لامپ مادون قرمز امروز صبح همون چند قطره دادم و داخل آبخوریش هم مولتی ویتامین ریختم .. و ظهر یک ساعتی دوش آفتاب گرفت الان میخوام ویتامین ب کمپلکس بدم که اگه کبد و گوارش مشکل و کمبودی داشته باشه (مثل ازدیاد اوره یا بیلی روبین و ...) جبران بشه همچنین اشتها آوره

در حال حاضر تحرکش بهتره و کز نمیکنه ، چرت نمیزنه ، چشمها آبریزش نداره فقط یجورایی بی فروغه ، خس خس نمیکنه ولی تنفس گاهی اوقات با دهان باز انجام میده ، مدفوع همچنان سبز و کمی تیره هستش با حجم کم (اسهال نیست) ، اشتها نداره و سینه کشیده داخل
آهان اینو بگم تا یادم نرفته : دیشب که زیرش نگاه کردم و فوت کردم پرهاش رو دیدم پوستش یکم تیره تر از حالت عادیه و پوسته های سفید در حال ریختن رو بدنش و پسش هست مثل پوست دادن یا شوره سر آدم ، قبلا یجا در رابطه با بیماری خونده بودم فکر کنم اسمش جرب پوستی قناری بود که همین حالات و نشونه ها رو نوشته بود
خلاصه هر روز شکم به یک بیماری میره و زبون بسته قناری تا بحال چند نمونه دارو خورده که میدونم اصلا خوب نیست ولی مجبور بودیم چون تا بحال سرپا نگهش داشتم

ببخشید تکراری و زیاد نوشتم .. گفتم هم مشورت کنم هم اطلاع رسانی البته به امید درمان !

شک به این بیماریها دارم :
ابتدا سرما خوردگی بوده و درمان شده ، بیماری سینه کاردی تقریبا 90% ، برونشیت ، چشم درد تلسکپی همراه با جرب پوستی ، عفونت مايکوپلاسمايی یا سالمونلوز

اساتید محترم نظرشون اعلام کنن ممنون میشم.
۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #217
با سلام خدمت عشقباز های عزیز
با چند روز بررسی و زیر نظر گرفتن قناری که بالا شرح حالش رو گفتم ، بیماری تحلیل رفتن و سینه کاردی شدن قطعی بود که در حال حاضر تحت درمان و خیلی بهتر شده ، میشه گفت 80% درمان شده .
طی هفته آینده که دوره درمان کامل شد و در صورت موفقیت کامل در درمان این بیماری مهلک و آزار دهنده روش و داروهای مصرفی رو کامل توضیح میدم شاید واسه دوستانی که با این بیماری مواجه شدن کمکی باشه و راه نجاتی برای قناری ...

درضمن نمیدونم چرا دوستان دیگه کم لطفی کردن و حتی الامکان پاسخی به پست ندادند بعد از چندین روز ؟!
۱۳۹۲/۰۲/۱۳، ۰۳:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #218
سلام انشالله که پرندت هروز به بهبودی کامل برسه ..ولی اینطوری که شرح دادی احتمالا پرندت ورم روده شدید داشته .......قطره ورم روده هم که در فروشگاههای پرنده موجوده به نام E3.....
۱۳۹۲/۰۲/۱۵، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #219
باسلام
دوست عزیز ظاهرا بیشترین ضربه ای که به قناریتان وارد شده ناشی از دادن داروهای قوی بدون تقویت آن است،توجه داشته باشید که همیشه بهمراه آنتی بیوتیک حتما از مولتی ویتامین استفاده کنید کنید،داروی جنتا مایسین و انروفلوکساسین برای ورم روده استفاده میشه،اکسی وت برای بیماری سینه کاردی و اریترومایسین برای سرماخوردگی.خدمتتان عرض کنم که برای درمان ابتدا باید خود بیماری بدرستی تشخیص داده شود،ظاهرا قناری شما همزمان هم بیماری داخلی داشته هم سرما خورده،امیدوارم هر چه سریعتر خوب بشه،در مورد داکسی سایکلین هم عرض کنم موقعی از آن استفاده کنید که مشاهده شود قناری از دهان نفس میکشه و بینیش به اصطلاح گرفته در این حالت یک کپسول داکسی بهمران یک قرص جوشان ویتامین سی خارجی را در یک لیتر آب حل حل کنید و بمدت 5 روز استفاده کنید توجه کنید که باقیمانده دارو در یخچال باشد.برای باز شدن حفره های بینی هم قطره فنیل افرین استفاده کنید،شوره پوست آن ناشی از رعایت نکردن دوز مناسب میباشد یعنی به قناری داروی بسیار قوی دادید که انشالله مشکلی پیش نیاید این عارضه با تقویت قناری برطرف خواهد شد.
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۲/۰۲/۱۵، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir bagheri ، omidlord ، 10reza10
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #220
(۱۳۹۲/۰۲/۱۵، ۱۲:۵۰ ب.ظ)1313 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام انشالله که پرندت هروز به بهبودی کامل برسه ..ولی اینطوری که شرح دادی احتمالا پرندت ورم روده شدید داشته .......قطره ورم روده هم که در فروشگاههای پرنده موجوده به نام E3.....

سلام دوست عزیز و ممنون بابت پاسخ ... اما نمیدونم این ورم روده از کجا آوردید ؟! آخه کدوم یکی از علائمی که بالا گفتم به ورم روده ربط داره ؟ ناراحت نشید ولی با این پاسخ بجای راهنمایی بیشتر یوزرها رو گمراه میکنید . بازم عذر میخوام

(۱۳۹۲/۰۲/۱۵، ۰۱:۴۷ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
دوست عزیز ظاهرا بیشترین ضربه ای که به قناریتان وارد شده ناشی از دادن داروهای قوی بدون تقویت آن است،توجه داشته باشید که همیشه بهمراه آنتی بیوتیک حتما از مولتی ویتامین استفاده کنید ،داروی جنتا مایسین و انروفلوکساسین برای ورم روده استفاده میشه،اکسی وت برای بیماری سینه کاردی و اریترومایسین برای سرماخوردگی.خدمتتان عرض کنم که برای درمان ابتدا باید خود بیماری بدرستی تشخیص داده شود،ظاهرا قناری شما همزمان هم بیماری داخلی داشته هم سرما خورده،امیدوارم هر چه سریعتر خوب بشه،در مورد داکسی سایکلین هم عرض کنم موقعی از آن استفاده کنید که مشاهده شود قناری از دهان نفس میکشه و بینیش به اصطلاح گرفته در این حالت یک کپسول داکسی بهمران یک قرص جوشان ویتامین سی خارجی را در یک لیتر آب حل حل کنید و بمدت 5 روز استفاده کنید توجه کنید که باقیمانده دارو در یخچال باشد.برای باز شدن حفره های بینی هم قطره فنیل افرین استفاده کنید،شوره پوست آن ناشی از رعایت نکردن دوز مناسب میباشد یعنی به قناری داروی بسیار قوی دادید که انشالله مشکلی پیش نیاید این عارضه با تقویت قناری برطرف خواهد شد.
موفق باشید

ممنون ..
عرضم به حضور شما که مولتی ویتامین و ب کمپلکس بمقدار نیاز استفاده کردم و فقر تغذیه نداشته ... در رابطه با موارد مصرف دارو ها هم اطلاعاتم بدک نیست و عنوان شده ، جرب های پوستی هم از عوارض دارو نیست چرا که قبل از استفاده دارو ها این مورد بوده ...
زمانیکه قناری بدست من رسید چند دارو از قبل درست یا غلط استفاده شده بود و وقتی آوردمش خونه با نوجه به مشکل تنفسی داکسی سیلین دادم و بهتر شد و 3 روز هم اکسی وت بعد اون مصرف شده اما مشکل لاغری و بی اشتهایی همچنان باقی بود
با تشکر فراوان ، مواردی هم که شما لطف کردید و نوشتید تقریبا همونایی که در پست 209 و 210 ذکر کردم که احتمالا همه پستها رو نخوندین ..!

با دامپزشک مشورت کردم همه موارد و داروهای مصرفی شرح دادم .. پودر تایلوزین معرفی کرد گفتم اون که واسه درمان كوكسيديوز و ... هستش گفت بگیر خیالت راحت ، منم گرفتم (مخصوص قناری و ..) و دو روز دادم در صورتی قبلش میخواستم از کوتریموکسازول که داریوش عزیز تجربه ش داشتن استفاده کنم .

خلاصه ی اطلاعات دارویی که تحقیق کردم :
موارد مصرف تايلوزين‌ :‌ آنتي‌بيوتيك‌ وسیع الطیف باكتريوستاتيك‌ مؤثر بر‌باكتري‌هاي‌ گرم‌ مثبت‌(كه‌نسبت‌به آنتي ‌بيوتيك‌ هاي‌ گروه‌ ماكروليد حساس‌ هستند) مي‌باشد. تايلوزين‌ دارويي‌ ‌ شناخته‌ شده‌ براي‌ درمان‌ CRD طيور ناشي‌ از انواع‌ مهم‌ و بيماري‌زاي‌ مايكوپلاسما به‌خصوص‌ Mycoplasma gallisepticum است. ‌در درمان‌ عفونت‌هاي‌ ناشي‌ از گروه‌ PPLO در سايرحيوانات‌ و به‌ ميزان‌ 5/0 درصد در آب‌ آشاميدني جهت كنترل‌ و پيشگيري‌ اسپيروكت‌ طيور ناشي‌ازBorrelia anserina ، درمان‌ لپتوسپيروزدر تعدادي‌ از حيوانات‌ و درمان‌ برخي‌ عفونت‌هاي‌ ناشي‌از باكتري‌هاي‌ گرم‌ منفي‌ به‌كار برده‌ مي‌شود. با توجه‌ به‌اهميت‌ اقتصادي‌ CRD‌ طيور، استفاده‌ از تايلوزين‌نتايج‌ قابل‌ توجهي‌ از قبيل‌ كاهش‌ تلفات‌، اضافه‌ وزن‌مطلوب‌ در جوجه‌ها، بالا رفتن‌ ضريب‌ تبديل‌ غذا ، توليد بيشتر، بهبود كيفيت‌ گوشت‌، ازديادتوليد تخم‌مرغ‌ و افزایش ميزان‌ جوجه‌درآوري‌را دربر خواهد داشت‌.

در حال حاضر فقط درخواست راهنمایی از دوستانی دارم که قناریشون (به قطعیت نه شباهت) دچار لاغری و سینه کاردی شده و تجربه عملی کسب کردن و موفق به درمان شدن : روش ، دراوی مصرفی طی چند روز با دوز بگن کمال لطف در حق بنده نمودن .
۱۳۹۲/۰۲/۱۶، ۱۲:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، 10reza10

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,857 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان